Przegląd VPN prywatnego dostępu do Internetu

Prywatny dostęp do Internetu jest już legendarnym VPN wśród użytkowników torrentów. Były jedną z pierwszych na świecie firm VPN, które wprowadziły prawdziwą politykę „braku logów”, a ich popularność szybko wzrosła.

W 2016 r. PIA ma teraz co najmniej 10 konkurentów, którzy twierdzą, że są VPNami „bez logowania”, ale niewielu (jeśli w ogóle) może zaoferować taki sam poziom bezpieczeństwa, łatwość obsługi torrentów i cenę, z której słynie prywatny dostęp do Internetu. Dowiedz się, dlaczego wszystkie VPN niezarejestrowane NIE są takie same.

Jeśli brzmi to nieco stronniczo w przypadku recenzji, to tak. Jestem subskrybentem PIA od 2013 roku i osobiście korzystam z ich usług. Polecam prawie każdemu bittorrentowi użytkownikowi najpierw wypróbować prywatny dostęp do Internetu, zanim przetestuje droższe sieci VPN, ponieważ PIA zapewnia 90% funkcji i 100% prywatności za 1/2 ceny konkurencyjnych usług.

Każda subskrypcja PIA obejmuje 7-dniową polisę 100% zwrotu.

profil firmy

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu

Stronie internetowej: www.privateinternetaccess.com
Kwatera główna: Z siedzibą w USA
Zasady rejestrowania: Brak dzienników. Kropka.
Normalna cena: 6,95 USD / miesiąc
W pobliżu
Najlepsza oferta: 3,33 USD / miesiąc (otrzymaj tę ofertę)

Prywatny dostęp do Internetu: specyfikacje

Prywatny dostęp do Internetu odpowiada lub przekracza standardy branżowe w prawie wszystkich standardach szyfrowania, bezpieczeństwa i prywatności. Nic dziwnego, że nazwano ich „najlepszymi torrentami VPN 2014” & 2015 r.

Stworzyliśmy nawet przewodnik krok po kroku przedstawiający najlepsze techniki / wskazówki dotyczące pobierania torrentów za pomocą PIA.

 • 256-bitowe szyfrowanie AES
 • 4096-bitowe szyfrowanie uzgadniania (bije standard branżowy)
 • Brak dzienników aktywności, dzienników połączeń lub metadanych (Ucz się więcej)
 • Torrenty dozwolone na wszystkich serwerach (rzadko)
 • Aplikacje na PC / Mac / Android / iPhone
 • Anonimowe płatności akceptowane (Naucz się jak)
 • Obejmuje holenderską usługę proxy SOCKS5 (Idealne dla torrentów)
 • Dozwolone 5 jednoczesnych połączeń (chroń wszystkie swoje urządzenia)

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu: nasze ulubione funkcje

Zanim przejdziemy do sedna naszej recenzji, chcę tylko podkreślić moje ulubione funkcje dotyczące PIA, których kombinacja jest powodem, dla którego PIA jest najlepiej zalecaną VPN na tej stronie (i otrzymał 10/10 TorrentScore)

W szczególnej kolejności:

Zasady rejestrowania
PIA nie prowadzi dzienników. Żaden. Byli bardzo konsekwentni w tej kwestii (i jak dotąd nie było powodu, aby w to wątpić, w przeciwieństwie do niektórych innych VPN). Ponieważ mają siedzibę w USA, nie ma wymogu przechowywania ani rejestrowania danych sesji użytkownika. Zawsze zalecamy użytkownikom torrentowym wybranie prawdziwej sieci VPN bez logowania dla maksymalnej prywatności / bezpieczeństwa.

Przyjazność dla torrentów
W przeciwieństwie do większości sieci VPN, PIA umożliwia torrentowanie na WSZYSTKICH serwerach VPN. Są w stanie to zrobić dzięki unikalnemu rozwiązaniu, w którym przekierują ruch torrentowy (i tylko ruch torrentowy) za pośrednictwem drugiej sieci VPN, jeśli torrentujesz na niektórych serwerach wysokiego ryzyka (USA, Wielka Brytania, Australia itp.). To inteligentne rozwiązanie (i całkowicie zakulisowe, więc większość użytkowników nawet nie wie, że to się dzieje).

