Backblaze

Contents

Backblaze

https://www.backblaze.com/

tl; Dr.

Backblaze, sınırsız veriyi buluta yedeklemek için ekonomik ve kolay bir çözüm sunar. Bilgisayar başına yılda yalnızca 50 ABD Doları ile Backblaze’nin en mantıklı kişisel çevrimiçi yedekleme olduğunu düşünüyoruz. .

Backblaze İncelemesi – 6 Artıları & Backblaze Cloud Backup’ı Kullanmanın 5 Eksisi

2007 yılında kurulan Backblaze, çevrimiçi yedekleme hizmetleri için en sıcak seçeneklerden biri olarak kabul ediliyor.

Bitcatcha’da ateş vaftizine çeşitli yedekleme sağlayıcıları yerleştirdik ve herkesin neden Backblaze’yi sevdiğini öğrendik:

  • Sınırsız yedekleme alanı elde edersiniz, böylece geçmiş, şimdiki ve gelecekteki tüm dosyalarınız güvenle saklanır
  • Çok kolay olacak şekilde tasarlanmış bir arayüz, en az teknoloji meraklısı bile onu iyi kullanabilir
  • Hızı, piyasadaki en uygun fiyatlardan biridir ve ayda 4 dolardan daha az maliyetlidir.

Verilmiş, bulut depolama için en iyi çözüm değil (bunun için pCloud’a bakın).

Yine de, 600 Petabyte verisi depolanmış ve şimdiye kadar kurtarılan 30 milyardan fazla dosya ile, bilgisayar dosyalarınızı basit ve rahat bir şekilde yedeklemek için gerçekten en iyi seçimdir.

Backblaze Hakkında Sevdiğimiz 6 Şey

Backblaze’ı değerli bir yedekleme bulut depolama sağlayıcısı yapan şey, kullanıcının kısmında fazla çalışma gerektirmeyen gerekli tüm temel işlevlerle basit kullanım için özel olarak nasıl tasarlandığıdır..

Backblaze’nin yedekleme ihtiyaçlarınız için neden iyi çalıştığını aşağıda görebilirsiniz:

1. En Kolay Yedekleme Deneyimi

Backblaze’nin gücü tasarımının sadeliğinde yatmaktadır.

Blackblaze Yükleyici

Programı ilk kez yüklediğinizde, sabit sürücünüzü hemen tüm dosyalar için tarar (işletim sistemi dosyaları, uygulamalar ve geri yüklemeye çalışırken komplikasyonlara neden olabilecek geçici dosyalar hariç) ve yedeklenen dosyalara genel bir bakış sağlar.

“Tamam” ı tıkladığınızda, sizin için otomatik olarak yedeklemeye devam eder, böylece sihrini çalıştırmasına izin vermek dışında hiçbir şey yapmanız gerekmez.

Blackblaze Kontrol Paneli

Herhangi bir USB veya harici sabit sürücüyü bağlayarak, ilk yedekleme sırasında otomatik olarak bağlayabilir veya daha sonra takıp ayarlardan ekleyebilirsiniz..

  Recenze backblaze - 6 výhod a 5 nevýhod používání zálohování cloudu Backblaze

Hepsinden iyisi, Backblaze bilgisayarınızı izler ve değişiklik olduğunda yedekleme dosyalarını günceller, tüm bunlar bilgisayarınızda minimum düzeyde bulunmasını sağlar, böylece yaptığınız başka şeylere müdahale etmez.

Kapak tarafında, yedeklememeyi tercih ettiğiniz herhangi bir dosya varsa, hangi klasörlerin bulut depolama alanına beslenmesini hariç tutacağınızı belirleyebilirsiniz. Aksi takdirde, her şeyi alarak sadece sizin için kolaylaştırır.

Kısacası, dosyalarınızı yönetme zorluğundan geçmek istemiyorsanız, Backblaze sizin için çok kolay hale getirir.

