Riadenie premávky je ťažké. Naozaj ťažké.

Je skľučujúce vidieť na svojej analytike rovnomernú čiaru, napriek všetkej usilovnej práci.

Existuje riešenie: obsah. Publikovanie zaujímavého, informatívneho a pútavého obsahu pritiahne na vaše stránky tisíce návštevníkov. Funguje to pre majiteľov obchodov s elektronickým obchodom, blogerov a takmer každú inú firmu, akú si viete predstaviť.

Vaši čitatelia budú zdieľať skvelý obsah a pomôžu vám dostať sa do najvzdialenejších kútov internetu. S každým novým blogom, videom alebo infographic zachytíte nových potenciálnych zákazníkov a pošlete ich späť na svoje webové stránky.

Účinná stratégia má tri zlaté pravidlá a dnes ich rozdeľujeme na kúsky:

  1. Prichádza so skvelými nápadmi
  2. Dodržiavanie pravidelného obsahu
  3. Optimalizácia pre tony dopravy

ČASŤ 1: Prísť s nápadmi na obsah

Tam je veľa obsahu, takže bude trvať niečo špeciálne, aby vynikli. Musíte prísť s jedinečným a výkonným obsahom. Ale ako na Zemi stále prichádzate so solídnymi nápadmi?

1. Použite službu Buzzsumo a zistite, aký obsah ju zabíja online

Povedzme, že začínate úplne prázdnou tabuľou. Máte úplne nový web, ale neviete, aký obsah vytvoriť. Zadajte Buzzsumo.

Buzzsumo vám zobrazuje najobľúbenejší obsah v danej kategórii. (V tomto prípade „hamburgery v New Yorku“. Môžete hľadať čokoľvek od „marketingu sociálnych médií“ po „nehnuteľnosť“.) Ako vidíte, najlepší obsah je jednoduchý a priamy: zoznam najlepších burgerov v New Yorku York.

buzzsumo

Ak už máte na svojich stránkach existujúci obsah, môžete pomocou služby Buzzsumo vyhľadať svoju vlastnú webovú stránku. Prináša najobľúbenejší obsah na sociálnych sieťach.

Rada je tu jednoduchá. Zistite, čo funguje a vytvorte si to sami. Robte viac z toho, čo funguje.

2. Pomocou služby Google Analytics zistite, čo zatiaľ funguje

google analytics

Čo ak vytvárate obsah niekoľko mesiacov s malou návratnosťou? Niečo nefunguje, ale musíte problém zdôrazniť.

Preto je služba Google Analytics veľmi užitočná. Ponorte sa do svojho účtu Analytics a choďte na správanie > obsah stránky “.

google analytics

Tu môžete prejsť do každého blogu alebo obsahu, ktorý ste uverejnili. Ukáže vám, ktorá bola najväčšia návštevnosť, najdlhšia doba na mieste a najnižšia miera odchodov.

Vyhľadajte vzory vo svojom najobľúbenejšom obsahu. Aká bola téma obsahu? Aký bol formát? Čo je to blog, infographic alebo video? Mal silný názov?

Zistite, prečo tento obsah fungoval, a urobte oveľa viac! Rovnako priekopa všetky formáty a témy, ktoré nepriťahujú dopravu. Je to strata času.

3. Označte dôležité priemyselné udalosti

Najjednoduchší spôsob, ako prísť s aktuálnym a relevantným obsahom, je pozerať sa na svet okolo seba.

Jednou z najdôležitejších udalostí v kalendári spustenia je pre mňa konferencia TechCrunch. Takže som o tom vytvoril aktuálny obsah. To isté môžete urobiť v akomkoľvek odbore.

Povedzme, že prevádzkujete športovú spoločnosť. Viete, že olympiáda prichádza v auguste, čo vám dáva veľa tém, o ktorých by ste mali písať.

Označte tento dátum vo svojom kalendári, ako aj všetky ďalšie významné udalosti na ceste. Nastavte si pripomienku týždeň pred každou udalosťou a vytvorte si o tom určitý obsah. To znamená, že na veľkú udalosť budete mať vždy pripravený nejaký relevantný a aktuálny obsah.

