SiteGround

vs

HostGator

SiteGround VS HostGator – Kto jest lepszym hostem dla Twojej witryny?

Podsumowanie

Można by pomyśleć, że gdy walczy dwóch tytanów, będzie to ścisłe dopasowanie, ale w recenzjach dopasowuje się wiele zmiennych, a wyniki mogą być nieco zaskakujące. SiteGround i HostGator to dwaj dobrze ugruntowani członkowie społeczności hostingowej i obaj zapłacili swoje składki. Jednak nawet podczas ich walki należy pamiętać, że każda firma może mieć własne obszary niszowe, w których się specjalizuje. Zachowaj otwarty umysł, nie zdziw się niektórymi wynikami.

SiteGround i HostGator to dwie z większych nazw dzisiaj hostingu. Przy tak wielu opiniach zrobienie tego kroku do przodu i wybór przyszłego hosta może być nieco zniechęcający. Rozumiemy to i aby pomóc Ci trochę bardziej, posuńmy się dalej i pozwólmy tym dwóm wyluzować się.

Pamiętaj, że bardzo łatwo jest korzystać z funkcji i specyfikacji każdego z nich i porównywać je z innymi. Zamiast tego zamierzamy przedstawić kluczowe obszary, w których liczy się nawet niewielka różnica.

Podczas przeglądu należy pamiętać, że tym, na co zwracamy uwagę, jest nie tylko wydajność, ale także ogólne podejście dostawców hostingu do prowadzenia działalności gospodarczej, a także sposób, w jaki podchodzi do klientów i obsługuje ich.

Ogólnie rzecz biorąc, przyjrzymy się konkretnie;

 • tło
 • Wydajność (szybkość i czas pracy)
 • cennik
 • Obsługa klienta

Uwaga

Wszystkie witryny testowe użyte w tej recenzji są własnością i administrowane przez Bitcatcha, z wyjątkiem ShiphraShepherds.com.

Historia

Zarówno SiteGround, jak i HostGator, które powstały w ciągu zaledwie dwóch lat od siebie, mają długą historię, aby poprzeć swoją grę. Każdy z tych 15 gigantów, mając około 15 lat doświadczenia w branży, urósł i rozwinął portfolio produktów, od hostingu współdzielonego aż po oferty na skalę korporacyjną.

Historia HostGator nie jest jednak tak czysta jak SiteGround, ponieważ została kupiona przez Endurance International Group (NASDAQ: EIGI) w 2012 roku. Było to po ataku grupy hakerów na bazę danych dostawcy oprogramowania rozliczeniowego HostGator. W rezultacie wyciekły informacje o użytkowniku i 500 000 kart kredytowych klientów, pliki stron internetowych i zapisy konfiguracji cPanel.

Niestety po przejęciu EIG będzie musiał stawić czoła kilku krytycznym incydentom związanym z awariami serwerów w 2013 r. Dla dostawcy usług hostingowych jest to coś śmiertelnego, co spowodowało, że HostGator źle się rozpoczął. Rozumiemy, że niektóre rzeczy mogą po prostu nie być winą dostawcy, ale mimo to – tak się stało.

SiteGround1

HostGator0

Wydajność

Chociaż każdy dostawca hostingu bez wątpienia oferuje plany hostingowe oparte na ich mocnych stronach, rozważmy dwie główne kategorie planów hostingowych; Hosting współdzielony i w chmurze. Są to te najważniejsze, którymi zainteresowałaby się większość właścicieli witryn.

Hosting w chmurze SiteGround

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

56 ms3 ms98 ms229 ms138 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

307 ms222 ms141 ms1 ms103 ms

Średnia prędkość: 129,8 ms – Zobacz pełny wynik

Hosting w chmurze HostGator

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

32 ms40 ms128 ms323 ms161 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

574 ms203 ms159 ms46 ms140 ms

Średnia prędkość: 180,6 ms – Zobacz pełny wynik

* Uwaga: Testy prędkości SiteGround Cloud i HostGator Cloud zostały przeprowadzone na obu witrynach hostowanych w Ameryce Północnej.

W przypadku chmury oba serwery radziły sobie stosunkowo dobrze i utrzymywały prędkość zalecaną przez Google poniżej 200 ms na szybkość reakcji serwera. Ze względu na lokalizację centrum danych prędkości na kontynencie amerykańskim pozostały na dobrym poziomie, zanim nieco spadły w miarę dalszego testowania na wschód.

