Vyzerá to, že každý deň sa online obchod (alebo 20) objavuje online, čo vytvára ešte väčšiu konkurenciu pre existujúce obchody. Ale napriek neustále sa zvyšujúcemu počtu konkurentov by skutočnosť, že maloobchodný predaj v elektronickom obchode mal do roku 2018 dosiahnuť 414 miliónov dolárov, mala povedať, že na rozdelenie je ešte veľa trhu..

Drvivou výzvou pre majiteľov firiem v elektronickom obchode je aj naďalej uvádzanie ich výrobkov na trh. Optimalizácia vyhľadávacieho nástroja sa dostáva do hĺbky a nákup reklám s platbou za kliknutie môže zlomiť aj ten najväčší rozpočet. Všetci podnikatelia sa zaoberajú zavádzaním a kutilstvom, takže som chcel vedieť, aké marketingové nápady tam boli a ktoré nestáli ruku a nohu.

Spýtal som sa 10 podnikateľov v oblasti elektronického obchodu, aké jedinečné nápady museli lacne predať svoje podnikanie, a dostal niekoľko celkom skvelých stratégií, ktoré môžete tiež použiť..

1. Zdieľajte vírusový obsah na Reddit

banka nádrží na ryby

Sam Williamson z FishTankBank považoval za náročné vybudovať publikum na sociálnych médiách bez investovania do reklamnej kampane. Namiesto toho, aby utratil peniaze spoločnosti, rozhodol sa spolu so svojím tímom vytvoriť zaujímavý „vírusový“ obsah a zdieľať ho na stránke Reddit na sociálnych sieťach..

Sam Williamson z FishTankBank

Väčšina členov nášho tímu bola s Reddit oboznámená skôr, ako sme začali, a všetci sme mali hrubú predstavu o type obsahu, ktorý bol na stránke zvyčajne úspešný. Rozhodli sme sa zamerať na subreddit „TIL“ (/ r / todayilearned), ktorý oslavuje zvláštne a zaujímavé fakty. Vytváraním pravidelných príspevkov obsahujúcich fakty o rybách sa nám nepodarilo iba priviesť tisíce návštevníkov na našu stránku, podarilo sa nám tiež výrazne vytvoriť zoznam e-mailov..

Príklad Williamsonovho úspechu: po uverejnení jedného článku o udržiavaní akvária dostal článok 170 hlasovaní a viac ako 1 000 návštev na stránke.

Reddit môže alebo nemusí byť vhodný pre vaše podnikanie, ale existujú aj ďalšie stránky so sociálnymi záložkami, na ktorých môžete zdieľať svoj blogový obsah, napríklad Stumbleupon a BizSugar..

2. Na svojich webových stránkach použite silnú výzvu na akciu

blu

Nedávajte návštevníkom vašich stránok viac kreditu, než si zaslúžia. Potrebujú, aby ste im povedali, čo presne chcete. Preto sa hodí dobrá výzva na akciu: pri dobre napísanej konverzii elektronického obchodu sa môže štvrťročne zvýšiť 22%.!

Zondra Wilson, majiteľka spoločnosti Blu Skin Care, vyskúšala túto stratégiu s veľkým úspechom. Použila tlačidlá výzvy na akciu, aby naviedla návštevníkov na nákup.

Zondra Wilson z Blu Skin Care

Uistil som sa, že gombíky sú veľké a farebné, pretože to priťahuje oči a to vedie spotrebiteľa k tomu, aby na ne klikol [je].

V hornej časti stránky vyskúšala aj výpredaj Dňa matiek s prúžkom (vrátane výzvy na akciu). Tým, že na banner uviedla dátum, kedy sa predaj skončil, vytvorila pocit naliehavosti, vďaka ktorému sa ľudia zbláznili, aby mohli využívať ponuky.

Prezrite si svoj web. Hovoríte ľuďom, čo majú robiť? Sprievodca im pri registrácii na e-maily alebo nákupe? Ak nie, vyskúšajte výzvu na akciu a zmerajte výsledky za niekoľko týždňov.

