ExpressVPN İncelemesi: 13 Artıları ve ExpressVPN Kullanmanın Sadece 1 Konusu

ExpressVPN


ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

tl; Dr.

Hız, güvenlik, gizlilik ve özellikler açısından ExpressVPN olağanüstü. Güçlü bir VPN hizmetinde arayabileceğiniz her şey budur ve bunu bir seferde uzun bir süre oturum açmak istiyorsanız, makul bir fiyatla sunar..

ExpressVPN İncelemesi: 13 Artıları ve ExpressVPN Kullanmanın Sadece 1 Konusu

ExpressVPN, VPN işindeki en büyük ve en popüler isimlerden biridir. 2009 yılında kurulan ve İngiliz Virgin Adaları merkezli bir şirket tarafından işletilen şirket, uzun süredir güvenlik ve gizlilik sunuyor.

Hiçbir şekilde mevcut en ucuz servis olmasa da, ExpressVPN’de dört gözle beklenmesi gereken çok şey olduğuna inanıyorum. Çok sayıda sunucu konumu ile birleştirilen çok sayıda özellik, onu yenmek için bir hizmet haline getiriyor.

ExpressVPN Hakkında Neler Seviyoruz

1. Gizlilikte Benzersiz Şans

Hizmet, İngiliz Virgin Adaları (BVI) tabanlı bir şirket olan Express VPN International Ltd. tarafından yürütülmektedir. Normalde şirketin bulunduğu yer, ürünlerine farklı bir derecelendirme vermemesine rağmen, bu durumda katılmıyorum.

Görüyorsunuz, burada BVI kendi kendini yönettiği için başlıktaki ‘İngilizlerin’ en iyi nominal olduğunu belirtmek önemlidir. Aslında, tüm yasal sistemi kendine özgüdür ve hiçbir şekilde Birleşik Krallık ile ilişkili veya bağlı değildir.

BVI’da şu anda hiçbir veri saklama yasasının bulunmaması da (VPN perspektifinden) önemlidir. Yabancı bir çıkar, bir BVI şirketini herhangi bir soruşturmayla ilgili kayıtlar yapmaya zorlamaya çalışsa bile, böyle bir kararın BVI mahkemesinden gelmesi gerekir. Yasal prosedür uzun ve sıkıcıdır ve günün sonu, eğer takip edilen suç BVI yasası kapsamında bir suç değilse, dava olamaz.

Bunu net bir şekilde özetleyelim

ExpressVPN’i dünyanın herhangi bir yerinde kullanıyorsanız ve size karşı soruşturma varsa, ExpressVPN internet etkinliğinizin kanıtını sunmaya zorlanamaz.

2. Ağ Kilidi Kimliğinizi Korur

Bu gizlilik faktörünü temel alan ExpressVPN’de, VPN sunucusuna Internet bağlantınız kesilirse devreye giren bir kill anahtarı (Ağ Kilidi) vardır. Bu durum ortaya çıkarsa, kill switch’i cihazınıza gelen ve cihazınızdan gelen tüm veri trafiğini derhal kesecektir. Bu, VPN tüneli tehlikeye atıldığından veri veya IP sızıntısı olmadığından emin olmak içindir.

Bunun bir örneği olarak, diyelim ki Ağ Kilidi etkin ve torrent kullanıyor. VPN sunucusuyla bağlantı herhangi bir nedenle kesilirse, tüm İnternet etkinliğiniz durdurulur. En azından başka bir VPN sunucusuna bağlanana kadar.

Bunu test etmek için basit bir dosya indirmeyi denedim ve süreçte VPN yazılımımı kapattım. Hemen dosya sunucusundan indirmenin engellendiğini bildiren bir hata mesajı aldım.

