Pokemon Go je fenomén bonafidu. Za pár dní dosiahla vrchol grafu aplikácií s najvyššou hodnotou v obchode App Store v USA a potom začala svoju činnosť v 69 krajinách (a počítala).

Tu je len niekoľko ďalších šialených štatistík:

  • Na svojom vrchole vygeneroval Pokemon Go dvakrát toľko denného používania ako aplikácia na Facebooku.
  • Má aktívnejších používateľov ako Twitter.
  • 645 miliónov interakcií sociálnych médií o Pokemon Go za prvých desať dní.

… A za štyri týždne môjho života sa už nikdy nevrátim.

Pokemon Go Craze

Ale Pokemon Go nie je len technický pocit, je to fantastický generátor peňazí pre malé podniky a podnikateľov. Využívaním tohto trendu niektoré spoločnosti zvýšili svoje zisky o 75%.

Bolo to obzvlášť silné pre malé reštaurácie a kaviarne. Podľa nedávneho prieskumu 84% poľovníkov Poke uviedlo, že pri hraní navštívili malú firmu a v priemere utratili 11,30 dolárov..

Iní začali nové online obchody alebo využívali tento trend na získavanie nových potenciálnych zákazníkov prostredníctvom sociálnych médií. Toto posúva gamifikáciu na ďalšiu úroveň! Zaobral som 19 rôznych spôsobov, ako ľudia zarábali peniaze pomocou programu Pokemon Go, s niekoľkými tipmi, ako môžete sledovať ich vedenie, ale najprv …

Čo je to Pokemon Go?

Aplikácia vyzýva hráčov (alebo „trénerov Pokémonov“), aby našli Pokémona v skutočnom svete okolo seba. Napríklad môžete nájsť Pikachu vo vašej miestnej škole alebo Squirtle v telocvični.

(Alebo … s väčšou pravdepodobnosťou … ďalší chladný Pidgey všade).

Aplikácia používa „rozšírenú realitu“ – technológiu, ktorá vrství digitálne prvky v reálnom svete – na zobrazenie Pokémona pomocou fotoaparátu vášho smartfónu.

To znamená, že milióny poľovníkov Pokémona sú v skutočnom svete, skúmajú nové miesta a lovia malé stvorenia. Stovky malých firiem využili toto s pizzeriami a kaviarňami, ktoré ponúkajú zľavy a stimuly pre hráčov Pokemon Go (koniec koncov, lov Pokémonov je smädná!)

Pokemon-go-1

Online podniky sa tiež angažujú v tejto akcii. Pokémon Go dostal v prvom týždni šesť zmienok o Twitteri, pričom stovky firiem skočili do konverzácie, aby zachytili potenciálnych zákazníkov.

Je to dôležité pripomenutie, že svoje online podnikanie môžete predávať aj v reálnom svete. Pozrime sa bližšie na niektoré z firiem, ktoré preplácajú.

1. PokemonGoAmerica.com

Ak existuje jedna vec, ktorú môžete zaručiť, keď sa objaví trend, je to, že predajcovia domén webových stránok sa vyliezajú z dreva!

Doména PokemonGoAmerica.com bola nakrátko v aukcii na eBay za neuveriteľných 2 999 $. Ak sa vám podarí získať lukratívne doménové meno skôr, ako sa trend zrýchli, môžete si zarobiť rýchlo tým, že ho predáte.

2. Poketree.com

V okolí Pokemon Go sa objavuje celý domový priemysel. Nákup a predaj účtov Pokemon Go sa stal obzvlášť populárnym, pričom účty na vysokej úrovni sa predávali za relatívne vysoké ceny.

Pokemon Go Market Place

Poketree.com bol založený ako trh na nákup a predaj týchto účtov. V čase písania správy si napríklad môžete kúpiť účet úrovne 21 za 150 dolárov.

