Používate reklamy na Facebooku?

Pre majiteľov online obchodov je to fantastický spôsob, ako dostať svoje výrobky pred väčšie publikum. A čo je najdôležitejšie, dostanú vaše produkty pred správne publikum.

Pre majiteľov elektronického obchodu vám Facebook ponúka jednoduchý spôsob zacielenia na veľmi konkrétneho zákazníka a jeho nasmerovanie späť na váš web.

Pomocou určitých trikov a tipov môžete z nich vytlačiť ešte väčšiu hodnotu. Môžete získať viac kliknutí, lepšie zacielených zákazníkov a viac predaja.

1. Používajte karusel na viac produktov

Facebook vám teraz umožňuje vybrať reklamu na viacproduktový kolotoč. Existuje veľa dôvodov, prečo tento konkrétny typ reklamy zvyšuje mieru prekliknutia a znižuje vaše náklady.

kolotočové reklamy

V prvom rade je to zaujímavé a interaktívne. Zákazníci chcú prechádzať a vidieť viac produktov. Naša prirodzená intrika nás vedie k tomu, aby sme s ňou klikali a hrali sa. To k vašej značke pritiahne viac ľudí a zaujme ich.

Po druhé, ukážete skupinu produktov, ktoré spolupracujú. Pomocou tejto možnosti môžete rozprávať príbeh alebo vysvetliť, ako interaguje viacero produktov.

Po tretie, použitie tohto produktu predstavuje širšiu škálu výrobkov. Povedzme, že predávate snowboardové vybavenie. Zákazníci pravdepodobne nebudú chcieť kúpiť snowboard, ale pomocou karuselu môžete ukázať lacnejšie výrobky, ako sú topánky alebo vosk. Dáva im to oveľa väčší dôvod na kliknutie.

2. Použite videoreklamu

Algoritmus Facebooku aktívne uprednostňuje videoobsah. Pri použití videa sa vaša reklama s väčšou pravdepodobnosťou dostane do informačného kanála ľudí. Nielen to, ale je to pútavejšie ako formát. Štatistiky ukazujú, že viac ako polovica denných používateľov Facebooku sleduje videá na platforme každý deň.

Vaši zákazníci s väčšou pravdepodobnosťou zastavia a pozerajú video, pretože sa okamžite začne prehrávať, keď nad ním prechádzajú.

Môžete ho tiež použiť na zobrazenie vašich produktov v akcii. Napríklad Asos to robí, aby predviedli svoj sortiment oblečenia. Ak vlastníte obchod s módou, môžete urobiť niečo podobné sami. Pri vytváraní reklamy vyberte formát videa.

Asos

(Aj keď podľa nového emotikonu „nahnevanej tváre“ nie každý nový rad Asos miluje!)

3. Používajte „ponuky“ Facebooku

Každý, kto miluje predaj, a vaši zákazníci s väčšou pravdepodobnosťou kliknú, keď ponúknete zľavu.

Ak máte predaj svojich výrobkov, môžete si vytvoriť reklamu špecificky pre predaj alebo ponuku. Prečo nevytvoriť úvodnú ponuku, ktorá by lákala ľudí? Pozrite sa, ako spoločnosť Macy ponúka zľavu 25% na všetky produkty nad 100 dolárov.

Ponuka Macys

Najlepšie na tomto inzeráte je, že vaši potenciálni zákazníci ani nemusia opustiť Facebook, aby ho mohli uplatniť. Je tu menšie trenie a uzatvára sa medzera medzi predajom. Kliknutím na reklamu sa získa jedinečný kód, ktorý môžu použiť na vašom webe. Táto konkrétna metóda používa aj „sociálny dôkaz“ tým, že ukazuje ostatným, že si ich už nárokovalo „14 991 ľudí“. Celkovo vzaté, ide o skvelý spôsob, ako prilákať nových a existujúcich zákazníkov na vaše webové stránky.

4. „Zvýšte“ existujúci obľúbený príspevok

Niekedy si dáme pozor na spustenie reklamy, pretože nikdy nevieme, ako dobre to bude reagovať. Klikne niekto cez? Bude to plytvanie peniazmi? Preto je skvelý nápad vylepšiť existujúci príspevok. Môžete si vybrať príspevok, ktorý už vygeneroval veľa zdieľaní, prekliknutí a interakcií. Inými slovami, viete, že to funguje. Teraz ho jednoducho povzbudite, aby ste oslovili tisíce nových ľudí.

