Backblaze

Contents

Backblaze

https://www.backblaze.com/

tl; dr

Backblaze ponúka ekonomické a ľahké riešenie pre zálohovanie neobmedzených dát do cloudu. S iba 50 dolárov ročne na počítač si myslíme, že Backblaze je zďaleka najrozumnejšia osobná online záloha. .

Backblaze Review – 6 Pros & 5 Nevýhody použitia zálohovania cloudového zálohovania

Backblaze, založená v roku 2007, sa považuje za jednu z najhorúcejších možností online zálohovacích služieb.

My v Bitcatche sme krstom krstu preložili rôznych poskytovateľov zálohy a naučili sme sa, prečo všetci milujú Backblaze:

  • Získate neobmedzený priestor na zálohovanie, takže všetky vaše súbory, minulé, súčasné i budúce, sú bezpečne uložené
  • Rozhranie, ktoré je navrhnuté tak, aby bolo také ľahké, ho dokáže používať aj najmenej technicky zdatný človek
  • Jeho cena je jednou z najdostupnejších na trhu a stojí menej ako 4 doláre mesačne

Je pravda, že to nie je najlepšie riešenie pre cloudové úložisko (namiesto toho pCloud).

Napriek tomu, že je uložených 600 Petabytov a doteraz bolo získaných viac ako 30 miliárd súborov, je to skutočne najlepšia voľba pre jednoduché a pohodlné zálohovanie počítačových súborov..

6 vecí, ktoré máme radi na backblaze

Čo robí Backblaze užitočným poskytovateľom zálohovania v cloude, je to, ako je navrhnutý špeciálne pre jednoduché použitie so všetkými nevyhnutnými základnými funkciami, ktoré si nevyžadujú veľa práce zo strany používateľa..

Z tohto dôvodu Backblaze funguje dobre pre vaše potreby zálohovania:

1. Najjednoduchšie zálohovanie

Sila Backblaze spočíva v jednoduchosti jeho dizajnu.

Inštalátor Blackblaze

Pri prvej inštalácii program okamžite skontroluje všetky súbory na pevnom disku (okrem súborov operačného systému, aplikácií a dočasných súborov, ktoré môžu spôsobiť problémy pri ich obnovení) a poskytuje prehľad súborov na zálohovanie.

Keď kliknete na „OK“, automaticky to všetko za vás automaticky zálohuje, takže naozaj nemusíte robiť nič iné, iba nechať to jeho kúzlo.

Ovládací panel Blackblaze

Po pripojení ľubovoľného USB alebo externého pevného disku sa môže tiež pripojiť automaticky počas počiatočnej zálohy alebo ich môžete pripojiť neskôr a pridať z nastavení.

Najlepšie zo všetkého je, že systém Backblaze monitoruje váš počítač a aktualizuje záložné súbory kedykoľvek, keď dôjde k zmenám, a to všetko pri zachovaní minimálnej prítomnosti v počítači, aby nenarušoval čokoľvek, čo robíte..

  Backblaze Review - ข้อดี 6 ข้อ & 5 ข้อเสียของการใช้ Backblaze Cloud Backup

Na druhú stranu, ak existujú nejaké súbory, ktoré nechcete zálohovať, môžete určiť, ktoré priečinky budú vylúčené z poskytovania do cloudového úložiska. V opačnom prípade vám to uľahčí tým, že vezmete všetko.

Stručne povedané, ak by ste radšej neprešli problémami so správou súborov, Backblaze vám to veľmi uľahčí.

2. Skutočne neobmedzené zálohovanie

Či už máte iba 1 megabajt alebo veľa Terrabytes súborov, Backblaze nemá problém zálohovať ho za vás. Vzhľadom na to, že väčšina záložných služieb prichádza s medzerou, je to neoceniteľná funkcia pre cenu, ktorú dostanete (viac o tom neskôr).

Teraz môže v závislosti od vašej siete a rýchlosti výpočtu a veľkosti súborov trvať niekoľko hodín alebo dokonca niekoľko týždňov. Dobrá správa je, že bez ohľadu na to, ako dlho to trvá, Backblaze len pokračuje v zákulisí, aby zabezpečil úplné a úplné uloženie vašich súborov..

Po spustení počiatočnej zálohy sa zobrazí tlačidlo, ktoré znie: „Ako dlho potrvá moja prvá záloha?“ čo vám dá predpoveď. Pokiaľ je počítač zapnutý (alebo aj keď ho vypnete a zapnete neskôr), bude prvý proces zálohovania pokračovať až do jeho dokončenia..

Prípadne môžete veci urýchliť aj zvýšením počtu spustených podprocesov alebo manuálnym nastavením nastavení škrtiacej klapky.

Manuálne nastavenie škrtiacej klapky Blackblaze

Náš názor

Backblaze funguje dobre ako služba zálohovania v cloude!

3. Mimoriadne prísne zabezpečenie vašich súborov

Backblaze šifruje všetky vaše súbory pomocou štandardného 128-bitového AES, ktorý je všeobecne nedostupný. Odhaduje sa, že by to bolo superpočítača potrebných niekoľko miliárd rokov, kým by sa to rozbilo.

Okrem toho sú všetky potenciálne odposluchy uchovávané na uzde a šifrovanie súborov sa vykonáva na vašom počítači pred odoslaním cez protokol SSL. V samotnom dátovom centre je viac kópií vašich súborov uložených na viacerých serveroch, takže ak by sa jedna kópia mala poškodiť, máte k dispozícii množstvo ďalších záloh..