Hosting dzielony SiteGround

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

211 ms215 ms180 ms3 ms351 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

66 ms95 ms70 ms240 ms168 ms

Średnia prędkość: 159,9 ms – Zobacz pełny wynik

HostGator współdzielony hosting

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

32 ms36 ms221 ms221 ms139 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

717 ms205 ms153 ms36 ms140 ms

Średnia prędkość: 190 ms – Zobacz pełny wynik

W przypadku hostingu dzielonego udostępniona witryna testowa SiteGround znajduje się w Singapurze, a niestety HostGator to tylko hosty z Ameryki Północnej. Pokazuje to nieznacznie w testach prędkości, biorąc pod uwagę, że SiteGround oferuje lepszą światową średnią prędkość 159 ms w porównaniu do 190 ms HostGator.

Sądzę, że głównym powodem tego może być Supercacher i oprogramowanie, z których korzysta SiteGround. Wszystkie są zaprojektowane i zoptymalizowane pod kątem równomiernego rozdziału dostarczanych danych, niezależnie od odległości od centrum danych.

Spójrzmy na chwilę na informacje o ich serwerze

Jeśli chodzi o konfigurację, SiteGround i HostGator przyjmują różne podejścia. Aby to uprościć, SiteGround celowo utrzymuje niskie obciążenia serwera, aby możliwe było zarządzanie potencjalnymi skokami w użyciu. Z drugiej strony HostGator dużo inwestuje w sprzęt, aby zapewnić stabilność.

SiteGround ma pięć centrów danych zlokalizowanych w miastach na całym świecie (Chicago, Londyn, Amsterdam, Mediolan, Singapur), więc są one bardzo dobrze rozłożone pod względem geograficznym. To oczywiście dobra rzecz. HostGator ma wszystkie jaja w jednym koszyku, że tak powiem, oba centra danych znajdują się w Ameryce Północnej.

Biorąc to pod uwagę, jesteśmy gotowi wskazać na jedno i drugie, ponieważ HostGator udaje się wyrównać SiteGround w Cloud Hosting, podczas gdy Siteground wygrywa w hostingu współdzielonym:

SiteGround1

HostGator1

Ale testy porównawcze nie zawsze są dokładne, więc spójrzmy na ceny, które wymyślili ci dwaj gospodarze;

Gwarancja bezawaryjności – Czy mogą to utrzymać??

Od jakiegoś czasu mam oba te hosty na naszym radarze i zbieram na nich informacje o czasie pracy. Jest to jeden z obszarów, w którym oboje dobrze podnoszą brwi i nie należy tego lekceważyć. Mając to na uwadze, zagłębmy się nieco głębiej i zobaczmy, co mówią ich Warunki korzystania z usługi (ToS):

Czas działania SiteGround w ToS

„Niezawodna usługa hostingowa SiteGround jest wspierana przez wiodącą w branży umowę o gwarantowanym poziomie usług (SLA). Gwarantujemy dostępność sieci przez 99,9% czasu przez okres 12 miesięcy, licząc od daty zamówienia konta. Jeśli spadniemy poniżej tego, powiadomimy Cię e-mailem i automatycznie zrekompensujemy twoje konto w następujący sposób:

 • Czas pracy bez przestojów 100% – 99,9%: Brak odszkodowania
 • 99,9% – 99,00% czasu sprawności: 1 miesiąc darmowego hostingu
 • Dodatkowy miesiąc darmowego hostingu za każdy 1% czasu działania utraconego poniżej 99,00%. ”

Czas pracy HostGator w ToS

„Warunki korzystania z usługi, sekcja 15, zawierają dokładne i aktualne informacje dotyczące Gwarancji Uptime HostGator w całości. Ten artykuł ma jedynie pomóc wyjaśnić zasady, na które się zgadzasz.

 • Jeśli serwer współużytkowany lub sprzedawca nie ma gwarancji dostępności przez 99,9% czasu, Ty może otrzymaj jeden (1) miesiąc kredytu na ten pakiet na swoim koncie.
 • Zatwierdzenie jakiegokolwiek kredytu leży w wyłącznej gestii HostGator i może zależeć od przedstawionego uzasadnienia. ”

Jeśli jednak przyjrzysz się dokładnie tym dwóm zestawom cytatów, zauważysz wyraźną różnicę. Tak, czas działania jest wspomniany i gwarantowany, ale podczas gdy SiteGround wyraźnie stwierdza, że ​​zrekompensuje to przekroczenie określonych przestojów, HostGator starał się być szczuplejszy w tej sprawie. Stara się uciec od tego, co lubię nazywać „bezsensowną gwarancją”.

Oznacza to, że po prostu wystawia go na pokaz, ponieważ firma zastrzega sobie prawo do nie wypłacania klientowi rekompensaty, nawet bez podania przyczyny. Logicznie rzecz biorąc, może po prostu odmówić wszelkich prób dochodzenia odszkodowania za przestój. Wstydź się HostGator!