Jednoduchá. Jednoduchá. To by malo okamžite začať vyplniť váš kalendár obsahu

4. Prečítajte si blogy

Stephen King slávne povedal:

Stephen King

Ak nemáte čas na čítanie, nemáte čas písať.

Čítanie nielen zdokonaľuje vaše písacie schopnosti, ale tiež vám dáva nápady a inšpiráciu. Každý deň trávim aspoň hodinu čítaním článkov a blogov. Na jednej relácii zapíšem asi desať rôznych nápadov na nový obsah.

Možno blog nezodpovedal niektoré otázky. Možno máte vlastný názor. Vyhľadajte nový uhol existujúceho obsahu.

5. Otázky Quora

Existujú blogy a videá, ktoré odpovedajú na otázky ľudí.

Ľudia hľadajú informácie o novej téme alebo niečo jasnejšie. Ľudia konzumujú obsah, pretože majú problém, ktorý je potrebné napraviť. Vašou úlohou je vyriešiť ich problémy. Odpovedzte na ich otázky.

Quora je na to nevyužitý zdroj. Užívatelia uverejňujú skutočné otázky každý deň. A ak sa vás niekto opýta, môžete zaručiť, že sa tisíce ďalších zaujímajú o to isté.

Tu sú prvé dve otázky, ktoré sa objavia v mojom informačnom kanáli, keď sa prihlásim na server Quora:

Quora

Okamžite to sú dva fantastické nápady pre blogový príspevok. V skutočnosti je množstvo nápadov na obsah, ktoré môžete z týchto dvoch otázok vygenerovať, obrovské.

Získajte svoj vlastný účet v službe Quora, zadajte svoje obľúbené témy a vila – okamžitá inšpirácia.

6. Spýtajte sa svojich zákazníkov / čitateľov

Ak chcete zvýšiť vážnosť návštevnosti, musíte vytvoriť obsah, ktorý vaše cieľové publikum hľadá. Takže hádajte, ktorí sú najlepší ľudia, ktorých sa pýtajú … Je to tak, vaši existujúci zákazníci!

Pomocou kanálov sociálnych médií sa spýtajte svojich existujúcich čitateľov na obsah, ktorý by chceli vidieť. Pokúste sa byť konkrétny a dať im možnosť. Napríklad sa opýtajte, či by radšej nechali váš ďalší blog zamerať sa na sociálne médiá alebo e-mailový marketing. Sčítajte hlasy a máte odpoveď.

7. Podeľte sa o svoje skúsenosti

Niektoré z najúčinnejších častí obsahu čerpajú z osobných skúseností. Zamyslite sa nad niečím, čo vás v posledných mesiacoch napadlo a podeľte sa o svoje skúsenosti. Vaši čitatelia radi čítajú o skutočnom živote, či už dobrom alebo zlom.

Môj prvý príklad je nesmierne pozitívny zážitok, ktorý (pochopiteľne) vygeneroval tonu čitateľov:

ari messe

Priznajme si to, väčšina z nás nemá štyri podniky v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Ale aké úspechy môžete odovzdať svojim čitateľom? To, čo ste sa nedávno dozvedeli, by pomohlo ostatným?

Funguje to rovnako dobre, keď ste úprimní vo veciach, s ktorými ste bojovali. Ali Messe je v tom fantastický:

ari messe

Pokúste sa napísať čestný a osobný článok najmenej raz mesačne. Okamžite riadi premávku, pretože je relatívna, jedinečná a dodáva vašej spoločnosti osobnosť.

8. Pozrite sa na vaše komentáre

Tento je jednoduchý. Ponorte sa do sekcie komentárov pod vašimi blogmi alebo videami a vyhľadajte bystré komentáre. Vyhľadajte tých, ktorí chcú ďalšie vysvetlenie.

Použite to ako základ pre ďalší obsah. Ukazuje čitateľom, že s nimi aktívne komunikujete, a zaujímate sa o ich príspevky.

