Jak korzystać z prywatnego dostępu do Internetu dla torrentów

Prywatny dostęp do Internetu jest jedną z (jeśli nie najbardziej) popularnych usług VPN na świecie i jednym z najlepszych wyborów dla użytkowników bittorrent, którzy chcą uczynić swoje pliki do pobrania anonimowymi.

PIA jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo, przyjaznych torrentom i bezpiecznych sieci VPN na świecie. Właśnie dlatego nazwaliśmy ich naszym najlepszym VPNem torrentowym w 2015 roku i dlatego znajdują się również na naszej liście najbardziej przyjaznych torrentom VPN na świecie (z doskonałym wynikiem 10).

Najlepsze jest to, że subskrypcja Private Internet Access obejmuje zarówno VPN, jak i usługę proxy SOCKS bez logowania. Są jedną z niewielu firm, które obejmują obie. Jak zobaczysz, możliwość korzystania z VPN i / lub proxy dla twoich torrentów zapewni ci ogromną elastyczność w sposobie pobierania torrentów anonimowo.

Ten przewodnik pokaże Ci krok po kroku, jak ukryć swój adres IP torrenta, szyfrować torrenty i zaciemnić historię pobierania za pomocą Private Internet Access. Zacznijmy…

Contents

Sekcje artykułów (Skip Ahead)

Oto tematy, które omawiamy w tym przewodniku. Kliknij poniższe linki, aby przejść dalej, jeśli interesuje Cię tylko kilka tematów i nie musisz czytać całości.

Sekcje ogólne:

 1. Wprowadzenie do prywatnego dostępu do Internetu
 2. 2 metody anonimowych torrentów (proxy vs. VPN)
 3. Jak korzystać z PIA jako VPN dla torrentów
 4. Jak uzyskać login / hasło do serwera proxy PIA (wymagane do konfiguracji proxy)

Ustawienia proxy:

 • W pobliżuUstawienia uTorrent dla PIA
 • Ustawienia Vuze dla PIA
 • Potop ustawienia dla PIA
 • Ustawienia QBittorrent dla PIA
 • Jak korzystać z VPN + Proxy jednocześnie

Prywatny dostęp do Internetu: Szybki przegląd / Funkcje / Ceny

Obrazek

Funkcje:
Brak dzienników aktywności. Brak metadanych. Kropka.
256-bitowe szyfrowanie AES (standard branżowy)
Kontrola siły / algorytmu szyfrowania
Przyjazny dla torrentów
Zawiera proxy SOCKS5 (bonus!)
Przekierowanie portów
Zapora NAT
7-dniowa 100% gwarancja zwrotu pieniędzy
Przeczytaj naszą pełną recenzję PIA

Cennik
6,96 USD / miesiąc
Najlepsza oferta: 3,33 USD / miesiąc (1 rok)

Uzyskaj prywatny dostęp do Internetu »

Prywatny dostęp do Internetu jest najpopularniejszą usługą VPN wśród odwiedzających tę stronę. Uważamy, że ich połączenie ceny / bezpieczeństwa / funkcji jest praktycznie nie do pobicia.

Gdy ludzie szukają swojej pierwszej sieci VPN, ogólnie polecam wszystkim, aby najpierw wypróbowali PIA (ponieważ pozwoli ci to zaoszczędzić $$ w porównaniu z konkurencją) i w razie potrzeby zaktualizują ją później.

Oto dlaczego PIA konsekwentnie znajduje się na szczycie naszej listy zalecanych sieci VPN:

Zasady rejestrowania: PIA ma siedzibę w USA, która nie ma żadnych wymagań dotyczących przechowywania danych dla usług VPN. PIA nie monitoruje ani nie rejestruje Twojej aktywności VPN, sieci ani historii pobierania.

Ponadto są jedną z niewielu sieci VPN, które nie przechowują metadanych / dzienników połączeń. Daje to użytkownikom najwyższy poziom anonimowości (co kochamy).

Uprzejmość: PIA jest wyjątkowo przyjazna dla torrentów i nie ogranicza torrentów do określonych serwerów lub lokalizacji. W rzeczywistości mają niezwykle unikalne rozwiązanie do przekierowywania aktywności torrentów do krajów bardziej przyjaznych torrentom.

