ExpressVPN

Contents

ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

tl; dr

Z hľadiska rýchlosti, bezpečnosti, súkromia a funkcií je ExpressVPN vynikajúci. Je to všetko, čo by ste mohli hľadať v silnej službe VPN, a ponúka ju za primeranú cenu – ak ste ochotní sa prihlásiť na dlhšiu dobu v určitý čas.

Recenzia ExpressVPN: 13 kladov a iba 1 koniec používania ExpressVPN

ExpressVPN je jedným z najväčších a najobľúbenejších mien v oblasti VPN. Založená v roku 2009 a prevádzkovaná spoločnosťou so sídlom na Britských Panenských ostrovoch, ponúka už dlhú dobu bezpečnosť a súkromie.

Aj keď v žiadnom prípade nejde o najlacnejšiu existujúcu službu, domnievam sa, že v ExpressVPN sa na čo čakať. Ich obrovský objem funkcií v kombinácii s veľkým rozšírením umiestnení na serveri spôsobuje, že je ťažké poraziť službu.

Čo sa nám na ExpressVPN páči

1. Jedinečná šanca na súkromie

Službu prevádzkuje spoločnosť Express VPN International Ltd., spoločnosť založená na Britských Panenských ostrovoch (BVI). Aj keď za normálnych okolností by spoločnosť, v ktorej má spoločnosť sídlo, nemala dať jej produktom iné hodnotenie, v tomto prípade musím nesúhlasiť.

Vidíte, že je dôležité poznamenať, že v tomto názve je „Brit“ v najlepšom prípade nominálny, pretože BVI je samosprávny. V skutočnosti je celý jeho právny poriadok vlastný a nijako nesúvisí so Spojeným kráľovstvom ani nie je ním podriadený.

Je tiež dôležité (z hľadiska VPN), že v súčasnosti neexistujú žiadne zákony na uchovávanie údajov v BVI. Aj keď by sa zahraničný záujem mal pokúsiť prinútiť spoločnosť BVI, aby predložila záznamy v súvislosti s akýmkoľvek vyšetrovaním, takýto príkaz musí pochádzať od súdu BVI. Súdne konanie je zdĺhavé a zdĺhavé a koniec dňa, ak nie je stíhaný trestný čin podľa zákona BVI trestným činom, nemôže nastať žiaden prípad.

Zhrňte to jasne

Ak používate ExpressVPN kdekoľvek na svete a prebieha vyšetrovanie proti vám, ExpressVPN nemôže byť nútený poskytnúť dôkaz o svojej činnosti na internete..

2. Zámok siete udržuje vašu identitu v bezpečí

Na základe tohto faktora ochrany osobných údajov má ExpressVPN tiež prepínač kill (Network Lock), ktorý sa spustí, ak dôjde k výpadku vášho internetového pripojenia k serveru VPN. Ak nastane táto situácia, prepínač kill okamžite zníži všetku dátovú prevádzku do az vášho zariadenia. Tým sa zabezpečí, že nedôjde k úniku údajov ani IP, pretože tunela VPN bola ohrozená.

Ako príklad môžeme uviesť, že máte povolený sieťový zámok a torrentujete. Ak sa pripojenie na server VPN z akéhokoľvek dôvodu preruší, všetka vaša internetová aktivita sa zastaví. Aspoň kým sa nepripojíte k inému serveru VPN.

Aby som to otestoval, skúsil som jednoduché stiahnutie súboru a v tomto procese som vypol softvér VPN. Okamžite som dostal chybové hlásenie zo súborového servera, v ktorom mi bolo oznámené, že sťahovanie bolo zablokované.

Zámok siete ExpressVPN

2.1. Netesnosti DNS: Je ExpressVPN skutočne súkromný?

Aby som sa ubezpečil, že funkcia Network Lock funguje, vykonal som aj test na úniky DNS. Ak sieťový zámok nefungoval, spustenie nástroja DNS Leak by ma o tom informovalo. ExpressVPN má nástroj, ktorý môžete použiť na tento účel, alebo alternatívne existujú aj ďalšie nástroje tretích strán, ako napríklad test tesnosti DNS..