Odpovedá tiež na otázku, ktorú sa pravdepodobne pýtajú aj stovky ďalších.

ČASŤ 2: Naplnenie kalendára obsahu

Teraz by ste mali preplávať fantastickými nápadmi na obsah. Teraz je čas zmeniť ich na skutočné obsahy a naplánovať ich do kalendára. Na nastavenie kalendára obsahu môžete použiť skromný Apple iCal. Tiež rád používam program Sprout Social na pomoc pri integrácii môjho sociálneho média a obsahu.

klíčiť sociálne

9. Záväzok dodržať týždenné termíny

Ak si nedáte termíny, rýchlo zistíte, že vaša práca sa nedokončí.

Dodržujte rozvrh publikovania, ktorý je realistický. Ďalej vás budem hovoriť niekoľkými realistickými termínmi, ku ktorým sa zaviazať.

Aktívne vytvárajte obsah a zverejňujte obsah do svojho týždenného rozvrhu. Nastaviť ako prioritu.

10. Uverejňujte 2 blogové príspevky týždenne

2 blogové príspevky sú jednoduchý a uskutočniteľný cieľ pre každú malú firmu. Vytvorenie blogu nemusí trvať dlhšie ako pár hodín. A to vám dá dva veľké šance na zvýšenie návštevnosti vašich stránok každý týždeň.

Počas alternatívnych dní môžete dať druhému nátlaku na sociálne médiá každému, kto ho zmeškal.

11. Uverejňujte 1 obsah mrakodrapov za mesiac

Obsah mrakodrapu je veľký, šťavnatý a odvážny obsah, ktorý vzbudzuje veľký záujem. Je to omnoho efektívnejšie ako malé blogové príspevky, ale je to tiež omnoho väčšie úsilie.

V podstate hľadáte vytvorenie niečoho definitívneho zdroja. Môže to byť napríklad kompletný sprievodca nástrojmi sociálnych médií v roku 2016.

Mohli by to byť najlepšie snowboardové triky všetkých čias. Nech už si vyberiete čokoľvek, urobte z neho veľký, vzrušujúci a vysoko zdieľateľný.

Krása mrakodrapov spočíva v tom, že prostredníctvom okamžitého zdieľania získate obrovský príliv okamžitej premávky. Získate tiež pekný dlhý chvost návštevníkov, ktorí hľadajú obsah pomocou vyhľadávacích nástrojov.

Uč sa viac: Kľúč k obrovskej a konzistentnej premávke: Technika mrakodrapu

12. Jedno video mesačne

Vedeli ste, že videoobsah je najbežnejšou formou obsahu? No tak to je. Nie je to také jednoduché ako vyradiť príspevok z blogu, ale z dlhodobého hľadiska to môže byť oveľa efektívnejšie.

Môže to byť také jednoduché, ako hovoriť do fotoaparátu a načrtnúť niektoré kľúčové fakty alebo štatistiky. Pokiaľ poskytujete cenné informácie, vyskúšajte ich na rôznych nosičoch.

Fungovalo to celkom dobre pre Mariju Hamedovú, ktorá získala 100 000 pozretí tohto jednoduchého, ale informatívneho videa.

13. Jeden ebook alebo veľký projekt ročne

Okrem bežného obsahu by ste mali naplánovať jeden veľký projekt za rok. Týmto projektom by mohla byť elektronická kniha alebo biely papier. Toto sú autoritatívne príručky, ktoré sa skutočne hlbšie zaoberajú konkrétnym predmetom.

Postavia vás ako odborníka na danú tému a poskytnú čitateľom obrovský prehľad o vašich schopnostiach. Je ideálny na budovanie dôvery.

Nielen to, ale sú tiež osvedčeným vodičom premávky. Ľudia budú vždy loviť elektronické knihy a rozšírený obsah. Ešte lepšie je, že budú mať e-mailovú adresu, aby ju dostali. Použitím elektronickej knihy ako „hlavného magnetu“ získate tisíce e-mailových adries.

A – uhádli ste – e-mailové informačné bulletiny vedú k vážnemu prenosu.