  Backblaze Review - 6 fordeler og 5 ulemper ved å bruke Backblaze Cloud Backup

Ak stále potrebujete niečo viac, Backblaze vám ponúka možnosť súkromného šifrovacieho kľúča v časti „Nastavenia -> Zabezpečenie “programu pre stolné počítače. To vám umožní nastaviť si vlastné heslo pre prístup k svojim súborom, ktoré poznáte iba vy (s jedným opatrením: Ak na to zabudnete, môžete stratiť prístup ku všetkým svojim údajom, takže Backblaze vás upozorní, aby ste si ich pamätali).

Blackblaze Nastavenia súkromného šifrovania

Ak sa obávate, že vaše heslo by mohlo byť napadnuté alebo odcudzené, môžete tiež povoliť dvojfaktorové overenie (2FA). To znamená, že ak sa k vášmu účtu prihlási na nerozpoznanom zariadení, systém vám pošle bezpečnostný kód prostredníctvom textu alebo pomocou aplikácie Google Authenticator, aby ste sa uistili, že ste to vy pred udelením prístupu, napríklad kód TAC, keď robíte online transakcia v banke.

Uisťujeme vás, že vaše údaje sú veľmi bezpečné a bezpečné.

4. Obnova dát prostredníctvom dodaného pevného disku

Zmyslom zálohovania je získať súbory späť, ak váš fyzický pevný disk zmizne. Najbežnejším spôsobom obnovenia pomocou Backblaze je cez súbor zip a môžete požiadať o 500 GB naraz s piatimi simultánnymi žiadosťami. Tieto veci však, samozrejme, vyžadujú čas a závisia od vašej siete.

Ďalším alternatívnym spôsobom je použitie mobilnej aplikácie na sťahovanie a / alebo prehrávanie súborov, ku ktorým chcete získať prístup. Môžete zdieľať aj súbory, ale obmedzuje sa na vstavané možnosti zdieľania zariadenia.

Najrýchlejším spôsobom obnovenia je kuriérska doručovacia služba Backblaze, ktorá vám môže poslať externý pevný disk. Musíte zaplatiť zálohu vopred, ale pri vrátení pevného disku dostanete náhradu. V prípade menších bitov údajov je možné dodať jednotky s perom.

5. Extra funkcia na ochranu vášho zariadenia

Spätná väzba vám nielenže pomôže chrániť vaše údaje. Pomáha tiež chrániť počítač, v ktorom sú uložené aj vaše súbory.

Keďže je predplatné vášho účtu viazané na jeden počítač, webový server Backblaze má funkciu Vyhľadať môj počítač, ktorá vám umožňuje prístup k fyzickému umiestneniu vášho počítača v prípade, že je váš počítač stratený alebo dokonca ukradnutý. Táto funkcia tiež poskytuje podrobnosti o naposledy zálohovaných súboroch, aktuálnom ISP obsluhujúcom počítač a jeho IP adrese.

  مراجعة Backblaze - 6 إيجابيات و 5 سلبيات لاستخدام Backblaze Cloud Backup

Funkcia Blackblaze Nájdenie funkcie môjho počítača

V prípade, že sa obávate, že by mohlo dôjsť k ohrozeniu údajov ukradnutého počítača, môžete dokonca použiť službu SOS Online Backup, ktorá obsahuje možnosť vzdialeného vymazania všetkých údajov z vášho počítača, aby sa vaše informácie uchránili pred zlodejmi údajov..

6. Rýchla online zákaznícka podpora

Počas bežných úradných hodín v USA (9:00 – 17:00 tichomorského času) môžete prostredníctvom online chatu komunikovať so zákazníckou podporou. Prípadne existuje aj sledovateľný e-mailový systém, ktorý zvyčajne dostane odpoveď do niekoľkých hodín spolu s možnosťou sledovať stav lístka.

Čo sa nám na backblaze nepáči

  • Jednoduché funkcie Backblaze ho obmedzujú ako jednoduchú službu zálohovania počítača.
  • Predplatné je obmedzené iba na jeden počítač na jeden účet.
  • Ak používate súkromné ​​heslo a zabudli ste ho, údaje vo vašom predplatnom sú trvalo zablokované bez možnosti obnovenia.
  • Predchádzajúce verzie súboru trvajú až 30 dní pred jeho vymazaním.
  • Mobilné aplikácie nemožno použiť na synchronizáciu súborov s vaším účtom.

Koľko stojí používanie Backblaze?

Tak jednoduchá ako produkt, štruktúra cien Backblaze je veľmi jednoduchá.

Štruktúra stanovovania cien za čiernu farbu

Pri dlhodobých predplatných získate iba 3,96 dolárov mesačných výdavkov, ktoré sú najdostupnejšie. Pozrite si cenovú štruktúru tu.

Odporúčame Backblaze?

Pre osobu, ktorá chce ekonomické a ľahké riešenie na zálohovanie svojich údajov, najviac!

Vyžaduje minimálny vstup od používateľa, špičkové zabezpečenie za prijateľnú cenu a možnosť požiadať o externý pevný disk, ktorý obnoví všetky vaše dáta v prípade poruchy alebo krádeže počítača, je to vynikajúca služba zálohovania..

Napriek tomu, pretože jeden účet je obmedzený na jeden počítač, budete musieť zvážiť viac účtov pre všetky svoje počítačové jednotky, najmä ak máte rodinu alebo firmu, ktorú môžete prevádzkovať.

Takže opäť, backblaze sa dôrazne odporúča ako cloudová záloha pre váš počítač.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me