Vypadá to, že se každý den objevuje nový internetový obchod (nebo 20) online, což vytváří ještě větší konkurenci pro stávající obchody. Ale navzdory stále rostoucímu počtu konkurentů, skutečnost, že maloobchodní prodej elektronického obchodování má do roku 2018 dosáhnout 414 milionů dolarů, by vám měla říct, že na rozdělení je dostatek podílu na trhu.

Přetrvávající výzvou pro majitele firem v oblasti elektronického obchodování je stále uvádění výrobků na trh. Optimalizace pro vyhledávače se dostává do hloubky a nákup reklam s placením za proklik může zlomit i největší rozpočet. Všichni podnikatelé se zabývají zaváděním a kutilstvím, takže jsem chtěl vědět, jaké marketingové nápady tam byly a které nestály ruku a nohu.

Zeptal jsem se 10 podnikatelů v oblasti elektronického obchodování na jaké jedinečné nápady museli levně prodávat své firmy, a dostal několik skvělých strategií, které můžete také použít.

1. Sdílejte virový obsah na Reddit

banka rybích nádrží

Sam Williamson z FishTankBank považoval za náročné vybudovat publikum na sociálních médiích, aniž by investoval do reklamní kampaně. Spíše než utrácet peníze společnosti, on a jeho tým se rozhodli vytvořit zajímavý „virový“ obsah a sdílet je na sociálních stránkách Reddit.

Sam Williamson z FishTankBank

Většina členů našeho týmu byla s Redditem obeznámena dříve, než jsme začali, a všichni jsme měli hrubou představu o typu obsahu, který byl na webu obvykle úspěšný. Rozhodli jsme se zaměřit na subreddit „TIL“ (/ r / todayilearned), který slaví zvláštní a zajímavá fakta. Vytvářením pravidelných příspěvků obsahujících fakta o rybách se nám nepodařilo přilákat tisíce návštěvníků na náš web, podařilo se nám také výrazně vytvořit seznam e-mailů.

Příklad úspěchu Williamsona: po zveřejnění jednoho článku o chovu rybích nádrží tento článek obdržel 170 hlasů a více než 1 000 návštěv na stránce.

Reddit může nebo nemusí být vhodný pro vaše podnikání, ale existují i ​​další weby se sociálními záložkami, kde můžete sdílet svůj obsah blogu, například Stumbleupon a BizSugar..

2. Na svém webu použijte silnou výzvu k akci

blu

Nedávejte návštěvníkům vašeho webu více kreditu, než si zaslouží. Potřebují, abyste jim přesně řekli, co mají dělat. Proto se hodí dobrá výzva k akci: s dobře napsanou konverzí elektronického obchodování se může čtvrtletně zvýšit o 22%.!

Zondra Wilson, majitelka Blu Skin Care, testovala tuto strategii s velkým úspěchem. Použila tlačítka s výzvou k akci, aby vedla návštěvníky ke koupi.

Zondra Wilson z Blu Skin Care

Ujistil jsem se, že tlačítka jsou velká a barevná, protože to přitahuje oči a to způsobí, že spotřebitel na ně klepne [je].

Také otestovala výprodej Den matek s proužkem (včetně výzvy k akci) v horní části stránky. Tím, že na banner uvedla datum, kdy prodej skončil, vytvořila pocit naléhavosti, díky kterému lidé zběsile využívali výhod obchodů.

Podívejte se na svůj web. Říkáte lidem, co mají dělat? Průvodce je k registraci e-mailů nebo nákupu? Pokud ne, vyzkoušejte výzvu k akci a změřte výsledky za několik týdnů.

3. Dej neočekávaný dárek

IMG_1264 (1)

Lidé milují získávání dárků, že? Gene Caballero, spoluzakladatel GreenPal (považovaný za Uber péče o trávník), se snažil najít způsob, jak přimět zákazníky, aby ostatním řekli, jak skvělé služby sečení trávy byly. Věděl, že lidé nechtěli diskutovat o tématu se kávou se sousedem.

Pak ho nápad zasáhl:

Gene Caballero ze společnosti GreenPal

Už jsme věděli, zda [naši zákazníci] měli domácí mazlíčky, tak proč nepoužít tyto informace k tomu, aby si o nás promluvili? Poté, co jsme si koupili psí kosti a catnip v hodnotě 100 $, začali jsme je posílat našim zákazníkům, děkovali jim za jejich podnikání a samozřejmě jim poskytovali náš odkaz na Yelp. Po několika výletech do pošty jsme viděli stoupat e-maily a recenze Yelpu. Lidé nám děkovali, že jsme se vydali na míli navíc a říkali, jak nemohou čekat, až řeknou svým přátelům o naší službě. Mise splněna! A už nikdy nebudou myslet na službu péče o trávník, aniž by na nás nejprve mysleli.

