5 Покрокове керівництво з найму менеджера соціальних медіа-фрілансерів

Це гість від Меггі Аланд від Fit Small Business.

У Facebook, Instagram та Twitter разом є понад 3 мільярди активних користувачів щомісяця. Популярність соціальних медіа плюс економічність реклами в соціальних медіа роблять її привабливою маркетинговою платформою для всіх типів бізнесу. Як результат, очікується, що робочі місця з управління соціальними мережами в США зростуть на 9 відсотків протягом наступного десятиліття. У вас буде конкуренція, якщо ви хочете найняти найкращого позаштатного менеджера соціальних медіа.

Ось чому ми склали цей всеосяжний посібник з найму позаштатного менеджера соціальних медіа.

У цій статті ми розкриваємо, як:

 1. Створіть казкову рекламну роботу, щоб залучити позаштатного менеджера соціальних медіа
 2. Розробіть скринінг-інтерв’ю фрілансера
 3. Організуйте конкурс чи пробний період, щоб вибрати потрібну людину
 4. Уникайте афери
 5. Напишіть контракт на фрілансер

Давайте розпочнемо.

5 Покрокове керівництво з найму менеджера соціальних медіа-фрілансерів

Contents

1. Створіть казкове оголошення про роботу

Менеджери з найму не завжди знають, як скласти найкращу характеристику роботи чи де її опублікувати. Оптимізація вашої вакансії та розміщення її на такому веб-сайті, як справді, який отримує багато трафіку на роботу, збільшить ймовірність того, що кандидати відгукнуться на вашу посаду замість іншого.

Виходять з моря оголошень про роботу. Дотримуйтесь наших порад нижче та залучайте якісних фрілансерів у соціальних мережах.

Діліться цікавими лайками про свою компанію чи команду

Ваша посада на зовнішніх позаштатних робочих дошках слугує рекламою не лише роботи, але і бренду вашої компанії. Скористайтеся можливістю продати свою компанію. Не встояйте перед закликом включити лише основну інформацію, таку як місцезнаходження, назва та галузь. Натомість представляйте свою компанію таким чином, щоб хвилювати кандидатів. Деякі сайти, такі як Monster, навіть дозволяють розміщувати фотографії, щоб показувати своє робоче місце, членів команди та веселу командну діяльність. Розглянемо приклад з AirBnB.

Огляд компанії AirBnB

(Вступ AirBnB у оголошенні про роботу менеджера соціальних мереж)
Джерело: Buffer Social

У вашому оголошенні про роботу, як у наведеному вище, включіть детальну інформацію про те, що робить вашу компанію цікавим або привабливим місцем для роботи, що ви робите, щоб покращити світ чи покращити життя ваших клієнтів та які цінність вашої компанії. Принаймні, ваш опис повинен викликати зацікавленість кандидатів і може бути достатньо, щоб змусити їх прочитати решту вашої посади та подати заявку

Зберігайте назву роботи простою

У той час як багато компаній намагаються зробити цікаві речі, придумуючи такі творчі назви, як “Менеджер соціальних медіа Rockstar”, ми рекомендуємо вам зберігати назву чітко, щоб можна було знайти ваше оголошення про роботу. Наприклад, найменування вакансії, менеджер соціальних медіа, є більш поширеним, і шукачі роботи з більшою ймовірністю знайдуть ваше оголошення, якщо воно має загальну назву.

Назва “Менеджер соціальних медіа” містить насправді понад 2000 оголошень на роботу. На відміну від цього, “Social Media Rockstar” пропонує насправді лише 18 посад на роботу.

Унікальні назви робочих місць, швидше за все, підпадають під титри, які точно відповідають шуканим ключовим словам. Тому скористайтеся простою назвою вакансії на зразок “Менеджер соціальних медіа”, щоб збільшити шанси на те, що вас знайдуть якісні фрілансери. Кандидати часто використовують набір загальних ключових слів під час пошуку конкретної роботи на інтернет-дошках. Тож полегшіть їм пошук вашої реклами.

Опишіть веселих членів команди, з якими вони працюватимуть

Коротко включіть інформацію про свою команду. Багато фахівців із соціальних медіа дуже комунікабельні. Насправді вони, можливо, обрали цю лінію роботи, тому що люблять спілкуватися з людьми. Знаючи, що вони будуть частиною команди та працюватимуть не поодинці, можна додати до вашої реклами вакансії позаштатної роботи.

Будьте чіткі, де буде виконуватися робота

Важливо, щоб ви чітко зазначали, чи потрібна робота для переїзду, чи потрібно виконувати роботу на певній ділянці. Переїзд може бути виправданим для багатьох кваліфікованих претендентів, особливо тих, хто має сім’ю. З іншого боку, якщо робота віддалена, рекламуйте це. Роботи, які віддалені на 100 відсотків, залучають набагато більше кандидатів, тож повідомте їх, чи можлива робота поза робочим сайтом.

