Hostinger

Hostinger

https://www.hostinger.com/

tl; Dr.

Hostinger yeni başlayanlar için harika bir web sunucusudur! Üstün destek ekibi, sitenizle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, mükemmel özelliklere sahipse ve tanıtım fiyatları piyasadaki en düşük fiyattır. Fiyat / fayda oranı!

Hostinger İnceleme – 10 Artıları & 2 Eksileri (Sunucu Hızı & Çalışma Süresi Test Edildi, 3 Site!)

Hız testini ve Hostinger test sitelerimizle uğraşmayı yeni bitirdik ve kardeşim, bulgularımızı sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz * spoiler uyarısı – hız hevesimiz doydu *!

Ama önce Hostinger’ın bir web barındırıcısı olarak nasıl ortaya çıktığını biraz inceleyelim.

Uzun zaman önce, Litvanya’nın uzaktaki Kaunas şehrinde, “Hosting Medyası” adında küçük bir şirket kuruldu, web barındırma endüstrisinde dalgalar yapma hayalleri ile. 6 yıl ve 1 milyon kullanıcı sonra bu rüya gerçekleşti ve şirket resmi olarak adını Hostinger olarak değiştirdi.

O zamandan beri Hostinger büyümeyi bırakmadı. 39 ülkede mağaza kurdular, dünyanın dört bir yanında 6 veri merkezi kurdular (bir tanesi kendi memleketleri Litvanya’da inşa edildi), 2017 itibariyle 29 milyondan fazla kullanıcı biriktirdiler ve herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermediler aşağı.

Kullanıcılarının öğrenmesine, yaratmasına ve büyümesine yardımcı olmayı hedefliyorlar ve hizmet düzeyleri ve uygun fiyatlı fiyatları ile bunu yapmış olabilirler..

Hız Neden Bizim İçin Önemli?

Bloglarımızı ve incelemelerimizi takip ettiyseniz, web hostingimizi otomobillerimiz gibi beğendiğimizi bilirsiniz: Hızlı & gösterişli! Belki de gösterişli değil ama biz onları hızlı seviyoruz!

Hız eksikliği şüphesiz, birçok küçük işletme için ölüm 1 numaralı nedeni olduğundan web hosting hızına çok önem veriyoruz. Kurumsal devlerin aksine, her satış küçük girişimciler için geçerlidir ve yavaş web barındırma gibi önlenebilir sorunlar nedeniyle müşterileri kaybetmeyi göze alamayız.

Web Hosting Hızı

(Kaynak: ThinkWithGoogle)

Bugünlerde müşterileriniz sitenizin bir saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor! Yukarıdaki her şey hemen çıkma oranını şaşırtıcı bir şekilde% 32 arttırır ve 5 saniyeden fazla bekleme süresi varsa her şey parçalanmaya başlar.

İzleyicilerimizi mutlu etmek için, onlara sabırsız 2 yaşındakiler gibi davranma alışkanlığını geliştirdik; Onlara istedikleri her şeyi vermenin yollarını bulurlar, istedikleri anda, yoksa beklemeye başlarlar. Bizim durumumuzda, bir saniyeden kısa bir süre içinde kitlelerimize veri dağıtıyoruz, çünkü sitemizi ve arabalarımızı terk etmelerini istemiyoruz, bu yüzden son derece hızlı yanıt veren web barındırma hizmetine çekiliyoruz.

Bu makalede, 3 Hostinger Premium Paylaşımlı Hosting planımızı (biri Singapur’da, diğeri ABD’de ve diğeri Avrupa’da) gözden geçiriyoruz, böylece ne kadar hızlı yanıt verdiklerini ve sizin için uygun olup olmadıklarını görebiliyoruz canım okuyucular.

Not

Bu incelemeyi yazmak için yeterli veri biriktirdiğimizden emin olmak için 3 test sitesi oluşturduk. Test sitelerimiz için veri merkezleri 3 kıtada (Asheville NC, Amsterdam ve Singapur) bulunmaktadır, böylece müşterilerinize en yakın konumlarda nasıl performans gösterdiklerini değerlendirebileceksiniz..

Şaşırtıcı bir şekilde, bu makaleyi neden ilk önce okuduğunuza bakalım:

Hostinger Sizin İçin Doğru Ev Sahibi Olmasının 10 Nedeni!

1. Hostinger GERÇEKTEN hızlı

Hostinger ABD test sitemizi, tescilli sunucu hız denetleyicimizi (hala dünyanın en iyi ve tek sunucu hızı denetleyicisi #shamelessplug) kullanarak bir hız stres testinden geçirdik ve Google’ın 200 ms önerisine göre kıyasladık ve sonuçlar burada.