Bezpieczeństwo / oprogramowanie: Oprogramowanie PIA jest łatwe w użyciu, oferuje 256-bitowe szyfrowanie (ta sama siła, co ściśle tajna amerykańska komunikacja wojskowa) i daje użytkownikom niestandardową kontrolę nad rodzajem szyfrowania i siłą klucza (jeśli chcesz szybszych prędkości / mniej szyfrowania)

Dwa sposoby użycia PIA do torrentów (proxy / VPN)

Każda subskrypcja Private Internet Access obejmuje zarówno usługę VPN, jak i anonimową usługę proxy SOCKS. Daje to dużą elastyczność w sposobie anonimizacji pobieranych plików torrent.

Najlepsze jest to, że ponieważ PIA pozwala na 5 jednoczesnych połączeń, możesz używać jednocześnie VPN + Proxy z pewnymi poważnymi zaletami.

Aby uzyskać szczegółową analizę, przeczytaj nasz przewodnik na temat wybierania VPN vs.Proxy dla torrentów.

Oto krótkie podsumowanie…

Korzystanie tylko z serwera proxy
Zwykle szybsze niż korzystanie z VPN, ale jedyną opcją szyfrowania jest użycie wbudowanego szyfrowania klienta torrent. Może to stanowić problem, jeśli Twój dostawca usług internetowych dusi lub blokuje twoje torrenty.

Dzięki proxy Twój adres IP torrenta będzie inny niż adres IP twojej przeglądarki internetowej (który nam się podoba).

Korzystanie tylko z VPN
VPN zapewnia bardzo silne szyfrowanie (zapobiega ograniczaniu / monitorowaniu przez twojego dostawcę Internetu) i daje więcej lokalizacji serwera / kraju. Pobieranie może być wolniejsze. Twój adres IP torrenta będzie taki sam jak adres IP przeglądarki.

Używanie VPN + proxy razem
Moim zdaniem jest to najlepszy z obu światów. Otrzymujesz wyjątkowo silne szyfrowanie, podwójną warstwę anonimowości (twoje IP jest dwukrotnie zmieniane), a twój adres IP torrenta wciąż różni się od adresu IP twojej przeglądarki.

Optymalnie użyłbyś 1 firmy jako usługi VPN, a innej dla Twojej anonimowej usługi proxy SOCKS, ale zdecydowana większość użytkowników będzie zadowolona z korzystania z PIA dla obu (i zaoszczędzi przy tym sporo $$$). Jeśli uważasz, że możesz chcieć osobnego dostawcy proxy torrentów, zalecamy użycie Torguard lub BTGuard (i użycie PIA jako VPN).

Korzystanie z PRivate INternet Access VPN dla torrentów

Jest to najłatwiejsza opcja, ponieważ nie musisz zmieniać żadnych ustawień w swoim kliencie torrent (uTorrent, Vuze itp.).

Wymagane są tylko 6 kroków:W pobliżu

 1. Zarejestruj się, aby uzyskać prywatny dostęp do Internetu
 2. Pobierz oprogramowanie VPN dla komputerów stacjonarnych PIA (dostępne Windows / Mac)
 3. Zaloguj się do VPN za pomocą swojej nazwy użytkownika / hasła (wysłanego e-mailem podczas rejestracji)
 4. Połącz się z serwerem VPN (zalecamy Holandia, Szwajcaria, Kanada)
 5. Włącz „Kill-Switch” PIA (opcjonalny, ale zalecany)
 6. Uruchom swojego ulubionego klienta torrent

Otóż ​​to! Twoje torrenty są teraz szyfrowane, a twój prawdziwy adres IP zostanie ukryty przed innymi użytkownikami torrentów.

Jak zapisać się na PIA

Rejestracja w Private Internet Access jest szybka i łatwa. Możesz dosłownie zarejestrować się, zapłacić, pobrać i połączyć się z ich VPN w mniej niż 5 minut. Wymagają bardzo niewielu informacji, aby utworzyć konto.