Všetko, čo musíte urobiť, je navštíviť web a automaticky otestuje vaše pripojenie. Porovnajte ich test so serverom VPN, ku ktorému ste sa pripojili. Ak sa zhodujú, ste v poriadku.

Dôkaz o presakovaní DNS

3. Žiadne zásady protokolovania

Toto stavia viac na predpoklade súkromia ako na bezpečnosti. Keď povieme protokolovanie, diskutujeme o údajoch, ktoré sa o vás zhromažďujú počas vašich internetových relácií. Pravdepodobne by to zahŕňalo informácie, ako je adresa IP, navštívené adresy URL atď. Vo všeobecnosti všetka vaša internetová aktivita.

  Recensione di ExpressVPN: 13 professionisti e solo 1 contro dell'uso di ExpressVPN

Ako jeden z popredných poskytovateľov VPN v sieti ExpressVPN sa výslovne uvádza, že neuchováva záznamy o vašej činnosti. Podľa nich „starostlivo navrhli naše aplikácie a servery VPN, aby kategoricky eliminovali citlivé informácie“.

Toto zahŕňa:

 • IP adresy (zdroj alebo VPN)
 • Prehladavat historiu
 • Cieľ alebo metadáta premávky
 • DNS dotazy

Spoločnosť sumarizuje veľmi elegantne svoju pozíciu a politiku do jednej vety:

Zásady bez protokolu ExpressVPN

Výsledkom je, že ExpressVPN nemôže byť nikdy nútený poskytovať zákaznícke údaje, ktoré neexistujú.

Zobraziť všetky podrobnosti

Pozrime sa na to znova. Ak poskytovateľ služieb VPN tento druh informácií neuchováva, neexistuje spôsob, ako by ich mohol poskytnúť, ak dôjde k pokusu ich prinútiť (napr. Súdnym príkazom)..

4. Rozdeliť tunelovanie – vyberte, ktoré sieťové zariadenia sa majú chrániť

Ak ste sa rozhodli spustiť službu ExpressVPN mimo smerovača namiesto aplikácií na jednotlivých zariadeniach, budete pravdepodobne potrebovať rozdeliť tunelovanie. Umožňuje vám prístup na internet a zároveň použiť aj iné zariadenie v sieti, napríklad vzdialenú tlačiareň. Aplikácia ExpressVPN pre váš smerovač to môže podporovať a je konfigurovateľná podľa vášho želania.

Môžete napríklad nakonfigurovať ochranu všetkých svojich počítačov v sieti tak, aby preniesli ich prenos cez VPN, ale nechali tlačiareň otvorenú pre bežný prenos. Ak ju zdieľate, túto tlačiareň môže naďalej používať niekto iný.

5. ExpressVPN je RÝCHLE!

Vyskúšal som 6 rôznych geografických polôh a všimol som si zhoršenie služby, čím ďalej som sa dostal zo svojej skutočnej polohy. Normálne môžem na svojej linke zasiahnuť maximum okolo 100 Mbps, čo je celkom dobré.

Výsledky testov rýchlosti s vypnutou sieťou VPN

Test rýchlosti s vypnutým systémom ExpressVPN
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok testu rýchlosti na serveri Malajzia

Test rýchlosti na serveri Ázia – Malajzia
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri v Singapure

Test rýchlosti Ázia – Singapur Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Sydney

Test rýchlosti Austrália – Sydney Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Bombaj

Test rýchlosti India – Bombaj
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri Južná Afrika

Test rýchlosti na serveri Afrika – Južná Afrika
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Výsledok rýchlej skúšky na serveri New York

Test rýchlosti v USA – New York Server
(Pozri výsledok testu plnej rýchlosti)

Streamovanie YouTube bolo tiež plynulé a bezbolestné. Bez problémov som bol schopný streamovať 4k videa.