Надайте огляд позиції

Довгий нудний перелік робочих обов’язків і повсякденних завдань може витіснити будь-які хвилювання, які вам вдалося викликати. Замість цього запропонуйте пташиним поглядам очікувати від менеджера соціальних медіа. Визначте мету посади та як вона допомагає компанії досягти своїх цілей. Найкращі кандидати достатньо кмітливі, щоб зробити висновки щодо щоденних завдань, а також інструменти, що використовуються лише на основі огляду. Хороший приклад огляду роботи показаний нижче.

Огляд завдання роботи

(Зразок огляду роботи)
Джерело: Слабість

Ваше оголошення про роботу повинно забезпечити швидке виконання завдань, використовуючи слова дій, наприклад:

 • Головні спини маркетингові кампанії та стратегії соціальних медіа
 • Підтримує повідомлення бренду на платформах соціальних медіа
 • Створює вміст у різних мультимедійних форматах для сприяння залученню та конверсії
 • Використання показники та аналітичні інструменти для покращення та максимізації кампаній
 • Проводить дослідження конкурентів
 • Працює по всій організації з менеджерами брендів, графічними дизайнерами та іншими творцями контенту

Ключовим тут є те, щоб список куль був коротким, щоб уникнути переборювання кандидатів. Ви можете обговорити особливості кожного з цих робочих обов’язків під час екранізаційного інтерв’ю.

Чітко визначте вимоги до роботи

Чітко визначений набір вимог допомагає кандидатам точно оцінити, чи є у них те, що потрібно для успіху. Наприклад, чи вимагаєте ви, щоб фрілансер мав ступінь маркетингу? Чіткі вимоги допомагають вилучити некваліфікованих шукачів роботи та зменшити невідповідні програми, які вам інакше доведеться переглядати. В результаті ви отримуєте здоровий пул кваліфікованих претендентів. Дивіться приклад чітких вимог до роботи нижче.

Чітко визначте вимоги до роботи

(Опис роботи з чіткими вимогами)
Джерело: LinkedIn

Це також допомагає, якщо вам зрозуміло, які вимоги насправді вимагаються, а які – просто бажані або приємні. Ви не хочете, щоб заявники думали про гарний навик, як-от знайомство з Hootsuite, оскільки вони можуть не застосовуватися, якщо у них цього немає. Додавання розділу бажаних навичок викликає ваших ідеальних кандидатів і дає їм більше причин натиснути кнопку застосувати, але не відмовляється від інших кваліфікованих фрілансерів.

Рекламуйте зарплату та пільги

Дійсний інструмент заробітної плати показує, що менеджери соціальних медіа заробляють близько 17,84 доларів на годину. Однак ви хочете рекламувати погодинну ставку, оскільки це частіше зустрічається при роботі з фрілансером.

Понад 50 відсотків американських компаній не надають детальну інформацію про зарплату в оголошеннях про роботу. Якщо ви хочете покращити кількість заявників, розгляньте інформацію про зарплату як частину вашої реклами для фрілансера. Дослідження показують, що включення даних про заробітну плату в оголошення про вакансії призводить до збільшення на 30 відсотків кандидатів.

Рекламуйте зарплату та пільги

(Середня погодинна ставка менеджера соціальних медіа)
Джерело: Дійсно.com

Крім того, розгляньте про включення декількох пільг як частину загального пакету компенсацій. А
Опитування Glassdoor повідомляє, що майже 60 відсотків респондентів кажуть, що вони рішуче враховують переваги при прийнятті пропозиції. Переваги та пільги звучать особливо привабливо для фрілансерів, оскільки вони знають, що від закону від вас не вимагається надавати пільги. Створюється враження, що ви щедрий роботодавець.

Якщо ваш бюджет дозволяє, ось типові пільги, які надаються працівникам-позаштатним:

 • Бонус за ефективність у грошовій формі за дострокове завершення проекту або перевищення цілей проекту
 • Оплачений вихідний час після роботи протягом певного періоду часу, наприклад 90 або 120 днів
 • Безкоштовні квитки, поїздки, харчування та / або місцеві приміщення

Опублікуйте свою роботу

Щоб отримати максимальну експозицію щодо публікації вашої роботи, опублікуйте її в декількох місцях. Сюди входять основні веб-сайти для розміщення вакансій, такі як «Дійсно», «Monster» та «CareerBuilder». Ви також отримаєте користь від розміщення вашої роботи на веб-сайтах, які обслуговують фрілансерів, таких як Upwork, Freelancer.com та PeoplePerHour.

2. Розробіть ефективне інтерв’ю-скринінг-інтерв’ю

Інтерв’ю – це ваша можливість оцінити потенційних фрілансерів, а також надати більше інформації про вашу компанію та роботу. У звичайному інтерв’ю з працівником інтерв’юер задає питання, які оцінюють знання кандидата про компанію. Однак це рідко трапляється в інтерв’ю з фрілансером. Якщо ви не відома компанія з багатьма місцями, дотримуйтесь питань, які оцінюють досвід та технічні навички кандидата.

