Písanie obsahu pre váš web je skutočne jednoduché.

Je to príliš ľahké.

V skutočnosti to mohol urobiť niekto.

Ak však chcete písať obsah, ktorý je skutočne pútavý a prinútite čitateľa, aby pustil pozornosť, musíte napísať webovú kópiu pútavým spôsobom, ktorý vyrieši ich problémy, a je to úplne iná loptová hra..

Ľudia, ktorí prehliadajú sieť, hľadajú niečo konkrétne.

Ak vaša kópia nezachytí ich pozornosť v prvých 2 sekundách, všetka krv, pot a slzy, ktoré ste naliali do svojho kusu, jednoducho nedostanú žiadnu pozornosť.

Pretože sme veľkodušní skupina ľudí, ktorí skutočne chcú pomôcť našim čitateľom, prišli sme s definitívnym, jediným a jediným sprievodcom, ktorý budete potrebovať na vylepšenie hry na písanie webového obsahu..

Najprv však definujme, čo je obsah webových stránok a prečo je dôležité, aby si skutočne písal obsah, ktorý je efektívny a pútavý.

Ako je možné definovať dobrý obsah webových stránok?

Tipy a triky na písanie webového obsahu, ktorý sa predáva

Dobré písanie obsahu webových stránok je teda veľmi jednoduché.

 • Musí sa predať.
 • Musí to byť pútavé.
 • Musí mať účel.

Celým zmyslom dobrého písania obsahu webových stránok je písať spôsobom, ktorý bude lepší vo vyhľadávaní Google, a napriek tomu apeluje na oko vašich čitateľov..

To by ich malo prinútiť k tomu, aby zostali na vašej stránke o niečo dlhšie, čo pravdepodobne povedie k predaju.

Som si istý, že ste to už niekde počuli, ale obsah je kráľ, a to je ešte zreteľnejšie, pokiaľ ide o obsah webových stránok..

Keď ľudia navštívia vašu webovú stránku, hľadajú informácie o niečom konkrétnom, jedinečnom uhle pohľadu alebo nezaujatom stanovisku.

Ak im dokážete predstaviť, čo chcú, poskytnete im hodnotu a to, dámy a páni, nazývame kvalitným obsahom.

Prečo je kvalitný obsah webových stránok dôležitý

Efektívne písanie obsahu

Ako vidíte, kvalitný obsah nie je len jedna vec a hotová vec. Kvalitný obsah, životy. Bude zdieľaná. Predáva sa.

Pravidelný obsah zostane relevantný asi rok alebo dva, ale ľudia vidia hodnotu v dobre skúmanom kvalitnom článku a zostanú relevantný roky.

Sakra, že by to dokonca mohlo byť vírusové.

Ľudia budú vaše stránky navštevovať v najbližších rokoch, len preto, že jeden kus vzácneho obsahu.

To je to, čo kvalitný obsah webových stránok môže potenciálne dosiahnuť pre vás:

 • Zaujme vaše publikum a udrží ich na vašej stránke dlhšie
 • Predáva sa
 • Ľudia ich budú chcieť zdieľať
 • Ak je informatívne a presne napísané, váš článok sa stane referenčným bodom na internete, čo znamená, že ľudia sa na vás budú odkazovať, čo sa priamo premietne do silnejšej hodnosti spoločnosti Google.
 • Vďaka lepšiemu rebríčku si viac ľudí prečíta váš článok, ktorý sa premení na viac zdieľania, viac prichádzajúcich odkazov – efekt snehových gúľ.
 • Keď sa váš článok stane vírusovým, nakoniec sa vám predá viac.

Toto je sila marketingu obsahu a ak ho dokážete zvládnuť, doslova budete môcť zmeniť svoje slová na zlato.

Pozrime sa, čo musíte urobiť, aby ste mohli písať kvalitný obsah.

Tip č. 1: Pochopenie cesty kupujúceho

Ak chcete vytvoriť obsah, ktorý skutočne upúta pozornosť vašich zacielených zákazníkov, musíte pochopiť cestu kupujúceho. Nerobte si starosti, v skutočnosti to nie je také ťažké.

Predpokladajme, že ste majiteľom obchodu s gitarami online a chcete vytvoriť obsah, ktorý svojich čitateľov / zákazníkov posunie na miesto predaja..

Aké články môžeme napísať?

Ako môžeme využiť cestu kupujúceho k nášmu prospechu?

