Kinsta

Kinsta

https://kinsta.com

tl; Dr.

Çok sayıda etkileyici WordPress yönetim aracı ve temiz bir UX sunan Kinsta, bulut tabanlı bir ana bilgisayardan beklediğiniz tüm hız ve ölçeklendirme avantajlarını sunar. Bunu, WordPress geliştiricilerinin son derece yetenekli bir destek ekibine ekleyin ve kendinize premium bir fiyata da olsa premium bir barındırma çözümünüz var.

Kinsta İncelemesi: Kinsta WordPress Host’un 10 Artıları ve 3 Eksileri Keşfedildi!

Bugün, keskin bir üne sahip yönetilen bir WordPress barındırma hizmetine bakıyoruz – Kinsta.

2013 yılında piyasaya sürülen Kinsta, piyasadaki WordPress barındırma çözümlerinden etkilenmemiş bir grup WordPress uzmanının beyni idi. Bugün, Avrupa ve Amerika’daki en hızlı büyüyen WordPress ana bilgisayarlarından biri.

Kinsta’nın avantajı, barındırma hizmetlerinin Google Cloud’un birinci sınıf ağı tarafından desteklenmesi, Kinsta’nın test edilmesine gerçekten direnemediğimiz kadar ilgi çekici bir değer önerisidir..

Etkileyici bir çamaşır yıkama avantajları listesi arasında, Kinsta yıldırım hızında hosting, yeni nesil altyapı ve mükemmel müşteri hizmeti vaat ediyor. Kinsta da son zamanlarda çok şık ve kullanıcı dostu bir versiyona yeniden markalaştı ve her zamankinden daha iyi görünüyor.

Ama gerçekten teslim oluyor mu? Öğrenmek için bir gözümüz vardı.

Kinsta Cidden İyi Bir Hosting Çözümüdür

1. Hızlı Yanıyor

Hepimizin bildiği gibi, web siteleri gittikçe hız her şeydir.

Daha hızlı bir sayfa yükleme süresi yalnızca daha yüksek dönüşümler, daha uzun ortalama ziyaretçi süresi ve düşük hemen çıkma oranları ile değil, aynı zamanda çok daha iyi SEO ile de ilişkilidir. Burada hız konusunda çok şey yazdık.

Kinsta nasıl ücret alıyor? Öğrenmek için standart test sitemizi Kinsta’nın sunucularında kurduk ve bunu kendi sunucu hız denetleyicimiz aracılığıyla çalıştırdık:

Sonuçlar?

ABD (W)
ABD (E)
Londra
Singapur
Sao Paulo

130 ms95 ms10 ms287 ms203 ms

Bangalore
Sidney
Japonya
Kanada
Almanya

487 ms266 ms221 ms83 ms13 ms

Ortalama Hız: 179.5 ms – Tüm sonucu görün

Not

Test amacıyla, stok WordPress kurulumundan oluşan basit bir test sitesi kurduk. Londra’da bulunan veri merkezinden ev sahipliği yapmaya karar verdik. Siteyi buradan görün.

Ana sunucu sunucumuzun A + puanını gördüğümüze sevindik!

Google’ın önerilen sunucu yanıt süresi 200 ms’nin altındadır, çünkü daha yavaş olan her şey kullanıcılar için belirgin bir gecikmeye neden olabilir. Londra ve ABD harika performans gösterdi; bu kriterin altında. En kısa tepki süresi hızlı bir 10 ms idi (Londra’dan pinglendi).

Bununla birlikte, Bangalore gibi daha uzak bölgelerden pingler oldukça yavaştı ve dünya çapında ortalama tepki süresini 179.5 ms’ye düşürdü. Bu 10 ms’den çok daha yüksek, ancak yine de etkileyici.

Web sayfası yükleme süresine ne dersiniz??

Kinsta için Web Sayfası Performansı

Webpagetest.org hız testi – Tüm sonucu görün

Şimdi – test sayfamızın henüz CDN, önbellekleme teknolojileri veya Kinsta kullanıcılarının web sayfası yükleme sürelerini kısaltmak için kullanması gereken diğer optimizasyonları kullanmadığını unutmayın..

Bununla birlikte, herhangi bir optimizasyon olmadan bile, tüm önemli hız metriklerinin A dereceli, işaretli ve yeşil olduğunu fark ettik. 1.097s’lik son yükleme hızı da oldukça harika.