Streamujte 4k videa na ExpressVPN

6. Šifrovanie na úrovni štátu

Z najdôležitejších funkcií, ktoré VPN ponúka, sme už zasiahli súkromie a rýchlosť. Bezpečnosť je ďalším kľúčovým prvkom, a pokiaľ ide o VPN, existujú dva aspekty; typ šifrovania, ktoré používajú na zabezpečenie vašich údajov, a protokoly, ktoré používajú na prenos vašich údajov. ExpressVPN Advanced Encryption Standard s 256-bitovými kľúčmi (AES-256).

Tento štandard šifrovania zabezpečuje veľa vládnych tajomstiev po celom svete. Ak to zhrnieme, 256-bitový kľúč znamená, že existuje veľa možných kombinácií, ktoré sa môžu pokúsiť prelomiť skôr, ako budú vaše údaje prečítať ktokoľvek iný..

7. Výber MANY protokolov

Sieť VPN sa spolieha na dva kľúčové komponenty, aby bola vaša identita a aktivita v bezpečí. Jedným z nich je šifrovanie, o ktorom som hovoril vyššie, ale existujú aj prostriedky na odovzdávanie údajov, ktoré prechádzajú zabezpečeným tunelom. Každý typ tunela má odlišné vlastnosti, ale využíva najmä kombináciu kompatibility a rýchlosti.

Zoberme si napríklad L2TP v porovnaní s PPTP. Oba protokoly sú tunelové protokoly, ale L2TP ponúka lepšie šifrovanie (128-bitové oproti 256-bitovým).

ExpressVPN vám ponúka výber rôznych protokolov tunelovania. Môžete byť takí paranoidní a výklenok, ako len chcete, alebo si jednoducho nechať ExpressVPN zvoliť si vás. Každý protokol má samozrejme svoje vlastné klady a zápory, takže si musíte zistiť, čo je optimálne z hľadiska rýchlosti a bezpečnosti pre seba.

8. Obrovský počet umiestnení servera

  ExpressVPN评论:13个优点,只有1个使用ExpressVPN的缺点

Ako už bolo spomenuté, ExpressVPN spravuje servery v 148 mestách v 94 krajinách. Sú rozdelené do štyroch hlavných regiónov: Amerika, Európa, Ázia a Tichomorie a Blízky východ & Africa. Nie všetky však ponúkajú rovnaké protokoly tunelovania.

Zoznam serverov ExpressVPN

Hoci ExpressVPN ponúka výber zo 7 rôznych bezpečnostných protokolov, nie každý server v ich sieti ich podporuje. Našťastie ich veľký počet serverov znamená, že aj keď narazíte na server, ktorý nepodporuje požadovaný protokol, budete pravdepodobne schopní nájsť blízku alternatívu..

9. 3X zariadenia a jednoduché nastavenie

Každé predplatné ExpressVPN podporuje 3 súčasné pripojenia na internet.

V domácnosti ho môžete nastaviť iba na svojom smerovači a budete pokrytí. Ak ste mimo domu, naozaj vás nevidím používať viac ako laptop, smartfón a tablet (aj keď súčasne).

Pripojte 3x zariadenia k ExpressVPN

Po zaregistrovaní účtu dostanete heslo, ktoré môžete použiť pre svoj účet. Zmeňte ho hneď, ako to bude možné. Keď to urobíte, dostanete sa na stránku s pokynmi a dostanete možnosť, kam chcete nainštalovať svoju sieť VPN na.

Existujú podrobné pokyny (spolu s videami) o tom, ako nastaviť ExpressVPN s takmer všetkými zariadeniami, o ktorých ľudstvo vie. OK, môže to byť trochu cez palubu, ale som si istý, že tam sú takmer všetky bežné zariadenia.