Toto je fantastický příklad toho, jak může výkonný marketing z ústní dutiny přijít s minimálními náklady.

4. Dejte kupón na sociální sdílení

ce kupón

Spojení s publikem na sociálních médiích není vždy tak snadné, jak byste doufali. Lidé jsou bombardováni zprávami značek na Facebooku, Twitteru a Instagramu, takže musíte něco udělat, aby vás opravdu chtěli sledovat a sdílet váš obsah..

Oleg Korneitchouk, ředitel marketingu pro SmartSites, říká, že kupón zákazníkům, kteří sdílejí obsah sociálních médií značky, pracoval pro své klienty.

Oleg Korneitchouk ze společnosti SmartSites

Díky tomu bude zákazník spokojený tím, že mu poskytne slevu a rozšíří vaši značku prostřednictvím [vaší] sociální sítě (která pravděpodobně bude obsahovat další vyhlídky). Toto je oboustranně výhodný scénář, který dokáže sněhovou kouli se správnou zprávou.

Po implementaci sociálního kupónu na Facebooku pro jednoho z jeho klientů, prodejce online mincí, došlo k výraznému nárůstu návštěv na stránkách značky (z Facebooku) a vzrostly také transakce pomocí sociálního kupónu..

… Dostávali jsme denně 50–100 návštěv ze sociálních sítí (nárůst z 10–20) a došlo k nárůstu celkových transakcí (a lidí využívajících vygenerovaný kupon). Lidé, kteří sbírali mince, měli sklon mít přátele, kteří dělali to samé, a ukázalo se, že je to velmi účinná kampaň!

5. Vytáhněte Heartstrings lidí

skenovat fotografie

Jaký je příběh vaší značky? Jak zlepšit životy svých zákazníků? Někdy vám toto emoční spojení pomůže přilákat více zákazníků, jako tomu bylo u ScanMyPhotos.com.

Mitch Goldstone, prezident & CEO společnosti pro skenování fotografií, říká, že mít tým profesionálních copywriterů rozhovor se zákazníky, aby se podělili o své emocionální zážitky při digitalizaci desetiletí starých fotografií jejich rodin, se ukázalo jako vysoce účinná marketingová strategie.

Mitch Goldstone of ScanMyPhotos

Každý z profilovaných lidí organicky sdílí své příběhy; jsou nadšeni, když vidí svůj profil v „tisku“ a široce sdílejí na většině platforem sociálních médií. [Není] lepší posudek, než když kamarád sdílí nepříjemný zážitek.

Zvažte, zda by emocionální přitažlivost mohla vést k přesvědčivému příběhu potenciálních zákazníků.

6. Získejte partyzánský marketing

Tolik marketingových strategií „už tam bylo, hotovo“, takže Marcus Miller, který ve Velké Británii provozuje společnost digitálního marketingu s názvem Bowler Hat, říká, že musíte použít taktiku Guerilla, abyste upoutali pozornost lidí a zapojili je.

Miller, inspirovaný knihou Guerrilla Marketing od Jay Conrad Levinson, se snaží najít inovativní způsoby, jak upoutat pozornost lidí. Jeden příklad? Propagace Movemberovy pánské charity, která povzbuzuje muže, aby v měsíci listopadu pěstovali knír, aby získali peníze.

Marcus Miller z Bowler Hat

Pánské charity ne vždy dostávají podporu, kterou mohou charitativní organizace s velkým jménem shromáždit, takže vše, co může zvýšit povědomí a bez velkých marketingových výdajů, je perfektní. Pro Movembera místní společnost s názvem Graffiti for Hire namalovala postavu na 30 metrů vysoké věži v Custard Factory v Birminghamu. Jak charita, tak Graffiti for Hire těží z úžasné expozice a volného tisku na zadní straně dobré věci. Toto je perfektní partyzánský marketing – ve vaší tváři, nízké náklady, maximální expozice.

Říká, že instalace trvala šest dní a více než 100 plechovek stříkané barvy a generované expozice, stovky zmínek o tisku a spousta peněz za důležitou příčinu.

7. Pomozte reportérovi

Zachyťte

Novináři jsou venku a hledají zdroje svých článků. Jste odborník na to, co děláte, a je pravděpodobné, že existuje někdo, kdo potřebuje cenovou nabídku odborníka z oboru, jako jste vy. To je důvod, proč si Maureen Pollack, generální ředitelka a vynálezkyně WaterSlyde, získala pozornost pro svou značku.

Maureen Pollack z WaterSlyde

Náš nejlepší a nejúspornější způsob marketingu byl prostřednictvím bezplatné PR. Máme zábavný příběh, a když ho lidé slyší, vidíme v našich zobrazeních webu špičku, což znamená vyšší prodej.