Genel olarak, Kinsta test ettiğimiz daha hızlı barındırma hizmeti olmayabilir, ancak kesinlikle hız sunan en üst düzey sunucu ana bilgisayarlarında.

İpucu

Bazı bölgeler için gecikme sorunlarını dengelemek için doğru optimizasyonlarla eşleştirilmiş Kinsta kullanıcıları çok etkileyici yükleme hızları bekleyebilir

2. Hız için Tasarlanmış Bulut Tabanlı Altyapı

Kinsta’nın yapısına biraz daha derinlemesine bakalım.

En ayırt edici özelliği, yalnızca Google bulut sunucu barındırma hizmeti sunmasıdır.

Bu, altyapısını, rakiplerinin geleneksel paylaşılan veya özel barındırma hizmetinden temel olarak farklı kılar.

Nasıl? Bulut ana bilgisayarlar, bir veri merkezinde tek bir sunucu üzerinden barındırmak yerine, karmaşık bir fiziksel sunucu ağına bağlanan sanal sunucu alanını kullanır. Bu, kullanıcılara hız, güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve esneklik açısından bazı harika avantajlar sunar.

Çevresinde birkaç bulut sunucusu barındırıcısı olmasına rağmen, Kinsta Google’ın özel fiber ağını kullanıyor. Dünyanın en büyüklerinden biridir ve bazı bölgelerde saniyede 10.000 TB’a ulaşabilir.

Daha da iyisi, Kinsta Google Cloud’un Premium Seviyesine kaydoldu, yani Kinsta kullanıcıları en yüksek performans, hız ve güvenlik seviyelerinden yararlanabilir.

Kinsta kullanıcıları ayrıca dünya çapında 20 Google Cloud sunucu konumundan yararlanır. Bu, WordPress sitelerinizin her biri için kitlenize coğrafi olarak en yakın veri merkezini seçebileceğiniz anlamına gelir, bu da gecikmeyi düşük tutmaya ve yükleme sürelerini çabucak tutmaya yardımcı olur.

Ayrıca, Kinsta kullanıcıları da eşyaları hızlı tutmak için cephaneliğindeki başka bir silah olan Amazon Route 53 aracılığıyla premium DNS’ye erişebilirler..

3. Sizi Turbocharge için Kapsayıcı Yazılım

Üçüncü profesyonel? Tahmin ettin – tekrar hız yap.

Kinsta, Nginx, PHP 7, LXD yazılım konteynırları ve MariaDB gibi teknolojilerle ‘hız takıntılı mimari’ (bizim değil kelimeler) ile güçlendirilmiştir..

Kinsta’nın çeşitli eklentileri ve eklentileri hakkında konuşan sayfaları doldurabiliriz, ancak kesinlikle kullanmak isteyeceğiniz şeylerden biri CDN’dir..

Burada, Kinsta harika bir HTTP / 2 ve IPv6 etkin içerik dağıtım ağı olan KeyCDN ile ortaklık kuruyor.

KeyCDN, İsviçre’de Genel Merkez ile Avrupa’nın önde gelen CDN sağlayıcısıdır. Bir marka olarak, birinci sınıf CDN hizmetlerini çok daha erişilebilir hale getirme konusunda sağlam bir üne sahiptir. Şimdi 40.000 müşteriye hizmet veriyor ve% 94’lük bir isabet oranına sahip.

Kinsta kullanıcıları KeyCDN’nin tüm avantajlarından yararlanmasalar da, ‘Kinsta CDN’ olarak adlandırılan belirli miktarda ücretsiz CDN bant genişliği alırlar. Ayrıca, 34 stratejik lokasyondaki sunucuların medyalarını gezegende turboşarj etmek için KeyCDN’in geniş küresel ağından da faydalanıyorlar.

Neden önemsemelisin?

CDN’ler…

 • … Bazı durumlarda yükleme sürelerini% 50’ye kadar azaltın
 • … Sunucunuzdan gelen bant genişliği isteklerinin% 70’ine kadar boşaltın
 • … Sunucunuzun trafik dalgalanmalarından etkilenmesini önleyin

Bu güçlü ortaklığın yanı sıra – Kinsta (gerçek Kinsta tarzında) CDN ile ilgili her şeyi yönetmeyi kolaylaştırdı.