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

69 ms28 ms98 ms239 ms130 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

331 ms233 ms165 ms38 ms100 ms

ABD Veri Merkezi Ortalama Hızı: 143.1 ms
(Tüm sonucu görün – Test sitesini ziyaret edin)

Bayanlar ve baylar, Hostinger ABD test sitemizin hız testi sonuçları, A + en üst düzey ana makinelerimizden biri olarak sıralanan dünya çapında ortalama bir hızlı 143 ms ile geri döndü!

Ardından, dünyanın her yerinden ping’lere nasıl tepki verdiğini görmek için Hostinger Singapur sitemizi test ettik

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

194 ms229 ms246 ms5 ms349 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

99 ms191 ms70 ms212 ms163 ms

Singapore Datacenter Ortalama Hız: 175.8 ms
(Tüm sonucu görün – Test sitesini ziyaret edin)

Asya’daki (ve Avustralya / Yeni Zelanda) kitlelere hitap etmek istiyorsanız, Hostinger’ın Singapur’dan 5 ms’lik aptalca hızlı bir yanıt döndürdüğünü ve dünya genelinde ortalama 176 ms hızla yanıt verdiğini bilmekten mutluluk duyacaksınız. Hostinger Singapur bizden A + sıralaması alıyor.

Son olarak, Hostinger AB sitemizi değerlendirmek için.

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

142 ms100 ms54 ms236 ms209 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

314 ms265 ms235 ms84 ms11 ms

Netherlands Datacenter Ortalama Hız: 165 ms
(Tüm sonucu görün – Test sitesini ziyaret edin)

Avrupa pazarlarını hedefleyenleriniz için Hostinger sizin için en hızlı web barındırıcılarından biri olacaktır. Londra’dan 54 ms, bunlar gerçekten etkileyici hızlar! Hostinger Europe, Singapur ve Amerikan meslektaşları gibi eşit derecede hızlıdır ve dünya çapında iyi bir ortalama 165 ms döndürdüler, yani sağlam A+!

Test sonuçlarımızı incelerseniz, belirlenmiş veri merkezlerinden uzakta konumların o kadar iyi olmadığından biraz endişe duyabilirsiniz. Veriler hedef hedeflerine ulaşmak için daha fazla seyahat etmeleri gerektiğinden bu aslında normaldir.

Yine de bu bir sorun olmamalı, çünkü Hostinger’ın dünya çapında toplam 6 veri merkezi var, yani ABD, AB, Brezilya, Hollanda, Singapur & Endonezya (kendi ülkeleri Litvanya’da 1 tane daha inşa ediliyor). Kullanıcılarınıza en yakın veri merkezini seçmeniz yeterlidir; sitenizin tüm yükleme hızlarının tüm ihtişamıyla tadını çıkarırlar!

2.% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi!

Orada çok az insan çalışma süresi garantisini ciddiye alır, ancak bizim için bir web barındırma hakkındaki görüşlerimizi kırabilir veya kırabilir. Küçük işletme sitelerinin olabildiğince fazla olması gerekir, çünkü her türlü kesinti süresi potansiyel satışların kaybı anlamına gelir.

Uzatılmış kesinti süreleri, sitelerimizin Google’da rütbesini kaybetmesine neden olabilir..

Bazı web hosting şirketleri uptime garanti sağlarken, bazıları oldukça kabataslak olabilir, “ödeme serbest bırakılması bizim takdirine kalmış” gibi terimler kayar ki onlar garanti ne olursa olsun geri ödeme seçemezsiniz anlamına gelir.

Hostinger’in Hizmet Şartları’nı inceledik ve bu saçmalıkların izini bulamadık.

hostinger servis çalışma süresi garantisi

Sitenizin kesinti süresi Hostinger’ın hataları nedeniyle% 99,9’un altına düşerse, aylık ücretinizin% 5’ini geri almak için onlarla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Şimdiye kadar Hostinger’ın çalışma süresinden memnun kaldık!

Mart 2019’dan bu yana çalışma süresi

100%

Hostinger Asheville NC’nin Çalışma Süresi

Mart 2019’dan bu yana çalışma süresi

% 99.98

Hostinger Hollanda Çalışma Süresi

Mart 2019’dan bu yana çalışma süresi

% 99.99

Hostinger Singapur’un Çalışma Süresi

Not

Yukarıdaki sayaçlar sürekli güncelleniyor. Çalışma süresi her 5 dakikada bir UptimeRobot ile izlenir.

