Etkili Web Sitesi İçerik Yazımı – Satılan Web İçeriğini Yazmayı Öğrenin

Web siteniz için içerik yazmak gerçekten çok basit.


Çok kolay.

Aslında, herkes yapabilirdi.

Ancak, gerçekten ilgi çekici ve okuyucunuzu hareketlendiren bir içerik yazmak istiyorsanız, web kopyasını sorunlarını çözen ilgi çekici bir şekilde yazmanız gerekir ve bu tamamen farklı bir top oyunu..

İnternette gezinen kişiler belirli bir şey arıyor.

Kopyanız ilk 2 saniyede dikkatlerini çekemezse, parçanıza döktüğünüz tüm kan, ter ve gözyaşları dikkat çekmeyecek.

Okuyucularımıza gerçekten yardım etmek isteyen cömert bir grup insanı olduğumuzdan, web içeriği yazma oyununuzu geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız kesin, tek ve tek rehber bulduk.

Ancak önce, web sitesi içeriğinin gerçekte ne olduğunu ve etkili ve ilgi çekici olan içeriği gerçekten yazmanızın neden önemli olduğunu tanımlayalım.

İyi Web Sitesi İçerik Yazımı Nasıl Tanımlanır??

Satan Web Sitesi İçeriği Yazmak İçin İpuçları

Yani, iyi web sitesi içeriği yazma aslında çok basittir.

 • Satması gerekiyor.
 • İlgi çekici olmalı.
 • Bir amacı olmalı.

İyi web sitesi içeriği yazmanın tüm amacı, Google aramalarında daha iyi olacak, ancak okuyucularınızın gözüne hitap edecek şekilde yazmaktır.

Bu, sayfanızda biraz daha uzun kalmasını sağlayacak ve bu da bir satışa yol açacaktır.

Eminim bunu daha önce bir yerde duymuşsunuzdur, ancak içerik kraldır ve web sitesi içeriği söz konusu olduğunda daha da belirgindir.

Kullanıcılar web sayfanızı ziyaret ettiğinde, belirli bir şey, benzersiz bir bakış açısı veya tarafsız bir fikir hakkında bilgi ararlar.

Onlara istediklerini sunabiliyorsanız, onlara değer sağlayacaksınız ve bu, bayanlar ve baylar, kaliteli içerik dediğimiz şeydir.

Kaliteli Web Sitesi İçeriği Neden Önemli?

Etkili İçerik Yazımı

Gördüğünüz gibi kaliteli içerik sadece tek bir şey değildir. Kaliteli içerik, hayat. Paylaşılıyor. Satıyor.

Düzenli içerik belki bir veya iki yıl boyunca alakalı kalır, ancak insanlar iyi araştırılmış kaliteli bir makalede değer görür ve yıllarca alakalı kalır

Viral bile olabilir viral olabilir.

Kullanıcılar sitenizi yıllarca ziyaret edecek, çünkü bu tek değerli içerik yüzünden.

Kaliteli web sitesi içeriğinin sizin için potansiyel olarak başarabileceği budur:

 • Kitlenizin ilgisini çeker ve sayfanızda daha uzun süre tutar
 • Satıyor
 • İnsanlar onları paylaşmak isteyecek
 • Bilgilendirici ve doğru bir şekilde yazılmışsa, makaleniz İnternet’te bir referans noktası haline gelecektir, bu da insanların sizinle bağlantı kuracağı ve doğrudan daha güçlü Google sıralama gücüne dönüşeceği anlamına gelir
 • Daha iyi sıralamalar ile daha fazla kişi makalenizi okuyacak, bu da daha fazla paylaşım, daha gelen bağlantılar – kartopu etkisi.
 • Makaleniz viral hale geldikçe daha fazla satış yapacaksınız.

Bu, içerik pazarlamanın gücüdür ve eğer ustalaşabilirseniz, kelimelerinizi altına dönüştürebilirsiniz..

Kaliteli içerik yazmak için ne yapmanız gerektiğine bir göz atalım.

1. İpucu: Alıcının Yolculuğunu Anlama

Hedeflenen müşterilerinizin dikkatini çeken bir içerik oluşturmak istiyorsanız, alıcının yolculuğunu anlamanız gerekir. Endişelenme, aslında o kadar zor değil.

Çevrimiçi bir gitar dükkanı sahibi olduğunuzu ve okuyucularınızı / müşterilerinizi bir satış noktasına itmek için içerik oluşturmak istediğinizi varsayalım.

Hangi makaleleri yazabiliriz?

Alıcının yolculuğunu avantajımıza nasıl kullanabiliriz?