CDN ve önbellek teknolojileri genellikle ayrı gelir, ancak Kinsta bunları güzelce bir araya getirir ve gösterge tablonuzdan yönetmelerini süper basitleştirir, bant genişliği kullanımını, isteklere göre en iyi dosyaları ve daha fazlasını izlemenizi sağlar..

4.% 99,9 Çalışma Süresi Garantili

Aralık 2018’den beri çalışma süresi

100%

* Bu sayaç sürekli güncelleniyor

Aslında Kinsta, SLA destekli% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi sunuyor.

Bu güvenoyu, bulut barındırma altyapısının net bir sonucudur. Doğası gereği bulut sunucuları, web sitelerini çevrimiçi tutma konusunda çok daha güvenilir.

Bu yeterli değilse, Kinsta bunu sürekli izleme ve çalışma süresi kontrolleriyle her dakika eşleştirir. Hata yanıt kodlarını 30 dakika içinde düzeltemezlerse hesabınıza geçer. Bu garanti yılın her günü 7/24 geçerlidir.

5. (Neredeyse) Uygulamalı

Adından da anlaşılacağı gibi, yönetilen WordPress ana bilgisayarları web siteniz için endişelenmenize daha az zaman harcamanıza ve büyümeye odaklanmak için daha fazla zaman vermenize izin vermelidir..

Kinsta, teknik konular hakkında endişelenmenize gerek kalmadan web sitenizi geliştirmeye devam edebilmeniz için optimize edilmiş bir ortam sağlayan gerçekten çok çeşitli özelliklere sahiptir.

Kinsta Özellikleri

Yararlı site yönetimi özellikleri şunları içerir:

 1. Hız ayarı Bu, performans incelemelerini içerir & Önbelleğe almak.
 2. Diğer birçok ana bilgisayar tarafından sunulan bazı orijinal özelliklere sahip tipik cPanel veya Plesk’ten ferahlatıcı bir değişiklik.
 3. Zorunlu güncellemelerden (diğer pek çok ana makinenin normu ve bazen sorunlara neden olabilecek bir şey) seviye atlayarak, Kinsta ekibinin güncellemelerin ilerlemesine bakmasını isteyip istemediğinizi bilmeniz yeterlidir.
 4. Yeni WordPress sürümlerini, eklentileri ve kodu güvenli bir ortamda kolayca test edin, sonra saniyeler içinde yaşayın.
 5. Site klonlama işleminden, güncellemeleri ve diğer işlevleri gerçekleştirmek için WP-CLI kullanmak üzere SSH’ye erişmek için.

6. Harika Teknik Destek

Kinsta’nın en güçlü yanlarından biri destek ekibidir.

Demek istediğimiz – tamamen deneyimli WordPress geliştiricileri ve Linux barındırma mühendislerinden oluşuyor. Bu, teknik destek seviyesinin piyasadaki en iyilerden biri olduğu anlamına gelir. Başvuranların% 1’inden daha azını işe aldıklarını bile övünüyorlar.!

Kinsta kullanıcıları bir dizi seviye 1 veya seviye 2 destek temsilcisinden geçmek yerine, doğrudan beck-and-call’ta gerçek uzmanlara sahiptir..

Kinsta, Intercom widget’ı, canlı sohbet ve bilet çözümü aracılığıyla 7/24 destek sunmaktadır. Aslında, gösterge tablosundaki farklı sayfalarda gezinirken bile açık kalan otomatik olarak saklanan sohbet geçmişine ve pencereye sahip oldukça şık bir sistemdir..

Doğrudan deneyimlerden, gönderdiğimiz her sorgu 3 dakikadan kısa sürede yanıtlandı. Biz konuştuk tüm personel, çok yararlı, bilgili ve daha fazla okumak için kaynak bağlantıları ile cevaplarını destekledi. Sonuçta, parlayan müşteri incelemelerinin sayfaları tarafından desteklenen çok olumlu bir deneyim, Kinsta’nın destek ekibi hakkında benzer şeyler söylediğini gördük.

Bunun da ötesinde, düzenli olarak güncellenen Kinsta blogunu ve ipuçlarını, makaleleri ve teknik terimler sözlüğünü içeren kullanışlı bilgi tabanını gerçekten seviyoruz..

7. Basit Kurulum ve Geçiş

Peki, topu yuvarlamak gerçekten ne kadar kolay?

Çıkıyor – çok.

