ExpressVPN

ExpressVPN

https://www.expressvpn.com/

tl; dr

Pod względem szybkości, bezpieczeństwa, prywatności i funkcji ExpressVPN jest wyjątkowy. Jest to wszystko, czego można szukać w silnej usłudze VPN i oferuje to za uczciwą cenę – jeśli chcesz zalogować się przez dłuższy czas na raz.

Recenzja ExpressVPN: 13 zalet i tylko 1 wada korzystania z ExpressVPN

ExpressVPN to jedna z największych i najpopularniejszych nazw w branży VPN. Założona w 2009 roku i prowadzona przez firmę z Brytyjskich Wysp Dziewiczych od dawna oferuje bezpieczeństwo i prywatność.

Chociaż nie jest to w żadnym razie najtańsza usługa, uważam, że w ExpressVPN jest wiele rzeczy, na które można się spodziewać. Ich duża liczba funkcji w połączeniu z dużą liczbą lokalizacji serwerów sprawia, że ​​jest to usługa trudna do pokonania.

Co lubimy w ExpressVPN

1. Unikalna szansa na prywatność

Usługa jest prowadzona przez Express VPN International Ltd., firmę z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI). Podczas gdy zazwyczaj firma ma siedzibę, nie powinna przyznawać swoim produktom żadnej innej oceny, w tym przypadku muszę się nie zgodzić.

Widzisz, ważne jest, aby zauważyć tutaj, że „brytyjski” w tytule jest co najwyżej nominalny, ponieważ BVI jest samorządny. W rzeczywistości cały jego system prawny jest własny i nie jest w żaden sposób powiązany ani podporządkowany Wielkiej Brytanii.

Ważne jest również (z perspektywy VPN), że w BVI nie ma obecnie przepisów dotyczących zatrzymywania danych. Nawet jeśli interes zagraniczny miałby zmusić firmę BVI do przedstawienia dokumentacji związanej z jakimkolwiek dochodzeniem, takie nakaz musi pochodzić od sądu BVI. Procedura prawna jest długa i żmudna, a koniec dnia, jeżeli ścigane przestępstwo nie jest również przestępstwem zgodnie z prawem BVI, nie może być przypadku.

Podsumujmy to jasno

Jeśli korzystasz z ExpressVPN w dowolnym miejscu na świecie i prowadzone są przeciwko tobie dochodzenia, ExpressVPN nie może być zmuszony do przedstawienia dowodów na twoją aktywność w Internecie.

2. Blokada sieci zapewnia bezpieczeństwo tożsamości

Opierając się na tym współczynniku prywatności, ExpressVPN ma również przełącznik „zabicia” (Blokada sieci), który wchodzi w grę w przypadku utraty połączenia internetowego z serwerem VPN. Jeśli taka sytuacja wystąpi, przełącznik „zabicia” natychmiast przerwie cały ruch danych do iz urządzenia. Ma to zapewnić, że nie dojdzie do wycieku danych ani adresu IP, ponieważ tunel VPN został naruszony.

Jako przykład tego załóżmy, że masz włączoną blokadę sieci i torrentowanie. Jeśli połączenie z serwerem VPN zostanie przerwane z jakiegokolwiek powodu, cała twoja aktywność internetowa zostanie zatrzymana. Przynajmniej dopóki nie połączysz się z innym serwerem VPN.

Aby to przetestować, wypróbowałem proste pobieranie pliku, a następnie wyłączyłem oprogramowanie VPN. Natychmiast dostałem komunikat o błędzie z serwera plików informujący, że pobieranie zostało zablokowane.

Blokada sieci ExpressVPN

2.1 Wycieki DNS: czy ExpressVPN jest naprawdę prywatny?

Aby upewnić się, że blokada sieci działa, upewniłem się, że przeprowadziłem również test pod kątem wycieków DNS. Jeśli blokada sieci nie działała, uruchomienie narzędzia wyciek DNS dałoby mi znać. ExpressVPN ma narzędzie, którego możesz użyć do tego celu, lub alternatywnie istnieją również inne narzędzia innych firm, takie jak DNS Wyciek Testu.

Wystarczy odwiedzić witrynę, aby automatycznie przetestować połączenie. Dopasuj ich test do serwera VPN, z którym się połączyłeś. Jeśli się zgadzają, wszystko w porządku.

DNS-przeciek dowód

3. Brak zasad rejestrowania

To opiera się bardziej na zasadzie prywatności niż bezpieczeństwa. Kiedy mówimy o logowaniu, omawiamy dane, które są gromadzone na Twój temat podczas sesji internetowych. Może to obejmować informacje takie jak adres IP, adresy URL, które odwiedziłeś itp. Ogólnie cała twoja aktywność w Internecie.