Postupujte podľa sprievodcov, mladý kobylka. Okrem toho, aj keby ste mali nejaké problémy, nezabudnite na fantastickú zákaznícku podporu, ktorú som už spomenul? Stačí osloviť a dotknúť sa niekoho.

Výstraha

Ak váš poskytovateľ internetových služieb používa na pripojenie na internet protokol PPPoE, nebudete môcť na smerovač nainštalovať sieť VPN. Na spravovanie pripojenia VPN budete potrebovať ďalší smerovač. Jediným možným spôsobom, ako to obísť, je flash firmvér smerovača na špecializovaný typ, napríklad OpenWRT, ktorý dokáže súčasne spravovať dve rôzne siete WAN..

10. Môžete platiť v BitCoin

Aj keď poskytovatelia VPN ponúkajú teóriu ochrany súkromia a bezpečnosti, často som uvažoval nad tým, ako musí existovať finančná stopa, ak používatelia platia kreditnou kartou alebo dokonca PayPal. Avšak vďaka novej šialenej kryptomene poskytovatelia služieb skočili na rozbehnutý vlak a teraz ExpressVPN akceptuje platby v BitCoin.

Plaťte v BitCoin

Pomocou tohto spôsobu môžete skutočne zostať v anonymite, pretože neexistuje spôsob, ako zistiť, či vám platba mohla byť vrátená.

Pre tých, ktorí ešte nemajú BitCoin, potrebujete dve veci; a) BitCoin Wallet ab) niektoré BitCoin. Investopedia má užitočného sprievodcu Ako si kúpiť BitCoin.

11. Torrenting je povolený!

Zdieľanie súborov typu peer-to-peer je niečo, o čom sa dlho diskutuje po celom svete. Mnoho veľkých spoločností vyvíjalo tlak na poskytovateľov internetových služieb, aby sledovali a penalizovali používateľov P2P za všetko od softvérového pirátstva po porušenia zákona DMCA..

Používanie siete VPN odstraňuje hrozbu prenasledovania pre používateľov P2P, ale je zrejmé, že niektoré siete VPN nepovoľujú činnosti P2P alebo ich obmedzujú. Žiadny taký problém s ExpressVPN však nemajú ani stránku, ktorá učí svojich používateľov AKO nastavovať torrent klienta na svoju službu!

Torrenting na ExpressVPN

Podarilo sa mi získať toľko rýchlosti v mojich torrentoch na ExpressVPN, ako obvykle, čo je celkom úžasné (aspoň na mojej ďalšej linke 50 Mb / s);

12. Prístup k akémukoľvek obsahu Netflix regiónu

Ďalšou spoločnosťou, ktorá sa snaží obmedziť prístup svojich používateľov, je opäť spoločnosť Netflix. Táto spoločnosť blokuje používateľov podľa regiónov a umožňuje používateľom z rôznych oblastí prístup k rôznemu obsahu. ExpressVPN tiež pomáha používateľom Netflixu získať prístupový formulár kdekoľvek a naučí vás, ako to urobiť v ich službách. Pozrite sa, ako odomknúť obsah Netflix.

13. Fantastická podpora zákazníkov

Rovnako dobre som narazil na problémy pri nastavovaní ExpressVPN na mojom TP-Link Archer C7, takže som mal dobrú výhovorku, aby som vyskúšal ich zákaznícku podporu. Mojím cieľom bola ich podporná databáza, ktorá však v mojom prípade bohužiaľ veľmi nepomohla.

  ExpressVPN-gjennomgang: 13 fordeler og bare 1 ulempe med å bruke ExpressVPN

Ďalej som vyskúšal ich službu Live Chat, ktorá bola prekvapivo rýchla. Počas niekoľkých sekúnd sa na môj chat pripojil asistent zákazníckeho servisu a my sme boli na cestách. Počas servisného rozhovoru bol asistent zákazníckeho servisu oboznámený a nápomocný.