Bunu 3 basit adıma ayırabiliriz:

 1. Farkındalık & Faiz
  (Müşteri bir ‘acı’ noktasının farkına vardığında) Örneğin, müşteri gitarla ilgilenir, ancak onlar hakkında hiçbir şey bilmez.
 2. düşünce
  (Müşteriler ürünler, çözümler ve markalar üzerinde araştırma yapmaya başlar.) Artık müşterimiz biraz araştırma yapacak kadar ilgileniyor. Hangi gitar markalarına bakacağını bilmiyor, ne tür bir gitarın ona en uygun olduğunu bile bilmiyor. Bu yüzden çevrimiçi oluyor ve araştırmasını yapıyor.
 3. Satın alma
  (Müşteri bir karara varır.) Müşteri bir gitar alacağına karar verdi. Seçimlerini daralttı, istediği kaliteyi elde etmek için ne kadar para ayırmak istediğine karar verdi. Doğru seçimi yaptığına dair güvence arıyor.

Yazdığınız her makalenin alıcının yolculuğuna göre anlamlı olması gerekir ve her biri, bir işlemi tamamlayana kadar müşteriyi alıcının yolculuğunda daha aşağıya itmelidir..

Yeterince basit doğru?

Sağ.

Artık alıcının yolculuğunun ne olduğunu biliyorsunuz, hadi devam edelim…

2. İpucu: Alıcının Yolculuğunun Hangi Bölümünü Hedeflemelisiniz?

Açıkçası, ENTIRE alıcısının yolculuğunu bir makalede ele almak güzel olurdu, ancak içeriğinizi okuyan kişilerin kendi alıcılarının yolculuğunun farklı bölümlerinde olacağını görmek mümkün olmayacak..

Yapabileceğimiz şey, alıcının yolculuğunun farklı bölümlerini hedefleyen daha küçük makaleler bulmaktır, bu nedenle kendi kişisel yolculuklarındaki okuyucular sitenizde yanıldıkça onlarla ilgili bir şeye sahip olurlar..

Bir bakıma, bu, TÜM makalelerinizin bir araya getirilmesinin tüm alıcının yolculuğunu kapsayacağı anlamına gelir (böylece herkes için bir şey elde edersiniz), ancak daha hedefli bir kitle için bireysel hikayeler olarak tek başına durabilmeleri gerekir.

3. İpucu: Alıcının Yolculuğu İçin Ele Alınacak Konular

Tamam, böylece alıcının yolculuğunun ne olduğunu biliyorsunuz ve alıcının yolculuğunun tamamını ayrı ayrı parçalarla kaplamanız gerektiğini biliyorsunuz, ancak ne tür konular yazacaksınız?

Gitarı tekrar örnek olarak kullanalım.

Aşama 1: Farkındalık

Bu aşamada, sitenizi arayan kişilerin gitarlara ilgi göstermeye başladığını biliyoruz. Okuyucuların dikkatini çekecek kadar genel ve alakalı bir şeyler yazmak istersiniz. Makalenizde rastlamaları ve içerikte kalmaları için ne yazabilirsiniz??

 • En İyi 10 Başlangıç ​​Gitarı
 • Ünlü rock yıldızlarının kullandığı gitarlar
 • Bu 4 akorla istediğiniz şarkıyı çalın
 • Gitar müziği depresyona nasıl yardımcı olur?
 • Müzik & akıl sağlığı
 • Gitarda öğrenmen gereken 10 şarkı
 • Bu popüler şarkılara 3 temel akor ile hakim olun!

Aşama 2: Faiz

Bu noktada, okuyucu zaten gitarları aktif olarak araştırmaktadır. Fiyatları, özellikleri, tonu, sesi karşılaştırıyor. Verilere aç ve daha derinlemesine bilgi arıyor.

Dikkatlerini çekmek için ne yapabilirsiniz??

 • Yorum içeren içerik
 • Diğer benzer gitar markalarıyla karşılaştırmalar
 • Dize karşılaştırmaları
 • Fiyat vs değer hakkında yaz
 • Gitar çalma deneyiminizi belgeleyin.
 • Rock ve caz müziği için hangi gitarların daha iyi olduğu hakkında makaleler yazın

Aşama 3: Düşünme

Şimdiye kadar okuyucularınız satın almaya hazır. Kabaca ne kadar harcama yapmak istediklerini biliyorlar, sadece hangi gitar markasını harcayacaklarını tam olarak bilmiyorlar. Büyük olasılıkla akıllarında bir fikirleri var, ancak güvence arıyorlar.