Ponieważ PIA nie prowadzi dzienników, tożsamość osób pobierających torrent korzystających z ich usług jest zawsze utrzymywana w tajemnicy, a Twój prawdziwy adres IP nie pojawi się w rojach utorrent (o ile masz aktywne połączenie VPN). Mamy pełne przewodniki na temat anonimowego korzystania z uTorrent, Vuze i Qbittorrent.

PIA znalazło się również na szczycie naszej listy „Najbardziej przyjaznych torrentowi sieci VPN”

Bezpieczeństwo
PIA wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES (które jest uważane za niezniszczalne w wyniku ataków siłowych i jest standardową siłą szyfrowania w branży. Ponadto PIA daje użytkownikom niestandardową kontrolę nad siłą szyfrowania, długością klucza i stosowanym algorytmem.

W swoim oprogramowaniu wbudowali także dodatkową ochronę przed wyciekiem adresu IP, w tym ochronę przed wyciekiem DNS, wyciekiem IP (kill-switch) i wyciekiem WebRTC.

W pobliżuCena £
Nie możesz rozmawiać o PIA bez podania ceny. Jeśli skorzystasz z ich rocznej wyceny, możesz uzyskać PIA za 3,33 USD miesięcznie (39,95 USD rocznie). Ponieważ większość porównywalnych firm VPN wycenia się w przedziale 8-12 USD / miesiąc, uważam PIA za niesamowitą wartość. Wszystkie plany obejmują nieograniczoną przepustowość, całe oprogramowanie, gwarancję „bez logów” oraz 7-dniową politykę zwrotów.

Prywatny dostęp do Internetu: oprogramowanie

Po zarejestrowaniu się w PIA otrzymasz wiadomość e-mail z danymi do logowania / hasłem, a także link do pobrania oprogramowania VPN. Od ich instalacji zajmuje mniej niż 2 minuty. Następnie zaloguj się za pomocą podanego zestawu danych logowania / hasła i możesz połączyć się z serwerem VPN.

Ustawienia oprogramowania PIA

Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania polecam otworzyć kartę ustawień zaawansowanych, klikając przycisk „Zaawansowane” na dole. Zobaczysz ekran, który wygląda następująco:

Menu ustawień zaawansowanych

Menu ustawień zaawansowanych

Lewa strona okna nadal pokazuje zawartość menu „prostych” ustawień. Możesz wybrać, czy chcesz automatycznie uruchamiać się i automatycznie łączyć z VPN podczas uruchamiania. Możesz również wybrać preferowany serwer VPN podczas automatycznego łączenia.

Zaawansowane ustawienia (po prawej) dają większą kontrolę nad niektórymi zaawansowanymi funkcjami, takimi jak przekierowywanie portów, typ połączenia i ochrona przed wyciekiem IP. Jeśli nie masz pewności, które ustawienia wybrać, wyświetlone ustawienia są bardzo bezpieczne i przyjazne dla użytkownika.

Oto szybki podział dostępnych opcji:

 • Typ połączenia (TCP lub UDP) – UDP jest generalnie szybszy i najlepszym wyborem do torrentowania / przesyłania strumieniowego
 • Zdalny port – Wybierz port, na którym działa # OpenVPN. Auto jest w porządku dla większości użytkowników.
 • Przekazywanie portów – Włącz przekierowanie portów, jeśli musisz przejść przez router. Zaawansowana funkcja.
 • Wyłącznik awaryjny – Jest to funkcja bezpieczeństwa, która zabije twoje połączenie internetowe, jeśli VPN się rozłączy. Dowiedz się więcej tutaj.
 • Ochrona przed wyciekiem DNS – Zmusić komputer do używania DNS PIA zamiast dostawcy Internetu. Zalecana.
 • Ochrona przed wyciekiem IPv6 – Upewnij się, że twoja sieć VPN nie wycieka z twojego adresu IPv6 (w przeciwieństwie do IPv4). Przetestuj to.