Môžete sa rozhodnúť propagovať ju ľuďom, ktorým sa už vaša stránka páči, alebo osloviť nových ľudí. (Ukážem vám niekoľko ďalších trikov so zacielením ďalej). Krása vylepšeného príspevku je, že už viete, že prináša výsledky. Vylepšite to a máte takmer zaručené viac predaja a pozornosti.

Propagovať príspevok

5. Zastavte predaj!

Nie každý inzerát sa musí zameriavať na predaj. Štúdie v skutočnosti ukazujú, že máme tendenciu vyladiť očividné reklamy. Zvykli sme si vidieť reklamy online, že ich automaticky ignorujeme. Namiesto toho hľadajte iné spôsoby, ako získať hodnotu zo svojho inzerátu.

Jednou z možností je propagácia udalosti. Ako majiteľ elektronického obchodu sú udalosti fantastickým spôsobom, ako zvýšiť povedomie o značke. Možno by ste mohli usporiadať udalosť na spustenie produktu vo vašej oblasti. Ak vlastníte obchod s módou, môžete usporiadať mólo alebo sponzorovať oblečenie. Ak prevádzkujete klenotníctvo, môžete usporiadať dielňu vo vašej oblasti. Potom pomocou udalosti na Facebooku získajte povedomie.

udalosť

Pozrite sa, ako spoločnosť Jasper’s Market využíva udalosť na predvádzanie svojich produktov. Nepredávajú nič aktívne, ale to všetko prispieva k prípadnému predaju.

6. Namiesto toho posilnite svoju identitu značky

Toto je ďalší skvelý spôsob reklamy bez toho, aby sa niečo skutočne predalo. Zoberme si napríklad North Face. Sú to outdoorové a dobrodružné obchody. Napriek tomu sa ich reklamy zameriavajú skôr na posilnenie identity svojej značky ako na priamy predaj.

Severná tvár

Chápu, že reklamy Facebook fungujú najlepšie, keď majú vizuálnu, inšpiratívnu a vírusovú povahu. Z dlhodobého hľadiska si vybudujú zákaznícku základňu a posilnia lojalitu k značke s touto formou reklamy.

7. Vytvorte vlastnú výzvu na akciu

Ak sa ma pýtate, je to jedna z najlepších nových funkcií Facebooku. Namiesto použitia jednoduchého formátu schránky vám teraz Facebook umožňuje vytvoriť osobnú výzvu na akciu. Značky a predajcovia elektronického obchodu sú stále veľmi nedostatočne využívaní. Napriek tomu to výrazne zvýši mieru prekliknutia.

Vytvorte si vlastnú výzvu na akciu

Pri nastavovaní reklamy choďte do sekcie „text a odkazy“. Umožní vám vybrať si z niekoľkých rozbaľovacích možností, napríklad „nakupujte teraz“, „získajte viac informácií“, „zaregistrujte sa“ atď. Môžete tiež zadať vlastnú výzvu na akciu. Tým sa vaši zákazníci budú aktívne snažiť kliknúť a zvýšiť váš potenciálny predaj.

vlastné výzvy na akciu

zacielenia

Facebook má jedinečnú schopnosť ponúkať špecializovanú reklamu. Zaznamenáva demografické údaje a údaje o polohe väčšiny jej používateľov. Zbiera tiež ich záujmy, záľuby a pracovné miesta. Všetky z nich sú veľmi užitočné pre majiteľov elektronického obchodu. Existuje však ešte niekoľko výkonnejších spôsobov zacielenia vašich reklám. Tu je niekoľko jednoduchých nápadov.

8. Zacieľte návštevníkov svojich webových stránok

Mnoho majiteľov obchodov inštinktívne využíva reklamy Facebook na oslovenie nových zákazníkov. V skutočnosti je však oveľa efektívnejšie zacieliť na ľudí, ktorí už navštívili váš web. Už sú oboznámení s vašou značkou. Už prehliadali vaše produkty. Tam už je spojenie, takže je väčšia pravdepodobnosť, že si ich kúpite. Musíte im len pripomenúť! Pomocou reklám na Facebooku im môžete pripomenúť svoj web a posilniť svoju identitu svojej značky.