3. Dajte nečakaný darček

IMG_1264 (1)

Ľudia radi získavajú dary, však? Gene Caballero, spoluzakladateľ GreenPal (považovaný za Uber starostlivosti o trávnik), sa snažil nájsť spôsob, ako prinútiť zákazníkov, aby povedali ostatným, aké veľké boli služby kosenia trávnika. Vedel, že ľudia nechceli diskutovať o téme na káve so susedom.

Potom ho nápad napadol:

Gene Caballero zo spoločnosti GreenPal

Už sme vedeli, či [naši zákazníci] mali domácich miláčikov, tak prečo ich nevyužiť na to, aby o nich hovorili? Po zakúpení psích kostí a catnip v hodnote 100 dolárov sme ich začali posielať našim zákazníkom, poďakovali im za ich podnikanie a samozrejme im dali náš odkaz na Yelp. Po niekoľkých cestách do pošty sme videli prudký nárast e-mailov a recenzií Yelpu. Ľudia sa nám poďakovali za to, že sme prešli ďalšou míľou a povedali, ako nemôžu čakať, kým svojim priateľom povedia o našej službe. Misia splnená! A už nikdy nebudú uvažovať o starostlivosti o trávnik bez toho, aby na nás najprv mysleli.

Toto je fantastický príklad toho, ako môže výkonný marketing ústami s minimálnymi nákladmi prísť.

4. Dajte kupón na sociálne zdieľanie

ce kupón

Spojenie s publikom na sociálnych médiách nie je vždy také ľahké, ako by ste dúfali. Ľudia sú bombardovaní správami značiek na Facebooku, Twitteri a Instagrame, takže musíte urobiť niečo, aby vás skutočne chceli sledovať a zdieľať váš obsah..

Oleg Korneitchouk, riaditeľ marketingu pre SmartSites, hovorí, že kupón pre zákazníkov, ktorí zdieľajú obsah sociálnych médií značky, pracoval pre svojich klientov..

Oleg Korneitchouk zo spoločnosti SmartSites

Vďaka tomu je zákazník spokojný tým, že mu poskytuje zľavu a rozširuje vašu značku prostredníctvom [vašej] sociálnej siete (ktorá pravdepodobne bude obsahovať ďalšie vyhliadky). Toto je obojstranne výhodný scenár, ktorý dokáže správne poslať snehovú guľu.

Po zavedení sociálneho kupónu na Facebooku pre jedného z jeho klientov, predajcu online mincí, došlo k výraznému nárastu návštev na stránkach značky (z Facebooku) a vzrástli aj transakcie využívajúce sociálny kupón..

… prijímali sme 50 – 100 návštev zo dňa na deň (nárast z 10 na 20) a zaznamenali sme nárast celkových transakcií (a ľudí využívajúcich vygenerovaný kupón). Ľudia, ktorí zbierali mince, mali tendenciu mať priateľov, ktorí robili to isté, a ukázalo sa, že ide o veľmi efektívnu kampaň!

5. Vytiahnite Heartstrings ľudí

skenovať fotografie

Aký je príbeh vašej značky? Ako zlepšujete životy svojich zákazníkov? Toto emocionálne spojenie vám niekedy môže pomôcť prilákať viac zákazníkov, ako to urobilo pre ScanMyPhotos.com.

Mitch Goldstone, predseda & Generálny riaditeľ spoločnosti pre skenovanie fotografií, hovorí, že mať tím profesionálnych copywriterov rozhovor so zákazníkmi, aby sa podelili o svoje emocionálne skúsenosti s digitalizáciou fotografií svojich rodín, sa ukázal ako veľmi účinná marketingová stratégia.

Mitch Goldstone z ScanMyPhotos

Každý z profilovaných ľudí sa organicky delí o svoje príbehy; sú nadšení, keď vidia svoj profil v tlači a široko zdieľajú na väčšine platforiem sociálnych médií. [Neexistuje] žiadny lepší posudok, ako keď priateľ zdieľa nepríjemný zážitok.