Makalenizin daha fazla işlem odaklı olması gerekiyor. Okuyucularınızın, onları doğru bir şekilde yapmak üzere olduklarını güvence altına alan verileri kenara itecek bir şeye ihtiyaçları vardır..

Bu yüzden onlara okumak istediklerini verin!

 • Para gitar için en iyi değer
 • Les Paul Gibson’a 5 daha ucuz alternatif
 • Klasik rock roll n ’roll tonunu elde etmek için en iyi 10 pedal
 • Yeni gitarınız için en iyi aksesuarlar
 • 1.000 USD altı için en iyi gitar

4. İpucu: Anahtar Kelime Araştırma ve anahtar kelimelerinizi seçme

Şimdiye kadar bilmediyseniz, web sitenizin içeriğinde kullandığınız anahtar kelimeler, makalenizin her şeye gücü yeten Google’ın göz önüne alındığını belirler.

Bu, anahtar kelimelerinizi seçmeniz, doğru bir şekilde kullanmanız ve sitenizin Google’ın arama sonuçlarının ilk sayfasında çıkarken izlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Aslında yapmak çok zor değil.

1. Adım: Arama talebini onaylayın

Karar verdiğiniz konular için bir talep olup olmadığını onaylayarak başlamanız yeterlidir. SEMRush, Google trendleri veya KeywordTool.io gibi araçları kullanabilirsiniz

Orada birçok ücretsiz anahtar kelime araçları var. Bazılarını kullanmak için para ödemeniz gerekebilir, ama paraya değer.

Hızlı bir arama, ücretsiz araçların da olduğunu gösterir, bu nedenle anahtar kelimeleri araştırabileceğiniz her şeyi yapmak için bir bahaneniz yoktur..

2. Adım: Anahtar kelimenizi belirleyin

Araştırmanızı onayladıktan sonra, anahtar kelime seçiminizi her makale için 1 veya 2 ana anahtar kelimeyle daraltmanız gerekir. Bu, yazınızda size yardımcı olacaktır.

3. Adım: Düzenleme

Konunuz için bir talep eksikliği olduğunu fark ederseniz, yapmanız gereken tek şey insanların aradıklarına hitap etmek için konuyu biraz değiştirmek.

Anahtar kelime araştırması hakkında daha ayrıntılı bilgi için, arkadaşımız Tim Soulo’nun çok iyi yazılmış bir makalesi için buraya atlayın.

5. İpucu: Makale Uzunluğu

Bu kısım biraz zor.

Wikipedia makaleleri üzerinde yapılan bir çalışmada, bir makalenin kelime sayısının artırılması daha yüksek güven ile sonuçlanacağını söylüyor. Ancak deneyimlerimize dayanarak, makale çok uzunsa, okuyucular ilgisini hızla kaybedecek (ve okumayı bile rahatsız etmeyebilir).

Ancak yine, içerik okuyucuyu ilgilendirir ve ilgilendirirse, bu okuyucu büyük olasılıkla makalenizi okumaya devam eder..

Aslında, parçanızda rastlanan insanların sadece% 16’sı her şeyi okumaya devam edecek ve bitirecek, ancak bunlar aslında yararlı veri arayan insanlar, bu yüzden içeriğinizin onlara hitap ettiğinden emin olun!

Yapmanız gerekenler, yazdıklarınızın okuyucularınız için yararlı olması için konularınızı ayrıntılı olarak araştırmaktır. Bunu yaptığınızda, web sitenizin içerik parçası doğal olarak 1.500 – 2.000 kelime aralığı arasına girmelidir ve bu en güzel noktadır.

Okuyucularınız makalelerinizi yararlı bulduğunda, doğal olarak sitenizde onlarla paylaştığınız bilgileri anlamaya ve sindirmeye çalışmak için daha fazla zaman harcarlar..

Bu, onları etkileşimde tutar ve web sitenizin içerik parçasının Google’da daha yetkili görünmesine yardımcı olur, bu da daha iyi arama sıralamaları sağlar!

6. İpucu: Web Sitesi İçerik Yazımı için En İyi Uygulamalar

Tamam, git kendine bir fincan kahve al, bu kısımda çok fazla şey var.

Web içeriği yazmak aslında çok zor. Google’ın değerli bir şey olarak tanıması için uzun biçimli içerik yazmanız gerekir, ancak insan okuyucularınızın etkileşimde kalması için onu kesmeniz ve yumruk tutmanız gerekir.

Özellikle diğer ortamlar için yazıyorsanız, biraz alışmak biraz zaman alacak, ancak unutmayın, edebiyat yazmıyorsunuz.