3. Önbellek yöneticisi ile daha hızlı yükleme

Hostinger’ın yükleme hızlarını iyileştirmenin pek çok yolunu bulduğu için çok mutluyuz. Bunlardan biri kendi Önbellek Yöneticisidir. Etkinleştirme, daha hızlı yükleme sürelerine ve gelişmiş hızlara izin verir!

Açmak için yapmanız gerekenler.

HPanel girin ve açmak istediğiniz sitede “Yönet” e basın. Aşağı kaydırarak “Gelişmiş” e gidin. Seçeneklerden biri olarak listelenen “Önbellek Yöneticisi” ni görürsünüz. “Önbellek Yöneticisi” ni tıklayın

Hostinger Önbellek Yöneticisi

İçeri girdikten sonra yapmanız gereken tek şey “Değiştir” i tıklamaktır ve “Otomatik Önbellek” düğmesinin yeşile döndüğünü ve Açık olduğunu göstermeniz gerekir. “Tümünü Temizle” yi tıklayın, başlamaya hazırsınız!

Hostinger Önbellek Yöneticisi Ayarları

Hostinger test sitemizde webpagetest.org kullanarak bazı testler yaptık, burada Cache Manager ile nasıl performans gösterdiğini görmek için sonuçlar:

Hostinger test sitesi yükleme hızı

Önbellek Yöneticisi Açık. 0.673s içinde site yükleri
(Test sonucunun tamamını görün)

Test sitelerimiz stok yüklemeleri, optimizasyon gerektirmeyen süper hafiftir, bu nedenle Cache Manager’ın yapabileceği pek bir şey yoktur. Ancak, site daha fazla içeriğe ve resme sahip olduğunda Önbellek Yöneticisi’nin etkisi artar.

4. HIZI artıran harika faydalar!

Hostinger Premium Shared hesabımız, tümü bir şekilde hızı artıran bir dizi avantajla birlikte geldi. İşte favorilerimizden bazıları!

 • Tek Tıkla Yükleyici
  Bu özellik, favori uygulamalarımızı yüklemeyi çok daha kolay hale getirdi. El ile her şeyi yapmak zorunda kaldığımız günler geride kaldı. Bu özellik sayesinde, en sevdiğiniz uygulamaları yüklemek için tek ihtiyacınız olan tek şey.
 • PHP7 Desteği
  Bir geliştiriciyseniz, Hostinger’in PHP7 desteği olduğunu bilmekten memnuniyet duyarız! PHP7, 10 yılı aşkın süredir en büyük PHP sürümlerinden biridir ve selefi PHP5’ten çok daha hızlıdır. Drupal ve WordPress ile yapılan kıyaslama testlerinde PHP7, PHP5.6’dan iki kat daha hızlıdır.

  PHP7 karşılaştırmalı değerlendirme testleri

  (Kaynak: talks.php.net)

 • Git Desteği
  Git, herkesin duyduğu çok güçlü bir araçtır, ancak pek çok insan aslında ne yaptığını bilmez. Yani, uzun lafın kısası, git, geliştiricilerin projelerinde ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, hızlı ve verimli bir şekilde birlikte çalışabilmeleri için oluşturulan açık kaynaklı bir sürüm kontrol sistemidir..

  Git o kadar popüler ki Google, Microsoft, Facebook ve hatta Netflix gibi birçok büyük şirket tarafından kullanılıyor!

  Sizin için çok önemli olmayabilir, ancak küçük işletmeleriniz için bir şeyler inşa etmek için geliştiriciler kiralayacaksanız, web barındırıcınızın Git’i desteklemesinden çok memnun olacaklardır. Sorun çözme sürecini çok daha pürüzsüz hale getiriyor!

 • WordPress için optimize edildi
  Hostinger’in paylaşılan barındırma planları, WordPress’in en son sürümleriyle birlikte gelir ve sektördeki en yüksek yükleme hızlarından bazılarını sağlamak için özel olarak optimize edilmiştir. Sadece FYI, WordPress’in internetin% 30’una güç vermesinin bir nedeni var (sadece bu kadar iyi!) Bu yüzden küçük işletmeniz için şiddetle tavsiye ediyoruz!
 • Son Teknoloji NGINX Önbellekleme
  WordPress’i Hostinger ile kullanmanızın bir başka nedeni de NGINX önbelleğe almalarıdır. Verilerin düzene sokulması yoluyla statik içeriğin yükleme hızını turboşarj ederek WordPress performansını önemli ölçüde artırır.
 • HTTP / 2
  Başka bir deyişle, HTTP 2.0. HTTP1’in manevi ardılıdır ve çok daha hızlı, güvenli ve kullanımı daha kolaydır.