Jedním z příkladů tisku, který upoutal pozornost na její podnikání, je článek publikovaný na Kveller, webové stránce židovského rodičovství. Tento článek vytvořil zvýšení provozu na webu WaterSlyde o 2 000–5 000 návštěvníků denně po dobu 2 týdnů a také nárůst o 500 prodaných jednotek.

Pollack používá web Pomozte reportérovi skenovat novinářské dotazy a reagovat na ty (jako je moje pro tento článek), pro které je vhodná.

8. Spojte se s vlivy na YouTube

Youtube

Nalezení vlivných osob, které mají vliv na vaše publikum, je vždy dobrý nápad a YouTube může být skvělým kanálem, který s nimi nejen spojí, ale také přiměje prodat své produkty..

Tanner Rankin, zakladatel a generální ředitel společnosti Source Approach, říká, že kontakt s vlivnými osobami, které jsou otevřené stát se přidruženými společnostmi, je skvělý způsob, jak oslovit širší publikum s vašimi produkty..

Tanner Rankin přístupu ke zdroji

Najdeme YouTubers se silným publikem našich cílových zákazníků, poté jim nabídneme bezplatný produkt a kód kuponu pro své publikum. Ve spojení s účinnou vstupní stránkou je těžké porazit!

Říká, že pokud aktivně konzumujete obsah ve svém výklenku, můžete pravděpodobně identifikovat několik známých YouTuberů, kteří by se mohli hodit. Pokud ne, služby jako Tomoson a Famebit vám mohou pomoci najít vlivné členy YouTube a třídit je podle velikosti publika, demografických údajů atd..

Hledejte vlivníky s velkým publikem vašich cílových zákazníků, kteří se na svých videích silně angažují (například sdílené položky a komentáře). Chcete také ovlivňovat vlivné sociální média.

9. Požádejte o (snadnou) zpětnou vazbu

2c972b_245bdff06293496cb1abadd7d0024897

Není nic lepšího, než přimět minulého zákazníka, aby od vás znovu a znovu nakupoval. To je místo, kde se Fetch hodí. Russell Silver, zakladatel aplikace s odezvou na jedno klepnutí, říká, že jeho nástroj nejen získá hodnotnou zpětnou vazbu na zkušenosti zákazníka, ale také nabízí speciální propagaci, která s větší pravděpodobností získá opakované podnikání..

Russell Silver of Fetch

Náš marketing probíhá po nákupu a probíhá ve dvou krocích. Za prvé, každému zákazníkovi je zaslán e-mail s průzkumem zpětné vazby s jedním klepnutím. To pomáhá značce na trhu tím, že ukazuje, že se starají o své zákazníky, a skutečně chtějí zpětnou vazbu, aby se naučili a rostli. Za druhé, každý recenzent je převeden na vlastní stránku s poděkováním s propagací. To pomáhá dále prodávat image značky (zprávou ve vlastním hlasu) a zvýšit online prodej tím, že poskytuje motivaci k návratu.

Uživatelé aplikace Fetch získali až 30% míru odezvy na e-maily a 10% zvýšení opakovaných nákupních sazeb.

10. Vytvořte prozradí

Soutěž prozradí

Lidé mají motivaci komunikovat s vaší značkou, když mají šanci vyhrát cenu online. Jason Angelini na American Bench Craft říká, že rozdávání produktů na sociálních médiích bylo pro jeho značku úspěšné.

Jason Angelini z Americké lavičky

První prozradí, které jsme běželi, bylo prostřednictvím našich vlastních kanálů sociálních médií, když jsme právě začínali. Podařilo se nám získat více než 50 sledujících sociálních médií a předplatitelů webových stránek a první den soutěže jsme navštívili 200 a více webových stránek.

Nedávno jsme také rozdali prozradí prostřednictvím mnohem většího účtu Instagram. Nabídli jsme společnosti 5 našich peněženek, aby rozdali svým následovníkům výměnou za to, že jejich následovníci měli rádi a sledovali naši stránku. Tato kampaň nám během prvních několika hodin přinesla přes 200 sledujících a stále získáváme sledovatele. Přímo z této kampaně jsme také navštívili více než 400 webových návštěv.

Angelini doporučuje nástroj prozradit Gleam.io k vytvoření vlastního prozradí. Chcete-li se přihlásit do soutěže, můžete od lidí požadovat, aby navštívili váš web, přihlásili se k odběru novinek nebo vás sledovali na sociálních médiích..

Jedná se pouze o 10 levných nápadů, jak prodat značku elektronického obchodování. Existuje nespočet dalších, a ne všichni se řídí „knihou marketingových pravidel“. Najděte způsoby, jak se kreativně spojit se zákaznickou základnou online, a uvidíte nárůst provozu a prodeje. Jaké levné strategie jste použili k marketingu svého podnikání?

Před koncem roku 2016 si přečtěte 13 cílů webových stránek, které chcete nastavit (a rozbít)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me