Jak trudno jest reklamować swoją witrynę e-commerce?

Co musisz zrobić, aby zwiększyć świadomość marki i zwiększyć ruch?

Staramy się, aby marketing e-commerce był trudniejszy niż powinien. Trzymanie się podstaw to najlepszy wybór.

książki marketingowe

Przykładem? Te trzy duże wskazówki marketingowe od ekspertów w branży. Nie ma w tym nic niezwykłego. Możliwe, że już wiesz, że powinieneś robić te trzy rzeczy. Może potrzebujesz przypomnienia i skupienia się na znalezieniu dla nich czasu? Jeśli tak, proszę bardzo.

Wskazówka 1: Uruchom SEO

Dotarliśmy do Rebecca Gill, projektanta stron internetowych, marketera internetowego i właściciela Web Savvy Marketing. Przez siedem lat jej firma działała na rynku, Web Savvy Marketing stał się jednym z najlepszych w branży projektowania stron internetowych. Rebecca jest wykwalifikowanym profesjonalistą, którego opinia jest bardzo poszukiwana ze względu na wkład w zasoby edukacyjne w zakresie SEO.

Zapytaliśmy, co doradza klientom, którzy zatrudniają jej firmę, w zaprojektowaniu nowej witryny e-commerce. Rebecca powiedziała, że ​​najpierw martw się o SEO, a potem projektowanie: „Przed rozpoczęciem projektowania, kodowania lub uruchomienia upewnij się, że SEO i badania są wykonane. SEO po uruchomieniu jest o wiele za późno. ”

To interesująca wskazówka, ponieważ myślę, że większość z nas odwraca to równanie. Martwimy się tylko o uruchomienie witryny i uruchomienie, a następnie skupienie się na dodawaniu elementów SEO.

pisanie na komputerze

Oczywiście, jedną z najważniejszych części SEO jest treść zamieszczona na Twojej stronie. Jest to poważny problem zarówno dla wyszukiwarek, jak i osób odwiedzających. Dlatego pisanie doskonałej kopii jest koniecznością, jak czytamy w tym artykule na temat 9 praw SEO Copywriting.

A jeśli chcesz, aby ktoś przeczytał ten artykuł, a także poprosił wyszukiwarki o prawidłowe indeksowanie go, potrzebujesz chwytliwego nagłówka. W tym artykule podajemy dziewięć wskazówek na temat tworzenia nieodpartych nagłówków zebranych od najlepszych na świecie autorów blogów.

Wskazówka 2: Marketing w mediach społecznościowych

Według Shelly Peacock, projektanta WordPress i właściciela szybko rozwijającej się grupy Spinbird, media społecznościowe to kluczowa taktyka marketingowa każdej witryny e-commerce, „W zależności od produktu ulepszaj go, gdy tylko jest to możliwe.” Jej dziesięcioletnia firma jest najbardziej znana z tego, że koncentruje się na edukacji swoich klientów, a marketing w mediach społecznościowych jest tylko jednym obszarem, dla którego zapewniają dostosowaną pomoc.

Shelley podała tę wskazówkę za pośrednictwem Twittera, gdzie ma ponad 1800 obserwujących. To oczywiście jedna z jej ulubionych stron społecznościowych. Ale nie zapomnij o Facebooku i LinkedIn, a także Pinterest i Instagram.

Media społecznościowe

W rzeczywistości zidentyfikowaliśmy Instagram jako najlepszą witrynę mediów społecznościowych do użytku przez e-krawców, a nawet przedstawiamy studium przypadku jednej kobiety, która zarabia 15 000 USD za każdym razem, gdy przesyła sponsorowany post. Jeśli masz czas i zasoby, aby poświęcić się jednej sieci społecznościowej, być może najlepszym wyborem będzie Instagram; czytaj więcej o tym tutaj.

Wskazówka 3: Listy e-mail

Shelly Peacock z The Spinbird Group dała nam kolejny złoty samorodek marketingowy, gdy powiedziała: „Zbierz wszystkie e-maile, które możesz – to jest lepsze niż kiedykolwiek dla biznesu”. Aby Twoje wiadomości wyglądały bardziej profesjonalnie, Shelly sugeruje pobranie bezpłatnego programu, takiego jak HTMLsig, w celu dodania niestandardowej linii podpisu.

Wiedziałeś już o tworzeniu listy e-mailowej, prawda? Ale są szanse, że zapomniałeś o jego znaczeniu. Łatwo jest się tak pochwycić w SEO i mediach społecznościowych oraz blogowaniu i rozwoju produktów i brandingu, że zapominasz o prostych, ale sprawdzonych metodach marketingu.

Jednym z najlepszych sposobów, aby zachęcić odwiedzających do włączenia się do przyszłych e-maili marketingowych, jest zaoferowanie magnesu ołowiowego. Wiesz, te wyskakujące okienka, które proszą o imię i adres e-mail w zamian za infografikę, eBook lub wideo pokazujące 10 najlepszych wskazówek na… cokolwiek. W tym artykule można znaleźć wszelkiego rodzaju innowacyjne pomysły na stworzenie wielkiego magnesu ołowiowego.

A kiedy już stworzysz ten doskonały magnes ołowiowy, musisz zaprojektować przycisk wezwania do działania, który naprawdę zachęci odwiedzających witrynę do skorzystania z Twojej oferty. Potrzebujesz pomocy? Tutaj mamy wskazówki dotyczące tworzenia magnetycznego wezwania do działania.

Więc masz to. Eksperci zabrali głos i przypomnieli mi, że podstawy SEO, marketingu w mediach społecznościowych i budowania listy e-mail są nadal aktualne jak zawsze w promocji Twojej witryny e-commerce.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me