  HTTP / 2, ikili kod yoluyla veri ileterek çalışır. Bu, veri boyutunu azaltır ve hızı artırır; kullanıcılarınız, sitenizin yükleme performansında önemli bir gelişme hissedecektir!

5. Mükemmel Özel Pano

Hostinger cPanel UI ile uğraşmak için yeterince büyük cajones ile çok az web hosting şirketlerinden biridir. Daha da iyisi, her şeyi doğru yapmayı başardılar.

Ana bilgisayar gösterge tablosu

HPanel markalı, Hostinger’ın özel gösterge paneli temiz, kullanımı kolay ve çok sezgisel. Tüm özellikler kategorilere göre sıralanmıştır ve iyi tasarlanmış minimalist simgeleri, gösterge tablosuna neredeyse Muji gibi bir his verir. Her şey için bir yer olduğu ve her şeyin yerinde olduğu hissine kapılıyorsunuz. O kadar sezgisel ki bence hiç deneyimi olmayan biri hPanel’i oldukça etkili bir şekilde kullanabilecektir.

Kudos – Hostinger’in Kullanıcı Arayüzü & Mükemmel özel gösterge tablosu için UX ekibi!

6. Duyarlı destek (onlar da eğlencelidir!)

Bazen, bir web barındırma şirketinin destek ekibi ile iletişim kurmak bir fiziksel olarak telefon üzerinden ulaşmak ve diğer satırda işe yaramaz eşek boğmak istiyorum yapabilirsiniz. Diğer zamanlarda, hoş, üretken ve hatta düpedüz harika olabilir. Hostinger’ın destek ekibindeki deneyimlerimizden, onların ikinci kategoriye ait olduklarını söylemekten memnuniyet duyuyoruz.

Bilet gönderme şansımız olmadı (kurulumlarımız aksamadan çıktı), bu yüzden bazı temel sorunlara nasıl yanıt verdiklerini görmek için canlı sohbetleriyle iletişime geçtik ve etkilendik!

Sadece destek ekibi bize hemen cevap vermedi (birkaç saniye beklemek zorunda kaldık, ama 30 dakikaya yakın bir süre beklemek zorunda kaldığımız göz önüne alındığında oldukça şaşırtıcıydı), bilgili, hasta ve bunu elde ettiler – onlar EĞLENCE idi. Onlar da elini tutacak ve sorunlu adım adım düzeltmek size yardımcı olarak sorunlu ruhunuzu yatıştırmak.

Hostinger bir şeyi doğru yaparsa, bu onların destek arayüzüdür:

Hostinger destek arayüzü

Gifler ve emojilerle iletişim kurarız (bazılarının bir hile olduğunu söyleyebiliriz, ancak bunun karmaşık konularla uğraşırken hayal kırıklığını nasıl azaltabildiğini görebiliriz) ve ekler gönderebiliriz! Bir resmin bin kelimeden daha iyi olduğu zamanlar için harika.

Hostinger’in desteği konusunda aynı coşkuyu paylaşan sadece biz değiliz. Aşağıda, diğer müşterilerin Hostinger’ın destek ekibiyle ilgili deneyimleri hakkında söylediklerine ilişkin bazı gerçek örnekler verilmiştir:

alan adı çözümleme

mutlu müşteri destek deneyimi

Destek ekibi aslında bir “sıfır katmanlı destek sistemi” uygular (resmi olmayan ad, bu konuda bize teklif vermeyin), böylece ekip üyelerinin her biri üst düzey desteğe yönlendirmeden her sorguyu yanıtlamak üzere eğitilir. Bu, sorunlarınızı çözmek için sizi üst katman desteğine bağlarken zaman kaybetmek zorunda olmadıkları için son derece hızlı sorun çözme ile sonuçlanır.

Hostinger destek ekibi

Litvanya destek ekibi çok çalışıyor

Destekleri ile ilgili bir başka harika şey de çok yerelleştirilmiş olmaları! Destek ekibi kendi yerel dillerinde 4 destek merkezinden 20 ülkeye hizmet veriyor, böylece yerel halk ekiple iletişim kurmak için daha kolay bir zaman geçiriyor ve daha yerelleştirilmiş diller eklemeyi planlıyorlar! Aşağıdaki GIF, ilk öğrendiğimde yanıtımı doğru bir şekilde yansıtıyor.

Gerçek hikaye.

Andy Dwyer Şok

7. Ücretsiz Alan Adı!

Eğer daha önce bilmiyorsanız, web sitenizi başlatmak için, web barındırma ücretini ödeyerek bir alan adı kayıt kuruluşundan bir alan adı satın almanız gerekir. Bu gibi küçük masraflar artırabilir ve kartopu olabilir ve özellikle yeni başladıklarında küçük işletme sahiplerine gerçekten zarar verebilir.