Poketree tiež pôsobí ako všeobecnejší trh a predajcovia ponúkajú „služby liahnutia vajec“ a tričká. Samotná webová stránka zarába peniaze prostredníctvom grafických reklám a pravdepodobne pri každom predaji nízka provízia.

3. T-Mobile

T-Mobile je jedným z najväčších poskytovateľov mobilných a širokopásmových služieb v Spojenom kráľovstve a rýchlo využili program Pokemon Go na generovanie potenciálnych zákazníkov pre svoje podnikanie..

T Mobile Free Data for Pokemon Go Player

Dômyselne sa zapojili do jedného z najväčších problémov, ktorým čelia lovci Poke: potreba dát 3G a 4G! Svojim zákazníkom ponúkli bezplatne neobmedzené množstvo údajov pre Pokemon Go (po celý rok). T-Mobile tiež propagoval 50% zľavu na prenosné napájacie zdroje vo svojich obchodoch, takže poke lovci mali možnosť v prípade vybitia batérie.

Predstavili túto jedinečnú ponuku novým a existujúcim zákazníkom, takže pravdepodobne využijú tisíce nových potenciálnych zákazníkov kliknutím na trend Pokémona..

4. Šiška čas

Donut Time (austrálsky pekár) skočil na tento trend vytvorením špeciálnej škály šišiek Pokemon s názvom „Ja si vyberiem Piku!“ Nielenže donutka v limitovanej edícii vygenerovala front zákazníkov, ale aj jeden obrázok šišky na Instagrame. , nazbieralo 10 000 hodnotení Páči sa mi a takmer 2 000 komentárov.

Šiška Čas Pokemon Go Téma

Čas šišky je vždy rýchly na to, aby sme skočili na nové trendy, keď predtým vytvorili šišku Donald Trump! Pomocou Instagramu si vybudujú svoje publikum a sú jedným z najlepších príkladov mobilného marketingu.

5. Pop Shop, New Jersey

Táto reštaurácia v New Jersey je vždy populárna vďaka grilovaným syrovým sendvičom, ale s Pokemon Go v plnom prúde pritiahla ešte väčšie davy ľudí..

Všetkým hráčom Pokemon Go, ktorí si objednali vstup do reštaurácie, ponúkli zmrzlinu zadarmo. Propagácia fungovala tak dobre, došli.

pokestops

Pop Shop mal to šťastie, že sa nachádzal blízko Pokestopu, kde sa pravidelne objavujú nové pokebaly a ďalšie predmety. Tieto Pokestops sú úle pre hráčov Pokémona. V skutočnosti 71% hráčov navštívilo firmu jednoducho preto, že bolo v blízkosti Pokestopu.

Ak vlastníte firmu v blízkosti Pokestopu, bude oveľa jednoduchšie nalákať hráčov do vašej kaviarne, reštaurácie alebo obchodu..

6. McDonald’s Sponzorované pokestops

Pokemon Go bol doteraz úplne bez reklamy. Pre hráčov je to osviežujúce, ale frustrujúce pre podniky, ktoré nedokázali získať hotovosť priamo z aplikácie.

Všetko sa to zmení, pretože Niantic (tím za hrou) sa chystá otvoriť „sponzorované Pokestops“.

pokestop sponzorovala mcdonalds

Prvý, kto bude mať úžitok, bude McDonald’s. Dohodli sa, že v Japonsku sponzorujú 3 000 pokestopsov, čo pravdepodobne povedie k obrovskému nárastu pešej premávky, keď sa pokehunteri zastavia v McDonald’s, aby chytili Pokémona a doplnili palivo..

Starbucks sa tiež zapájajú do akcie a my sa čoskoro uvidíme sponzorovaného Starbucks Pokestopsa. Je to technika, ktorú Niantic predtým použil vo svojej predchádzajúcej hre „Ingress“, v ktorej bola Jamba Juice sponzorovaným miestom..

Niantic naznačil, že aj iné firmy sa budú môcť uchádzať o sponzorovaný Pokestop, ale boli presní, pokiaľ ide o podrobnosti. Sledujte vývoj svojich webových stránok.

