Recenzja NordVPN (i Podręcznik konfiguracji torrenta z proxy SOCKS5)

Recenzja NordVPN & Przewodnik po torrentach

NordVPN to firma Zero-Log VPN z siedzibą w Panamie. Są to usługi VPN przyjazne dla torrentów, a wszystkie plany obejmują nieograniczoną przepustowość na serwerach w ponad 30 krajach. Dostajesz również usługę proxy Socks5 zawartą we wszystkich planach, która działa doskonale ze wszystkimi głównymi klientami torrentowymi (uTorrent, Vuze, Potop itp.). NordVPN jest nadal kompatybilny z Netflix (jeden z niewielu).


Nasz Recenzja NordVPN głęboko zanurzą się w ich serwis z perspektywy użytkownika torrent / dzielącego się plikami. Przeanalizujemy ich politykę prywatności, bezpieczeństwo, funkcje i wiele innych.

Mamy również przewodnik konfiguracji, pokazujący dokładnie, jak używać NordVPN do torrentowania.

NordVPN jest objęty 30-dniową gwarancją zwrotu 100%, co oznacza, że ​​możesz wypróbować ich usługę przez cały miesiąc praktycznie bez ryzyka.

Najlepsza oferta: Zaoszczędź 72%, a otrzymasz NordVPN za 3,29 USD / miesiąc z kuponem: WINTERDEAL

Profil NordVPN

Oprogramowanie NordVPN

Oprogramowanie VPN NordVPN (pokazana wersja Windows)

Recenzja NordVPN: funkcje

 • Zero logów: Maksymalna prywatność. (Idealny dla torrentów)
 • Szyfrowanie OpenVPN do 256-bitów (ta sama siła, co wojsko amerykańskie)
 • Kompatybilny z Netflix: Jeden z niewielu dostawców, który nie jest blokowany przez Netflix
 • Niestandardowe oprogramowanie NordVPN: Dostępne dla komputerów Mac / Windows / iOS / Android
 • W zestawie Socks5 Proxy: Zmień adres IP swojego klienta torrent
 • Nieograniczona przepustowość / prędkości
 • 6 jednoczesnych połączeń: Chroń jednocześnie 6 urządzeń / komputerów!
 • Dozwolone torrenty / P2P: NordVPN ma dedykowane lokalizacje serwerów p2p

Najważniejsze powody, by wybrać NordVPN

Uniwersalne rozwiązanie, idealne dla torrentów: NordVPN ma wszystkie funkcje prywatności i bezpieczeństwa, których potrzebujesz do torrentowania. Polityka prywatności Zero-log, usługa Socks5 + VPN, nieograniczona przepustowość, niestandardowe oprogramowanie VPN i doskonałe przewodniki konfiguracji, które pomogą Ci skonfigurować wszystkie urządzenia. NordVPN ma siedzibę w Panamie (raj prywatności, podobnie jak Szwajcaria).

Działa z Netflix: Funkcja „SmartPlay” NordVPN przypomina wbudowaną funkcję SmartDNS, która umożliwia dostęp do wszystkich ulubionych usług przesyłania strumieniowego (w tym Netflix) z dowolnego miejsca na serwerze.

Recenzja NOrdVPN: Oprogramowanie

Oprogramowanie stacjonarne NordVPN (Mac / Windows) jest lekkie, szybkie i o dużej mocy. Zapewnia pełny dostęp do wszystkich ponad 300 serwerów w ponad 55 krajach na całym świecie. Oto przegląd funkcji, które obejmuje:

Wybór serwera

Możesz wybrać serwery według typu, lokalizacji, a nawet określonego numeru serwera (wiele lokalizacji ma ponad 10 unikalnych serwerów). W widoku „serwer” możesz zobaczyć czas pingowania i% obciążenia każdego serwera.