Jako jeden z czołowych dostawców VPN ExpressVPN wyraźnie stwierdza, że ​​nie przechowuje dzienników twojej aktywności. Według nich „starannie zaprojektowali nasze aplikacje i serwery VPN, aby kategorycznie wyeliminować poufne informacje”.

To zawiera:

 • Adresy IP (źródłowe lub VPN)
 • Historia przeglądania
 • Miejsce docelowe ruchu lub metadane
 • Zapytania DNS

Firma bardzo starannie podsumowuje swoją pozycję i politykę w jednym zdaniu:

ExpressVPN Brak zasad dziennika

W rezultacie ExpressVPN nigdy nie może zostać zmuszony do podania nieistniejących danych klientów.

Zobacz pełne szczegóły

Spójrzmy na to jeszcze raz. Jeśli dostawca usług VPN nie zachowuje tego rodzaju informacji, nie ma sposobu, aby mógł je przedstawić, jeśli podjęta zostanie jakakolwiek próba zmuszenia ich (np. Na mocy postanowienia sądu).

4. Split Tunneling – Wybierz, które urządzenia sieciowe chcesz chronić

Jeśli zdecydowałeś się uruchomić ExpressVPN z routera zamiast z aplikacji na poszczególnych urządzeniach, tunelowanie Split jest potrzebne. Umożliwia dostęp do Internetu i jednoczesne korzystanie z innego urządzenia w sieci, takiego jak drukarka zdalna. Aplikacja ExpressVPN dla routera może to obsługiwać i można ją konfigurować według własnych potrzeb.

Na przykład można skonfigurować ochronę wszystkich komputerów w sieci, aby przesyłać ich ruch przez VPN, ale pozostawić drukarkę otwartą dla normalnego ruchu. Jeśli go udostępniłeś, ktoś może nadal korzystać z tej drukarki.

5. ExpressVPN jest szybki!

Wypróbowałem 6 różnych lokalizacji geograficznych i zauważyłem pogorszenie jakości usług w miarę oddalania się od mojej prawdziwej lokalizacji. Zwykle mogę uzyskać około 100 Mb / s na mojej linii, co jest całkiem dobre.

Wyniki testu prędkości przy wyłączonym VPN

Test prędkości przy wyłączonym ExpressVPN
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze Malezji

Test prędkości Serwer Azja – Malezja
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze w Singapurze

Test prędkości Asia – Singapore Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze Sydney

Test prędkości Australia – Sydney Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze Mumbai

Test prędkości Indie – serwer Mumbai
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze Południowej Afryki

Test prędkości Afryka – serwer RPA
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Wynik testu prędkości na serwerze w Nowym Jorku

Test prędkości US – New York Server
(Zobacz wynik testu pełnej prędkości)

Streaming w YouTube był również płynny i bezbolesny. Byłem w stanie przesyłać strumieniowo filmy 4K bez żadnych problemów.

Przesyłaj strumieniowo filmy w rozdzielczości 4k na ExpressVPN

6. Szyfrowanie na poziomie rządowym

Z najważniejszych funkcji, które zapewnia VPN, osiągnęliśmy już prywatność i szybkość. Bezpieczeństwo jest kolejnym kluczowym elementem, a jeśli chodzi o VPN, istnieją dwa jego aspekty; rodzaj szyfrowania, którego używają, aby zabezpieczyć twoje dane oraz protokoły, których używają do przenoszenia twoich danych. ExpressVPN Advanced Encryption Standard z kluczami 256-bitowymi (AES-256).

Ten standard szyfrowania zabezpiecza wiele tajemnic rządowych na całym świecie. W podziale na 256-bitowy klucz oznacza, że ​​istnieje wiele możliwych kombinacji, które można złamać, zanim Twoje dane będą mogły zostać odczytane przez kogokolwiek innego.

7. Wybór WIELU protokołów

Sieci VPN polegają na dwóch kluczowych komponentach, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej tożsamości i aktywności. Jednym z nich jest szyfrowanie, o którym mówiłem powyżej, ale są też sposoby, aby dane były przekazywane, przez bezpieczny tunel. Każdy typ tunelu ma inne cechy, ale wykorzystuje głównie połączenie kompatybilności i prędkości.

Weźmy na przykład L2TP w porównaniu do PPTP. Oba są protokołami tunelowania, ale L2TP oferuje lepsze szyfrowanie (128-bit vs 256-bit).

ExpressVPN daje wybór różnych protokołów tunelowania. Możesz być tak paranoiczny i niszowy, jak chcesz, lub po prostu pozwolić ExpressVPN wybrać dla siebie. Każdy protokół ma oczywiście swoje zalety i wady, więc musisz sam ustalić, jaka jest optymalna szybkość i bezpieczeństwo.