Môžeme to rozdeliť do 3 jednoduchých krokov:

 1. Povedomie & záujem
  (Keď sa zákazník dozvie o bode „bolesti“.) Zoberme si napríklad, že zákazník prejaví záujem o gitaru, ale o nich vie takmer nič o nich.
 2. úvaha
  (Zákazníci začínajú skúmať produkty, riešenia a značky.) Teraz je náš zákazník dostatočne zaujatý na vykonanie určitého prieskumu. Nevie, na aké značky gitary sa má pozerať, ani nevie, aký typ gitary je pre neho najvhodnejší. Takže on je online a robí jeho výskum.
 3. nákup
  (Zákazník sa rozhodne.) Zákazník sa rozhodol, že dostane gitaru. Zúžil výber, rozhodol sa, koľko peňazí je ochotný rozdeliť, aby získal požadovanú kvalitu. Hľadá ubezpečenie, že robí správne rozhodnutie.

Každý článok, ktorý píšete, musí mať zmysel podľa cesty kupujúceho a každý z nich musí zákazníka posunúť ďalej smerom nadol, až kým nedokončí transakciu..

Je to dosť jednoduché?

Správny.

Teraz viete, čo je cesta kupca, poďme na …

Tip č. 2: Na ktorú časť cesty kupujúceho by ste mali zacieliť

Je zrejmé, že by bolo pekné pokryť cestu kupujúceho v jednom článku, ale nebude to možné, pretože ľudia, ktorí si prečítali váš obsah, sa ocitnú v rôznych častiach cesty svojho kupujúceho..

Čo môžeme urobiť, je prísť s menšími článkami, ktoré sa zameriavajú na rôzne časti cesty kupujúceho, takže čitatelia na svojej osobnej ceste budú mať pre nich niečo relevantné, keď narazia na vaše stránky..

Znamená to, že to znamená, že VŠETKY vaše články budú pokrývať celú cestu kupujúceho (takže máte niečo pre každého), ale mali by byť schopní osamostatniť sa ako individuálne príbehy pre lepšie zacielené publikum..

Tip č. 3: Témy na pokrytie cesty kupujúceho

Dobre, takže viete, čo je cesta kupujúceho, a viete, že musíte celú cestu kupujúceho pokryť rozobranými jednotlivými kúskami, ale aké témy napíšete??

Použime gitaru znova ako príklad.

Fáza 1: Povedomie

V tejto fáze vieme, že ľudia, ktorí hľadajú váš web, sa práve začínajú zaujímať o gitary. Budete chcieť napísať niečo všeobecné, ale dostatočne relevantné, aby upútalo pozornosť čitateľov. Čo môžete napísať, aby narazili na váš článok a zostali pri obsahu?

 • 10 najlepších gitary pre začiatočníkov
 • Gitary používajú slávne rockové hviezdy
 • Prehrajte si akúkoľvek skladbu s týmito 4 akordmi
 • Ako gitarová hudba pomáha pri depresii
 • hudba & mentálne zdravie
 • 10 skladieb, ktoré by ste sa mali naučiť na gitare
 • Zvládnite tieto populárne skladby pomocou 3 základných akordov!

Fáza 2: Úroky

V tejto chvíli už čitateľ aktívne skúma gitary. Porovnáva ceny, vlastnosti, tón, zvuk. Má hlad po údajoch a hľadá podrobnejšie informácie.

Čo môžete urobiť, aby ste upútali ich pozornosť?

 • Obsah, ktorý obsahuje recenzie
 • Porovnanie s inými podobnými gitarovými značkami
 • Porovnanie reťazcov
 • Napíšte o cene a hodnote
 • Zdokumentujte svoje vlastné skúsenosti s hraním na gitare.
 • Píšte články o tom, ktoré gitary sú lepšie pre rockovú a jazzovú hudbu

Etapa 3: Posúdenie

Teraz sú vaši čitatelia pripravení na nákup. Zhruba vedia, koľko sú ochotní minúť, jednoducho nevedia presne, na ktorú gitarovú značku ju minú. S najväčšou pravdepodobnosťou majú nápad, ale hľadajú ubezpečenie.

Váš článok musí byť viac zameraný na transakcie. Vaši čitatelia potrebujú niečo, aby ich presúvali cez okraj, údaje, ktoré ich uistia, že sa chystajú urobiť správny výber.

Dajte im to, čo chcú čítať!