Potrzebujesz:

 1. Adres e-mail (aby otrzymać dane logowania)
 2. Forma płatności (akceptowane karty kredytowe, Paypal i anonimowe płatności Bitcoin)
 3. W przypadku płatności kartą kredytową wymagane są również informacje rozliczeniowe

PIA pozwala nawet używać resztkowych kart upominkowych od popularnych sprzedawców, aby płacić anonimowo, jeśli bitcoin jest zbyt mylący. Szczerze mówiąc, większość użytkowników powinna dobrze wybierać dla wygody płatności PayPal.

Po zarejestrowaniu się i uiszczeniu opłaty, PIA natychmiast wyśle ​​Ci wiadomość e-mail z danymi do logowania i linkiem do pobrania ich oprogramowania (więc upewnij się, że używasz prawidłowego adresu e-mail).

Ustawienia bezpieczeństwa oprogramowania

Nasze zalecane ustawienia wyglądają następująco (kliknij przycisk „zaawansowane” po otwarciu oprogramowania, aby uzyskać dostęp do tego menu).

Ustawienia zaawansowane prywatnego dostępu do Internetu

Menu ustawień zaawansowanych

Uwaga: opcje autologin / autoconnect zależą wyłącznie od Ciebie.

Ustawienia:
Rodzaj połączenia – UDP (powinno to zapewnić najszybsze prędkości)
VPN Kill Switch – Spowoduje to zabicie twojego połączenia internetowego, jeśli VPN zawiedzie (zapobiegnie wyciekowi twojego IP)
Ochrona przed wyciekiem DNS – Sprawia, że ​​Twój komputer korzysta tylko z serwerów DNS PIA (ukryj historię online przed dostawcą Internetu)
Ochrona przed wyciekiem IPv6 – Opcjonalne, ale zapobiega wyciekom IP przez nowy protokół IPv6

Sprawdź konfigurację i rozwiąż problemy

Ważne jest, aby sprawdzić adres IP torrenta, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Napisaliśmy kompletny przewodnik na temat weryfikacji zmiany adresu IP torrenta.

Jeśli prędkości są ZNACZNIE niższe niż oczekiwano (np. Poniżej 500 kb / s), należy włączyć automatyczne mapowanie portów w menu ustawień / opcji połączenia klienta torrent. Poszukaj opcji, która mówi „uPnP” lub „NAT-PMP”i zaznacz pole. To sprawi, że twoje pakiety torrentów zostaną poprawnie przesłane przez router i nie zostaną zgubione / zablokowane.

Oto, gdzie można go znaleźć w uTorrent: Opcje > Preferencje > Połączenie

Automatyczne mapowanie portów uTorrent

Ustawienia mapowania portów uTorrent

To wszystko, twoje torrenty powinny być teraz szyfrowane i anonimowe. Możesz opcjonalnie dodać również połączenie proxy (w tym samym czasie co VPN), aby zwiększyć prywatność lub jeśli wolisz, aby Twój adres IP torrent był inny niż adres IP przeglądarki.

Jak uzyskać login / hasło do serwera proxy PIA (NIE przeskakuj)

Każda subskrypcja PIA ma dostęp do swojego serwera proxy SOCKS5 do logowania w Holandii. Jest dość szybki i doskonale nadaje się do użycia z ulubionym oprogramowaniem torrentowym.

Uwaga: Nie pomiń pierwszego kroku, którym jest wygenerowanie kombinacji login / hasło dla proxy. Różni się od danych logowania VPN.

Dobra, chodźmy dalej i wygeneruj nazwę użytkownika / hasło dla serwera proxy

Jak uzyskać kombinację loginu / hasła proxy?

Aby wygenerować nazwę użytkownika / hasło w celu uzyskania dostępu do serwera proxy, musisz zalogować się do panelu konta na ich stronie internetowej.

Następnie przewiń w dół, aż zobaczysz tę sekcję:

Jak zdobyć hasło proxy PIA

Utwórz login / hasło proxy w panelu konta

Następnie kliknij przycisk „Regeneruj nazwę użytkownika i hasło”. Pozostaw okno otwarte, abyś mógł łatwo skopiować / wkleić swoją nazwę użytkownika / hasło, gdy będziemy ich używać za chwilę.

Informacje potrzebne do skonfigurowania serwera proxy PIA

Teraz, gdy masz już swoją nazwę użytkownika / hasło (z powyższego kroku), jest tylko kilka informacji potrzebnych do korzystania z serwera proxy SOCKS5 PIA z dowolnym większym oprogramowaniem torrentowym. Możesz go nawet używać z Fludem (jeśli używasz Androida).