Ustawienia szyfrowania

Prywatny dostęp do Internetu zapewnia użytkownikom niestandardową kontrolę nad algorytmem szyfrowania i siłą używaną przez oprogramowanie. Można to zmienić, aby znaleźć optymalne połączenie szybkości i bezpieczeństwa dla swoich potrzeb. Jeśli nie jesteś pewien, co wybrać, PIA zaleca pozostawienie ustawień domyślnych, które są:

 • W pobliżuSzyfrowanie danych – AES 128
 • Uwierzytelnianie danych – SHA1
 • Szyfrowanie uzgadniania – RSA 2048
Jeśli chcesz jak najsilniejszego szyfrowania (prędkości będą wolniejsze) zmień ustawienia na pokazane tutaj:

Najwyższe ustawienia szyfrowania PIA

Najwyższe ustawienia szyfrowania

Łączenie z serwerem VPN

Połączenie z serwerem VPN odbywa się za pomocą ikony na pasku zadań PIA pokazanej tutaj na czerwono:

Obrazek

Ikona tacy PIA

Jeśli nie widzisz tej ikony w zasobniku systemowym (a oprogramowanie jest uruchomione), musisz kliknąć małą strzałkę „w górę” i dostosować ustawienia zasobnika systemowego, aby zawsze wyświetlać ikonę zasobnika PIA.

Aby połączyć się z serwerem, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę tacy PIA, która wyświetli pełną listę serwerów. Przewijanie listy jest nieco niewygodne na ekranach o niskiej rozdzielczości, ponieważ cała lista nie mieści się na ekranach poniżej 1920×1080.

VPN natychmiast rozpocznie proces połączenia po kliknięciu lokalizacji serwera. Będziesz wiedział, że połączenie się powiodło, gdy ikona próby PIA zmieni kolor na zielony.

Możesz również skorzystać z bezpłatnej witryny, takiej jak ipmonkey.com lub iplocation.net, aby sprawdzić, czy VPN działa poprawnie.

Lista serwerów PIA

Uruchom listę serwerów z zasobnika systemowego

Ikona tacy zmienia kolor na zielony po podłączeniu

Wskaźnik „Aktywne połączenie”

Wyniki testu prędkości

Prywatny dostęp do Internetu wypadł wyjątkowo dobrze w naszych testach szybkości (w przeciwieństwie do większości niedrogich sieci VPN, które są zwykle bardzo przepełnione).

Udało nam się uzyskać oceny prędkości „A” na większości serwerów, co oznacza, że ​​osiągasz lepsze wyniki niż 90% użytkowników w tym samym kraju!

Test prędkości oznaczony jako „B” miał miejsce w Holandii (niezwykle popularna lokalizacja serwerów do pobierania torrentów), więc zwykle jest bardziej zatłoczona. Nadal zarządzaliśmy prędkościami wyższymi niż 65% użytkowników w tym kraju.

Potrzebujesz tylko 5-7 Mb / s, aby przesyłać strumieniowo filmy HD

Dla porównania, zawartość Netflix HD przesyła strumieniowo z prędkością około 5-7 Mb / s. Byliśmy w stanie osiągnąć prędkości 7-16 razy wyższe niż ten test porównawczy. PIA była nawet w stanie przesyłać strumieniowo treści 4k z większości testowanych lokalizacji serwerów.

IPVanish jest jedną z niewielu sieci VPN, która jest konsekwentnie szybsza niż PIA. Jeśli priorytetem jest szybkość 1, powinieneś skorzystać z ich 7-dniowej zasady zwrotu 100%.

Zrobiliśmy również pełne porównanie PIA vs. IPVanish.

PIA Speedtest, USA

Texas, USA

PIA Speedtest Canada

Toronto Kanada

PIA Speedtest, Holandia P2P

Holandia

Prywatność i ochrona

Prywatny dostęp do Internetu odpowiada lub przekracza standardowe w branży środki bezpieczeństwa dla prawie każdego aspektu ich usługi. Ponadto są bardzo proaktywni w reagowaniu i usuwaniu wycieków bezpieczeństwa VPN, gdy zostaną znalezione, podczas gdy mniej popularne sieci VPN często ignorują raporty o lukach lub poprawki opóźnień.

Byli także jedną z pierwszych firm VPN, które przyjęły zasadę „nie pytaj, nie mów prawdziwych zasad braku dzienników” i są najpopularniejszymi sieciami VPN bez logowania na świecie (szczególnie wśród odwiedzających tę stronę).

Polityka prywatności i rejestrowania

Prawie wszystkie firmy VPN przechowują zapisy i dzienniki historii sesji VPN / konta przez okresy nawet 6 miesięcy. Prywatny dostęp do Internetu NIE. Nie rejestrują żadnych metadanych historii sesji (KB przesłanych danych, przypisany adres IP, czas połączenia itp.). Są jedną z niewielu sieci VPN, które oferują ten poziom prywatności.

