SiteGround

vs

Bluehost

SiteGround vs Bluehost – Dlaczego uważamy, że powinieneś iść z SiteGround

tl; dr

Po raz kolejny przyjrzeliśmy się dwóm dobrze znanym firmom hostingowym. SiteGround, ponieważ go znamy, a ponadto jestem przekonany, że służy on jako dobry punkt odniesienia, z którym możemy porównać inne firmy hostingowe.

W walce z czymś, co wydaje się być silną ofertą od Bluehost, ten ostatni został niestety przeciągnięty z powodu kombinacji czynników, w tym skarg użytkowników i niecodziennej reputacji firmy holdingowej EIG. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki zdecydowanie popierają SiteGround.

W branży hostingowej od ponad dwóch dekad SiteGround buduje swoją reputację od podstaw. Dziś ta potężna firma obsługuje ponad milion domen w różnych lokalizacjach na całym świecie.

Wśród jego oferty godna uwagi jest szybkość technologii, a wraz z automatycznymi aktualizacjami WordPress, częstymi kopiami zapasowymi, darmowym SSL z Let’s Encrypt SSL, wszystkim łatwo zarządzanym przez cPanel, SiteGround jest bez wątpienia jednym z królów areny hostingu.

Dla porównania Bluehost jest dziś firmą EIG, mimo że działa na rynku tak długo, jak istnieje SiteGround. EIG nie jest tradycyjnie firmą technologiczną, ale jej podstawową strategią jest przejęcie firm hostingowych.

EIG przejęło Bluehost po katastrofalnym wprowadzeniu przez poprzedniego właściciela przepustowości procesora, co spowodowało zamrożenie hostowanych witryn przez wiele godzin każdego dnia.

Oto, co będziemy dzisiaj porównywać

 1. Plany i ceny
 2. Kluczowe cechy – SiteGround oferuje BEZPŁATNE transfery stron!
 3. Wydajność – lokalizacja serwera, szybkość i czas działania
 4. Obsługa klienta i opinie użytkowników
 5. Interfejs użytkownika
 6. Co kocham w SiteGround
 7. Co kocham w Bluehost
 8. Końcowe przemyślenia

Uwaga

Dwie witryny testowe użyte w tym przeglądzie są własnością Bitcatcha i są przez nią administrowane. Zarówno SGUSHosted.com, jak i BHHosted.com są hostowane w odpowiednim centrum danych w USA.

Plany i ceny

Najbardziej podstawowym założeniem większości hostów internetowych są dwa podstawowe obszary, ich ceny i funkcje. Spójrzmy, co ci dwaj mają obok siebie pod względem ceny i niektórych kluczowych cech;

SiteGroundBluehost

CENA WSTĘPNA CENA
StartUp / Basic 3,95 $ 2,95 $
GrowBig / Plus 5,95 USD 5,95 USD
GoGeek / Prime 11,95 USD 5,95 USD

ODNOWIENIE
StartUp / Basic 9,95 USD 7,99 USD
GrowBig / Plus 14,95 USD 10,99 USD
GoGeek / Prime 29,95 USD 14,99 USD
Odwiedzić

Kluczowe cechy

SiteGround GrowBigBluehost Plus
Strony internetoweUnlimitedUnlimited
Przestrzeń 20 GB Bez pomiaru
BandwidthUnlimitedUnmetered
Kreator stron: Tak Tak
DomainsUnlimitedUnlimited
Panel sterowaniacPanel Ulepszony cPanel
Darmowe kopie zapasowe Tak (codziennie) Nie
Darmowa migracja Tak Nie
Darmowe konta e-mail Tak
Pełna funkcjonalność

Jak zaznaczono na wykresach, plan Bluehost Plus, który oferuje wstępną ofertę w wysokości 5,95 USD, jest porównywany z planem współdzielonego hostingu średniego poziomu SiteGround. W niektórych kluczowych obszarach SiteGround wyprzedza Bluehost, z wyjątkiem przestrzeni dyskowej.