 • Najlepšia hodnota za peniaze gitaru
 • 5 lacnejších alternatív k Les Paul Gibson
 • Desať najlepších pedálov, vďaka ktorým získate klasický rockový zvuk
 • Najlepšie doplnky pre vašu novú gitaru
 • Najlepšie gitary pre menej ako 1 000 USD

Tip č. 4: Prieskum kľúčových slov a výber kľúčových slov

Ak ste to ešte nevedeli, kľúčové slová, ktoré používate v obsahu svojich webových stránok, určia relevantnosť vášho článku v očiach všemohúcej spoločnosti Google..

To znamená, že musíte vybrať kľúčové slová, správne ich používať a sledovať, ako vaše stránky vyjdú na prvej stránke s výsledkami vyhľadávania Google..

V skutočnosti to nie je príliš ťažké.

Krok 1: Potvrďte požiadavku na vyhľadávanie

Musíte začať tým, že potvrdíte, či existujú témy, o ktorých ste sa rozhodli. Môžete použiť nástroje ako SEMRush, trendy Google alebo KeywordTool.io

Existuje veľa ďalších bezplatných nástrojov pre kľúčové slová. Možno budete musieť platiť za použitie niektorých z nich, ale tie peniaze za to stoja.

Rýchle vyhľadávanie odhalí, že existujú aj bezplatné nástroje, takže nemáte dôvod na to, aby ste urobili všetko, čo je v prieskume kľúčových slov.

Krok 2: Identifikujte svoje kľúčové slovo

Po potvrdení prieskumu je potrebné zúžiť výber kľúčových slov pre každý článok na 1 alebo 2 hlavné kľúčové slová. Pomôže vám to pri písaní.

Krok 3: Vyladenie

Ak zistíte, že na vašu tému nie je dostatočný dopyt, všetko, čo musíte urobiť, je vylepšiť tému tak, aby vyhovovala tomu, čo ľudia hľadajú..

Ak chcete získať podrobnejšie informácie o výskume kľúčových slov, prejdite sem a získajte veľmi dobre napísaný článok od nášho priateľa, Tima Soula..

Tip č. 5: Dĺžka článku

Táto časť je trochu zložitejšia.

V jednej štúdii vykonanej na článkoch z Wikipédie sa uvádza, že zvýšenie počtu slov v článku povedie k vyššej dôvere. Ale na základe našich skúseností, čitatelia rýchlo stratia záujem (a možno ani neobťažujú čítanie), ak je článok priekopnícky príliš dlho.

Ale opäť, ak sa obsah zaujíma a dokáže zaujať čitateľa, bude pravdepodobne pokračovať v čítaní vášho článku.

V skutočnosti iba 16% ľudí, ktorí narazia na váš kus, zostane na mieste a dokončí čítanie všetkého, ale sú to ľudia, ktorí skutočne hľadajú užitočné údaje, takže sa uistite, že sa im váš obsah páči.!

Musíte dôkladne preskúmať svoje témy, aby to, čo píšete, bolo pre vašich čitateľov užitočné. Keď tak urobíte, mal by obsah vášho webu prirodzene spadať do rozsahu 1 500 – 2 000 slov, a to je to milé miesto.

Keď čitatelia považujú vaše články za užitočné, strávia na vašom webe prirodzene viac času pokusom porozumieť a prehľadať informácie, ktoré s nimi zdieľate..

To ich udržuje v angažovanosti a pomáha tiež vyzerať autoritálnejšie na vašom webe v službe Google, čo prispieva k lepšiemu hodnoteniu vyhľadávania!

Tip č. 6: Najlepšie postupy pri písaní obsahu webových stránok

Dobre, choďte si vziať šálku kávy, v tejto časti máme veľa na pokrytie.

Písanie webového obsahu je v skutočnosti veľmi zložité. Musíte napísať obsah dlhého formulára, aby ho spoločnosť Google rozpoznala ako niečo, čo stojí za to, napriek tomu ho musíte nasekať a nechať ho pútavé, aby vaši čitatelia ľudských zdrojov zostali zapojení..

Bude si trochu zvykať, najmä ak ste písali pre iné médiá, ale pamätajte, že nepíšete literatúru.

Na webe sú čitatelia netrpezliví a dostali pozornosť 12 rokov na cukor s vysokým obsahom cukru..

Tu je zoznam dobrých návykov, ktoré musíte dodržiavať pri písaní na web.