Kinsta’ya kaydolduğumuzda ne kadar hızlı ve basit olduğuna hayran kaldık. Bir hesap oluşturmak tam anlamıyla saniyeler sürdü, ardından yeni gösterge tablonuz ve herkese yardımcı olmak için açılı – çok sayıda yeni başlayandan deneyimli geliştiricilere kadar zengin bir kaynak geldi..

Bundan sonra, web sitemizi bağlamanın sonraki adımlarını soran ve sorularımız olup olmadığını kontrol eden yararlı takip e-postaları aldık.

Bu da bizim bir sonraki noktaya götürür – her Kinsta planı, uzman ekipleri tarafından yönetilen mevcut bir ana bilgisayardan en az bir ücretsiz site geçişi de içerir (ancak, yıllık olarak ödeme yaparsanız bir geçiş yalnızca Standart plana dahil edilir).

Profesyonellere böylesine kritik bir görevi bırakmak, el ile taşıma (Kinsta’nın desteğiyle de yapma seçeneğiniz de var) yapmaya çalışmaktan çok daha az bir baş ağrısıdır. Herhangi bir kesinti yaşamayacaksınız – sadece kontrol panelinizden taşıma isteğinde bulunun. Daha sonra, geçiş işlemi tamamlandıktan sonra her şeyin sorunsuz çalıştığını doğrulayabilmeniz için uyarılırsınız.

Kinsta Ücretsiz Site Geçişi

Ücretsiz bir deneme sunmasa da, Kinsta, kullanıcılara halatlar hakkında bir fikir edinmeleri için gerçekten zaman vermek için 30 günlük para iade garantisi (oldukça dürüstçe tercih ediyoruz) sunuyor. Birkaç üyelik katmanı var (bundan sonra daha fazlası), ancak planların açıkça dile getirilmesini sevdik

8. İçiniz rahat olsun

Kinsta, sitenizi güvende tutmak için birçok araç sunar.

Back-up:

 • Kinsta, günlük otomatik WordPress yedeklemelerinin yanı sıra hesabınızdaki tüm siteler için sistem tarafından oluşturulan yedeklemeler sağlar. Bunlar MyKinsta kontrol panelinde geri yükleme noktaları olarak mevcuttur ve 14 gün boyunca saklanır.
 • Her hafta bir indirilebilir yedek dosya da dahil olmak üzere 5 adede kadar manuel yedekleme yapabilirsiniz.
 • Olay yedeklemeleri Belirli olaylar da otomatik yedekleme oluşturur. Örneğin, evrelemeden üretime geçmek, bir şeyler ters giderse, canlı sitenizin bir kopyasını oluşturur.

Daha da iyisi – yedeklemeler, mümkün olduğunca fazla alan sağlamak için toplam disk alanı kullanımınızın dışında bırakılır!

Bahsetmeye değer diğer güvenlik özellikleri:

 • SSL desteği ve donanım güvenlik duvarları Ücretsiz tek tıklamayla SSL sertifikası etkinleştirmesi.
 • Günün her saati izleme Sitenizin saldırıya uğraması veya kapanması durumunda, Kinsta’nın personeli anında uyarılır ve doğrudan onu çözmek için çalışır.
 • Güvenlik düzeltme eklerinin otomatik güncellemeleri.
 • Bunu ilginç bulduk – çoğu ana bilgisayar DNS işaretlemesini ayarlamak için 2 ad sunucusu sağlar. Bununla birlikte, Kinsta 4 sunar – her biri farklı web sitesi son eklerine (.net, .org) sahiptir. Bu, biri kapanırsa sitenizi ayakta tutmak için diğerlerine güvenebileceğinizden emin olur. Kinsta’nın elinden gelenin en iyisini yaptığı başka bir küçük örnek.

9. Trafik Çivileri İçin İyi

Web sitenizi büyütmenin bu kadar karmaşık olması gerektiğini kim söyledi? Kinsta’nın bir diğer çok çekici özelliği, bulut tabanlı mimarisinin doğrudan getirisi olan ölçeklenebilirliğidir.

Beklenmedik bir trafik dalgalanması durumunda, Kinsta’nın Google Compute Engine ile entegrasyonu, bir web sitesinin kapsayıcısının gerektiği kadar CPU’ya önemli ölçüde ölçeklenmesine olanak tanır. Bulut yükü yönetmek için otomatik olarak ölçeklendiğinden, WordPress siteniz çökmeden çevrimiçi kalabilir.