Web barındırma ücretsiz alan adı almak gerçekten yardımcı olabilir ve Hostinger ücretsiz bir alan adı vererek yeni girişimcileri destekleyerek gerçekten fark yaratıyor!

Tek şey, alan adlarında, çevrimiçi kimliğinizi koruyan WHOIS koruması almak isteyeceksinizdir. Namecheap gibi bazı alan adı kayıt siteleri, WHOIS korumasını ücretsiz olarak sağlar, ancak tüm kayıt şirketlerinde durum böyle değildir. Çoğu zaman, bunun için ödeme yapmanız gerekecek ve ne yazık ki, Hostinger’da durum böyle.

Ama parlak tarafa bakın – ÜCRETSİZ BİR ALAN kazanacaksınız! WHOIS koruması için yılda 5 dolar ödemek gerçekten fıstıktır. Değerli bir yatırım!

8. Sınırsız Özellikler!

Bu listedeki diğer her şey yeterince etkileyici değilse, Hostinger’ın Premium Planı sınırsız özellik listesinin tamamı ile etkilemeye devam ediyor. Bazılarına bir göz atalım.

 • Sınırsız Web Sitesi
  Sadece 1 hesapla Hostinger, istediğiniz kadar web sitesi oluşturmanıza izin verir!
 • Sınırsız SSD Depolama Alanı
  Depolama alanı sınırlıysa sınırsız web sitesi barındırabilmenin faydası nedir? Hostinger bunu tanır ve sınırsız SSD depolama alanı sunar, bu nedenle SSD hızlarının avantajı ile sınırsız web sitelerimizden gerçekten yararlanabiliriz!
 • sınırsız bant genişliği
  Hostinger Premium ile olağandışı yüksek trafik nedeniyle sitenin aksama süresi hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Size sınırsız bant genişliği verilir, böylece istediğiniz sayıda kullanıcıya hitap edebilirsiniz!
 • Sınırsız E-posta
  Daha önce, küçük bir çevrimiçi işletme yürütmenin maliyetlerinin kolayca kartopu yapabileceğini söylemiştim. E-posta hizmeti bu maliyetlerden biridir. Neyse ki, Premium Planları ile, hepsi sınırsız SSD Depolama Alanımızda barındırılan, ihtiyaçlarımıza uygun sınırsız e-posta adresleri oluşturuyoruz!
 • Cron işleri
  Belirli bir miktarda Cronjobs ile sınırlı olduğunuz için CronJobs’unuzu dikkatlice planlamanız gereken günler geride kaldı. Hostinger’ın Premium Planı sınırsız Cronjobs’a izin verir, böylece senaryolarınızla şehre gidebilirsiniz!

9. büyük tanıtım fiyatı

Son fakat en az değil, Hostinger’in tanıtım fiyatları gerçekten ne bu web hosting şirketi rekabet dışında ayarlar.

Hostinger, premium web barındırma ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir, ancak fiyatın bir kısmında; Premium Planımız aylık 2,15 ABD dolarıdır ve giriş seviyesi Tek plan aylık 0,80 ABD dolarıdır. Mevcut favori web sunucumuz SiteGround, giriş seviyesi hesapları için 3,95 ABD doları almaktadır. Aslında bazı karşılaştırmalar yaptık, ancak bu makalede daha sonra ele alacağız.

Değer açısından, Hostinger’ın sektördeki paranız için, özellikle de yeni başlayanlar için en iyi patlamalardan birini sağladığını söylemeliyiz!

10. Zyro web sitesi üreticisine sahipler

Zaten etkileyici bir ürün yelpazesini genişleten Hostinger, yakın zamanda envanterlerine bir web sitesi oluşturucu ekledi. Zyro, kullanıcılar arasında gerçek yeni başlayanlara yöneliktir ve basitliği yepyeni bir seviyeye taşır.

Zyro’nun sunduğu şey daha bütünsel bir deneyimdir. Temel web sitesi oluşturucuyu daha da basitleştirdiler ve kullanıcıların hızlı bir şekilde eksiksiz web siteleri oluşturmasına yardımcı olacak harici özelliklere eklendi. Bunlar, içeriği otomatik olarak oluşturma, tasarımı düzene koyma ve daha fazlasını içerir..

 • AI Yazarı
 • AI Isı Haritası
 • Logo & Slogan Yapıcı
 • Büyük Resim Kütüphanesi (ÜCRETSİZ!)

Daha fazla bilgi için Zyro hakkında detaylı incelememizi okuyabilirsiniz.!