NordVPN ma niestandardowe zastosowania specjalne, w tym:

 • Podwójne szyfrowanie (dane szyfrowane dwukrotnie, przy użyciu oddzielnych kluczy)
 • Anti-DDOS: Idealny do gier
 • Ultraszybkie przesyłanie strumieniowe: Odblokuj Netflix, iPlayer, Hulu
 • Dedykowane IP: Uzyskaj własny adres IP (nieudostępniony nikomu)

Serwery specjalnego przeznaczenia NordVPN (AntiDDOS, DoubleVPN, Streaming)

Serwery specjalnego przeznaczenia NordVPN dodają niesamowite nowe funkcje, których nie mają inne VPN. Są bardzo popularne, więc też są dość zatłoczone.

Obrazek

Niestandardowe oprogramowanie NordVPN (wersja Windows)

Ustawienia oprogramowania

Menu ustawień NordVPN umożliwia włączanie / wyłączanie niektórych funkcji, wybór protokołu VPN i dostosowanie niektórych ustawień bezpieczeństwa.

Ochrona przed wyciekiem DNS: Upewnij się, że Twój dostawca Internetu nie może przechwycić Twojej historii sieci, zmuszając twoje połączenie do korzystania z ich serwerów DNS. NordVPN ma własne zaszyfrowane serwery DNS lub możesz określić zaufany serwer DNS innej firmy (FreeDNS, ComodoDNS itp.).

SmartPlay: Zaznacz pole „SmartPlay” i możesz odblokować Netflix, Hulu, HBOGo i iPlayer bez względu na wybraną lokalizację serwera. Jeśli to brzmi jak magia, to tak. To jest zajebiste.

Wybór protokołu: Oprogramowanie NordVPN korzysta tylko z protokołu OpenVPN (znacznie bezpieczniejszego niż alternatywy takie jak PPTP). Możesz jednak wybrać typy pakietów danych UDP lub TCP. UDP jest szybszy i będzie najlepszym wyborem dla większości użytkowników: torrenty, streaming, przeglądanie ogólne.

Obrazek

Inne funkcje NordVPN

6 jednoczesnych połączeń: NordVPN pozwala korzystać z ich usług na 6 urządzeniach jednocześnie! Możesz faktycznie zainstalować ich oprogramowanie na nieograniczonej liczbie urządzeń i łączyć się jednocześnie z maksymalnie 6.

Protokoły VPN: Chociaż oprogramowanie NordVPN jest tylko OpenVPN, obsługuje także ręczne połączenia VPN za pośrednictwem protokołów PPTP lub L2TP / IPSec / IKE, jeśli urządzenie nie jest zgodne z OpenVPN.

Tor-Over-VPN: NordVPN oferuje określony serwer, który będzie kierował twój ruch VPN przez sieć Tor dla dodatkowego bezpieczeństwa / prywatności.

Nieograniczona przepustowość: Nie ma dziennego / miesięcznego limitu ilości danych, które można przenieść. Zwariuj!

Funkcje bezpieczeństwa NordVPN

NordVPN traktuje bezpieczeństwo poważnie i spełnia lub przewyższa branżowe standardy szyfrowania:

Siła szyfrowania: NordVPN używa szyfrowania 256-AES (AES jest domyślnym standardowym szyfrem o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jest właścicielem najbardziej kontrolowanych i bezpiecznych szyfrów na świecie). 256-bitowe szyfrowanie AES jest uważane za niezniszczalne przez wszystkie znane zewnętrzne ataki zgadywania / deszyfrowania.

Wyłącznik awaryjny: NordVPN zawiera przełącznik Kill aplikacji. Możesz dodać dowolną uruchomioną aplikację / proces do listy „Kill”, a jeśli twoje połączenie NordVPN nie powiedzie się, przełącznik „kill” wyłączy wszystkie wymienione aplikacje, zanim twój prawdziwy adres IP będzie mógł wyciec, lub jakiekolwiek dane mogą zostać przesłane w sposób niezabezpieczony. To niesamowita funkcja, szczególnie dla torrentów / p2p. Po prostu dodaj swojego klienta Torrent (uTorrent, Vuze itp.) Do listy „Zabij”.

NordVPN Kill Switch

Dodaj aplikacje do listy „Zabij” z menu „Ustawienia” oprogramowania

Polityka rejestrowania NordVPN (Zero-Log!)