Są w stanie to zrobić, ponieważ mają siedzibę w USA, która nie ma obowiązkowych przepisów dotyczących zatrzymywania danych dotyczących usług VPN. W wielu innych krajach VPN są klasyfikowane jako dostawcy usług internetowych i są zobowiązani do prowadzenia rejestrów.

Ponieważ PIA nie prowadzi dzienników, są w stanie zaoferować użytkownikom torrenta wyjątkowo wysoką prywatność, a Twój adres IP torrenta będzie praktycznie niemożliwy do odnalezienia na Twoim koncie PIA lub prawdziwym adresie IP.

Anonimowe płatności
PIA wymaga jedynie minimalnych informacji, aby utworzyć konto. Potrzebujesz:

 • Prawidłowy adres e-mail (do otrzymania danych logowania)
 • Forma płatności (akceptowane płatności Bitcoin / anonimowa karta podarunkowa).

Jeśli płacisz kartą kredytową, PIA wymaga podania danych rozliczeniowych, aby zapobiec oszustwom, ale jeśli korzystasz z jednej z ich anonimowych metod płatności, żadne dane osobowe nie są wymagane. Napisaliśmy przewodnik na temat anonimowego płacenia za usługę VPN lub po prostu odwiedź ich stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Bezpieczeństwo & Szyfrowanie

PIA korzysta ze standardowego w branży 256-bitowego szyfrowania AES (Advanced Encryption Standard). Ich długość klucza uzgadniania wynosi do 4096 bitów (dostosowywanych), co jest 2 ^ 2048 razy silniejsze niż większość sieci VPN (tak, to bardzo duża liczba). Wbudowali również 3 warstwy ochrony przed wyciekiem IP bezpośrednio w swoim oprogramowaniu.

256-bitowe szyfrowanie AES:
Jest to branżowy standard szyfrowania o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jest uważany za niezniszczalny w wyniku ataków siłowych i jest tym samym algorytmem szyfrowania, który jest używany przez wojsko USA do komunikacji o wysokiej tajemnicy.

Niestandardowa kontrola szyfrowania:
Jak omówiono w części dotyczącej oprogramowania powyżej, PIA umożliwia dostosowanie siły / algorytmu używanego szyfrowania. Możesz nawet wybrać brak szyfrowania, jeśli chcesz tylko anonimowy adres IP z najszybszą możliwą szybkością. Sprawdź własny przewodnik PIA na temat dostosowywania szyfrowania.

Ochrona przed wyciekiem DNS

Za każdym razem, gdy wpiszesz adres internetowy w przeglądarce, żądanie to jest wysyłane do serwera DNS w celu przetłumaczenia nazwy domeny (takiej jak „google.com”) na adres IP, na którym znajduje się strona internetowa. Zwykle twój komputer prawdopodobnie korzysta z serwerów DNS należących do twojego dostawcy Internetu. Daje im to możliwość śledzenia i rejestrowania historii przeglądania stron internetowych (i większość z nich robi).

PIA ma własne bezpieczne, niezalogowane serwery DNS. Po włączeniu ochrony przed wyciekiem DNS oprogramowanie zmusi komputer do korzystania z serwerów DNS PIA zamiast domyślnej opcji. Zaleca się, aby zawsze włączać tę opcję.

Wyłącznik awaryjny

Jest to opcjonalna funkcja bezpieczeństwa, która natychmiast zabije całe twoje połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN nie powiedzie się. Zalecane jest włączenie tej opcji, jeśli będziesz często torrentował i nie korzystałeś z proxy wraz z VPN.

Zalecane: przeczytaj nasz przewodnik na temat używania PIA do torrentów z VPN i / lub proxy.

Należy pamiętać, że ta metoda zabija połączenie internetowe na poziomie adaptera. W rezultacie uruchomiłeś narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią systemu Windows, aby przywrócić dostęp do Internetu lub ponownie połączyć się z serwerem VPN. Dopóki tego nie zrobisz, nie będziesz mieć dostępu do Internetu. W rezultacie niektórzy początkujący użytkownicy uważają tę funkcję za frustrującą.