Buna karşılık, birçok 3. taraf ana bilgisayar Sanal Sanal Sunucu başına 2-6 CPU ile sınırlıdır.

Unutmayın, planınızın aylık ziyaretler sınırını aşarsanız, yine de belirli sayıda ziyaretçiden sonra fazla ücret (1 $ / 1000 ziyaret) ödemeniz gerekir, ancak% 80 ve 100 olarak bilgilendirilirsiniz. % kullanım.

Ancak, önemli olan, sitenizin çevrimiçi kalmasıdır! Sonuçta, gerçekleşmek istediğiniz son şey, ücretli trafiğe yatırım yapmak veya nihayetinde viral olmak ve daha sonra zafer anınızda bir site kazası geçirmektir. Boşa harcanan her şeyi hayal edin!

Kinsta ayrıca, gerçekleşmek üzere olduklarını biliyorsanız, bu tür büyük trafik olaylarını ele almak için özel olarak tasarlanmış bir Üstel Trafik Spikes ve Dalgalanma Yükseltmesi sunar.

10. E-ticaret Siteleri için optimize edilmiştir

Dürüst olmak gerekirse, Kinsta WordPress’teki herhangi bir e-ticaret işi için harika bir haber.

Sonuçta, WooCommerce gibi ücretsiz eklentiler ile WordPress, girişimciler için en çekici platformlardan biri olmaya devam ediyor.

Ancak, özellikle bu eklentiler genellikle WordPress’in teknolojik olarak en karmaşık taraflarını oluşturan bu çok fazla kaynak yoğun ve ezici olma eğiliminde olan bu e-ticaret türü sitelerdir..

WordPress kullanan işletme sahipleri, Kinsta’nın desteğinden ve kolay yönetim araçlarından çok şey kazanmak için duruyor. Özellikle:

 • E-ticaret siteleri için optimize edilmiş işlevsellik sağlamak için kurallarla hızlı sunucu düzeyinde sayfa önbelleğe alma. Asla önbelleğe alınmaması gereken alışveriş sepeti, hesabım ve ödeme gibi sayfaların önbelleğe alınması hariç tutulur.
 • Uzun vadede, Kinsta büyüyen ağrıların üstesinden gelmek için bir çözümdür. Trafiğiniz mevcut planını aşarsa, bir sonraki katmanı ödeyerek planınızı yükseltmeniz yeterlidir. Farklı bir ana makine sunucusuna karmaşık geçişlere gerek yoktur, bu paylaşılan ana makineler için gerçek bir olasılıktır. Bu, katlanarak ürün sayfaları ekleyen siteler için büyük bir artı.

Kinsta, işini büyütmeye ve web sitesini çevrimiçi tutma tekniklerine daha az odaklanmak isteyen herhangi bir girişimciye LOT sunabilir..

Kinsta Hakkında Sevmediğimiz Şeyler

Kinsta’nın bunun için bazı büyük artıları var, ancak hiçbir barındırma çözümü hiç mükemmel değil.

1. Dik Fiyat Noktası

Kinsta premium bir WordPress hosting çözümüdür. Maalesef premium bir fiyat etiketine de bağlı.

Aylık maliyet oldukça dik, standart katman ayda 30 dolara mal oluyor. Bu, üst düzey planı için fiyat başına 900 dolara kadar çıkıyor (biraz daha fazlası).

Yıllık planı satın alırsanız iki ay ücretsiz alırsınız, ancak yine de daha küçük işletmeleri caydırmak için yeterince yüksek olabilecek ve neredeyse her ana rakipten önemli ölçüde daha yüksek olan aylık bir ek yüktür..

Bununla birlikte, standart katmanın 100 dolardan düştüğünü bilmek güzel, bu da Mayıs 2018’e kadar minimum harcama.

2. E-posta Barındırma Yok

Ayrıca, herhangi bir web sitesi sahibinin bir web sitesini tam olarak kurmak ve yönetmek için ihtiyaç duyduğu, Kinsta’nın şu anda maalesef sunmadığı bazı şeyler de vardır..

Büyük olan? E-posta barındırma. [E-posta korumalı] satırında e-posta arayan kullanıcıların, ayrı bir e-posta barındırma hizmeti bulmaları ve kaydolmaları gerekir. Burada farklı hizmetleri karşılaştırarak bir e-posta barındırma hizmetini nasıl kurabileceğiniz konusunda adım adım yazdık.