14. Nechajte iné, aby za vás urobili tvrdú prácu

Vytváranie obsahu môže byť vyčerpávajúce. Tu je trik: využite obsah vytvorený používateľmi.

Urobte to, čo urobil Starbucks, a prinútite svojich používateľov, aby zverejňovali fotografie vášho produktu v akcii. Starbucks usporiadala súťaž, v ktorej si zákazníci mohli zdieľať fotografie svojich pohárov čmáranice.

Starbucks

Výsledok? Týždne v hodnote úžasného bezplatného obsahu, ktorý môžete uverejňovať online. Buďte kreatívni, môžete robiť niečo podobné s takmer čímkoľvek.

Toto je ešte jednoduchší tip: povzbudzujte používateľské recenzie na všetko, čo predávate. Je to jednoduchý spôsob, ako pravidelne aktualizovať nový obsah na webe (ideálny pre SEO).

15. Všetko nasaďte. Celý čas.

Po zverejnení nového blogu si položte jednu jednoduchú otázku: Čo s tým môžem urobiť?

Mohli by ste tieto informácie zmeniť na podcast? Mohli by ste vziať kľúčové fakty a vytvoriť silný infographic? Mohli by ste to zmeniť na video alebo animáciu YouTube?

Rovnaký obsah môžete znova použiť rôznymi spôsobmi. Vaše publikum rád trávi obsah rôznymi spôsobmi, takže im ho dajte! Šetrí vám to veľa času na výskum a môžete vygenerovať trikrát toľko prenosu.

Rozložený obsah rozložte v najbližších mesiacoch a váš kalendár sa začne pekne dopĺňať!

ČASŤ 3: Optimalizácia pre prevádzku

Zatiaľ som vám ukázal, ako prísť so skvelým obsahom a začať so solídnym rozvrhom. Chýba nám však posledná časť: ubezpečte sa, že vedie veľa ton dopravy.

Nakoniec, ak uverejníte blog a nikto ho neprečíta, skutočne existuje?

16. SEO Kľúčové slová

Jedným z dôvodov, prečo je obsah tak dobrý v riadení obsahu, sú výhody vyhľadávacieho nástroja. Po prvé, Google má rád veľa pravidelných aktualizácií a obsahu.

Po druhé, obsah pomáha spoločnosti Google lepšie porozumieť tomu, kto ste a čo robíte. Použitím vysoko zacielených kľúčových slov vo svojom obsahu môžete prostredníctvom Google zvýšiť návštevnosť.

Vyberte kľúčové slová, ktoré chcete hodnotiť, a urobte z nich obrovskú časť vášho obsahu. Vráťme sa k nášmu príkladu hamburgera. Mali by ste sa ubezpečiť, že váš obsah obsahuje veľa odkazov na hamburgery a New York.

Je to tak jednoduché, ale funguje to.

Uč sa viac: Kreatívne spôsoby, ako nájsť kľúčové slová s najvyšším hodnotením a konverziou

17. Titulky vrahov

Ak skutočne chcete zvýšiť návštevnosť, musíte sa odlíšiť od všetkých ostatných častí obsahu. Vaše titulky a tituly musia preraziť hluk a presvedčiť ľudí, aby na ne klikli.

Strávte najmenej 20% svojho času vytvorením slova, ktorá je perfektná pre slovo. Nech je to fascinujúce, škádlení a do tváre. Ak túto časť nedostanete správne, stratili ste čas na hlavný článok!

Tip pre tip: Napísal som praktickú príručku, ako vytvoriť titulky vrahov. Používajte ho dobre!

18. Vždy zahrňte mačiatka

Mačiatka jazdia veľa premávky.

mačiatko

Obsahová stratégia je stále najlepším (a najlacnejším) spôsobom, ako zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok. Ale to nie je ľahké.

Získanie dopravy vyžaduje čas, trpezlivosť a rozvrh. Je to kľúč k dlhodobej a cennej premávke.

Preto je kalendár najlepším priateľom výrobcu obsahu! Máte nejaké otázky alebo myšlienky na túto tému? Dajte mi vedieť v sekcii nižšie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me