NordVPN reklamuje się jako usługa VPN niezalogowana. Ta innowacja w zakresie prywatności została zapoczątkowana przez firmy takie jak Private Internet Access i Torguard. Teraz użytkownicy p2p / torrent gromadzą się w tych „bezlogowych” usługach ze względu na zwiększoną anonimowość.

Według naszej wiedzy, polityka prywatności NordVPN nie została w rzeczywistości przetestowana w sądzie. Do tej pory tylko prywatny dostęp do Internetu został zmieniony, aby udowodnić swoje roszczenia związane z niezalogowaniem.

Oto oświadczenie NordVPN dotyczące logowania, bezpośrednio z ich polityki prywatności…
mamy ścisłe zasady braku dzienników jeśli chodzi o obserwowanie aktywności użytkowników online: będąc w Panamie, kraju przyjaznym dla Internetu i nie wymagającym przechowywania danych ani raportowania, jesteśmy uprawnieni do odrzucania wszelkich wniosków stron trzecich. Kropka.
Lokalizacja w Panamie jest ogromną zaletą, jeśli jesteś wyjątkowo świadomy prywatności. Inni dostawcy zerowego dziennika (np. PIA, Torguard & IPVanish) znajdują się w USA, więc teoretycznie mogą podlegać wezwaniom rządu lub żądaniom bezpieczeństwa narodowego NSA. Teoretycznie NordVPN może być odporny (lub mniej wrażliwy).

Uwaga: Zawsze zalecamy użytkownikom torrenta / p2p zawsze wybrać usługę VPN „Logless / zero-log” (jak NordVPN). Takie postępowanie zapewni ci silną prywatność podczas torrentowania i sprawi, że praktycznie niemożliwe będzie powiązanie twojej aktywności torrentowej z twoim prawdziwym adresem IP podczas połączenia z VPN. Bezlogowe sieci VPN są również najbardziej przyjazne dla torrentów.

Socks5 Proxy

NordVPN to nie tylko usługa VPN. Wszystkie plany obejmują również dostęp do serwerów proxy Socks5 w ponad 10 krajach, w tym ponad 5 lokalizacji serwerów przyjaznych torrentom.

Jeśli często pobierasz torrenty, spodoba ci się elastyczność serwera proxy Socks5, który można skonfigurować w swoim ulubionym kliencie torrent (uTorrent, Vuze, Potop itp.). Serwer proxy jest jak VPN bez szyfrowania, więc zmienia adres IP torrenta bez spowalniania połączenia. Możesz używać proxy + VPN razem, więc nadal będziesz mieć silne szyfrowanie (proxy przechodzi do tunelu VPN), a twoje IP zostanie zmienione dwukrotnie dla większej anonimowości.

Serwer proxy może być używany z siecią VPN lub bez niej. Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że linki magnetyczne nie zawsze działają dobrze z konfiguracją proxy, więc jeśli masz problemy z uruchomieniem torrentów za pomocą magnesu, najpierw spróbuj „Wymuś ponowne uruchomienie (ing)” torrenta. Jeśli to nie zadziała, po prostu wyłącz serwer proxy i korzystaj tylko z VPN.

Jak to skonfigurować: Mamy przewodnik konfiguracji uTorrent / Bittorrent w sekcji „NordVPN for Torrents” poniżej.

Jak korzystać z NordVPN dla TOrrents / p2p / Wymiana plików

NordVPN to doskonały wybór dla osób pobierających Torrent, poszukujących anonimowej sieci VPN.

NordVPN ma idealne połączenie:

 • Polityka prywatności „Zero-Log” (brak dzienników lub zapisów dotyczących historii sesji VPN)
 • Socks5 proxy zawiera: Druga opcja anonimizacji ruchu torrentowego
 • SmartPlay: Odblokuj witryny z ograniczeniami geograficznymi, w tym Netflix, Hulu i iPlayer.