Hostinger ile hayal kırıklığına uğradığımız şeyler

Şimdiye kadar, Hostinger’i bir web barındırıcısı olarak gerçekten çok seviyoruz, ancak kusurları olmadığını söylersek gerçekçi değil. İşte çok memnun olmadığımız şeyler.

1. Günlük yedekleme yok

Bu özelliğin olmaması kalbimi kırdı ve beni içeride biraz ağlattı. Biz diğer web barındırma ile günlük yedeklemeye alışkın, eksikliği bize biraz güvensiz hissettirdi.

İyi olan şey, bu özelliğin ayda 0.95 $ ‘dan satın alınabilmesidir. Hesapla birlikte gelmemesi çok berbat, ancak bunu bu şekilde düşünün – Hostinger’in tanıtım fiyatları zaten piyasadaki en düşük fiyattır. Belirli özelliklerden biraz daha fazla para kazanmayı hak ediyorlar.

2.Ücretsiz SSL yok

SSL sertifikası gerçekten önemlidir çünkü müşteriniz ve siteniz arasında güvenli bir bağlantı kurar. Bu güven yaratarak sizden alışveriş yaparken kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlar. Ayrıca, sitenize güven aşılamaya yardımcı olan “S” yi “https” ye koyan şeydir (“https” görmediğinizde herhangi bir işlem yapma olasılığınız nedir?).

SSL sertifikası

Google ayrıca, Chrome tarayıcısına SSL olmayan herhangi bir siteyi yüklerken “bu site güvenli değil” metnini görüntüler. Bu, kullanıcıların sitenizden bir şeyler satın alma olasılığını azaltır.

SSL, sitenizin SEO sıralamalarını yükseltmenin en kolay yollarından biridir, bu nedenle özelliğe verdiğimiz önem. Hostinger’in ücretsiz olarak sahip olmaması berbat, ancak işte küçük bir ipucu – Cloudflare’ye atlayın ve ücretsiz SSL almak için bir hesaba kaydolun. Sorun çözüldü!

Hostinger’in Planları & Özellikleri

Hostinger’ın blogculardan, küçük işletmelerden kurumsal kullanıcılara kadar her türlü kullanıcı için uygun çeşitli planları vardır..

Paylaşılan Evsahipliği

SinglePremiumBusiness
SSD Alanı 10 GB Sınırsız Sınırsız
Site Sayısı1UnlimitedUnlimited
Bandwidth100GBUnlimitedUnlimited
Ücretsiz SSLNoNoYes
Günlük Yedeklemeler
Fiyat /mo$0.80*$2.15*$3.45*

* Hostinger’ın CRAZY tanıtım fiyatı! Yine de 48 aylık abonelikler gerektirir.

Bulut Barındırma

Hostinger’ın Cloud Hosting planlarını, daha güçlü özelliklerle birlikte gelmeleri dışında, paylaşılan barındırma seçenekleri kadar kullanımı kolay ve basittir. Mükemmel Bulut Hosting Planlarını oluşturmak için VPS ve Paylaşımlı Hosting’in en iyi özelliklerini birleştirdiler..

Ücretsiz günlük yedeklemenin, ömür boyu ücretsiz SSL’nin, gömülü Cloudflare korumasına adanmış IP’nin ve temelde çalışmaların tadını çıkaracaksınız. 7/24 özel tamamen yönetilen destekleriyle, Hostinger sizin için her şeyi halledeceğinden pratik olarak arka uç hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak..

StartupProfessionalEnterprise
Özel IP Evet Evet Evet
Disk Alanı40GB80GB160GB
BandwidthUnlimitedUnlimitedUnlimited
RAM3GB6GB12GB
İşlemcideki çekirdek sayısı246
Fiyat /mo$7.45*$14.95*$27.45*

* Tüm Hostinger Cloud planları tamamen yönetilir & hPanel ile birlikte gelir

Ancak, yöneticiler arka ucu yönetenler olacağından, sunucunuza erişemez veya işletim sisteminizi değiştiremezsiniz. Böyle uygun bir özellik için ödemek için küçük fiyat.

Kaynaklarınız sınırlıdır, ancak adanmıştır (yani, bunları diğer kullanıcılarla paylaşmanız gerekmeyecektir) ve bunların CDN’yi içermesi, yıldırım hızında site yükleme hızları sağlar. İhtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, paylaşılan barındırma planından sitenize herhangi bir kesinti olmadan sorunsuz bir şekilde bir bulut barındırma hesabına yükseltebilirsiniz..

Hostinger’ın Bulut Barındırma hizmetinden gerçekten çok etkilendik ve pazarda bir bulut barındırma hesabı içindeyseniz kesinlikle öneriyoruz.!