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę sieci na pasku zadań i kliknąć „rozwiąż problemy”.

Ochrona przed wyciekiem IPv6

PIA jest jedną z niewielu sieci VPN, które zawierają tę funkcję w swoim oprogramowaniu. Zasadniczo istnieją dwie grupy adresów IP, IPv6 (starszy i mniej dostępnych adresów) i IPv6 (nowszy i znacznie więcej adresów IP). Twój komputer faktycznie ma zarówno adres IPv4, jak i IPv6, więc ta funkcja zapobiegnie przypadkowemu wyciekowi adresu IPv6.

Zaleca się, aby zawsze sprawdzać, nawet jeśli nie masz pewności, czy komputer używa protokołu IPv6, czy nie.

Czy prywatny dostęp do Internetu jest dobry dla torrentów?

Jednym słowem, TAK.Oto dlaczego…

Powód 1 – Zasady rejestrowania: Najważniejszym kryterium przy wyborze VPN do torrentowania jest ich polityka rejestrowania. Potrzebujesz sieci VPN, która nie rejestruje żadnych dzienników połączeń, aktywności ani metadanych. PIA pasuje do rachunku.

Powód 2 – Torrenty dozwolone na wszystkich serwerach: Większość sieci VPN (nawet tych, które są przyjazne torrentom) ograniczy torrenty do określonych lokalizacji serwerów geograficznych. Pozwala to zminimalizować problemy z serwerem i utrzymuje programy do pobierania torrentów o dużej przepustowości na kilku serwerach.

PIA zezwala na torrenty na wszystkich serwerach i wykorzystuje unikalne rozwiązanie do przekierowywania ruchu bittorrent (tylko na określonych serwerach wysokiego ryzyka) za pomocą drugiej sieci VPN za sceną. Jest to płynne rozwiązanie, a większość użytkowników nawet tego nie zauważa.

Powód 3 – usługa proxy SOCKS w zestawie: Każda subskrypcja PIA obejmuje dostęp do holenderskiego serwera proxy SOCKS. Możesz użyć tego proxy w swoim ulubionym kliencie torrent (instrukcje konfiguracji tutaj). Serwer proxy może być używany zamiast VPN, a nawet używać obu jednocześnie w celu podwójnej ochrony.

Powód 4 – Prędkość: Nie znaleźliśmy szybszego VPN w niższej cenie niż PIA. Ich sieć serwerów jest na całym świecie (24 kraje) i mają dużą przepustowość. Nie ma miesięcznego limitu przepustowości ani limitu transferu.

Powód 5 – cena:
3,33 USD / miesiąc. To mniej niż latte w Starbucks. Na co czekasz?

Podsumowanie recenzji

Prywatny dostęp do Internetu jest doskonałą wartością, jeśli szukasz niedrogiej usługi VPN przyjaznej dla torrentów w przystępnej cenie. Zostali nazwani naszymi ulubionymi torrentami VPN, a także ocenili 10/10 na przyjazność torrentom w 2016 roku.

Ich zestaw funkcji jest wystarczający dla ponad 90% użytkowników, a my uwielbiamy fakt, że obejmują one usługę proxy SOCKS bez dodatkowych opłat (dowiedz się, jak z niej korzystać w przypadku uTorrent, Vuze lub Potop).

Ulubione funkcje:

 • Brak dzienników. Poważnie, żaden.
 • 256-bitowe szyfrowanie
 • SOCKS Proxy w zestawie (może być używany z dowolnym większym oprogramowaniem torrentowym)
 • Łatwe w użyciu oprogramowanie
 • Nieograniczona przepustowość
 • Tani / niedrogi

Alternatywa dla prywatnego dostępu do Internetu

Istnieje kilka innych opcji VPN, które warto rozważyć, jeśli chcesz wydać więcej $$ na nieco większą wydajność / funkcje.

IPVanish to najszybszy VPN, który przetestowaliśmy i pozwala na torrenty. Torguard sprawdza się również wyjątkowo dobrze w testach prędkości, ma zoptymalizowane serwery p2p oraz usługę proxy torrent z 5 lokalizacjami serwerów.

Porównaj prywatny dostęp do Internetu

 • PIA vs. Torguard
 • PIA vs. IPVanish
 • PIA vs Hidemyass
 • PIA vs. Proxy.sh
 • PIA vs. BTGuard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me