ExpressVPN Ağ Kilidi

2.1. DNS Sızıntıları: ExpressVPN Gerçekten Özel mi?

Ağ Kilidinin çalıştığından emin olmak için, DNS Sızıntıları için de bir test yaptığınızdan emin oldum. Ağ Kilidi çalışmadıysa, bir DNS Sızıntı aracı çalıştırmak bana bildirir. ExpressVPN’de bunun için kullanabileceğiniz bir araç vardır veya alternatif olarak DNS Sızıntı Testi gibi başka üçüncü taraf araçları da vardır.

Tek yapmanız gereken siteyi ziyaret etmek ve bağlantınızı otomatik olarak test edecektir. Testlerini bağlandığınız VPN sunucusuyla eşleştirin. Eğer uyuyorlarsa, iyisin.

DNS Sızdırmazları Kanıtı

3. Kayıt İlkesi Yok

Bu, güvenlikten ziyade gizliliğin öncülüne dayanır. Günlüğe kaydetme dediğimizde, İnternet oturumlarınız sırasında sizinle ilgili toplanan verileri tartışıyoruz. Bu muhtemelen IP adresi, ziyaret ettiğiniz URL’ler vb. Bilgileri içerir. Genel olarak, tüm internet etkinliğiniz.

Çevresindeki en iyi VPN sağlayıcılarından biri olarak ExpressVPN, etkinliğinizin günlüklerini tutmadığını açıkça belirtir. Onlara göre, “hassas bilgileri kategorik olarak ortadan kaldırmak için uygulamalarımızı ve VPN sunucularımızı dikkatle tasarladılar”.

Bu içerir:

 • IP adresleri (kaynak veya VPN)
 • Arama geçmişi
 • Trafik hedefi veya meta veri
 • DNS sorguları

Şirket pozisyonunu ve politikalarını tek bir cümleyle özetliyor:

ExpressVPN Günlük Yok Politikası

Sonuç olarak, ExpressVPN asla mevcut olmayan müşteri verilerini sağlamaya zorlanamaz.

Tüm Ayrıntılara Bakın

Bunu tekrar perspektife koyalım. VPN servis sağlayıcısı bu tür bilgileri tutmazsa, bunları zorlamak için herhangi bir girişimde bulunulursa (örneğin mahkeme emri yoluyla) bu bilgiyi üretebilmeleri mümkün değildir..

4. Bölünmüş Tünel Oluşturma – Korunacak Ağ Aygıtlarını Seçin

ExpressVPN’i tek tek cihazlardaki uygulamalar yerine yönlendiricinizden çalıştırmaya karar verdiyseniz, Bölünmüş tünelleme ihtiyacınız olabilecek bir şeydir. İnternete erişmenizi sağlar ve aynı zamanda ağdaki uzak yazıcı gibi başka bir cihazı da kullanır. Yönlendiriciniz için ExpressVPN Uygulaması bunu destekleyebilir ve isteğinize göre yapılandırılabilir.

Örneğin, ağdaki tüm bilgisayarlarınızı trafiklerini VPN üzerinden geçirecek şekilde koruyacak ancak yazıcınızı normal trafik için açık bırakacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Paylaştıysanız, başka biri yine de bu yazıcıyı kullanabilir.

5. ExpressVPN HIZLI!

6 farklı coğrafi konumu denedim ve gerçek konumumdan uzaklaştıkça hizmette bir düşüş fark ettim. Normalde, hattımda maksimum 100 Mbps vurabilirim, bu oldukça iyi.

VPN kapalıyken test sonuçlarını hızlandırın

ExpressVPN kapalıyken hız testi
(Tam hız test sonucuna bakın)

Malezya sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Asya – Malezya Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Singapur sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Asya – Singapur Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

Sydney sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Avustralya – Sydney Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Mumbai sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Hindistan – Mumbai Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

Güney Afrika sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Afrika – Güney Afrika Sunucu
(Tam hız test sonucuna bakın)

New York sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi ABD – New York Server
(Tam hız test sonucuna bakın)

YouTube akışı da pürüzsüz ve ağrısızdı. Ben hiç sorunsuz 4 k video akışı başardı.