7. L’inizio Bar, Queens

Jedna pizzeria prešla o krok ďalej. L’inizio Pizza Bar, ktorý sa nachádza na pokestope, zakúpil niekoľko „lákavých modulov“ z online obchodu Pokemon Go. Tieto návnady vytvárajú Pokémona rýchlejšie ako obvykle a sú aktivované 30 minút.

Zakúpené moduly návnady - bar L'tinizio

Lovci pokémonov aktívne smerujú k návnadám v nádeji, že chytia nového a vzácneho Pokémona. Keď manažér Sean Benedetti umiestnil do svojej reštaurácie modul návnady, videl, že jeho podnikanie vzrástlo o 75%, pretože zákazníci sa hrali, aby chytili všetko.

Mali sme ľudí, aby si sadli, sadli si, pár pív a zahrávali si hru Pokémon, vysvetlil Benedetti New York Post.

Podľa jedného prieskumu navštívilo firmu 68% hráčov Pokemon Go, pretože tam bola „návnada“. Štyridsaťosem percent z nich zostalo dlhšie 30 minút.

Ak prevádzkujete kaviareň, reštauráciu alebo bar, aktivácia návnady (stojí 100 pokecoínov – zhruba 1,49 dolárov) by mohla byť výnosnou návratnosťou investícií.

8. Austrálske banány

Podniky v reálnom svete určite môžu zvýšiť svoje kroky prilákaním hráčov Pokémona. To však neznamená, že chýbajú online podniky.

Zoberme si napríklad „Austrálske banány“. Nie je veľa šancí na vzrušujúci marketing sociálnych médií pre banánovú spoločnosť, ale svoj príspevok na Facebooku týkajúci sa Pokémona vykonali dokonale.

Austrálsky banán Pokemon Go

Príspevok bol ich najpútavejšou históriou všetkých čias, generoval vyše 7 000 lajkov a reagoval na stovky komentárov. Skvelý spôsob, ako vybudovať uznanie značky.

9. Whataburger

Whataburger použil podobnú iniciatívu, ale namiesto Pokémona photoshoppedoval obrázok hamburgera. Príspevok vygeneroval viac ako 80 000 reakcií a vystavil ich značku tisícom nových potenciálnych zákazníkov.

Whataburger Photoshop Obrázok Burger

10. WiFi zadarmo v nákupných centrách

Každý hráč Pokemon Go vie, že aplikácia je obrovským odtokom dát 3G a 4G. To je dôvod, prečo sa mnoho hrnú k bezplatným hotspotom wifi. Nákupné strediská zaznamenali tento trend po tom, ako v stánkoch s potravinami videli stovky hráčov.

Napríklad v Hongkongu sa od uvedenia hry zvýšil počet nákupných centier o 10 až 12%. Obchodné centrá na celom svete využívajú výhody a ponúkajú bezplatné Wi-Fi výmenou za e-mailovú adresu. Každý lovec poke, ktorý sa zaregistruje, je nový náskok.

11. Zážitkový park Six Flags

Zábavné parky a turistické miesta na celom svete sa od akcie Pokémon vyplácajú už od júla. Napríklad národná záhrada Šinjuku Gyoen (známa ako Park Pikachu) v Japonsku videla turistov čakajúcich vo fronte okolo bloku, aby vstúpili za cenu 200 jenov.!

Zábavný park Six Flags Adventure v New Jersey sa však posunul o krok ďalej. Vytvorili sprievodcu Poke, ktorý obsahoval mapu, ktorá pomohla návštevníkom nájsť všetky najlepšie pokémony v jeho bránach.