2. Gerçekten sınırsız yedekleme

İster 1 Megabayt ister tonlarca Terrabayt dosyanız olsun, Backblaze’nin sizin için yedeklemede bir sorunu yoktur. Çoğu yedekleme hizmetinin bir alan sınırı ile birlikte olduğunu düşünürsek, bu, aldığınız fiyat için paha biçilmez bir özelliktir (daha sonra daha fazla).

Şimdi ağınıza ve bilgi işlem hızınıza ve dosyalarınızın boyutuna bağlı olarak, birkaç saat hatta birkaç hafta sürebilir. İyi haber şu ki, ne kadar sürerse sürsün, Backblaze dosyalarınızın tamamen ve tamamen saklandığından emin olmak için perde arkasına geçmeye devam ediyor.

İlk yedeklemenizi çalıştırdığınızda, “İlk yedeklemem ne kadar sürer?” Yazan bir düğme vardır. size bir tahmin verecek. Bilgisayarınız açık olduğu sürece (veya kapatıp daha sonra açsanız bile), tamamlanıncaya kadar ilk yedekleme işlemini tamamlamaya devam eder..

Alternatif olarak, çalıştırdığınız yedek iş parçacığı sayısını artırarak veya gaz ayarlarını manuel olarak ayarlayarak işleri hızlandırabilirsiniz.

Blackblaze Manuel Gaz Kelebeği Ayarları

Fikrimiz

Backblaze bir bulut yedekleme hizmeti olarak iyi çalışır!

3. Dosyalarınız üzerinde son derece sıkı güvenlik

Backblaze, tüm dosyalarınızı genellikle kırılmaz olan standart AES 128 bit ile şifreler. Bir süper bilgisayarın onu kırmasının birkaç milyar yıl alacağı tahmin ediliyor.

Bunun yanı sıra, herhangi bir kulak misafiri, SSL ile transit olarak gönderilmeden önce bilgisayarınızda dosya şifreleme yapılmak suretiyle bölmede tutulur. Veri merkezinin kendisinde, dosyalarınızın birden çok kopyası birden çok sunucuda depolanır, böylece bir kopyanın bozulması gerekirse, sizin için çok sayıda başka yedek kullanılabilir olur.

  Backblaze Review - 6 plussa ja 5 haitat Backblaze Cloud Backup -sovelluksen käytöstä

Yine de daha fazlasına ihtiyacınız varsa Backblaze size “Ayarlar” bölümünde özel bir şifreleme anahtarı seçeneği sunar. -> Güvenlik ”sekmesini tıklayın. Bu, yalnızca bileceğiniz dosyalarınıza erişmek için kendi parolanızı belirlemenizi sağlar (bir önlemle: Unutursanız, tüm verilerinize erişiminizi kaybedebilirsiniz, bu nedenle Backblaze, hatırladığınızdan emin olmanız için bir uyarı sağlar).

Blackblaze Özel Şifreleme Ayarları

Parolanızın saldırıya uğraması veya çalınması konusunda endişeleriniz varsa, iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz (2FA). Bunun anlamı, hesabınıza giriş yapılması tanınmayan bir cihazda gerçekleşirse, sistem, erişim izni vermeden önce size bir TAC kodu gibi, erişim izni verdiğinizden emin olmak için metin yoluyla veya Google Şifrematik kullanarak bir güvenlik kodu gönderir. bankada çevrimiçi işlem.

Emin olun, verileriniz çok güvenli ve güvenlidir.

4. Gönderilen sabit sürücü aracılığıyla veri kurtarma

Yedeklemeye sahip olmanız gereken nokta, fiziksel sabit sürücünüz bozulursa dosyalarınızı alabilmektir. Backblaze ile geri yüklemenin en yaygın yolu zip dosyasıdır ve aynı anda beş eşzamanlı istek ile 500GB talep edebilirsiniz. Ama elbette, bu şeyler zaman alır ve ağınıza bağlıdır.