ExpressVPN'de 4k videolar izleyin

6. Hükümet Sınıfında Şifreleme

Bir VPN’nin sağladığı en önemli özelliklerden, zaten gizlilik ve hıza ulaştık. Güvenlik başka bir önemli unsurdur ve VPN’ler söz konusu olduğunda bunun iki yönü vardır; verilerinizi korumak için kullandıkları şifreleme türü ve verilerinizi taşımak için kullandıkları protokoller. 256 bit anahtarlarla (AES-256) ExpressVPN Gelişmiş Şifreleme Standardı.

Bu şifreleme standardı dünyadaki birçok hükümet sırrını güvence altına almaktadır. 256 bitlik bir anahtar, verilerinizin başkası tarafından okunabilmesi için kırılması gereken çok sayıda olası kombinasyon olduğu anlamına gelir.

7. BİRÇOK Protokol Seçimi

VPN’ler kimliğinizi ve etkinliğinizi güvende tutmak için iki önemli bileşene güvenir. Birincisi, yukarıda tartıştığım şifreleme, ancak verilerin güvenli bir tünelden geçirildiği de var. Her tünel tipi farklı özelliklere sahiptir, ancak temel olarak uyumluluk ve hız kombinasyonundan yararlanmaktadır.

PPTP ile karşılaştırıldığında örneğin L2TP’yi ele alalım. Her ikisi de tünel protokolleridir, ancak L2TP daha iyi şifreleme sunar (128 bit ve 256 bit).

ExpressVPN size farklı tünel protokolleri seçeneği sunar. İstediğiniz kadar paranoyak ve niş olabilir ya da ExpressVPN’in sizin için seçmesine izin verebilirsiniz. Her protokolün kendi artıları ve eksileri vardır, bu nedenle hız ve güvenlik için neyin en uygun olduğunu bulmanız gerekir.

8. Çok Sayıda Sunucu Konumu

Daha önce de belirtildiği gibi, ExpressVPN 94 ülkede 148 şehirde sunucu bulundurmaktadır. Bunlar dört ana bölgede kategorize edilmiştir: Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve Orta Doğu & Afrika. Ancak, hepsi aynı tünel protokollerini sunmuyor.

ExpressVPN sunucu listesi

ExpressVPN 7 farklı güvenlik protokolü seçeneği sunsa da, ağlarındaki her sunucu hepsini desteklemez. Neyse ki, çok sayıda sunucu, istediğiniz bir protokolü desteklemeyen bir tanesiyle karşılaşsanız bile, muhtemelen yakındaki bir alternatif bulabileceğiniz anlamına gelir..

9. 3X Cihazlar ve Kurulumu Kolay

Her ExpressVPN aboneliği, aynı anda 3 İnternet bağlantısını destekler.

Ev için, sadece yönlendiricinize kurabilirsiniz ve koruma altına alınacaksınız. Ev dışındaysanız, sizi bir dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletten daha fazlasını kullandığınızı göremiyorum (aynı zamanda bile).

ExpressVPN ile 3x Cihaz Bağlayın

Bir hesaba kaydolduktan sonra, hesabınız için kullanmanız için bir şifre verilir – lütfen bunu mümkün olan en kısa sürede değiştirin. Bunu yaptıktan sonra, bir talimat sayfasına yönlendirilir ve VPN hizmetinizi nereye yüklemek istediğinizle ilgili bir seçenek sunulur.

ExpressVPN’in insanlık tarafından bilinen hemen hemen tüm cihazlarla nasıl kurulacağına dair ayrıntılı talimatlar (videolar ile birlikte!) Vardır. Tamam, bu biraz abartılmış olabilir, ancak neredeyse tüm ana cihazların orada olduğundan eminim.

Sadece rehberleri takip et, genç çekirge. Ayrıca, herhangi bir sorunla karşılaşsanız bile, daha önce bahsettiğim harika müşteri desteğini hatırlıyor musunuz? Sadece uzan ve birine dokun.