Örneğin, Office 365 Biz gibi profesyonel bir e-posta barındırma hizmeti ayda yaklaşık 20 $ ‘a mal olacaktır. Kinsta, ayda daha az 5 ABD doları ödeyeceğiniz G Suite’i önerir..

Bu dünyanın sonu değil ve Kinsta’nın bunun argümanı, e-postayı barındıran uzmanlara bırakmak istiyorlar – yeterince adil.

Ancak, ödeyecekleri yüksek fiyat için hepsi bir arada barındırma çözümü bekleyen bazı hayal kırıklığına uğramış web sitesi sahipleri olabilir. Günün sonunda, sahiplerinin web mülklerine en büyük yatırımı yapmaya hazır olmaları gerektiği anlamına gelir.

3. Telefon Desteği Yok

Rakiplerinin çoğundan farklı olarak, Kinsta şu anda müşterileri için telefon desteği sunmuyor.

Birçok insan için, telefonu açabilmeniz ve sorununuzu hemen bir insan sesiyle tartışabilmeniz için belirli bir rahatlık var..

Kinsta’nın bakış açısından, bu karar bir anlam ifade ediyor. Kendilerini haklı çıkaran bir makalenin tamamını yazmış olmaları.

Doğru, tartışma teknik nitelikteyse, yazılı bir günlük ve ekran görüntülerine sahip olmak yararlı olacaktır…

Doğru, bir bilet sistemi, kendinizi farklı insanlara defalarca açıklamayacağınız anlamına gelir …

Ancak canlı sohbetleri pratik bir seçim olsa da, telefon desteği özellikle kriz anlarında müşteriler için çok önemli bir konfor kaynağı olabilir.

Birçoğu için, konularını küçük bir sohbet kutusuna yazmaktan çok içeri girmek ve aramanızı hemen almak daha iyi hissettiriyor.

Kinsta WordPress Planları

Kinsta’nın şu anda her biri farklı bir ölçekte hizmet sunan 10 farklı plan katmanı var.

Bunların çoğu, ücretsiz SSL ve CDN, destek ekibi, günlük yedeklemeler ve benzerleri gibi aynı temel anahtar teklifleri sunar. Katmanlar arasındaki temel farklar, hesap başına yönetilebilen WordPress yükleme sayısı ve ayrıca sitenize atanan PHP çalışanlarının sayısıdır (PHP çalışanları, sitenizin belirli bir zamanda kaç eşzamanlı isteği işleyebileceğini belirler; önbelleğe alınmamış istek).

Kategoriler Başlangıçtan İşletmeye, İşletme’ye ilerler – ikincisi açıkça daha büyük işletmeleri hedefler.

Her plan çok açık bir şekilde tanımlanmıştır, böylece sizin için doğru olanı kolayca seçebilirsiniz. Bunların tümü 30 günlük ücretsiz denemeye dahil edilmiştir ve bu süre zarfında barındırma planınızı yükseltme veya eski sürüme geçirme seçeneğiniz vardır.

Başlangıç ​​2

UCUZ PLANTOP-TIER PLANI
WordPress kurulumları180
Aylık ziyaretler 20.0001.500.000
SSD depolama alanı10GB120GB
CDN depolama alanı 50GB1000GB
Yedek tutma14 gün30 gün
Site başına PHP çalışanı210
30 $ Maliyet / ay 900 $ / ay

Kinsta Planı

Kinsta Müsabakalara Nasıl Dayanıyor?

Devam edelim, Kinsta’nın en güçlü rakiplerinden bazılarına nasıl karşı koyduğuna bakalım.

Bunları en iyi performans gösterdikleri alanlarda karşılaştırmaya karar verdik.

1. Kinsta VS WP Motoru

Kinsta, yönetilen bir WordPress ana bilgisayarı olarak WP Engine’e nasıl ücret veriyor??

Göçlere bir bakış

WP Engine ücretsiz sınırsız WordPress geçişi sunar. Buna karşılık, Kinsta ücretsiz taşıma sayısını kullanıcı planına göre sınırlandırır – en temel planları bir ücretsiz taşıma içerir ve ek taşımaların site başına 100 $ maliyeti.

