Recenze backblaze – 6 výhod a 5 nevýhod používání zálohování cloudu Backblaze

Backblaze


Backblaze

https://www.backblaze.com/

tl; dr

Backblaze nabízí ekonomické a snadné řešení pro zálohování neomezených dat do cloudu. S pouze 50 $ ročně na počítač si myslíme, že Backblaze je zdaleka nejrozumnější osobní online zálohování. .

Backblaze Recenze – 6 Pros & 5 Nevýhody používání zálohování cloudového zálohování

Backblaze, založená v roce 2007, je považována za jednu z nejžhavějších možností online zálohovacích služeb.

My v Bitcatcha jsme křestem ohně propustili různé poskytovatele záloh a zjistili jsme, proč všichni milují Backblaze:

 • Získáte neomezený prostor pro zálohování, takže všechny vaše soubory, minulé, současné i budoucí, budou bezpečně uloženy
 • Rozhraní, které je navrženo tak, aby bylo tak snadné, i ten nejméně sebevědomý člověk může dobře použít
 • Jeho cena je jednou z nejdostupnějších na trhu a stojí méně než 4 $ měsíčně

Je pravda, že to není nejlepší řešení pro cloudové úložiště (místo toho pCloud).

Přestože je uloženo 600 Petabytů a dosud bylo obnoveno více než 30 miliard souborů, je to opravdu nejlepší volba pro jednoduché a pohodlné zálohování počítačových souborů..

6 věcí, které máme rádi na backblaze

Backblaze dělá z poskytovatele záložního cloudového úložiště užitečného to, že je navržen speciálně pro jednoduché použití se všemi nezbytnými základními funkcemi, které nevyžadují hodně práce ze strany uživatele..

Proto Backblaze funguje dobře pro vaše potřeby zálohování:

1. Nejjednodušší zálohování

Síla Backblaze spočívá v jednoduchosti designu.

Blackblaze Installer

Při první instalaci programu okamžitě zkontroluje pevný disk, zda neobsahuje všechny soubory (kromě souborů operačního systému, aplikací a dočasných souborů, které mohou při pokusu o jejich obnovení způsobit komplikace) a poskytuje přehled souborů pro zálohování.

Když kliknete na „v pořádku“, pak to vše za vás automaticky zazálohuje, takže opravdu nemusíte dělat nic jiného, ​​než nechat to fungovat jeho kouzlo.

Ovládací panel Blackblaze

Připojením jakýchkoli USB nebo externích pevných disků je také můžete připojit automaticky během počáteční zálohy nebo je můžete připojit později a přidat je z nastavení.

Nejlepší ze všeho je, že Backblaze monitoruje váš počítač a aktualizuje záložní soubory kdykoli, když dojde ke změnám, a to vše při zachování minimální přítomnosti v počítači, takže to neovlivňuje nic jiného, ​​co děláte..

Na druhou stranu, pokud existují nějaké soubory, které nechcete zálohovat, můžete určit, které složky budou vyloučeny z podávání do cloudového úložiště. V opačném případě to bude pro vás jednodušší tím, že vezme všechno.

Stručně řečeno, pokud byste raději nechtěli projít problémem se správou souborů, Backblaze vám to velmi usnadní.

2. Skutečně neomezené zálohování

Ať už máte jen 1 megabajt nebo tun terrabytů souborů, Backblaze nemá problém zálohovat to za vás. Vzhledem k tomu, že většina zálohovacích služeb přichází s mezerou, je to neocenitelná funkce pro cenu, kterou dostáváte (více o tom později).

Nyní v závislosti na vaší síti a rychlosti práce s počítačem a velikosti souborů může trvat několik hodin nebo dokonce několik týdnů. Dobrou zprávou je, že bez ohledu na to, jak dlouho to trvá, Backblaze stále pokračuje v zákulisí, aby zajistil, že vaše soubory jsou kompletně a úplně uloženy.

Při spuštění počáteční zálohy se objeví tlačítko, které zní: „Jak dlouho potrvá moje první záloha?“ což vám dá předpověď. Dokud je počítač zapnutý (nebo i když jej vypnete a zapnete později), bude první proces zálohování pokračovat, dokud nebude dokončen..

Případně můžete také urychlit věci zvýšením počtu spuštěných podprocesů nebo manuálním nastavením nastavení škrticí klapky.

Ruční nastavení škrticí klapky Blackblaze

Náš názor

Backblaze funguje dobře jako cloudová zálohovací služba!

3. Extrémně přísné zabezpečení vašich souborů

Backblaze šifruje všechny vaše soubory pomocí standardního 128bitového AES, který je obecně nedostupný. Odhaduje se, že by to zabralo superpočítač několik miliard let.

Kromě toho jsou případné odposlouchávací zařízení chráněny před šifrováním souborů v počítači před odesláním pomocí protokolu SSL. V samotném datovém centru je více kopií vašich souborů uloženo na více serverech, takže pokud by se jedna kopie měla poškodit, je k dispozici řada dalších záloh..