8. Ogromna liczba lokalizacji serwerów

Jak wspomniano wcześniej, ExpressVPN utrzymuje serwery w 148 miastach w 94 krajach. Są one podzielone na cztery główne regiony: Ameryki, Europę, region Azji i Pacyfiku oraz Bliski Wschód & Afryka. Jednak nie wszystkie z nich oferują te same protokoły tunelowania.

Lista serwerów ExpressVPN

Chociaż ExpressVPN oferuje wybór 7 różnych protokołów bezpieczeństwa, nie każdy serwer w ich sieci obsługuje je wszystkie. Na szczęście ich duża liczba serwerów oznacza, że ​​nawet jeśli napotkasz taki, który nie będzie obsługiwał żądanego protokołu, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć najbliższą alternatywę.

9. Urządzenia 3X i łatwe w konfiguracji

Każda subskrypcja ExpressVPN obsługuje 3 jednoczesne połączenia z Internetem.

W domu możesz po prostu skonfigurować go na routerze, a otrzymasz ubezpieczenie. Jeśli jesteś poza domem, naprawdę nie widzę, że używasz czegoś więcej niż laptopa, smartfona i tabletu (nawet jeśli jednocześnie).

Połącz 3x urządzenia za pomocą ExpressVPN

Po zarejestrowaniu konta otrzymasz hasło do użycia na koncie – zmień je jak najszybciej. Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony na stronę instrukcji i będziesz mieć opcję, gdzie chcesz zainstalować usługę VPN na.

Istnieją szczegółowe instrukcje (wraz z filmami!), Jak skonfigurować ExpressVPN z prawie wszystkimi urządzeniami znanymi ludzkości. OK, to może być trochę za burtą, ale jestem pewien, że są tam prawie wszystkie urządzenia głównego nurtu.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, młody konik polny. Poza tym, nawet jeśli napotykasz jakiekolwiek problemy, pamiętasz fantastyczną obsługę klienta, o której wspomniałem wcześniej? Po prostu wyciągnij rękę i dotknij kogoś.

Ostrzeżenie

Jeśli Twój dostawca usług internetowych używa PPPoE do łączenia się z Internetem, nie będziesz w stanie łatwo zainstalować VPN na routerze. Potrzebny będzie dodatkowy router do zarządzania połączeniem VPN. Jedynym możliwym sposobem obejścia tego problemu jest flashowanie oprogramowania układowego routera na specjalistyczny typ, taki jak OpenWRT, który może zarządzać jednocześnie dwoma różnymi sieciami WAN.

10. Możesz zapłacić w BitCoin

Podczas gdy dostawcy VPN oferują teorię prywatności i bezpieczeństwa, często zastanawiałem się, jak to zrobić, ponieważ musi istnieć ślad pieniężny, jeśli użytkownicy płacą kartą kredytową, a nawet PayPal. Jednak dzięki nowej szalonej krypto-walucie dostawcy usług wskoczyli na modę, a teraz ExpressVPN akceptuje płatności w BitCoin.

Zapłać w BitCoin

Dzięki tej metodzie możesz naprawdę pozostać anonimowy, ponieważ nie ma możliwości śledzenia płatności z powrotem.

Dla tych, którzy nie mają jeszcze BitCoin, potrzebujesz dwóch rzeczy; a) portfel BitCoin oraz b) trochę BitCoin. Investopedia ma przydatny przewodnik po zakupach BitCoin.

11. Torrentowanie jest dozwolone!

Udostępnianie plików peer-to-peer to coś, o czym od dawna dyskutuje się na całym świecie. Wiele dużych firm wywiera presję na dostawców usług internetowych, aby śledzili i karali użytkowników P2P za wszystko, od piractwa komputerowego po naruszenia DMCA.

Korzystanie z VPN usuwa groźbę prześladowania dla użytkowników P2P, ale haczyk polega na tym, że niektóre sieci VPN nie zezwalają na działania P2P lub je ograniczają. Jednak nie ma takiego problemu z ExpressVPN, mają nawet stronę informującą użytkowników, w jaki sposób skonfigurować klienta torrent w ich usłudze!

Torrentowanie na ExpressVPN

Byłem w stanie zwiększyć prędkość w torrentach na ExpressVPN, jak zwykle, co jest dość niesamowite (przynajmniej na mojej kolejnej linii 50 Mb / s);

12. Dostęp do DOWOLNEJ zawartości regionu Netflix

Znowu inną firmą, która próbuje ograniczyć dostęp swoich użytkowników, jest Netflix. Ta firma blokuje użytkowników według regionu, umożliwiając różnym użytkownikom regionu dostęp do różnych treści. ExpressVPN pomaga również użytkownikom Netflix uzyskać dostęp do formularza w dowolnym miejscu i uczy, jak to zrobić w ich serwisie. Zobacz, jak odblokować zawartość Netflix.