Aj keď sme nedokázali problém vyriešiť prostredníctvom rozhovoru, sprevádzali ma procesom prostredníctvom e-mailu (na prenos obrázkov sem a tam) a po dokončení mi poslali kópiu celého prepisu rozhovoru. Hovorte o službe!

Prepis chatu sa posiela poštou

Teraz nie som technický negramotník, ale vidím, aké užitočné by bolo spojenie týchto procesov pre nováčikov v VPN..

Absolútne hodnotím ich podporný systém najvyššej kvality!

Čo sa nám na ExpressVPN nepáčilo

Cena je dosť strmá

Aj keď je pravda, že ExpressVPN bol často označovaný ako drahý (a do istej miery súhlasím), chcel by som tu uviesť do hry variant teórie konštrukcie – môžete si vybrať dva z troch; lacný, dobrý a bezpečný. Aké by boli vaše voľby, pokiaľ ide o hľadanie niečoho, čo by doplnilo vašu bezpečnosť a súkromie?

Mesačné predplatné služby ExpressVPN vás vráti späť na 12,95 dolárov, ale ak sa rozhodnete uskutočniť platbu v 12-mesačných blokoch, drasticky klesne až o 8,32 dolárov mesačne..

Plán ExpressVPN & stanovenie ceny

MonthlyYearlyHalf do roka
Cena / mo $ 12,95 8,32 $ $ 9,99
Celkový účet 12,95 dolárov 99,95 dolárov 59,95 dolárov
Fakturačný cyklus 1 mesiac 12 mesiac 6 mesiac
Záruka vrátenia peňazí30-deň30-deň30-deň

Cena za ExpressVPN sa ľahko sleduje. Ak platíte mesačne, budete čeliť ťažkej značke 12,95 dolárov mesačne. Ak sa rozhodnete platiť každých šesť mesiacov, potom sa táto suma zníži na 9,99 dolárov mesačne, splatná vopred.

Najlepšie ceny prichádzajú s ročnou platbou vopred, pri ktorej sadzba klesá na 8,32 dolárov mesačne (čo je ďalšia zľava 35%). To znamená, že získate 6 voľných mesiacov v porovnaní s mesačnými platbami!

Tieto ceny zahŕňajú celú šírku pásma, ktorú zvládnete, ako aj neobmedzené pripojenie k tomuto obrovskému počtu umiestnení serverov kdekoľvek na svete. Ak sa vám to páči, vymeňte servery raz za 5 minút!

V každom prípade ExpressVPN ponúka aj 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo znamená, že si sú úplne istí, že sa nestretnete s výčitkami kupujúceho..

Závery: Stojí ExpressVPN za vysokú cenu?

Pre mňa to bol prvý vpád do skutočného sveta VPN. Je pravda, že tam boli technické znalosti, ale praktické skúsenosti neboli. Musím povedať, že technické zručnosti nie sú ťažké a je možné ich načítať malým čítaním.

ExpressVPN bolo potešením testovať viacerými spôsobmi. Je to vynikajúca služba, ktorá ponúka všetky potrebné funkcie (milujem Torrenting) a niektoré nepotrebujem (nepoužívam Netflix) a pri dlhodobom predplatnom približne 8 dolárov mesačne. Malá cena za pokoj.

Moja jediná škytavka sa vyskytla v nastavení modemu, pretože moje širokopásmové pripojenie používa na pripojenie protokol PPPoE a nemusela som nijakým spôsobom inštalovať ExpressVPN. Ak sa chcete prihlásiť, nezabudnite na moje predchádzajúce varovanie venovať pozornosť.

Kľúčové vlastnosti

 • ✓ Žiadne obmedzenia
 • ✓ Ochrana súkromia na mori
 • ✓ Ochrana proti úniku DNS / IPv6
 • ✓ Podpora 24/7 prostredníctvom e-mailu & Live chat
 • ✓ Podpora viacerých protokolov

Odporúčané pre

 • • Absolútne súkromie
 • • Torrenting
 • • Netflix
 • • Mac, Windows & Všetky platformy

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me