Başka bir alternatif yol, erişmek istediğiniz dosyaları indirmek ve / veya oynatmak için mobil uygulamayı kullanmaktır. Dosyaları da paylaşabilirsiniz, ancak cihazın yerleşik paylaşım seçenekleriyle sınırlıdır.

Geri yüklemenin en hızlı yolu, size harici bir sabit sürücü gönderebilen Backblaze’nin kurye teslimat hizmetidir. Önceden bir depozito ödemek zorundasınız, ancak sabit disk iade edildiğinde geri ödeme alacaksınız. Daha küçük veri parçaları için kalem sürücüler sağlanabilir.

5. cihazınızı korumak için Ekstra fonksiyonu

Backblaze sadece verilerinizi korumanıza yardımcı olmaz. Ayrıca, dosyalarınızın depolandığı yeri de korumanıza yardımcı olur..

Hesap aboneliğiniz bir bilgisayara bağlı olduğundan, Backblaze web sitesinde, bilgisayarınızın yanlış yerleştirilmesi veya çalınması durumunda bilgisayarınızın fiziksel konumuna erişmenizi sağlayan bir Bilgisayarımı Bul işlevi bulunur. Bu işlev ayrıca en son yedeklenen dosyalar, bilgisayara hizmet veren geçerli ISS ve IP adresi hakkında ayrıntılar sağlar.

  Backblaze Review - 6 fordele og 5 ulemper ved at bruge Backblaze Cloud Backup

Blackblaze Bilgisayarımın İşlevini Bul

Çalınan bilgisayarınızın verilerinin tehlikeye girebileceğinden korkmanız durumunda, bilgilerinizi veri hırsızlarından korumak için bilgisayarınızdaki tüm verileri uzaktan silme seçeneğini içeren SOS Online Backup’ı bile kullanabilirsiniz..

6. Hızlı Çevrimiçi Müşteri Desteği

ABD’de normal çalışma saatleri (Pasifik Saati ile 09: 00-17: 00), çevrimiçi sohbet yoluyla müşteri desteği ile etkileşim kurabilirsiniz. Alternatif olarak, bilet durumunuzu izleme seçeneği ile birlikte genellikle birkaç saat içinde yanıt alan izlenebilir bir e-posta sistemi de vardır..

Backblaze Hakkında Neleri Sevmiyoruz

  • Backblaze’in basit işlevleri onu basit bir bilgisayar yedekleme hizmeti olarak sınırlar.
  • Abonelik, hesap başına yalnızca bir bilgisayarla sınırlıdır.
  • Özel bir şifre kullanıyorsanız ve unuttuysanız, aboneliğinizdeki veriler geri alma şansı olmadan kalıcı olarak kilitlenir.
  • Dosyanızın önceki sürümleri silinmeden önce yalnızca 30 gün sürer.
  • Mobil uygulamalar, dosyaları hesabınızla senkronize etmek için kullanılamaz.

Backblaze kullanmanın maliyeti nedir??

Ürün kadar basit olan Backblaze’nin fiyatlandırma yapısı çok basit.

Blackblaze Fiyatlandırma Yapısı

Uzun süreli aboneliklerle, sadece en uygun fiyatlı olan aylık harcamalarda 3,96 $ harcarsınız. Fiyatlandırma yapısına buradan bakın.

Backblaze’i öneriyoruz?

Verilerini yedeklemek için ekonomik ve kolay bir çözüm isteyen kişi için, en sıcak!

Kullanıcıdan minimum girdi, uygun fiyata birinci sınıf güvenlik ve bilgisayarınız bozulduğunda veya çalındığında tüm verilerinizi geri yüklemek için harici bir sabit sürücü isteme seçeneği, mükemmel bir yedekleme hizmetidir..

Yine de, bir hesap bir bilgisayarla sınırlı olduğu için, özellikle çalışacak bir aileniz veya işletmeniz varsa, tüm bilgisayar birimleriniz için birden fazla hesap düşünmeniz gerekir..

Yani, evet, Backblaze bilgisayarınız için bulut yedekleme olarak şiddetle tavsiye edilir.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me