Najprv musíte použiť malý kúsok kódu nazývaný „pixel Facebook“. Umiestnite ho na svoj web, aby Facebook mohol zhromažďovať informácie o tom, kto navštívil váš web. Pri nastavovaní reklamy teraz kliknite na možnosť Vlastné publikum.

Návštevnosť webu Taregt

Zobrazí sa táto možnosť. Teraz bude Facebook zacielený na používateľov, ktorí už boli na vašom webe. Pravdepodobnejšie získate prekliknutie a predaj pomocou tejto techniky.

9. Zacieľte na svojich odberateľov e-mailov

Opäť sa použije rovnaká metóda ako je uvedené vyššie. Až teraz je vaše cieľové publikum s vami ešte pevnejšie spojené. Zaregistrovali sa do vášho zoznamu e-mailov, čo znamená, že sa už o vaše produkty veľmi zaujímajú. Niekoľko starostlivých reklám na Facebooku ešte viac zvýši povedomie o vašej značke a presvedčí ich, aby si kúpili.

Cieľový zoznam e-mailov

10. Zamerajte sa na ľudí v procese kúpy niečoho

Facebook nedávno spustil novú časť svojho algoritmu zacielenia. Hovorí sa tomu „správanie“, zakrúžkované nižšie.

Cieľové nákupné správanie

Ak v rozbaľovacej ponuke vyberiete možnosť „Nákupné správanie“, môžete sa zamerať na ľudí, ktorí práve kupujú konkrétny produkt. Povedzme, že ste prehliadali webové stránky, ktoré chcú kúpiť novú hernú konzolu. Pomocou súborov cookie vo vašom prehliadači Facebook vie, kedy ste hľadali novú konzolu, takže vám začne zobrazovať reklamy prispôsobené na hranie. Pravdepodobne ste to zažili sami.

Ako predajca elektronického obchodu môžete tabuľky prehodiť. Teraz môžete zacieliť na ľudí, ktorí práve kupujú konzolu. Perfektné, ak predávate hry alebo príslušenstvo. Môžete to urobiť pre čokoľvek: šperky, módu, slnečné okuliare atď.

11. Zacielenie na ľudí na základe ich príjmu (alebo nadpriemerných online platiteľov)

Ak skladujete drahé výrobky, vaša reklama sa zvyčajne premrhá na zlomeného študenta! Povedzme, že predávate luxusné kúpeľové mydlá za 100 dolárov za mydlo alebo prémiové slnečné okuliare za 500 dolárov za pár. Jednoznačne máte na mysli špecifický špičkový trh. Nikdy som nevidel zlomeného študenta, ktorý by na 100 dolárov mydla uviazol 100 dolárov, takže ak povýšite svoj produkt na toto široké publikum, len hádzate reklamné peniaze do vzduchu..

Cieľový príjem

Zacielením na ľudí, ktorí majú iba vysoký čistý majetok alebo vysoký priemerný príjem, je pravdepodobnejšie, že zasiahnete svoje cieľové publikum.

Facebook tiež kategorizuje tých, ktorí trávia viac ako priemer online. Títo používatelia Facebooku, samozrejme, radi dostanú svoje kreditné karty a radi nakupujú online. Sú to dokonalí používatelia, na ktorých majú byť zacielení, najmä keď sa zúžia na záujmy a demografické údaje.

12. Zamerajte sa na rodičov podľa veku svojich detí (alebo cieľových tehotných matiek!)

Toto je skvelé pre každého, kto predáva detské výrobky, detské oblečenie alebo výrobky pre rodičov. Je zrejmé, že rodičia s deťmi majú obrovský vekový rozdiel. Zacielenie na „rodičov“ by mohlo znamenať rodičov s tínedžerom. Docela zbytočné, ak predávate detské doplnky. Facebook to teda rozdelí na vek detí rodiča.

Cieľové rodičia

Tesne pod touto úrovňou je aj „nastávajúce matky“. Ak predávate detské oblečenie, je to obrovský trh, na ktorý sa môžete obrátiť, a Facebook vám umožňuje propagovať priamo všetky tehotné mamičky na celom svete!