Uyarı

İSS’niz İnternet’e bağlanmak için PPPoE kullanıyorsa, VPN’yi yönlendiricinize kolayca yükleyemezsiniz. VPN bağlantısını yönetmek için ek bir yönlendiriciye ihtiyacınız olacaktır. Bu sorunu geçici olarak çözmenin tek yolu, yönlendirici sabit yazılımınızı aynı anda iki farklı WAN’ı yönetebilen OpenWRT gibi özel bir türe dönüştürmektir..

10. BitCoin ile Ödeme Yapabilirsiniz

VPN sağlayıcıları gizlilik ve güvenlik teorisini sunarken, çoğu zaman nasıl olduğunu merak ettim, çünkü kullanıcılar kredi kartıyla veya hatta PayPal ile ödeme yapıyorsa bir para izi olması gerekir. Bununla birlikte, yeni kripto para birimi deliği sayesinde, servis sağlayıcıları bandwagon’a atladı ve şimdi ExpressVPN BitCoin’de ödeme kabul ediyor.

BitCoin'de Öde

Bu yöntem sayesinde, ödemenin size geri dönmesinin bir yolu olmadığından gerçekten anonim kalabilirsiniz..

Henüz herhangi bir BitCoin’e sahip olmayanlar için iki şeye ihtiyacınız var; a) bir BitCoin Cüzdanı ve b) bir miktar BitCoin. Investopedia yararlı bir BitCoin Satın Alma Rehberi vardır.

11. Torrentlemeye İzin Verilir!

Eşler arası dosya paylaşımı, uzun zamandır dünya çapında tartışılan bir şeydir. Birçok büyük şirket, yazılım korsanlığından DMCA ihlallerine kadar her şey için P2P kullanıcılarını izlemek ve cezalandırmak için ISP’lere baskı yapıyor..

Bir VPN kullanmak, P2P kullanıcıları için zulüm tehdidini ortadan kaldırır, ancak yakalama, bazı VPN’lerin P2P etkinliklerine izin vermeyeceği veya kısıtlamadığıdır. ExpressVPN ile böyle bir sorun olmasa da, kullanıcılarına hizmetlerinde bir torrent istemcisini nasıl kuracaklarını öğreten bir sayfa bile var!

ExpressVPN'de Torrent

ExpressVPN’deki torrentlerimde genellikle aldığım kadar çok hız kazanabildim, ki bu oldukça harika (en azından başka bir 50Mbps hattımda);

12. HERHANGİ BİR Netflix Bölgesi İçeriğine Erişim

Yine, kullanıcılarının erişimini kısıtlamaya çalışan başka bir şirket Netflix’tir. Bu şirket, kullanıcıları bölgeye göre kilitleyerek farklı bölge kullanıcılarının farklı içeriğe erişmesine olanak tanır. ExpressVPN ayrıca Netflix kullanıcılarının her yerden erişim formu kazanmasına yardımcı olur ve bunu hizmetlerinde nasıl yapacağınızı öğretir. Netflix içeriğinin kilidini nasıl açacağınızı görün.

13. Fantastik Müşteri Desteği

TP-Link Archer C7 cihazımda ExpressVPN’i kurmaya çalışırken sorunla karşılaştım, bu yüzden müşteri desteklerini denemek için iyi bir bahanem vardı. Hedefim destek veritabanıydı, maalesef benim durumumda fazla yardımcı olmadı.

Daha sonra, şaşırtıcı derecede hızlı olan Canlı Sohbet hizmetlerini denedim. Birkaç saniye içinde bir müşteri hizmetleri asistanı sohbete bağlanmıştı ve hareket halindeydik. Servis sohbeti sırasında, müşteri hizmetleri asistanı hem bilgili hem de yardımcı oldu.

Sorunu sohbet yoluyla çözememiş olsak da, süreç boyunca e-posta yoluyla (görüntüleri ileri geri aktarma için) yönlendirildim ve bir kez bittiğinde, bana tüm sohbet metninin bir kopyasını gönderdiler. Hizmet hakkında konuşun!

