SiteGround VS Inmotion Hosting: 6 kluczowych porównań (łącznie z szybkością serwera)

SiteGround


vs

Hosting Inmotion

SiteGround VS Inmotion Hosting – porównanie 6 kluczowych obszarów (w tym szybkość serwera)

tl; dr

Cena a wydajność – dawna równowaga skaluje się, jeśli chodzi o drobiazg decydującej wartości. Ale co się stanie, gdy przeciwstawisz sobie dwa stalowe punkty przemysłu?

W zaciętej bitwie rywali o hosting witryn stawiamy SiteGround przeciwko Inmotion Hosting, a konkurencja sprowadza się do szaleństwa. Hostingowi Inmotion udało się wyrównać remis, ale ostatecznie nadal wolę niesamowite prędkości SiteGround.

SiteGround, założony w 2004 roku i zdobywający kolejne miejsca, dziś gości ponad milion witryn internetowych, które stały się przełomową branżą. Słynie z wyjątkowej technologii prędkości i oferuje szeroki zakres usług oraz funkcje o wartości dodanej, dzięki czemu jest to wyjątkowo trudna propozycja do pokonania.

Z drugiej strony, Inmotion Hosting działa w branży od nieco dłuższego czasu, od 2001 roku. Jednak, jak wykazały nasze testy, długi ząb w branży zasadniczo nie oznacza lepszych produktów i usług – po prostu lepszy zamiłowanie do przetrwania.

Nasz przypadek testowy między tymi dwiema firmami jest dziś znaczący, biorąc pod uwagę, że obie są prawdziwymi rodowodami. Oznacza to, że ich historia jest nierozcieńczona, bez przejęć i dużych wyprzedaży, które przełamałyby linię ich istnienia.

Mając to na uwadze, oto, co będziemy dzisiaj porównywać.

Uwaga

Dwie witryny testowe użyte w tym przeglądzie są własnością Bitcatcha i są przez nią administrowane. Zarówno SGUSHosted.com, jak i IMHHosted.com są hostowane w odpowiednim centrum danych w USA.

Plany i ceny

Zobaczmy, jakie plany mają te dwie masy i jakie są ich ceny;

SiteGroundInmotion Hosting

CENA
StartUp / Uruchom 3,95 $ 3,99 $ *
GrowBig / Power 3,95 USD 5,99 USD *
GoGeek / Pro 11,95 USD 13,99 USD *

ODNOWIENIE
StartUp / Uruchom 9,95 USD 7,99 USD
GrowBig / Power 14,95 USD 9,99 USD
GoGeek / Pro 29,95 USD 15,99 USD
Odwiedzić

* Ekskluzywna oferta Inmotion dla czytnika Bitcatcha. Zwykła cena zaczyna się od 6,39 USD
** Używamy GrowBig z SiteGround i Power of Inmotion do hostowania naszych stron testowych

Kluczowe cechy

SiteGround GrowBigInmotion Power
Witryny internetowe bez ograniczeń 6
Space20 GB50 GB
BandwidthUnlimitedUnlimited
Kreator stron: Tak Tak
DomenyUnlimited26
Panel sterowaniacPanelcPanel
Darmowe kopie zapasowe Tak (codziennie) Tak (co 36 godzin)
Bezpłatna migracja Tak Tak
Darmowe konta e-mail Tak
Pełna funkcjonalność

Jak widać w porównaniach cen, Inmotion ma znacznie wyższy koszt wejścia w porównaniu z SiteGround. Jest to jednak więcej niż rekompensowane długoterminowymi kosztami odnowienia SiteGround.

Dla porównania, powiedzmy, że przez okres 5 lat (z rocznym początkowym okresem rejestracji) Całkowity koszt posiadania wyniósłby:

SiteGround
5,95 USD + (4 x 14,95 USD) = 65,75 USD

Hosting Inmotion
8,49 USD + (4 x 9,99) = 48,45 USD

To znacząca różnica, więc jeśli nie zamierzasz przenosić hostów po wygaśnięciu początkowej umowy rejestracyjnej, Inmotion Hosting oferuje znacznie większą wartość pod względem ceny.

Obaj dostawcy hostingu oferują plany, które są dość solidne i mają dobrą wartość dodaną. Należy pamiętać, że oba oferują również bezpłatne usługi migracji stron internetowych (w przypadku SiteGround bezpłatna migracja strony jest dostępna tylko dla GorwBig i wyższego planu), co uważam za doskonały punkt transferu.

Powiedziałbym jednak, że Inmotion Hosting ma tutaj niewielką przewagę ze względu na drobny druk, w którym rozszerzają swoje usługi migracji, aby obejmowały nie tylko pliki witryn i bazy danych, ale nawet pomogą przenieść ustawienia cPanel, rekordy domeny, a nawet konta e-mail!