Nazwa Użytkownika: (z poprzedniego kroku)
Hasło: (z poprzedniego kroku)
Nazwa hosta / adres serwera: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Port: 1080

Kilka ważnych uwag:
Jeśli używasz tylko proxy (bez VPN), możesz chcieć włączyć szyfrowanie w swoim kliencie torrent. Spowoduje to zmniejszenie liczby dostępnych elementów równorzędnych, ale również zapobiegnie ograniczaniu torrentów przez dostawcę usług internetowych lub sprawdzaniu, co pobierasz.

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z wbudowanego szyfrowania torrent, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący szyfrowania torrent.

W poniższych sekcjach pokażemy, jak zainstalować te ustawienia proxy w swoim ulubionym oprogramowaniu torrentowym. Każdy klient torrent będzie miał własną sekcję (zazwyczaj posortowaną według popularności).

Ustawienia uTorrent (PIA Proxy)

Aby uzyskać dostęp do ustawień proxy w uTorrent, przejdź do:
Opcje > Preferencje > Połączenie (zakładki po lewej)

Wprowadź informacje poniżej w odpowiednich polach, jak pokazano:

Rodzaj: Skarpetki 5
Pełnomocnik: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Port: 1080
Nazwa Użytkownika: nazwa użytkownika wygenerowana w poprzednim kroku
Hasło: hasło wygenerowane w poprzednim kroku

i upewnij się, że zaznaczyłeś wszystkie 6 pól oznaczonych zieloną kropką, aby zapobiec wyciekom informacji identyfikacyjnych przez utorrent.

Ustawienia proxy uTorrent dla prywatnego dostępu do Internetu

Ustawienia proxy uTorrent dla PIA

Następnie możesz dodać szyfrowanie. Jeśli nie korzystasz z VPN, ten krok pomoże zapobiec dławieniu / monitorowaniu przez ISP, ale może zmniejszyć liczbę dostępnych partnerów. Przeczytaj nasz przewodnik po szyfrowaniu torrentów, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Ustawienia szyfrowania uTorrent

Iść do Menu > Opcje > Preferencje > BitTorrent, i spraw, aby twoje ustawienia wyglądały tak:

Wymuszone szyfrowanie uTorrent (PIA Proxy)

Tryb „Forced Encryption” (Pomóż zapobiegać ograniczeniom)

Wbudowane szyfrowanie uTorrent jest lepsze niż nic, co może pomóc, jeśli twój dostawca Internetu ogranicza / spowalnia pobieranie plików torrent. Nasz przewodnik po szyfrowaniu torrentów zawiera pełne wyjaśnienie, jak skutecznie szyfrować torrenty.

Ustawienia serwera proxy Vuze (dla PRivate Internet Access)

Aby uzyskać dostęp do ustawień proxy Vuze, przejdź do…
Menu > Przybory > Opcje > Połączenie (zakładka po lewej) > Pełnomocnik
Uwaga – aby edytować ustawienia proxy, musisz być w trybie zaawansowanym. Idź do Opcje > Tryb użytkownika, aby przełączyć

Użyj ustawień wymienionych poniżej wraz z nazwą użytkownika / hasłem dla serwera proxy, który już wygenerowałeś, aby ustawienia były zgodne z obrazem poniżej. Zaznacz wszystkie te same pola.

Ustawienia:
Gospodarz: proxy-nl.privateinternetaccess.com
Port: 1080
Nazwa Użytkownika: (Twoja nazwa użytkownika)
Hasło: (Twoje hasło)
Wersja skarpet: V5

Po wprowadzeniu nazwy użytkownika / hasła w odpowiednim polu ustawienia powinny wyglądać dokładnie tak. Następnie kliknij przycisk „TEST SOCKS”, aby potwierdzić, że konfiguracja działa.

Ustawienia proxy Vuze dla prywatnego dostępu do Internetu

Ustawienia proxy Vuze dla prywatnego dostępu do Internetu

Ustawienia szyfrowania Vuze

Jeśli używasz tylko proxy, a nie VPN jednocześnie, zaleca się stosowanie szyfrowania protokołu Vuze, aby uniemożliwić dostawcy usług internetowych ograniczenie przepustowości lub odczytanie pobranych plików torrent. Aby uzyskać pełne wyjaśnienie szyfrowania torrent i jego zalet, przeczytaj nasz Przewodnik po szyfrowaniu torrent.