Bu yazının yazıldığı sırada Hostinger, Bulut Barındırma seçenekleri için ayda 7,45 ABD dolarından 27,45 ABD dolarına (satış dışı dönemlerde% 79’dan fazla daha fazla ödeme yapmayı bekliyor) başlayacak kadar büyük bir indirime sahip. Hosting hesabı, şimdi her zamanki gibi iyi bir zaman!

VPS Barındırma

VPS Hosting arayanlar Hostinger’ın seçkin VPS seçeneklerinden yararlanacaklar. Herhangi bir kesinti süresi olmadan çoğu standart paylaşılan barındırma seçeneğinden% 30’a kadar daha hızlı olacağı düşünülerek, Hostinger’ın VPS barındırmasının kurumsal kullanıcılar için neden cazip olduğunu görebiliriz.

Hostinger’ın VPS planları aslında Cloud Hosting Hesaplarına oldukça benzer, temel fark arka uç yönetimi. Cloud Hosting kullanıcıları tam olarak yönetilen hizmetin tadını çıkarırken, VPS müşterileri kök erişimine sahip olacak, bu da daha fazla özelleştirilebilirlik anlamına geliyor. Değişim, tüm güncellemelerin ve sunucu bakımının kullanıcı tarafından yapılması gerektiğidir.

VPS hosting için giriş seviyesi seçeneği sadece 3.95 $ / ay maliyet ve sadece ayaklarınızı ıslatan olanlar için mükemmel. Giriş seviyesi planlarının hizmetlerini aştığınızı hissettiğinizde, ihtiyaçlarınıza daha uygun bir plana geçmekte özgürsünüz.

Hostinger Yarışmaya Nasıl Dayanıyor??

En sevdiğimiz web sunucularımızdan birkaçına karşı gösterinin yıldızını koymadan bunu kapsamlı bir inceleme olarak adlandıramayız, değil mi? Bu nedenle, Hostinger’ı sizin için daha iyi bir seçenek olabileceğini görmek için birkaç web barındırıcısıyla karşılaştırmaya zaman ayırdık.

Hostinger Premium VS SiteGround GrowBig

Birbirlerine karşı nasıl performans göstereceklerini görmek için bu iki test sitesini özel sunucu hız denetleyicimizle hız açısından test ettik ve sonuçlar oldukça ilginç.

Bunu kontrol et:

HostingerSiteGround
Sunucu KonumuSingapurSingapur
ABD (W) 194 ms211 ms
ABD (E) 229 ms215 ms
Londra 246 ms180 ms
Singapur 5 ms3 ms
São Paulo349 ms351 ms
Bangalore99 ms66 ms
Sydney 191 ms95 ms
Japonya 70 ms70 ms
Kanada212 ms240 ms
Almanya163ms168 ms
Dünya Çapında Ortalama175,8 ms159,9 ms
Test Sitesi Test Sitesine Bak Test Sitesine Bakın
Tüm Sonuçlar

Sonuçları parçalamadan önce, her iki web sunucusunun da çok iyi performans gösterdiğini ve her ikisinin de 200 ms’nin altında dünya çapında ortalama puan aldıklarını ve bu da onları hız için en iyi A + web sunucularımız olarak sıraladığını söylemeliyiz.!

Hız açısından, hepimiz her iki web sunucusunun da en üstte olduğu konusunda hemfikir olacağız ve Hostinger bize SiteGround’un 160 ms’si ile dünya çapında ortalama 176 ms veriyor. Asya ülkelerinde son derece iyi performans gösterdiler, her ikisi de Japonya, Bangalore ve Singapur’da 100 ms’nin altında.

Veri merkezi konumu (Singapur’da) nedeniyle Londra, ABD Doğu, ABD batı ve Sao Paulo’da iyi performans göstermediler, ancak hızlar hala çok saygın.

Şahsen, bu iki web hosting şirketlerinin inanılmaz derecede duyarlı ve hızlı olduklarını hissediyorum, ancak her iki şirketi de bu kadar büyük web barındırma yapan tek şey hız olmadığı için onları gerçekten eşit olarak sayamayız..

SiteGround, küçük-büyük işletme web siteleri için mükemmel olan mükemmel özelliklere sahip premium, her şey dahil bir web barındırıcısıdır. Şey, mükemmellik ücretsiz değildir ve abonelerin SiteGround’un yenilemeleri için biraz ödeme yapması gerekecektir.

Hostinger Öte yandan, yeni başlayanlar, küçük işletmeler ve girişimciler için en iyi, temel web hosting kullanımı kolaydır. Hostinger ile ilgili iyi bir şey, kullanıcıların premium özellikler elde etmek için yükseltmelerine izin vermesidir, bu nedenle süper düşük tanıtım fiyatları.