Zvážte, či by emocionálna príťažlivosť neviedla k presvedčivému príbehu pre potenciálnych zákazníkov.

6. Získajte partyzánsku so svojím marketingom

„Bolo tam veľa marketingových stratégií“, tak Marcus Miller, ktorý v Spojenom kráľovstve prevádzkuje spoločnosť digitálneho marketingu s názvom Bowler Hat, hovorí, že musíte použiť taktiku Guerilla, aby ste upútali pozornosť ľudí a zapojili ich.

Inšpirovaný knihou Guerrilla Marketing od Jay Conrad Levinson, Miller sa snaží nájsť inovatívne spôsoby, ako upútať pozornosť ľudí. Jeden príklad? Propagácia charitatívnej organizácie Movember pre mužov, ktorá povzbudzuje mužov, aby v mesiaci november pestovali fúzy, aby získali peniaze.

Marcus Miller z Bowler Hat

Pánske charitatívne organizácie nie vždy dostávajú podporu, ktorú môžu charitatívne organizácie s veľkým menom zhromažďovať, takže všetko, čo môže zvýšiť povedomie a bez obrovských výdavkov na marketing, je dokonalé. Pre spoločnosť Movember namaľovala miestna spoločnosť Graffiti for Hire postavu na 30 metrovej veži v Custard Factory v Birminghame. Charita aj Graffiti for Hire ťažia z úžasnej expozície a voľného tlače na zadnej strane dobrej veci. Toto je perfektný partyzánsky marketing – vo vašej tvári, nízke náklady, maximálna expozícia.

Hovorí, že inštalácia trvala šesť dní a vyše 100 plechov striekajúcej farby a generovaného vystavenia, stovky zmienok o tlači a veľa peňazí za dôležitú príčinu.

7. Pomôžte reportérovi von

zajatí

Novinári sú tam, hľadajú zdroje svojich článkov. Ste odborníkom na to, čo robíte, a pravdepodobne existuje niekto, kto potrebuje cenovú ponuku od odborníka v odbore, ako ste vy. Maureen Pollack, generálna riaditeľka a vynálezkyňa spoločnosti WaterSlyde, tak získala pozornosť pre svoju značku.

Maureen Pollack of WaterSlyde

Náš najlepší a najúspornejší spôsob marketingu bol prostredníctvom bezplatnej PR. Máme zábavný príbeh a keď ho ľudia počujú, vidíme v našich zobrazeniach webu bodec, ktorý sa premieta do väčšieho predaja.

Jedným z príkladov tlače, ktorá sa zamerala na jej podnikanie, je článok uverejnený na internetovej stránke Židovského rodičovstva Kveller. Tento článok zvýšil návštevnosť webových stránok WaterSlyde o 2 000 až 5 000 návštevníkov denne počas 2 týždňov, ako aj nárast o 500 predaných kusov.

Pollack používa webovú stránku Pomôžte reportérovi skenovať novinárske otázky a odpovedať na tie (napríklad moje v tomto článku), pre ktoré je vhodná.

8. Prepojte sa s ovplyvňovačmi YouTube

ty trúbka

Nájdenie vplyvných ľudí, ktorí majú vplyv na vaše publikum, je vždy dobrý nápad a služba YouTube môže byť skvelým kanálom nielen na spojenie s nimi, ale aj na to, aby predali svoje produkty..

Tanner Rankin, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Source Approach, hovorí, že zapojenie sa do vplyvných pracovníkov, ktorí sú otvorení pridruženým spoločnostiam, je skvelý spôsob, ako osloviť širšie publikum so svojimi produktmi..

Tanner Rankin prístupu k zdrojom

Nájdeme YouTubers so silným publikom našich cieľových zákazníkov, potom im ponúkame bezplatné produkty a kupónový kód pre svoje publikum. Spolu s účinnou vstupnou stránkou je ťažké ju prekonať!