13. Fantastyczna obsługa klienta

Równie dobrze napotkałem problemy z konfiguracją ExpressVPN na moim TP-Link Archer C7, więc miałem dobrą wymówkę, aby wypróbować ich obsługę klienta. Moim celem była baza danych pomocy technicznej, która niestety nie była zbyt pomocna w moim przypadku.

Następnie wypróbowałem ich usługę czatu na żywo, która była zadziwiająco szybka. W ciągu kilku sekund asystent obsługi klienta podłączył się do mojego czatu i byliśmy w drodze. Podczas czatu serwisowego asystent obsługi klienta był zarówno kompetentny, jak i pomocny.

Chociaż nie mogliśmy rozwiązać problemu za pośrednictwem czatu, zostałem poprowadzony przez proces za pośrednictwem poczty e-mail (w celu przesyłania zdjęć do iz powrotem), a po zakończeniu przesłali mi kopię całej transkrypcji czatu. Porozmawiaj o serwisie!

Transkrypt czatu jest wysyłany pocztą

Teraz nie jestem analfabetą technologiczną, ale widzę, jak pomocne byłoby połączenie tych procesów dla początkujących w VPN.

Absolutnie oceniam ich najwyższy poziom systemu wsparcia!

Co nam się nie podobało w ExpressVPN

Koszt jest dość stromy

Chociaż prawdą jest, że ExpressVPN często oznaczano jako drogie (i do pewnego stopnia, zgadzam się), chciałbym przedstawić tutaj wariant teorii konstrukcji – możesz wybrać dwa z trzech; tanie, dobre i bezpieczne. Jakie byłyby twoje wybory, jeśli chodzi o poszukiwanie czegoś, co uzupełni twoje bezpieczeństwo i prywatność?

Subskrypcja ExpressVPN z miesiąca na miesiąc przywróci ci 12,95 $, ale drastycznie spada aż o 8,32 $ miesięcznie, jeśli zdecydujesz się na płatność w blokach 12-miesięcznych.

Plan ExpressVPN & cennik

Co miesiąc Co rok Co pół roku
Cena / mies. 12,95 USD 8,32 USD 9,99 USD
Razem 12,95 USD 99,95 USD 59,95 USD
Cykl rozliczeniowy 1 miesiąc 12 miesięcy 6 miesięcy
Gwarancja zwrotu pieniędzy 30 dni 30 dni 30 dni

Ceny ExpressVPN są łatwe do naśladowania. Jeśli płacisz z miesiąca na miesiąc, czeka Cię ciężki tag w wysokości 12,95 USD miesięcznie. Jeśli zdecydujesz się płacić co sześć miesięcy, zmniejsza się to do 9,99 USD miesięcznie, płatne z góry.

Najlepsze stawki pochodzą z rocznej płatności z góry, za którą stawka spada do 8,32 USD miesięcznie (aż 35% zniżki). Oznacza to, że masz 6 bezpłatnych miesięcy w porównaniu do miesięcznych płatności!

Ceny te obejmują całą przepustowość, jaką możesz obsłużyć, a także nieograniczone połączenia z ogromną liczbą lokalizacji serwerów w dowolnym miejscu na świecie. Zmień serwery raz na 5 minut, jeśli Ci się podoba!

W każdym razie ExpressVPN oferuje również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza, że ​​są pewni, że nie spotka Cię wyrzuty sumienia.

Wnioski: Czy ExpressVPN jest wart wysokiej ceny?

Dla mnie była to pierwsza wyprawa do prawdziwego świata VPN. To prawda, że ​​była tam wiedza techniczna, ale nie było praktycznego doświadczenia. Muszę powiedzieć, że umiejętności techniczne nie są trudne i można je podnieść po lekturze.

ExpressVPN to przyjemność testować na wiele sposobów. To świetna usługa, która oferuje wszystkie funkcje, których potrzebuję (uwielbiam torrentowanie) i niektóre, których nie potrzebuję (nie korzystam z Netflix), a koszt długoterminowej subskrypcji wynosi około 8 USD miesięcznie. Mała cena za spokój.

Mój jedyny czkawka napotkał w konfiguracji modemu, ponieważ mój Internet szerokopasmowy używa PPPoE do połączenia i nie miałem nic do skonfigurowania ExpressVPN. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na moje wcześniejsze ostrzeżenie w tej sprawie, jeśli zamierzasz się zarejestrować.

Kluczowe cechy

 • ✓ Brak ograniczeń
 • ✓ Ochrona prywatności na morzu
 • ✓ Ochrona przed wyciekiem DNS / IPv6
 • ✓ Wsparcie 24/7 przez e-mail & Czat na żywo
 • ✓ Obsługa wielu protokołów

Polecane dla

 • • Absolutna prywatność
 • • Torrenting
 • • Netflix
 • • Mac, Windows & Wszystkie platformy

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me