Ancak, daha yakından incelendiğinde, bu göçlerin doğası oldukça farklıdır. WP Engine’in taşıma işlemleri, kendin yap Otomatikleştirilmiş Geçiş eklentisinden oluşur. Hızlı ve nispeten kolay bir şekilde etkinleştirilirken, ne yaptıklarından tamamen emin olmayan bazı kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir. Eklentileri (SEO ‘felaketlerini’ önlemek için kritik olan) yönlendirmeleri veya / wp-content / dizininin dışında depolanan verileri veya resimleri taşımamaktadır. Kinsta, yanlış yapılırsa bu yöntemin veri kaybına yol açabileceğini iddia eder..

Öte yandan, Kinsta’ya göç kolay, neredeyse beyinsiz bir olaydır. Göçü isteyin ve işlemek için uzman ekibine bırakın. Daha da iyisi, herhangi bir kesinti yaşamayacaksınız.

Dolayısıyla, ‘eller serbest’ yönetimine bakıyorsak, Kinsta’nın göç yöntemleri çok daha acısız görünüyor.

Müşteri desteğine bir bakış

WP Engine, ödüllü müşteri desteğiyle gurur duymaktadır. Ortalama oturum süresi 3 dakikanın altındadır ve destek oturumlarının% 90’ı bu oturumda çözülmüştür – kesinlikle etkileyici.

WP Engine ayrıca 7/24 telefon desteği gururla sunar – Kinsta’nın eksik olduğu için eleştirildiği bir şey. Bunun nedeni, çalışanlarının tabanının Kinsta’nın nispeten küçük ekibinden çok daha büyük olması olabilir..

Bununla birlikte, Kinsta’nın gücünün personelinin beceri düzeyinde yattığı söylenebilir. Onların sözleriyle, ‘Kinsta müşterileri, büyük girişimimizi ve Fortune 500 şirketlerini destekleyen aynı ekip üyeleriyle sohbet ediyor.’.

Ölçeklenebilirliğe bir bakış

Kinsta, plancılara (WP Engine’in beşine kıyasla) teklifler sunsa da, her Kinsta kullanıcısı ne olursa olsun aynı otomatik ölçeklendirme bulut altyapısından yararlanır.

Bu, sitelerini bir sonraki seviyeye yükseltmek isteyen Kinsta kullanıcılarının (ör. Daha yüksek trafik sağlamak için) işlemi oldukça sorunsuz bulacağı anlamına gelir.

Buna karşılık, WP Engine paylaşılan veya özel barındırma kullanır. WP Engine’de barındırılan bir siteyi ölçeklendirmek için birden fazla site geçişi gerekebilir – belki de paylaşılan bir ortamdan VPS’ye, sonra özel bir sunucuya veya bulut barındırma hizmetine geçebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu taşıma işlemleri bazı kullanıcılar için biraz korkutucu olabilir.

Geliştirici araçlarına bir bakış

Kinsta, geliştiriciler tarafından geliştiriciler için optimize edilmiş bir ana makinedir.

Bu nedenle, Kinsta, iş akışını optimize etmek için tümü WP Engine’de bulunmayan bir ton özellik sunar:

 • Starter’dan Enterprise’a tüm planlarda SSH erişimi, Git ve WP-CLI.
 • Her canlı site ve sahneleme sitesi için farklı PHP sürümleri çalıştırabilme
 • Otomatik yedeklemeleri üretime ve aşamalandırmaya geri yükleme yeteneği

Bununla birlikte, WP Engine, müşterilere ücretsiz olarak çok çekici bazı WordPress temaları sunuyor. Bu, dünyanın en popüler WordPress tema çerçevesi olan Genesis Framework ve StudioPress premium temalarını içerir. Kinsta müşterilere ücretsiz temalar sunmuyor.

2. Kinsta VS SiteGround

Kinsta hızlı bir web barındırıcısı olarak SiteGround’a karşı nasıl ücret alıyor?

Hız değişkenine geri dön.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, hız testimizi gerçekleştirdiğimizde, Kinsta en hızlı ev sahibi olarak zirveye çıkmadı. İşte en güçlü rakiplerinden biri olan SiteGround ile yan yana karşılaştırma:

KinstaSiteGround
Sunucu KonumuLondonLondra
ABD (W) 130 ms138 ms
ABD (E) 95 ms86 ms
Londra10 ms4 ms
Singapur287ms179 ms
Sao Paulo203 ms212ms
Bangalore487 ms292 ms
Sydney 266 ms250 ms
Japonya221 ms223 ms
Kanada83 ms87 ms
Almanya13 ms16 ms
Dünya Çapında Ortalama 178,5 ms138,1 ms
Tüm Sonuçlar

Gördüğümüz gibi, Siteground A + derecesi aldı ve ortalama 138.1 ms tepki süresiyle Kinsta’dan daha iyi performans gösterdi..