Pokémonová mapa Six Flags Adventure

12. Autobus Pokemon Go 24/7

Podnikanie je všetko o riešení problémov pre ľudí. A najväčší problém, ktorému čelia fanatici Pokémona, je dostať sa dosť rýchlo na to, aby chytil Pokémona!

pokemon ísť autobus New York

Tam prichádza 24/7 autobus Pokemon Go (je ozdobený ako Pikachu). Táto služba so sídlom v New Yorku účtuje 0,99 dolárov za každú navštívenú Pokestop, 24,99 dolárov za prevzatie telocvične a 49,99 dolárov za služby liahnutia vajec.

13. Jazda na taxíku v Pokémone v Londýne

Podobný podnik prevzal toto leto v meste Manchester vo Veľkej Británii. Za 20 libier vás jedna z taxislužieb v meste spáruje s konkrétnym „vodičom Pokémona“, ktorý vás prevedie najobľúbenejšími miestami v meste Pokémon v meste..

V Nashville začala spoločnosť s názvom Joyride (ktorá zvyčajne navštevuje návštevníkov jedinečných prehliadok mesta) ponúknuť súkromné ​​zájazdy Pokemon Go za 45 dolárov na osobu.

14. Tričká TeeTurtle Pokemon

Dôkazom toho, že internetové obchody môžu využiť aj šialenstvo, spoločnosť TeeTurtle predstavila škálu tričiek inšpirovaných Pokémonom..

Tričká TeeTurtle Pokemon

Spoločne dali obrovskú podporu sociálnym médiám, upozornili na pokémony v Pokémone a dali ľuďom hovoriť. Je vždy skvelý nápad predstaviť nový produkt, ktorý využíva nový trend. Malé podniky majú najlepšie predpoklady na rýchlu reakciu a získanie nového produktu na policiach.

15. Muncie Animal Shelter

Útulok pre zvieratá Muncie vždy hľadá dobrovoľníkov, ktorí im pomôžu chodiť so svojimi psami, a Pokemon Go ponúka perfektnú príležitosť nájsť nových chodcov pre psov. Ak ľudia lovia Pokémona, prečo im nedovoliť vziať si so sebou psa?

Kráčajte bohom a vyliahnite pokémona!

Niekoľko hodín po zverejnení slova cez Facebook mal Muncie rad ľudí čakajúcich na prechádzku so psami. Príspevok na Facebooku získal 25 000 akcií, čo ukazuje, aký silný môže dosah sociálnych médií dosiahnuť.

16. US Space & Raketové centrum

Americké vesmírne a raketové centrum nie je pre Pokémona úplne prirodzené, ale vďaka šikovnej iniciatíve vidia záplavu nových návštevníkov múzea..

Vesmírne centrum ponúka zľavový vstup pre tých, ktorí na telefóne zobrazujú aplikáciu Pokemon. Hostiteľom je „Safari Zone“ Pokémona. Rovnako ako lacný vstup, centrum tiež sľubuje, že bude mať svojich 22 pokestopov na sklade s návnadovými modulmi na generovanie stoviek nových Pokémonov.

Podľa tímu je to „bezpečný spôsob pre rodiny s deťmi, ako si užiť Pokémon Go a dozvedieť sa viac o výskume vesmíru!“

17. CitySen Lounge, Grand Rapids

Tento konkrétny hotel v Grand Rapids využil jedinečnú myšlienku zúčastniť sa bitky v Pokémone! Hra umožňuje každému používateľovi vybrať si tím, tím Mystic, inštinkt tímu alebo tímovú valoriu.

Zľava na Team Mystic

CitySen ponúkol všetkým hráčom tímu Mystic 10% zľavu, aby ich prilákali do baru. Je to ďalší spôsob, ako využiť vstavané funkcie hry.

Skákanie o trendoch je skvelý spôsob, ako zabezpečiť vašej firme krátkodobý nárast v oblasti dopravy, predaja alebo uznania. Pomaly pomáha budovať dlhodobé udržanie a dodáva vašej firme osobnosť.

Aj keď meškáte na večierok s Pokemon Go, vždy bude za rohom ďalší trend. Udržujte oči ošúpané a využívajte výhody!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me