Hovorí, že ak aktívne konzumujete obsah vo svojom výklenku, pravdepodobne identifikujete niekoľko známych YouTuberov, ktorí by sa mohli dobre hodiť. Ak nie, služby ako Tomoson a Famebit vám môžu pomôcť nájsť vplyvných používateľov služby YouTube a zoradiť ich podľa veľkosti publika, demografických údajov atď..

Vyhľadajte vplyvných používateľov s veľkým publikom vašich cieľových zákazníkov, ktorí sa na svojich videách intenzívne zapájajú (napríklad zdieľania a komentáre). Tiež by ste chceli mať vplyvných pracovníkov so silnými sociálnymi médiami.

9. Požiadajte o (ľahkú) spätnú väzbu

2c972b_245bdff06293496cb1abadd7d0024897

Nie je nič lepšie, ako získať od vás minulého zákazníka, ktorý od vás znova a znova nakupuje. To je miesto, kde sa Fetch hodí. Russell Silver, zakladateľ aplikácie pre spätnú väzbu na jedno klepnutie, hovorí, že nielenže jeho nástroj získa hodnotnú spätnú väzbu na skúsenosti zákazníka, ale ponúka aj špeciálnu propagáciu, ktorá s väčšou pravdepodobnosťou získa opakované podnikanie..

Russell Silver of Fetch

Náš marketing prebieha po nákupe a prebieha v dvoch krokoch. Po prvé, každý zákazník dostane e-mailom prieskum spätnej väzby s jedným klepnutím. Pomáha to predávať značku tým, že ukazuje, že sa starajú o svojich zákazníkov, a skutočne chce, aby sa spätná väzba naučila a rástla. Po druhé, každý recenzent sa dostane na vlastnú stránku s poďakovaním s propagáciou. Pomáha to ďalej propagovať imidž značky (prostredníctvom správy vlastným hlasom) a zvyšovať online predaj tým, že poskytuje motiváciu k návratu.

Používatelia aplikácie Fetch získali až 30% mieru odpovedí na e-maily a 10% zvýšenie miery opakovaného nákupu..

10. Vytvorte prezradí

Súťaž prezradí

Ľudia sú motivovaní komunikovať s vašou značkou, keď majú šancu vyhrať cenu online. Jason Angelini na American Bench Craft hovorí, že rozdávanie produktov na sociálnych médiách bolo pre jeho značku úspešné.

Jason Angelini z americkej lavičky

Prvý darček, ktorý sme bežali, bol cez naše vlastné kanály sociálnych médií, keď sme práve začínali. Podarilo sa nám získať 50+ sledovateľov sociálnych médií a predplatiteľov webových stránok a prvý deň súťaže sme navštívili 200+ webových stránok.

Minulú noc sme tiež rozdali darček prostredníctvom oveľa väčšieho účtu Instagram. Spoločnosť 5 z našej peňaženky sme ponúkli, aby rozdala svojim sledovateľom výmenou za to, že sa ich sledujúcim páčilo a ktorí sledovali našu stránku. Táto kampaň nám počas prvých niekoľkých hodín priniesla vyše 200 sledovateľov a stále získavame sledovateľov. Priamo z tejto kampane sme navštívili aj viac ako 400 webových stránok.

Angelini odporúča nástroj na prezradenie tovaru Gleam.io na vytvorenie vlastného prezradenia. Môžete požiadať ľudí, aby navštívili váš web, prihlásili sa na odber bulletinu alebo vás sledovali na sociálnych sieťach, aby sa mohli prihlásiť do súťaže..

Toto je len 10 lacných nápadov, ako predať svoju značku elektronického obchodu. Existuje nespočet ďalších, a nie všetci sa riadia „knihou marketingových pravidiel“. Nájdite spôsoby, ako sa kreatívne spojiť so zákazníckou základňou online, a uvidíte nárast v doprave a predaji. Aké nízkorozpočtové stratégie ste použili na marketing svojho podnikania?

Ďalej si prečítajte 13 cieľov webových stránok, ktoré chcete nastaviť (a rozbiť) pred koncom roku 2016

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me