Dünya çapında web’de okuyucular sabırsızdır ve 12 yaşında bir çocuğun şeker oranının yüksek olmasına dikkat ederler..

Web için yazarken uymanız gereken iyi alışkanlıkların bir listesi.

 1. Satan Basit, Etkili Kopya Yaz! Etkili kopya yazma konusunda daha derinlemesine bir bakış alan bir tane aldık.!
 2. Kendiniz için yazma! İnternet kalabalığı çok sabırsız bir kalabalıktır. Konuya gelin. Unutmayın, iletişim kurmalısınız, etkilemeyin.
 3. Duygular Cüzdanı açınİyi içerik satıyor çünkü okuyucuyu bir şey hissettiriyor.

  Örneğin bunu ele alalım.

  Bu kızarmış tavuğun tadı gerçekten güzel.

  VS

  Bu kızarmış tavuk tadını gerçekten iyi yapan şeyin ne olduğunu biliyorsun?
  Cildin çıtırtısı. Tüm bitkilerinin ve baharatlarının aroması. İçine ısırırken etinin sulu olması.

  Farkı gör?

 4. İşe yarayan manşet yazma hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, buraya daha önce ne getirdiğimizi kontrol edin.
 5. İnternet okuma alışkanlıklarının farklı olduğunu anlayın! İnsanlar kopyanızı okumuyor, anahtar kelimeler arıyor, tarayıyor. Kitlelerinizi etkileşimde tutmak için makalelerinize faydalı veriler ve anahtar kelimeler ekleyin!
 6. Anahtar kelimeler Google’ın makalenizi anlamasına yardımcı olmak içindir, ancak aşırıya kaçtığınızda makaleniz Google aramalarından gölgelenebilir ve bunu bilmeyeceksiniz bile.
 7. SEO araştırması yapın! Anahtar kelimelerle başlayın, sonra araştırmanızı yapın ve sizin için neyin işe yaradığını keşfedin! Doğru anahtar kelime araştırması ile makale konuları için en iyi konuları bulacaksınız.

  Araştırma yaparken, trafiği artıran içerik oluşturmanın yolları için bu makaleye göz atın!

  Profesyonel ipucu – rakiplerinizin hangi anahtar kelimeleri kullandığını görmek için SEMRush gibi araçları kullanın!

 8. Bilgilerinizi bir yerden alın? Bağla!

  Sadece iyi bir internet etiği. Ayrıca makalenizin daha sağlam ve yetkili görünmesine yardımcı olur, bu da daha iyi sıralama anlamına gelir!

 9. Gökdelen tekniğini kullanma Gökdelen tekniği basit, ancak kolay değil. Amacı, orada en bilgilendirici, en doğru, en destansı kaynak olan, okuyucularınıza başka bir yerde bilgi aramak için hiçbir neden vermeyecek bir şey (şu anda okuduğunuz gibi!).

Sarmak

Web sitesi içerik yazımı söz konusu olduğunda ele alınacak çok şey var ve hepsi 1 makalede bunlar hakkında konuşmak neredeyse imkansız. Web içeriği yazma ile ilgili en önemli ipuçlarını ve alışkanlıkları kapsamak için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

Unutmayın, araştırma başarılı makaleler için anahtardır!

 • Anahtar kelimelerinizi araştırın ve alıcının yolculuğunu öğrenmek ve anlamak için zaman ayırın. Uzun vadede çok yardımcı oluyor. Okuyucularınızın hangi hedeflere ulaşmaya çalıştığını anlayın, ardından okuyucularınıza yardımcı olan makaleler bulun.
 • Kendinizi okuyucularınızın yerine koyun. Bir soruna çözüm bulmaları gerektiğinden sitenizde oturum açarlar. Saygılarımızla, onlara yardımcı olacak makaleler yazın ve parçanızı okuduğunuzdan veya birisinin sizin için düzeltmesini sağladığınızdan emin olun.!
 • Son fakat aynı derecede önemli olarak, temel metin yazma becerilerini öğrenin. Metin yazımı ve web sitesi içeriği yazma, geleneksel medya için yazmaktan çok farklıdır. Etkilemek için iletişim kurmak için yazmanız gerekir ve bu satışlara yol açar.

Daha fazla web içeriği ve yazma ipuçları için web sitemizdeki bağlantıları incelediğinizden emin olun. Size yardımcı olacak bir sürü içeriğimiz var!

Bu parçanın sonuna geldik ve bu makalenin size yardımcı olabileceğini umuyoruz. Haydi ne düşündüğünü söyle!

Daha da iyisi, web sitesi içeriği yazmak için kendi küçük ipuçlarınız varsa, bunları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map