Jak korzystać z oprogramowania NordVPN VPN do torrentowania

Korzystanie z własnego klienta VPN NordVPN jest najszybszym / najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie pracy z bezpiecznymi, prywatnymi torrentami. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć się z jedną z wielu lokalizacji serwerów VPN (najlepiej w lokalizacji przyjaznej torrentom, takiej jak Holandia lub Szwajcaria).

Krok # 1 – Otwórz oprogramowanie NordVPN na komputerze lub smartfonie
Krok # 2 – Wybierz serwer (zalecamy Niderlandy) i kliknij „Połącz”
W pobliżu

Wybierz lokalizację serwera NordVPN

Otóż ​​to. Cały ruch internetowy (w tym torrenty) będzie teraz kierowany przez serwery NordVPN. Przy pierwszym użyciu NordVPN dobrze jest zrobić krok nr 3, aby upewnić się, że działa poprawnie.

Krok # 3 – Przetestuj swoją konfigurację VPN za pomocą torrentu testującego adres IP
Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem: Jak sprawdzić adres IP torrenta

Jak skonfigurować NordVPN Socks Proxy dla torrentów

Opcji proxy Socks5 NordVPN można używać we wszystkich głównych klientach torrentowych dla komputerów stacjonarnych. Mamy przewodniki konfiguracji proxy (nie specyficzne dla NordVPN) dla: uTorrent, Deluge, Vuze, QBittorrent, & Tixati.

Mamy również przewodniki po 2 aplikacjach na Androida obsługujących serwery proxy: tTorrent & Flud.

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz korzystać z proxy, sprawdź: VPN vs. Proxy (dla torrentów)

Krok # 1 – Uzyskanie nazwy użytkownika / hasła

NordVPN używa dokładnie tego samego loginu / hasła, niezależnie od tego, czy korzystasz z VPN, czy z proxy. Skonfigurujesz swoje dane logowania podczas rejestracji i będziesz mógł odzyskać zapomniane hasło przez e-mail.

Krok # 2 – Wybierz serwer

NordVPN zezwala na p2p / torrenty w określonych lokalizacjach serwerów (obecnie ponad 12 krajów obsługuje p2p). Określone serwery w każdej lokalizacji umożliwiają również połączenia proxy Socks5. Oto pełna lista serwerów NordVPN.

Możesz zobaczyć bieżące obciążenie serwera dla każdego serwera (jego zatłoczenie). W kolumnie „Nazwa” skopiuj nazwę serwera, którego chcesz użyć w tym samouczku. Ważne jest, aby upewnić się, że w kolumnie SOCKS5 znajduje się „znacznik wyboru” dla wybranego serwera, wskazujący, że ten serwer obsługuje połączenia proxy.

Użyjemy: nl2.nordvpn.com w tym samouczku, ale możesz użyć dowolnej lokalizacji serwera, o ile obsługuje on Socks5 i p2p.

Lokalizacje serwerów NordVPN p2p (obsługujące proxy Socks)

Wybierz lokalizację serwera z sekcji „P2P” na liście serwerów NordVPN. Upewnij się, że serwer obsługuje Socks5

Krok # 3 – Zbierz wszystkie informacje potrzebne do skonfigurowania klienta torrent

Potrzebujesz 4 informacji, aby skonfigurować proxy w dowolnym oprogramowaniu klienckim torrent:

 1. Nazwa Użytkownika (taki sam jak nazwa użytkownika VPN)
 2. Hasło (Taki sam jak hasło VPN)
 3. Adres serwera: Używamy nl2.nordvpn.com, ale możesz używać nl3, nl4 lub innego kraju (lu1.nordvpn.com, lu2 itp.).
 4. Port nr 1080 (Wszystkie serwery proxy skarpet NordVPN używają portu 1080)

Krok # 4 – Skonfiguruj proxy w swoim Torrent Client

W tym przewodniku używamy klienta uTorrent / Bittorrent (ponieważ jest on obecnie najbardziej popularny), ale mamy też przewodniki dla większości innych głównych klientów torrent. Wystarczy zastąpić informacje zebrane w kroku 3 informacjami pokazanymi w przewodniku.