Her ikisi de farklı demografikleri hedef alan çılgın iyi avantajlarla süper hızlı, harika web barındırma şirketleri.

Hostinger ve HostGator (Bulut Barındırma)

Hostgator, estetik açıdan hoş ve kullanımı kolay olduğu bilinen özel bir panoya sahiptir. Özel gösterge panellerindeki sorun, bunun yerine Hostinger ile hPanel’i tercih etmemizi sağlayan sınırlamalar olması..

Hostinger’ın özel hPanel kontrol paneli, HostGator’a kıyasla çok hoş ve şık. Her şey güzel bir şekilde kategorize edildi ve en önemlisi, herhangi bir işlevi kaybettiğimizi hissetmedik.

Özel gösterge paneli bir yana, Hostinger ve Hostgator’un Cloud seçenekleri aslında hız ve özellikler açısından oldukça benzer. Hostinger Cloud biraz daha pahalıdır (Hostinger bulutu 7.45 $ ‘dan başlarken Hostgator Cloud 4.95 $’ dan başlar), ancak Hostinger ve Hostgator’dan aldıklarınızı karşılaştırırsanız, avantajların fiyatı, doları dolar olarak yansıttığını görürsünüz..

Hostgator Bulut Planı

HostGator Bulut planları & fiyatlandırma

Hostinger Bulut Planı

Hostinger Cloud planları & fiyatlandırma

En büyük fark özel IP olacaktır. HostGator yalnızca üst katman planlarıyla birlikte ücretsiz özel IP sunarken, tüm Hostinger Cloud’un planlarıyla ücretsiz özel IP elde edersiniz.

Daha önce SiteGround karşılaştırmamızda olduğu gibi, Hostinger Cloud ve HostGator Cloud çok benzer olsa da, farklı demografik türleri hedeflediklerini söylemeliyiz.

Yine de bize tercih hakkında sorarsanız, Hostinger Cloud’u çok tercih ettiğimizi söylememiz gerekir. Tamamen yönetilen hizmetin kullanımı daha kolay olmasının yanı sıra, hPanel kontrol panelinde çok daha iyi bir deneyim yaşadık. Ayrıca Hostinger’ın destek ekibiyle ilgili söylenecek iyi bir şey yok, Hostgator’un destek ekibi ise bazen sorgulanabilir.

Karar: Hostinger sizin için doğru Web Sunucusu mu?

Test sitelerimizle uğraştıktan sonra, özelliklerle oynadıktan ve Hostinger’in web barındırma hizmetlerine ilişkin genel bir fikir edindikten sonra, Hostinger’ın gerçekten çok sağlam bir ana bilgisayar olduğunu söylemeliyiz.!

Kullanıcı arayüzlerinin kullanımı kolaydır, WordPress (ve diğer popüler uygulamalar) için uygun 1 tıklama ayarlarına sahiptirler ve sunucu yanıt süreleri, üst düzey A + sıralamasında web barındırmalarımızdan bazılarına karşı kendi tutabilir.

Olağanüstü destek ekibi sayesinde hizmetlerini inanılmaz derecede başlangıç ​​dostu bulduk! “Sıfır katmanlı destek” sistemleri ile eğitildiklerinde, karşılaştığınız sorunları çözmenizde size adım adım rehberlik edeceklerdir..

En sevdiğimiz web barındırma şirketi SiteGround ile karşılaştırıldığında, Hostinger’ın hızının SiteGround ile biraz önde olduğunu gördük. Bu iki şirketin çok farklı pazarlara hizmet verdiğini belirtmek önemlidir..

Blogging işinde yeni başlıyorsanız veya ayaklarınızı ıslatmayı düşünüyorsanız, Hostinger’a giderken bir şey için endişelenmenize gerek kalmayacak. Onların mükemmel hizmet delicesine düşük fiyat noktaları ile birlikte onları para için en iyi değeri ile ev sahibi yapar. Yolda yeterince ilerlemediğinizi fark ederseniz, her zaman premium özelliklere yükseltme seçeneğiniz olur.!

Ana Özellikler

 • ✓ Sınırsız depolama alanı
 • ✓ Sınırsız bant genişliği
 • P hPanel
 • ✓ Ücretsiz alan adı
 • ✓ Mükemmel destek
 • ✓ Git, PHP7, Tek Tıkla Yükleyici

Şunlar için önerilir

 • • Yeni Başlayanlar
 • • Joomla, Drupal, WordPress
 • • Küçük-orta ölçekli işletmeler
 • • Profesyonel / Kişisel Blog
 • • Ortak pazarlamacılar

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me