Migracja strony internetowej Inmotion Hosting

SiteGround0

Hosting Inmotion 1

Wydajność – lokalizacja i szybkość serwera

Lokalizacja serwera

SiteGround obsługuje 5 oddzielnych centrów danych rozmieszczonych na całym świecie, z czego jedno w USA, 3 w Europie i lokalizacja w Azji obsługiwana przez Singapur. Jest to bardzo strategiczny spread i zapewnia dobre opóźnienia dla witryn klientów.

Inmotion Hosting z drugiej strony jest nieco bardziej nieuchwytny w stosunku do swoich centrów danych, po prostu wspominając, że mają „centra danych na obu wybrzeżach” – które, jak zakładamy, byłyby wschodem i zachodem Stanów Zjednoczonych. Są jednak niezwykle dumni ze swojego centrum danych w Los Angeles.

Centrum danych LA Inmotion Hosting jest zielone

Wykorzystuje naturalne chłodzenie lub technologię chłodzenia zewnętrznego powietrza. Dzięki temu mogą obniżyć koszty chłodzenia o prawie 70%, ale co ważniejsze, zmniejszyć swój ślad węglowy o ponad 2000 ton rocznie. W porównaniu do Inmotion Hosting, SiteGround twierdzi tylko, że „zielona” sława wydaje się zasadzić kilkaset drzew w 2010 roku.

Oprócz tego firma współpracuje również z organizacją non-profit Trees For The Future. Dzięki tej inicjatywie Inmotion Hosting pomaga sadzić 5000 drzew na całym świecie.

Szybkość serwera SiteGround

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

55 ms3 ms92 ms223 ms139 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

380 ms226 ms148 ms12 ms103 ms

Oceniono A +; Śr. Prędkość: 138,1 ms
Zobacz pełny wynik

Szybkość serwera Inmotion Hosting

US (W)
POSŁUGIWAĆ SIĘ)
Londyn
Singapur
San Paulo

2 ms53 ms322 ms178 ms172 ms

Bangalore
Sydnej
Japonia
Kanada
Niemcy

514 ms153 ms109 ms67 ms149 ms

Oceniono A +; Śr. Prędkość: 171,9 ms
Zobacz pełny wynik

Pomimo rozbieżności w lokalizacji centrów danych między dwoma dostawcami hostingu, są to doskonałe czasy wydajności w całym zakresie. W rzeczywistości czasy te są dość trudne do pokonania i bardzo znaczące na dzielonych obszarach hostingu.

Aby zagłębić się nieco w wydajność, zwróć uwagę, że każdy z nich ma coś ekstra, czego większość hostów nie oferuje – specjalistyczne poprawki prędkości (lub różne).

SiteGround wdraża silną mieszankę SSD, NGINX, SuperCacher, CDN, HTTP / 2 i PHP7. Łącznie każdy z nich pomaga uzyskać jeszcze cale osiągi prędkości do przodu, co daje mu przewagę nad konkurencją.

Jednak Inmotion Hosting bardzo mocno sprzedaje coś, co nazywa „Strefą maksymalnej prędkości”. Istnieje jednak niewielka wątpliwość co do sposobu pozycjonowania tej technologii przez firmę. Inmotion Hosting zakłada, że ​​wielu konkurentów zbytnio polega na pojedynczych centrach danych, co powoduje potencjalnie negatywny wpływ na szybkość.

Jednak w porównaniu z centrum danych Siteground oferuje znacznie lepszą globalną nakładkę niż Inmotion Hosting. Dodaj do tego fakt, że wielu renomowanych dostawców hostingu nigdy nie polegałoby na pojedynczych centrach danych, a my mamy rozterkę – to po prostu nie brzmi dobrze.

Jednak wyników nie można się kłócić, a my damy im obu do doskonałej wydajności prędkości.

SiteGround1

Hosting Inmotion 1

Czas działania serwera

Inmotion Hosting wykazał solidną 100% nieprzerwaną pracę w ciągu ostatniego 30-dniowego okresu monitorowania, ale byłem trochę zaskoczony, że w 30-dniowym okresie SiteGround wydawało się, że nastąpiła niewielka usterka. Jest to jednak niewielka kropla w dużym oceanie, ponieważ od pewnego czasu monitoruję tego gospodarza i ogólnie jest solidny. Nawet przy załamaniu czas działania pozostał powyżej 99,95%.

Czas działania SiteGround

SiteGround Uptime

Czas działania Inmotion Hosting

Inmotion Hosting Uptime

W tym miejscu ponownie zwracamy uwagę na czasy reakcji pokazane na wykresach. SiteGround po raz kolejny pokazuje swoją odporność przy spójnych odpowiedziach poniżej 1000 ms. Nakładanie kary na SiteGround za mały blip na nieskalanym nagraniu byłoby trochę niesprawiedliwe w moich oczach i połączenie tego z czasem reakcji, jestem skłonny dać im rację.