Bu, bu ana bilgisayarları fiyat düzeyinde karşılaştıranlara bir sürpriz olarak gelebilir.

İlk zamanlayıcılar için 3.95 $ / aylık rekabetçi bir başlangıç ​​oranında, Siteground kesinlikle Kinsta’dan çok daha uygun. Bir sonraki seviye, sınırsız WordPress sitelerini bağlamanızı sağlar ve yine de size sadece 5,95 ABD doları / ay.

Bununla birlikte, test aynı zamanda Kinsta’nın yükleme hızlarını gerçekten yükseltmek için sunduğu tüm özellikleri dikkate almıyor. Temel planları karşılaştırırken, Kinsta’nın sahip olduğu hızla ilgili birkaç özellik olduğunu, SiteGround’un eksik olduğunu fark ettik:

 • Elasticsearch eklentisiyle daha hızlı arama (yalnızca SiteGround için Kurumsal planlarda)
 • Redis eklentisiyle daha hızlı veritabanı performansı (yalnızca SiteGround için Enterprise planlarında)
 • Kinsta, KeyCDN ile ortaklığı sayesinde daha premium bir CDN paketi sunarken, SiteGround CloudFlare entegrasyonu sunuyor.

Ayrıca, Kinsta kullanıcılara 20 veri merkezi seçeneği sunar, vs SiteGround’un 3 kıtadaki 5 merkezi.

Zor bir çağrı. Ancak, günün sonunda, SiteGround ile Kinsta’nın elmayı elma ile karşılaştırmanın bir örneği olmadığını hatırlamamız gerekir..

Kinsta kendi kendini ölçeklendiren bir bulut ana bilgisayarıdır, SiteGround ise geleneksel bir ana bilgisayar olarak kalır. Örneğin, “Büyümek Büyük” planı, birkaç web sitesinin aynı fiziksel sunucuyu paylaştığı paylaşılan bir barındırma hizmetinde çalışır. Bu tür bir altyapının kendine özgü kısıtlamaları vardır.

Site alanı, paylaşılan bir ana bilgisayar düzeyinde bile çok sağlam bir değer önerisidir. Buradaki derinlemesine incelememize göre, SiteGround sadece hızı için değil, aynı zamanda mükemmel teknik destek, güvenlik ve sınırsız e-posta hesapları ve DB’ler için de kişisel favorimizdir..

Site alanının belki de daha sıkı bir bütçeye daha uygun olması muhtemeldir; trafiği düşük olan, ancak yine de olağanüstü performans arayanlar.

Karar: Kinsta ile Ev Sahipliği Yapmalısınız?

Şimdi büyük soru – Kinsta ile ev sahipliği yapmalı mısın?

Buradaki nihai karar faktörü, kullanıcı olarak ihtiyaçlarınız olmalıdır.

Sonuçta Kinsta ucuz değil. Ancak, doğru kullanıcı için son derece değerlidir.

Trafiği daha düşük olan web sitelerinin sahipleri için, özellikle her şey dahil bir alan adı kaydı ve e-posta barındırma arayanlar için, Kinsta’nın premium WordPress barındırma çözümü hem çok fazla hem de yeterli olmayabilir.

Daha yüksek trafik bekleyen ve web sitelerini ölçeklendirme ve güvenlik altına alma konusunda ciddi olan kullanıcılar için daha uygun olacaktır.

Her durumda – bulut tabanlı mimarisi, hız tutkusu, gelişmiş yönetim araçları / sistemleri ve gerçekten, gerçekten harika müşteri desteği ile Kinsta gerçekten dikkate alınması gereken güçlü bir ev sahibi.

Ana Özellikler

 • ✓ Muhteşem hız
 • ✓ Çok yetenekli destek ekibi
 • ✓% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi
 • My Şık MyKinsta kontrol paneli
 • ✓ 20 Google Cloud konumu
 • CD KeyCDN & Önbelleğe almak
 • ✓ 7/24 izleme

Şunlar için önerilir

 • • Yönetilen WordPress
 • • WooCommerce
 • • E-ticaret web siteleri
 • • Orta – büyük web siteleri
 • • Trafik artışlarına eğilimli siteler
 • • Web geliştiricileri

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me