Aby uzyskać dostęp do ustawień szyfrowania w Vuze, przejdź do Menu > Przybory > Opcje > Połączenie > Szyfrowanie transportu

W przypadku szyfrowania „Wymuszonego” (co oznacza, że ​​niedozwolone są niezabezpieczone połączenia) zmień ustawienia, aby pasowały do ​​poniższych, i odznacz wszystkie pola:

Szyfrowanie Vuze

Wymuszone ustawienia szyfrowania Vuze

Powiązane artykuły

Oto kilka przewodników, które są dla Ciebie niezwykle pomocne, jeśli Vuze jest Twoim wybranym klientem torrentowym:

 • Jak sprawdzić adres IP torrenta – skorzystaj z tego przewodnika, aby sprawdzić, czy ustawienia proxy ukrywają Twój adres IP zgodnie z oczekiwaniami
 • Jak korzystać z Vuze anonimowo – Instrukcje konfiguracji proxy + VPN dla vuze.

Deluge Proxy Settings

Aby użyć serwera proxy PIA z Deluge, najpierw przejdź do Edytować > Preferencje > Pełnomocnik (z kategorii po lewej)

Potop wymaga ręcznej konfiguracji ustawień proxy dla każdej usługi z osobna. Będziemy używać dokładnie tych samych ustawień proxy dla każdego, ale musisz wprowadzić je 1 do 1.

4 usługi to: Peers, Web Seed, Trackery, DHT.

Oto ustawienia, które chcesz wprowadzić dla każdego:

 • Rodzaj: Skarpety V5 W / Auth
 • Nazwa Użytkownika: Twoja nazwa użytkownika
 • Hasło: Twoje hasło
 • Gospodarz: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Port: 1080

kiedy skończysz, powinno to wyglądać tak:

Obrazek

Ustawienia szyfrowania potopu

Jeśli nie korzystasz z VPN, możesz skorzystać z wbudowanego szyfrowania Deluge (przeczytaj nasz pełny przewodnik po szyfrowaniu)

Aby uzyskać dostęp do ustawień szyfrowania, przejdź do Sieć (kategoria) w Preferencje (menu)

Zmień ustawienia, aby je dopasować (zezwala tylko na w pełni zaszyfrowane transfery)

 • Przychodzące: Wymuszony
 • Wychodzące: Wymuszony
 • Poziom szyfrowania: Pełny strumień
 • Szyfruj cały strumień: Sprawdzone

Potężne ustawienia wymuszonego szyfrowania

Potężne „wymuszone” szyfrowanie pełnego strumienia

Inne pomocne przewodniki

Zapoznaj się z naszymi innymi przewodnikami, aby jak najlepiej wykorzystać potop. Na pewno będziesz chciał sprawdzić swój adres IP torrenta, aby sprawdzić, czy konfiguracja proxy działa.

 • Jak sprawdzić adres IP Deluge – Sprawdź, czy konfiguracja serwera proxy działa zgodnie z oczekiwaniami, aby ukryć adres IP
 • Przewodnik Anonimowości Potopu – Jak korzystać z Deluge z proxy i / lub VPN dla optymalnej prywatności

Ustawienia proxy QBittorrent (dla prywatnego dostępu do Internetu)

Aby korzystać z usługi proxy PIA z QBittorrent, dopasuj odpowiednie ustawienia poniżej do pól w menu opcji QBittorrent, jak pokazano poniżej. Aby uzyskać dostęp do ustawień proxy, przejdź do: Przybory > Opcje > Połączenie

Ustawienia

 • Rodzaj: Skarpetki 5
 • Gospodarz: proxy-nl.privateinternetaccess.com
 • Port: 1080
 • Nazwa Użytkownika: wygenerowane w panelu sterowania konta PIA w poprzednim kroku
 • Hasło: wygenerowane w panelu sterowania konta

Obrazek

Opcjonalne szyfrowanie dla QBittorrent

Jeśli NIE korzystasz z VPN + Proxy razem, zalecamy użycie wbudowanego szyfrowania QBittorrent, jeśli twoje prędkości są niższe niż oczekiwano. Wynika to z faktu, że niskie prędkości są często wynikiem blokowania lub dławienia (spowalniania) popularnych portów bittorrent.