Wydaje się to trochę niezwykłe, ponieważ cena przestrzeni dyskowej jest obecnie prawie znikoma dla większości firm hostingowych, ale prawdopodobnie wynika to z optymalizacji sprzętu po stronie SiteGround ze względu na ich szybkość technologii.

Osobiście, Wolę wszystkie rozszerzone funkcje oferowane przez SiteGround zamiast nieograniczonej przestrzeni dyskowej. Darmowa migracja jest tutaj jednak PRAWDZIWYM GEM, ponieważ niewielu dostawców hostingu oferuje to za darmo.

SiteGround Site Transfer

Siteground mówi również:

„Zapewniamy bezpłatne transfery stron internetowych w ramach naszej usługi onboarding od pierwszego dnia naszej firmy. Obecnie każdego miesiąca otrzymujemy ponad 3000 wniosków o migrację. Zgromadzone doświadczenie jest ogromne i możesz się założyć, że nasz zespół napotkał i rozwiązał (prawie) każdy możliwy problem, który może pojawić się podczas przenoszenia strony internetowej. ”

Dowiedz się więcej o bezpłatnym transferze stron internetowych.

Opłaty Bluehost za migracje stron

W przeszłości spotkałem się z tą sytuacją kilka razy, a dla tych, którzy nie oferują tego za darmo, pobierają również bardzo dużo, zaczynając od 100 USD i więcej za najbardziej podstawowe witryny!

W rzeczywistości Bluehost chce obciążyć 149,99 USD za przeniesienie Twojej witryny. Nie ma mowy, żebym wydał tego rodzaju gotówkę.

149,99 USD za przeniesienie witryny

SiteGround1

Bluehost0

Wydajność – lokalizacja serwera, szybkość i czas działania

Lokalizacja serwera

SiteGround ma bardzo dobry zasięg lokalizacji swoich centrów danych na trzech kontynentach. Ma jedną lokalizację w USA (Chicago), trzy w Europie (Londyn, Amsterdam, Mediolan) i jedną w Azji (Singapur). Te lokalizacje są strategiczne i oferują klientom SiteGround doskonałą szybkość w planach hostingowych.

Bluehost działa również w wielu lokalizacjach, w USA (Utah), Europie (Londyn) i Azji (Bombaj i Hongkong).

Szybkość serwera SiteGround

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

55 ms3 ms92 ms223 ms139 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

380 ms226 ms148 ms12 ms103 ms

Oceniono A +; Śr. Prędkość: 138,1 ms
(Zobacz pełny wynik)

SiteGround ma oczywiście swoje mocne strony w USA, chociaż usługi w Europie są również niezwykle szybkie.

W lokalizacji w Singapurze występuje niewielkie opóźnienie ze względu na odległość od jego fizycznego serwera (nasza strona testowa znajduje się w ich centrum danych w Chicago). Wydaje się, że równoważy to szybkość, z jaką Oceania, w tym Australia, są najwyraźniej równe, co dobrze wróży innym lokalizacjom w Azji.

Szybkość serwera Bluehost

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

23 ms78 ms183 ms93 ms164 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

330 ms168 ms125 ms92 ms174 ms

Oceniono A; Śr. Prędkość: 153 ms
(Zobacz pełny wynik)

Bluehost pokazuje także szybki czas reakcji serwera w wielu lokalizacjach, ale Europa wydaje się trochę cierpieć. W porównaniach szyjki szyi między tymi dwoma może nie być zbyt wyraźnej różnicy. Widzimy to jednak Serwery SiteGround oferują znacznie bardziej stabilne czasy niż Bluehost na całej planszy.

SiteGround1

Bluehost1

Czas pracy

Z przyjemnością stwierdzam, że w przypadku obu hostów uptime nie wydaje się poważnym problemem. W ciągu 30 dni oba wykazały 100-procentowy czas sprawności, co jest bardzo dobre.