 1. Napíšte jednoduchú, impaktívnu kópiu, ktorá sa predáva! Máme túto kópiu, ktorá sa podrobnejšie venuje písaniu účinnej kópie.!
 2. Nepíšte pre seba! Internetový dav je veľmi netrpezlivý dav. Dostaňte sa k veci. Pamätajte, že musíte komunikovať, nie zapôsobiť.
 3. Emócie Otvorte peňaženkuDobrý obsah sa predáva, pretože čitateľ niečo cítil.

  Vezmite si to napríklad.

  Toto vyprážané kurča chutí naozaj dobre.

  VS

  Vieš, čo robí túto vyprážanú kuraciu chuť naozaj dobrú?
  Kríza kože. Vôňa všetkých bylín a korenín. Šťavnatosť jeho mäsa, keď sa do neho uhryzneš.

  Pozrite sa na rozdiel?

 4. Ak sa chcete dozvedieť viac o písaní titulkov, ktoré fungujú, prečítajte si, čo sme tu predtým prišli..
 5. Pochopte, že návyky na čítanie na internete sú rôzne! Ľudia vašu kópiu nečítajú, prehľadávajú ju a hľadajú kľúčové slová. Umocnite svoje články užitočnými údajmi a kľúčovými slovami, aby ste si udržali svoje publikum!
 6. Nepreháňajte kľúčové slová! Kľúčové slová sú určené na to, aby pomohli spoločnosti Google porozumieť vášmu článku, ale keď ho preháňate, môže byť váš článok z vyhľadávaní Google zakázaný a ani ho nepoznáte..
 7. Precvičte si SEO prieskum! Začnite s nasadením kľúčových slov, potom urobte prieskum a zistite, čo pre vás funguje! Správnym prieskumom kľúčových slov nájdete najlepšie témy pre témy článkov.

  Počas prieskumu si v tomto článku môžete vyhľadať spôsoby, ako vytvoriť obsah, ktorý zvyšuje návštevnosť!

  Tip pre profesionálov – pomocou nástrojov ako SEMRush zistite, aké kľúčové slová používajú vaši konkurenti!

 8. Hyperlink všetko! Odkiaľkoľvek máš svoje informácie? Prepojte to!

  Je to len dobrá etika internetu. Pomáha tiež, aby sa váš článok javil pevnejší a autoritatívnejší, čo znamená lepšie hodnotenie!

 9. Použite techniku ​​MrakodrapTáto technika mrakodrapu je jednoduchá, ale nie je to ľahké. Účelom tohto článku je vytvoriť článok, ktorý je najinformatívnejším, najpresnejším a najpospasnejším zdrojom informácií, ktorý nedá vašim čitateľom dôvod hľadať informácie inde (napríklad ten, ktorý práve čítate!).

Zabaliť

Pokiaľ ide o písanie obsahu webových stránok, je potrebné pokryť toľko vecí a je takmer nemožné o nich hovoriť v jednom článku. Snažili sme sa čo najlepšie pokryť najdôležitejšie tipy a návyky na písanie webového obsahu.

Pamätajte, že výskum je kľúčom k úspešným článkom!

 • Preskúmajte kľúčové slová a nájdite si čas, aby ste sa naučili a pochopili cestu kupujúceho. Z dlhodobého hľadiska je to užitočné. Pochopte, aké ciele sa vaši čitatelia snažia dosiahnuť, a potom prišli s článkami, ktoré vašim čitateľom pomôžu.
 • Vložte sa do obuvi svojich čitateľov. Prihlasujú sa na vaše stránky, pretože potrebujú riešenie problému. Úprimne napíšte články, ktoré im pomôžu, a uistite sa, že ste opravili svoj kus, alebo prinútite niekoho, aby ho opravil za vás!
 • V neposlednom rade sa naučte základné textové zručnosti. Copywriting a písanie obsahu webových stránok sú veľmi odlišné od písania pre tradičné médiá. Musíte písať na komunikáciu, nie na zapôsobenie, a to povedie k predaju.

Ak chcete získať viac webového obsahu a tipy na písanie, prečítajte si odkazy na našej webovej stránke. Máme veľa obsahu, ktorý vám pomôže!

Došli sme na koniec tohto diela a dúfame, že sa vám v tomto článku pomohlo. Dajte nám vedieť, čo si myslíte!

Ešte lepšie je, ak máte vlastné malé tipy na písanie obsahu webových stránok, neváhajte sa s nami podeliť!!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me