SiteGround1

Hosting Inmotion0

Obsługa klienta

Jak zwykle jest to ponownie bardzo silny kluczowy obszar, na który powinien zwrócić uwagę każdy, kto szuka hostingu.

Obsługa klienta SiteGround

Omówiłem to już wcześniej i zrobię to ponownie, SiteGround ma doskonałą obsługę klienta, a to coś, co przetestowałem i na szczęście byłem już wielokrotnie potwierdzany. Przez lata zawsze istnieje ryzyko, że rzeczy trochę się poślizgną, ale nie jest to jedno z tych miejsc, w których to się dzieje.

Obsługa klienta Inmotion Hosting

Inmotion Hosting z dumą stwierdza, że ​​oferuje technologię amerykańską, która pomaga klientom w wielu kanałach, w tym w systemie telefonicznym, czatowym, e-mailowym lub biletowym. System jest wszechstronny i faktycznie wykracza poza to, co oferowałoby wiele hostów internetowych.

Co użytkownicy mówią o SiteGround

SiteGround Opinie klientów

Co użytkownicy mówią o Inmotion Hosting

Opinie klientów na temat hostingu Inmotion

Jak widać, oba hosty mają na ich temat dobre recenzje użytkowników. Jest to rzadkie w świecie hostingu, w którym użytkownicy są często bardzo opiniowani na temat swoich hostów. Utrzymywanie standardów na poziomie wystarczająco wysokim, aby uzyskać pozytywne opinie, jest dobre.

SiteGround1

Hosting Inmotion 1

Interfejs użytkownika

Chociaż obaj nasi gospodarze używają cPanel, nadal uważałem, że ten segment powinien pozostać po prostu, aby przypomnieć wszystkim o znaczeniu dobrego panelu sterowania. Zasadniczo jest to brama do twojego hosta i prawdopodobnie spędzisz tu trochę czasu.

cPanel to doskonały i popularny wybór, który zapewnia obu naszym gospodarzom solidną wygraną w interfejsie. Jest wydajny, wygodny, szeroko rozpowszechniany i po prostu bardzo przyjazny dla użytkownika.

SiteGround1

Hosting Inmotion 1

Co kocham w Siteground

SiteGround zawsze pozostawał na mojej liście najlepszych hostów, a przeglądanie go po raz kolejny zawsze jest odświeżające. Konsekwentnie ma wysoką wydajność z doskonałą historią i do tej pory nie znalazłem dla niej wielu prawdziwych konkurentów.

W skrócie;

 • Doskonała prędkość i stabilność
 • Świetna obsługa klienta
 • Szeroka gama produktów

Co kocham w Inmotion Hosting

Gdy prowadziłem Inmotion Hosting przez rękawicę, czasami sprawiało mi to całkiem przyjemne niespodzianki. Jest to silny pretendent do SiteGround i oferuje zarówno funkcje, jak i wydajność, które są konkurencyjne. Szczególnie podoba mi się to, że nie oferuje szalonych rabatów przy pierwszej rejestracji, ponieważ dla mnie to wydaje się trochę błędne.

W skrócie;

 • Dobra cena
 • Imponująca prędkość i stabilność
 • Doskonała obsługa klienta

Końcowe przemyślenia

To była dla mnie osobiście bardzo trudna decyzja. Po przeczytaniu mojej recenzji niektórzy z was mogą się zastanawiać, dlaczego przyznałem punkty jednemu gospodarzowi, jednocześnie chwaląc funkcje drugiego.

Będę szczery – tak, kochałem ich obu. Bardzo trudno jest znaleźć nie tylko jedną fantastyczną usługę hostingową, ale także inną, która do niej pasuje.

Jednak pomimo mojego końcowego wyniku 4: 4 czuję, że jestem winien to wszystkim, którzy zerwali remis – i nadal korzystam z SiteGround. Przede wszystkim pod koniec dnia jedną z najważniejszych cech Twojej witryny będzie jej szybkość, a SiteGround jeszcze mnie nie zawiódł.
Po dodaniu innych czynników będą one po prostu wisienką na torcie.

SiteGround

https://www.siteground.com
PRZECZYTAJ PEŁNĄ RECENZJĘ
4

Hosting Inmotion

https://www.inmotionhosting.com
PRZECZYTAJ PEŁNĄ RECENZJĘ
4

Oferty dla czytelników Bitcatcha

SiteGround: 60% zniżki na hosting (od 3,95 USD / mc).

Hosting Inmotion: ekskluzywne 50% zniżki (od 3,99 USD / mc).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map