Jeśli nie znasz czasu dostępności, większość hostów oferuje minimum 99 procent, a nawet kilka minut przestoju może mieć znaczący wpływ na tę liczbę.

Czas działania SiteGround

Czas działania SiteGround

Czas pracy Bluehost

Czas pracy Bluehost

Istnieje jednak dodatkowy element uptimerobota, który wiele osób nadzoruje, ponieważ jego celem jest przede wszystkim pokazywanie … no cóż, czasu przestoju. Jeśli weźmiesz pod uwagę wykresy na każdym obrazie, pokazują one typowe czasy odpowiedzi wyświetlane przez serwery.

Chociaż oba oferują 100-procentowy czas sprawności, Bluehost ma czas reakcji znacznie opóźniony w stosunku do SiteGround. To jedna z istotnych rzeczy, które uważam za podstawowe czynniki wpływające na oceny gospodarza.

SiteGround1

Bluehost0

Obsługa klienta

Jedną z kluczowych rzeczy w kontaktach z hostem internetowym – i nie mogę tego wystarczająco podkreślić – jest obsługa klienta.

Nawet jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem i wyobrażasz sobie, że potrzebujesz pomocy tylko raz na jakiś czas, radzenie sobie z brakiem reakcji lub brakiem wsparcia ze strony personelu może być wyjątkowo irytujące.

I uwierz mi, prawdopodobnie będziesz potrzebować ich pomocy znacznie częściej, niż się spodziewasz. Od problemów, takich jak przestój, łączność z serwerem i bezpieczeństwo, Twoje kluczowe połączenie z hostem odbywa się za pośrednictwem ich personelu wsparcia. Nie ma nic ważniejszego niż zespół wsparcia, który reaguje szybko i skutecznie.

Co więc te dwa olbrzymy mają dla nas pod względem wsparcia?

Obsługa klienta SiteGround

Bardzo się cieszę, że SiteGround obsługuje całą gamę wsparcia, oferując 365-dniowe usługi czatu na żywo, system sprzedaży biletów, a nawet numer, pod który można zadzwonić po pomoc. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia z niektórymi czatami na żywo, odetchnąłem z ulgą, kiedy odpowiedziałem na moje przesłanie w ciągu 10 sekund. Wcześniej zdarzało się, że tak długo czekałem, że myślałem, że system czatu jest zepsuty!

Obsługa klienta Bluehost

Konfiguracja jest podobna w dziale obsługi klienta Bluehost i chociaż nie byłem tu długo przetrzymywany, nadal czuję się trochę nieufny wobec ich wsparcia. Powraca to do faktu, że Bluehost jest firmą EIG, o której słyszałem tyle negatywnych rzeczy.

Problem pojawił się właśnie w mojej poprzedniej recenzji porównawczej, o której można przeczytać tutaj – SiteGround VS Hostgator.

Kluczowy kryzys pojawia się jednak, gdy nadszedł czas, aby opinia publiczna dokonała przeglądu swoich usług. To tutaj kopiemy głębiej za sceną i dowiadujemy się, co tak naprawdę jest.

Co użytkownicy mówią o SiteGround

Opinia użytkowników SiteGround

Co użytkownicy mówią o Bluehost

Mieszane emocje na Bluehost

Jak widać, w przypadku Bluehost istnieją mieszane emocje, o które należy się martwić. Problemem jest niemożność zaoferowania klientom stabilnego strumienia usług. Należy wziąć to pod uwagę.

W rzeczywistości wielokrotnie zdarzało się, że użytkownicy brali udział w mediach społecznościowych, aby wypowiadać się na temat niskiego poziomu obsługi klienta, jaki im zapewniono, wraz z usługami:

Opinia na Twitterze o Bluehost

SiteGround1

Bluehost0

Interfejs użytkownika

Dla tych z was, którzy mogą być nowi w hostingu, istnieją dwa aspekty terminu „interfejs użytkownika”, jeśli chodzi o konta hostingowe.