Inne przewodniki konfiguracji: Vuze, Potop, QBittorrent

1. W usłudze uTorrent przejdź do Menu > Opcje > Preferencje (lub naciśnij Ctrl + P w Windows)
2. Kliknij kartę „Połączenie” po lewej stronie menu preferencji
3. Zaznacz pole „Uwierzytelnianie”, aby wprowadzić nazwę użytkownika / hasło
4. Zmień ustawienia, aby pasowały do ​​poniższych, wprowadź własną nazwę użytkownika / hasło / nazwę serwera

 1. Wybierać Skarpetki 5 z menu rozwijanego
 2. Adres serwera (z kolumny „Nazwa” listy serwerów NordVPN
 3. 1080
 4. Twoja nazwa użytkownika NordVPN
 5. Twoje hasło NordVPN

Ustawienia proxy uTorrent (Socks NordVPN5)

Konfiguracja proxy NordVPN w uTorrent. Pokazane z automatycznym przekierowaniem portów (jeśli router obsługuje UPnP)

5. Upewnij się, że wszystkie pola w sekcji „Serwer proxy” są zaznaczone. Te ustawienia zapobiegają wyciekaniu przez uTorrenta niektórych połączeń poza tunelem proxy (złe). Chcesz się upewnić, że uTorrent używa adresu IP proxy dla wszystkich połączeń peer i tracker.

Listenting Port / UPnP
Na powyższym obrazku każde pole jest zaznaczone w sekcji „Port nasłuchiwania”. Jeśli masz włączony UPnP w routerze, jest to najlepsza / najłatwiejsza opcja. Większość routerów ma domyślnie włączone uPnP. UPnP to w zasadzie technologia automatycznego routingu portów.

Jeśli wypróbujesz te ustawienia i one nie działają, może być konieczne ręczne przekierowanie portów. Jeśli już ręcznie przekierowujesz uTorrent przez router, usuń zaznaczenie pól oprócz „Wyjątek zapory systemu Windows” i wpisz swój przekierowany port uTorrent w polu „Port używany dla połączeń przychodzących”. Aby uzyskać dodatkową pomoc, zapoznaj się z tym przewodnikiem przekierowania portów dla uTorrent.

Krok # 5 – Sprawdź adres IP uTorrenta (sprawdź konfigurację proxy)

Po naciśnięciu przycisku Zastosuj ze wszystkimi ustawieniami proxy pokazanymi powyżej, pobierz testowy torrent i sprawdź, czy działa. Jeśli tak, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój serwer proxy działa poprawnie. Jeśli nie możesz pobrać torrenta, sprawdź ponownie swoją nazwę użytkownika / hasło / adres / port.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy serwer proxy jest właściwie anonimizowany podczas pobierania plików torrent, jest sprawdzenie adresu IP torrenta za pomocą niestandardowego torrenta śledzącego adres IP.

Jak NordVPN wypada w porównaniu z innymi VPNami przyjaznymi dla torrentów?

NordVPN ma w zasadzie wszystkie funkcje, których potrzebujesz w VPN, jeśli planujesz używać go przede wszystkim do pobierania torrentów. NordVPN ma również dodatkową zaletę technologii SmartPlay, która nie ma sobie równych w przypadku innych sieci VPN.

Najpierw spójrzmy na zalety i wady…

NordVPN Plusy

NordVPN ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz w torrent VPN:

 1. Prawdziwa polityka prywatności „Zero-Log”
 2. Dozwolone torrenty (choć tylko w określonych lokalizacjach w ponad 12 krajach)
 3. 256-bitowe szyfrowanie
 4. Ochrona przed wyciekiem IP (Kill-switch i DNS Leaks)
 5. Niestandardowe oprogramowanie dla wszystkich głównych platform (PC / Mac / Android / iOS)

A funkcja SmartPlay to ogromny bonus. Możesz oglądać Netflix lub Hulu jednym kliknięciem podczas podróży zagranicznych, gdzie ponad 90% innych VPN jest zablokowanych.

100% zasady zwrotu pieniędzy: NordVPN oferuje bezwarunkową 30-dniową polisę zwrotu pieniędzy (duża PRO), więc możesz wypróbować ich usługę zasadniczo bez ryzyka.