Pokud stále potřebujete něco dalšího, Backblaze vám nabízí možnost soukromého šifrovacího klíče v části „Nastavení -> Zabezpečení “na ploše. To vám umožní nastavit si vlastní heslo pro přístup k vašim souborům, které znáte pouze vy (s jedním opatrením: Pokud na to zapomenete, můžete ztratit přístup ke všem svým datům, takže Backblaze vás upozorní, abyste si ho pamatovali).

Nastavení soukromého šifrování Blackblaze

Pokud se obáváte, že by vaše heslo mohlo být napadeno nebo odcizeno, můžete také povolit dvoufaktorové ověření (2FA). To znamená, že pokud dojde k přihlášení k vašemu účtu na nerozpoznaném zařízení, systém vám pošle bezpečnostní kód prostřednictvím textu nebo pomocí Google Authenticator, aby se ujistil, že jste to vy před udělením přístupu, jako je kód TAC, když uděláte online transakce v bance.

Ujišťujeme vás, že vaše data jsou velmi bezpečná a bezpečná.

4. Obnova dat pomocí dodaného pevného disku

Smyslem zálohování je umožnit načtení vašich souborů, pokud váš fyzický pevný disk zmizí. Nejběžnějším způsobem obnovení pomocí Backblaze je soubor zip a můžete požádat o 500 GB najednou s pěti současnými požadavky. Ale tyto věci samozřejmě vyžadují čas a závisí na vaší síti.

Dalším alternativním způsobem je použití mobilní aplikace ke stahování a / nebo přehrávání souborů, ke kterým chcete přistupovat. Soubory můžete také sdílet, ale je omezeno na vestavěné možnosti sdílení zařízení.

Nejrychlejším způsobem obnovení je služba kurýra Backblaze, která vám může poslat externí pevný disk. Musíte zaplatit zálohu předem, ale při vrácení pevného disku dostanete vrácení peněz. Pro menší kousky dat mohou být dodány perové jednotky.

5. Extra funkce pro ochranu vašeho zařízení

Backblaze nepomáhá jen chránit vaše data. Pomáhá také chránit počítač, kde jsou uloženy i vaše soubory.

Protože je předplatné vašeho účtu vázáno na jeden počítač, má web Backblaze funkci Vyhledat můj počítač, která vám umožňuje přístup k fyzickému umístění vašeho počítače v případě, že je váš počítač ztracen nebo dokonce odcizen. Tato funkce také poskytuje podrobnosti o naposledy zálohovaných souborech, aktuálním ISP obsluhujícím počítač a jeho IP adrese.

Funkce Blackblaze Najděte můj počítač

V případě, že se obáváte, že data vašeho odcizeného počítače mohou být ohrožena, můžete dokonce použít SOS Online Backup, který zahrnuje možnost vzdáleně vymazat všechna data z vašeho počítače, aby vaše informace zůstaly v bezpečí před zloději dat.

6. Rychlá online podpora zákazníků

Během běžných kancelářských hodin v USA (9:00 – 17:00 tichomořského času) můžete komunikovat s podporou zákazníků prostřednictvím online chatu. Alternativně existuje také sledovatelný e-mailový systém, který obvykle obdrží odpověď během několika hodin spolu s možností sledovat stav vašich vstupenek.

Co se nám na Backblaze nelíbí

 • Jednoduché funkce Backblaze ho omezují jako pouhou službu zálohování počítače.
 • Předplatné je omezeno pouze na jeden počítač na účet.
 • Pokud používáte soukromé heslo a zapomněli jste jej, data ve vašem předplatném jsou trvale uzamčena bez možnosti získání.
 • Předchozí verze souboru trvají až 30 dní před jeho smazáním.
 • Mobilní aplikace nelze použít k synchronizaci souborů s vaším účtem.

Kolik stojí používání Backblaze?

Struktura cen Backblaze je stejně jednoduchá jako produkt, je velmi jednoduchá.

Struktura tvorby cen za blackblaze

Při dlouhodobém předplatném vyděláte pouze 3,96 $ měsíčně, což je nejdostupnější. Podívejte se na strukturu cen zde.

Doporučujeme Backblaze?

Pro osobu, která chce ekonomické a snadné řešení pro zálohování svých dat, vřele vřele!

Vyžadující minimální vstup od uživatele, špičkové zabezpečení za dostupnou cenu a možnost požádat externí pevný disk, aby obnovil všechna vaše data, pokud dojde k poškození nebo krádeži počítače, je to vynikající služba zálohování.

Přesto, protože jeden účet je omezen na jeden počítač, budete muset zvážit více účtů pro všechny své počítačové jednotky, zejména pokud máte rodinu nebo firmu, kterou chcete provozovat.

Takže opět, Backblaze je vysoce doporučeno jako cloudová záloha pro váš počítač.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map