Przeczytaj nasz przewodnik po szyfrowaniu Torrent, aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, jak / kiedy / dlaczego szyfrować swoje torrenty. Lub po prostu dopasuj ustawienia QBittorrent, aby dopasować je do poniższych:

Pod Przybory > Opcje > Bittorrent
Zmień menu rozwijane „Tryb szyfrowania” na „Wymagaj szyfrowania”

Ustawienia szyfrowania QBittorrent

Jak włączyć szyfrowanie w QBittorrent

Inne pomocne przewodniki

Będziesz chciał sprawdzić swój adres IP potopu, aby sprawdzić, czy konfiguracja serwera proxy działa poprawnie (i nie wycieka twój prawdziwy adres IP. Mamy również pełny przewodnik anonimowości potopu.

 • Jak sprawdzić adres IP torrenta
 • Jak korzystać z Potopu anonimowo – Ustawienia VPN / proxy / szyfrowania dla Potopu.

Jak korzystać z PIA VPN & Pełnomocnik razem

Abonenci PIA mogą jednocześnie korzystać z usługi Private Internet Access VPN i proxy, aby anonimowo pobierać torrenty. To może być najlepsza opcja dla wielu użytkowników i ma kilka zalet:

 • Twoje torrenty zostaną zaszyfrowane przy użyciu bardzo silnego 256-bitowego szyfrowania
 • Twój adres IP torrenta będzie inny niż adres IP przeglądarki internetowej
 • Zarówno przeglądarka, jak i adres IP torrenta będą się różnić od twojego prawdziwego adresu IP (który pozostanie ukryty)
 • Używanie VPN + proxy razem może być szybsze niż samo VPN (niepotwierdzone dowody)
 • proxy SOCKS może lepiej zapobiegać wyciekom adresów IP niż sam przełącznik zabicia VPN

Jak to skonfigurować

Krok 1 – postępuj zgodnie z instrukcją konfiguracji proxy PIA w tym artykule, aby zainstalować prawidłowe ustawienia proxy w swoim ulubionym oprogramowaniu torrent.
Krok 2 – Po skonfigurowaniu i przetestowaniu ustawień proxy nie ma specjalnych ustawień dla VPN

Jak korzystać z PIA VPN / proxy razem

Należy przestrzegać tylko jednej ważnej zasady:
Upewnij się, że łączysz się z serwerem VPN przed otwarciem klienta torrent!

Jeśli najpierw otworzysz oprogramowanie torrent, może to spowodować błąd proxy, gdy Twój podstawowy adres IP zmieni się, gdy ostatecznie połączysz się z VPN. To często powoduje, że serwer proxy rozłącza się i blokuje dostęp do przyszłych połączeń na krótki okres czasu.

Jeśli zrobisz to przez pomyłkę, po prostu zamknij oprogramowanie torrent, poczekaj kilka minut, ponownie połącz się z VPN, a następnie otwórz oprogramowanie torrent w normalny sposób.

Inne pomocne przewodniki / artykuły

Dziękujemy za przeczytanie naszego przewodnika na temat używania PIA do torrentów. Mamy nadzieję, że okazałeś się niezwykle pomocny (jeśli tak, podziel się nim z przyjacielem!)

Oto kilka innych przydatnych przewodników, które pomogą uczynić twoje torrenty tak bezpiecznymi i anonimowymi, jak to możliwe.

Popularne przewodniki

VPN-Kill Switch (dlaczego jest to ważne dla bezpiecznych torrentów)
Jak korzystać z anonimowo uTorrent
Jak korzystać z Vuze anonimowo
Jak korzystać z QBittorrent anonimowo
Jak & dlaczego szyfrować pliki do pobrania torrent

Inne artykuły i recenzje

Proxy vs. VPN (dla użytkowników torrent)
SOCKS vs. proxy HTTP (jeden jest znacznie lepszy)
Darmowe VPN i dlaczego nie są dobre dla torrentów
Przegląd prywatnego dostępu do Internetu
PIA vs. Torguard

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me