SiteGround1

HostGator0

Czy cena SiteGround lub HostGator jest lepsza?

Hosting w chmurze

W przypadku hostingu w chmurze plany SiteGround są znacznie droższe. Jednak to, co oferują, odzwierciedla prawdziwego ducha środowiska Cloud Hosting, a jedynie fragmenty oferowane przez HostGator przy każdym planie.

Powiedziałbym, że plany hostingowe w chmurze SiteGround są przeznaczone dla klientów biznesowych, a HostGator jest skierowany do osób, które chcą wypróbować chmurę. Ponadto znacznie wyższe ceny SiteGround odzwierciedlają prawdziwe w pełni zarządzane konta Cloud Hosting.

Cennik SiteGround Cloud

SiteGround Cloud

Ceny w chmurze HostGator

HostGator Cloud

Tymi dwoma porównywaliby jabłka i pomarańcze. Podczas gdy SiteGround oferuje w pełni zarządzane opcje hostingu w chmurze, oferty HostGator w chmurze są bardziej rozwiniętym rodzajem oferty hostingu współdzielonego, co pokazuje ceny.

SiteGround1

HostGator1

Hosting współdzielony

W przypadku hostingu współdzielonego, chociaż istnieje różnica w cenie, oba hosty mieszczą się w ustalonym zakresie hostów internetowych. Jest to korzystne dla konsumenta, ponieważ istnieje wiele opcji do wyboru w zależności od konkretnych wymagań.

Cennik hosta współdzielonego SiteGround

SiteGround Shared

HostGator Wspólna wycena hosta

HostGator Shared

SiteGround1

HostGator1

Obsługa klienta

Chociaż każdy dostawca hostingu ma jakąś formę wsparcia technicznego, to, co oferuje i jak dobrze to robi, ma kluczowe znaczenie. W takim przypadku obaj nasi gospodarze oferują szeroką gamę opcji wsparcia, które obejmują telefon i czat na żywo.

Z SiteGround:

„Nienawidzisz czekać na następnego dostępnego agenta? Tak jak my.

Przeciążamy wszystkie zmiany, aby zawsze był ktoś, kto odbierze telefon lub czat online, więc nie będziesz musiał czekać dłużej niż kilka sekund na następnego dostępnego operatora. Regularnie oceniamy także szybkość każdego pracownika, a także wyniki całego zespołu ”.

Oprócz problemów związanych z hostingiem, SiteGround obsługuje również wiele różnych problemów internetowych (takich jak wtyczki i rozszerzenia), jak stwierdzono w następującym filmie:

Z drugiej strony HostGator po prostu umieszcza wszystkie opcje pomocy technicznej na jednej stronie, łatwo dostępny. Jednak EIG, aktualny właściciel HostGator, często miał narzekańne skargi dotyczące ogólnej obsługi klienta. W rzeczywistości nawet ich pracownicy narzekają na podejście firmy do obsługi klienta:

„Jest to dobra firma do pracy, jeśli lubisz pracę miażdżącą dusze. Nie dbasz o rzeczywistych klientów? To jest praca dla ciebie. Fajne z mglistymi tytułami, zmieniającymi się opisami stanowisk i nikim, kto wie, co się dzieje? Złóż wniosek już dziś! ” (Źródło)

W tym przypadku naprawdę musimy przejść na SiteGround:

SiteGround1

HostGator0

Werdykt – SiteGround lub HostGator?

Dzięki temu dochodzimy do ostatecznego wyniku 6: 3. Szczerze mówiąc, zanim napisałem tę recenzję, miałem wrażenie, że będzie to bliższa walka. Myślę, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach, a niektóre rzeczy, które normalnie są pomijane, wychodzą, gdy są skupione.

Nie oznacza to jednak, że HostGator jest złym hostem, ale być może ostateczny wybór może być oparty na twoich konkretnych potrzebach.

Niemniej jednak, podziękowania dla zespołu SiteGround, gratulujemy im udanego uruchomienia tej rękawicy i pochwalamy ich wysiłki w prowadzeniu uczciwego, nastawionego na wydajność biznesu.

SiteGround

https://www.siteground.com
PRZECZYTAJ PEŁNĄ RECENZJĘ
6

HostGator

https://www.hostgator.com
PRZECZYTAJ PEŁNĄ RECENZJĘ
3)

Oferty dla czytelników Bitcatcha

 • SiteGround: 60% zniżki na hosting (od 3,95 USD / mc).
 • HostGator: użyj kodu kuponu „bitcatcha”, aby uzyskać do 60% zniżki. (Umowa na 12 miesięcy) Zobacz cennik
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me