Sohbet metni metni gönderiliyor

Şimdi bir teknoloji okuryazar değilim, ancak VPN’lere yeni başlayanlar için bu süreçlerin bir kombinasyonunun ne kadar yararlı olacağını görebiliyorum.

Ben kesinlikle onların destek sistemi üst sınıf oranı!

ExpressVPN Hakkında Sevmediğimiz Şeyler

Maliyet Oldukça Dik

ExpressVPN’in genellikle pahalı (ve bir dereceye kadar hemfikirim) olarak etiketlendiği doğru olsa da, inşaat teorisinin bir varyantını burada devreye almak istiyorum – üçten ikisini seçebilirsiniz; ucuz, iyi ve güvenli. Güvenliğiniz ve gizliliğinizi destekleyecek bir şey ararken, tercihleriniz ne olurdu??

ExpressVPN’in bir aylık abonelik size 12,95 $ geri getirecek, ancak 12 aylık bloklar halinde ödeme yapmayı seçerseniz bu, ayda 8,32 $ ‘a kadar düşüyor..

ExpressVPN Planı & Fiyatlandırma

MonthlyYearlyHalf yılda
Fiyat / ay $ 12.95 $ 8.32 $ 9.99
Toplam Fatura 12,95 $ 99,95 $ 59,95
Fatura Döngüsü1-ay12-ay6-ay
Para İade Garantisi30 gün30 gün30 gün

ExpressVPN için fiyatlandırmayı takip etmek kolaydır. Aylık ödeme yaparsanız, aylık 12,95 TL’lik ağır bir etiketle karşılaşırsınız. Altı ayda bir ödeme yapmayı seçerseniz, bu ayda 9,99 ABD dolarına düşer ve peşin olarak ödenir.

En iyi oranlar, oranın ayda 8.32 $ ‘a düştüğü yıllık ön ödeme ile gelir (bir boğmaca% 35 indirim). Bu, aylık ödeme yapmanıza kıyasla 6 ücretsiz ay alacağınız anlamına gelir!

Bu fiyatlara, kullanabileceğiniz tüm bant genişliği ve dünyanın her yerindeki çok sayıda sunucu konumuna sınırsız bağlantı dahildir. Sizi memnun ederse sunucuları 5 dakikada bir değiştirin!

Her durumda, ExpressVPN 30 günlük para iade garantisi de sunar, bu da alıcının pişmanlığıyla karşılaşmayacağınızdan emin oldukları anlamına gelir..

Sonuçlar: ExpressVPN Yüksek Fiyatına Değer mi?

Benim için bu, VPN’lerin gerçek dünyasına ilk adım oldu. Doğru, teknik bilgi vardı, ama uygulamalı deneyim yoktu. Teknik becerilerin zor olmadığını ve küçük bir okuma ile alınabileceğini söylemeliyim.

ExpressVPN, birden fazla yolla test etmek bir zevkti. İhtiyacım olan tüm işlevselliği (Torrenting’i seviyorum) ve ihtiyacım olmayan bazılarını (Netflix’i kullanmıyorum) ve ayda yaklaşık 8 $ gibi uzun vadeli bir abonelik maliyeti sunan harika bir hizmet. İçiniz rahat olsun için ödenecek küçük fiyat.

Geniş bantlarım bağlanmak için PPPoE kullandığından ve ExpressVPN’i açmak için hiçbir yedekim olmadığından modem kurulumunda tek hıçkırıkla karşılaştım. Kaydolmayı planlıyorsanız, bu konudaki önceki uyarılarıma dikkat ettiğinizden emin olun.

Ana Özellikler

 • ✓ Kısıtlama Yok
 • Privacy Offshore Gizlilik Koruması
 • ✓ DNS / IPv6 Kaçak Koruması
 • Email E-posta ile 7/24 Destek & Canlı sohbet
 • ✓ Çoklu Protokol Desteği

Şunlar için önerilir

 • • Mutlak Gizlilik
 • • Torrenting
 • • Netflix
 • • Mac, Windows & Tüm Platformlar

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map