Wady NordVPN

W naszych testach wykryliśmy tylko 2 negatywy z NordVPN:

 1. Ich serwery są zwykle bardziej zatłoczone niż inne sieci VPN, więc możesz nie być w stanie zmaksymalizować ultraszybkiego połączenia. Nadal mamy ponad 25 Mbps w wielu lokalizacjach serwerów, co jest więcej niż wystarczające do streamowania Netflix w 4K.
 2. Możesz wybrać kraj serwera, ale nie miasto. Dla większości ludzi nie będzie to problemem, ale stwierdziliśmy, że nieco denerwujące jest to, że nie mogliśmy wybrać serwera Eastcoast USA, a zamiast tego oprogramowanie automatycznie wybiera lokalizację serwera w USA. Ich zespół twierdzi jednak, że funkcja zostanie dodana w przyszłości.

NordVPN vs inne VPN

Funkcje oferowane przez NordVPN są bardzo podobne do 2 innych popularnych usług VPN przyjaznych torrentowi: prywatny dostęp do Internetu i IPVanish.

Oto kilka wskazówek, które wybrać…

Wybierz NordVPN, jeśli:

 • Dostęp do Netflix / Hulu jest ważny. Smartplay jest niesamowity. PIA & IPVanish są blokowane przez Netflix.
 • Chcesz więcej lokalizacji serwera Socks5 (PIA, IPVanish mają tylko 1)
 • Chcesz dostawcy VPN, który nie ma siedziby w USA
 • Twoje połączenie internetowe ma prędkość 30 Mb / s lub wolniejszą

Wybierz IPVanish, jeśli:

 • Chcesz absolutnie najszybszej sieci VPN (IPVanish jest w stanie osiągnąć prędkość 100 Mb / s +)
 • Nie masz nic przeciwko płaceniu więcej, aby uzyskać lepszą wydajność / wsparcie / prędkości

Lub…

 • Przeczytaj naszą recenzję IPVanish
 • IPVanish vs. NordVPN (pełne porównanie)

Wybierz prywatny dostęp do Internetu, jeśli:

 • Chcesz najlepszej jakości (większość funkcji za najniższą cenę)
 • Najczęściej potrzebujesz VPN do torrentowania
 • Chcesz więcej opcji szyfrowania (PIA pozwala zmienić siłę szyfrowania lub zmienić szyfr.)
 • Chcesz sprawdzonej sieci VPN z zerowym logowaniem (Roszczenia PIA dotyczące rejestrowania zostały przetestowane w sądzie przez FBI i potwierdzone).
 • Myślisz, że 3,33 USD / miesiąc dla nieograniczonej przepustowości / prędkości brzmi jak dobry interes (przeczytaj naszą pełną recenzję PIA)

W pobliżu

Końcowe myśli i inne pomocne przewodniki…

NordVPN to solidny, wszechstronny VPN. Są również najlepszym wyborem, jeśli chcesz uzyskać dostęp do Netflix (nie znaleźliśmy żadnych innych sieci VPN z zerowym logiem, które nadal są kompatybilne z Netflix).

Ich 30-dniowa polityka 100% zwrotu jest niesamowita, więc otrzymaj pełny zwrot pieniędzy, jeśli nie będziesz w pełni zadowolony.

Nie mamy żadnych skarg dotyczących ich prywatności lub bezpieczeństwa, a także tego, w jaki sposób ich usługa jest doskonałą opcją dla użytkowników bittorent. Od prawie 2 lat płacimy abonentom. A jeśli jest trochę droższy niż chcesz, zdobądź PIA. Prywatny dostęp do Internetu to najlepszy tani VPN, jaki możesz kupić (mimo to nasza opcja).

Ogólna ocena NordVPN: 88%
Funkcje – 10
Bezpieczeństwo – 9
Prywatność – 10
Prędkość – 7
Cena / wartość – 8

NordVPN 27 grudnia 2016 88/100 gwiazdek
Usługa VPN

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map