13. Zamerajte niekoho na dlhodobý vzťah

Páry, ktoré sú od seba vzdialené, milujú posielanie darčekov. Môžete im pomôcť tým, že ich zacieľujete priamo. Facebook používa rôzne analytické údaje na identifikáciu párov, ktoré sú v diaľkových vzťahoch.

Cieľové vzťahy

Ako vidíte na obrázku, môžete zacieliť aj na ľudí, ak majú výročie. Títo ľudia vždy hľadajú darček v blízkej budúcnosti. Môžete tiež zacieliť na priateľov s novým zamestnaním alebo na priateľov nedávno zapojeného páru. Sú to ľudia, ktorí pravdepodobne niečo kúpia.

Optimalizácia obrazu

Facebook uprednostňuje obrázky a videá pred ostatnými formami obsahu, takže ich musíte dostať do poriadku. Musíte zastaviť ľudí v ich stopách pomocou pútavej fotografie. Tu je niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu.

14. Použite biele pozadie

Odborníci na reklamu vykonali tisíce testov a dospeli k záveru, že biele pozadie vyvoláva viac prekliknutí. Prečo? Pretože vo všeobecnosti priťahuje pozornosť. Weboví dizajnéri pravidelne využívajú medzeru na zvýraznenie hlavného objektu.

Biely vesmír

Na tomto obrázku sa dozviete, ako oranžová vyskočí z obrazovky. Posilňuje to biela obrazovka za ním. Oko zákazníka je k nemu automaticky priťahované a je oveľa pravdepodobnejšie, že klikne na odkaz. Vyskúšajte sami so svojimi vlastnými reklamami.

15. Použite pravidlo tretín

Tretie pravidlo je princíp dizajnu, ktorý pomáha vytvoriť pocit rovnováhy v obraze. Implementácia tejto zásady je jednoduchá; rozdeľte svoj obrázok na 9 rovnako veľkých polí nakreslením dvoch čiar vodorovne a dvoma zvisle. Umiestnením hlavného predmetu reklamy do prierezov nakreslených čiar získate vyvážený pocit. Toto je reklama, ktorá implementovala toto pravidlo:

Pravidlo tretín

Títo chlapci to chápu úplne presne tu. Jasné farby sa objavia, zatiaľ čo je tu pocit jednotnosti a rovnováhy – to všetko vďaka praktickému šikovnému „pravidlu tretín“. Všimnite si, aké sú úmyselné proporcie predmetov; dve tretiny reklamy budú topánky (primárny objekt), zatiaľ čo posledná tretina bude značka (sekundárny objekt). Poskytuje to vizuálnu hierarchiu, v ktorej ste prvýkrát oslovení krásnymi sieťami a potom ste sa predstavili značke. Taktiež dodávajú produktu a logu tónu dýchacieho priestoru, vďaka čomu je elegantný a vyvážený. Prečítajte si viac o princípoch dizajnu reklám Facebook.

16. Výrobok vždy dávajte do správnej ruky

Tento trik sa môže zdať čudný, ale štatistiky ukazujú, že produkty sa predávajú lepšie, keď sú inzerované v pravici. Blázon! Ale pravda. Všetko je založené na vekových znalostiach marketingu. Napríklad v obchode sú položky, ktoré si pravidelne kupujete, pri pohybe nadol umiestnené na pravú stranu.

Koksová pravá ruka

Rovnaký trik môžete použiť online. Naše oči sú okamžite pritiahnuté k pravej ruke. Pre väčšinu z nás je to prirodzenejšie.

Pri online marketingu a reklame môžete použiť najrôznejšie triky jedi.

BONUS TRICK! 17. Pri určovaní cien použite presný údaj

Vaša myseľ spracuje jednoduchú postavu oveľa rýchlejšie ako tá s haliermi. Namiesto propagácie slnečných okuliarov za 14,95 dolárov ich propagujte za 15 dolárov. Nebojte sa zaokrúhliť nahor alebo nadol s cieľom dosiahnuť lepšiu mieru prekliknutia.

Pomocou týchto trikov môžete dosiahnuť oveľa viac predaja v krátkodobom aj dlhodobom horizonte.

Ako vždy som tu, aby som odpovedal na všetky otázky týkajúce sa reklamy alebo marketingu Facebook všeobecne. Vďaka za prečítanie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me