Najpierw interfejs z kontem hosta internetowego, który jest znacznie szerszym widokiem usług, z których korzystasz. Drugi to panel sterowania, który ma obsługiwać funkcjonalność twojego planu hostingowego.

To drugie jest bardziej krytyczne, ponieważ spędzasz większość czasu i wysiłku. Zarówno SiteGround, jak i Bluehost oferują cPanel, choć nieco pozbawiony skórki, aby wyglądał nieco bardziej wyjątkowo.

(Po lewej: SiteGround; Po prawej: Bluehost)

cPanel to świetny wybór, ponieważ oferuje użytkownikom wyjątkowo przyjazny sposób zarządzania ich stronami internetowymi. Jest to również bardzo popularny interfejs, co oznacza, że ​​jeśli potrzebujesz pomocy, to tylko rzut kamieniem.

Chociaż Bluehost oferuje coś, co nazywają Ulepszoną wersją cPanel, szczerze mówiąc, uważam, że jest to bardziej wersja uproszczona. To prawda, że ​​jest to dobre dla kupujących po raz pierwszy hosta internetowego, ale w dłuższej perspektywie czuję, że oferta SiteGround jest bardziej elastyczna.

Poruszanie się po rozwoju witryny nie zajmuje dużo czasu. Idąc dalej, przekonasz się, że dostęp do większej liczby funkcji jest bardzo dobrą rzeczą, zwłaszcza że oznacza to, że nie musisz tak często kontaktować się z obsługą klienta hosta.

SiteGround1

Bluehost0

Co kocham w Siteground

Mnóstwo doświadczenia, nieskazitelna historia i imponująca wydajność. Te kluczowe cechy sprawiają, że SiteGround stoi o krok przed konkurencją pod względem udostępnianych ofert hostingu. Ich twierdzenia o szybkości technologii są trudne do pokonania, nawet jeśli ma nieco wyższą cenę.

W skrócie;

 • Doskonałe funkcje
 • Dobra reputacja
 • Stabilne prędkości
 • Silne wsparcie obsługi klienta

Co kocham w Bluehost

Co mogę powiedzieć? Jestem frajerem niskich cen i dopasowanych szyi i szyi, nie ma porównania między wspólnymi planami hostingowymi SiteGrounds a Bluehosts. Jeśli chodzi o dostawcę usług hostingowych, nawet jeśli jest to tylko wstępny okres rejestracji, Bluehost ma tanie plany i trudno będzie znaleźć wiele po niższych cenach.

Chociaż wiem, że istnieją skargi i złe recenzje, nie można się oprzeć losowaniu cen. Ale to tylko ja, bo jestem tani, który tak naprawdę nie korzysta z moich stron do niczego.

 • Silna cena
 • Przyzwoite funkcje
 • Ugruntowana usługa

Końcowe przemyślenia

Tak, są rzeczy, które uwielbiam w tym, co oferuje każdy gospodarz, niestety, moja osobista miłość do niesamowitej ceny poza, naprawdę nie mogę zaprzeczyć, że SiteGround oferuje lepszą ofertę.

Poza funkcjami zawartymi w planach, prawdziwym kickerem jest zła reputacja, która towarzyszy EIG-owi jak pies na piętach, cały czas szarpiąc.

Jak mówią, dowód znajduje się w puddingu, a opinia publiczna również się odezwała. To dodane do doskonałej reputacji SiteGround sprawia, że ​​nie trzeba tutaj myśleć, że są mistrzami.

SiteGround

https://www.siteground.com
PRZECZYTAJ PEŁNĄ RECENZJĘ
5

Bluehost

https://www.bluehost.com
PRZECZYTAJ PEŁNĄ RECENZJĘ
1

Oferta dla czytelników Bitcatcha

SiteGround: 60% zniżki na hosting (od 3,95 USD / mc).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me