Ось чотири питання, які ви можете використовувати чи змінювати. Це дасть хорошу картину досвіду та компетентності кандидата в управлінні соціальними медіа.

1. Яку стратегію ви використовуєте для залучення послідовників у соціальних медіа?

Якщо ви запитаєте про останні досягнення кандидата в соціальних мережах, ви, швидше за все, отримаєте відповіді, які передбачають вдосконалення в ряді ключових показників, таких як подобається, підписники та охоплення. Експерт із управління брендом Емад Абу Елгейт пише, що одні лише цифри не відображають фактичний рівень кваліфікації, оскільки зростання може бути зумовлений низкою інших факторів, включаючи сильний піар, величезні рекламні бюджети та сильний особистий бренд.

Натомість запитайте загальну стратегію кандидата. Ви хочете, щоб хтось вмів:

 • Дослідіть і знайдіть правильні ключові слова
 • Зв’яжіться з впливовими
 • Визначте та використовуйте тенденції
 • Придумайте відповідні хештеги

Це основи росту вашої фан-бази.

2. Які показники ви використовуєте для визначення успішності ваших кампаній?

Ідеальний кандидат буде зосереджений на показниках, пов’язаних із залученням, таких як кількість акцій, коментарів та згадок. Людина також перегляне трафік веб-сайтів, що надходить із каналів соціальних медіа.

Крім того, ідеальний кандидат повинен згадати про кінцевий показник: коефіцієнт конверсії. Позаяк ви вкладаєте гроші на маркетинг соціальних медіа, щоб покращити підсумок. Тому це питання допомагає відокремити новачків від реальних плюсів. Майте на увазі, ви інвестуєте в менеджера соціальних медіа, щоб залучати клієнтів і стимулювати конверсії. Хороший фрілансер принесе вам тисячі підписників і сотні лайків, але чудовий залучатиме клієнтів і конвертуватиме їх у клієнтів.

3. Як би ви могли зв’язатися з впливовими членами нашої області?

Досвідчені кандидати знають важливість зв’язку з впливовими галузями, щоб залучити більше послідовників. Вони вміють швидко визначати особистості соціальних мереж, які є цінними для вашої аудиторії. Стратегія також проста:

 • слідкуйте за впливом
 • час від часу діліться публікаціями впливу
 • не забудьте згадати про вплив на кожен пост
 • зачекайте, коли впливовий висловить подяку за спільний доступ
 • надіслати пряме повідомлення або електронний лист
 • запропонувати спільні зусилля

Якщо кандидат надає відповідь з більш-менш однаковою стратегією, ви розмовляєте з тим, хто підходить на цю посаду. Це показує, що людина може вирощувати соціальні медіа, виходячи з нуля.

Тоді як кандидати, які не мають досвіду управління соціальними медіа, безумовно, будуть намагатися відповісти на це питання. Думка про те, щоб зв’язатись із впливовими, щоб збільшити свою аудиторію, можливо, не перехрестила їх розум, оскільки для цього потрібні складніші навички, ніж звичайний графік, відповіді на коментарі та розміщення вмісту..

4. Опишіть, як ви допомогли бренду покращити свою присутність у соціальних мережах?

Це запитання дозволяє кандидату замислитись і розширити свої відповіді на вищезазначені питання. Ви хочете, щоб заявник-фрілансер розповів про свій досвід, щоб ви могли визначити, чи справді вони виконували ці навички в професійній обстановці, чи просто читали про них в Інтернеті. Це питання повинно запропонувати кандидатам поговорити про залучення послідовників, зв’язок із впливовими людьми та аналіз правильних KPI.

3. Організуйте конкурс або проведіть оплачений пробний період

Багато веб-сайтів-фрілансерів, таких як фрілансер та PeoplePerHour, надають можливість провести конкурс за фіксовану суму грошей. Ви пропонуєте приз і виплачуєте його лише фрілансеру, який «виграє», виконуючи найкращу роботу. Це прекрасний спосіб перевірити багато навичок фрілансера, перш ніж найняти одну особу.

Або подумайте про те, щоб виплачувати пробний період 30-90 днів, особливо якщо ви наймаєте віддаленого фрілансера. Випробувальний термін, на який можна пошкодити відносини працівник-роботодавець, загальновизнаний у світі, що займається фрілансом. Хоча питання інтерв’ю-фрілансера можуть дати вам хороше уявлення про можливості кандидата, ви не знатимете, чи кандидат ідеально відповідає вам і вашій команді, поки ви не будете працювати з ними.

З пробним періодом ви маєте зробити наступне:

 • дотримуватися трудової етики та цінностей фрілансера
 • оцінити здатність фрілансера вивчати ваші процеси та системи
 • оцініть, чи буде фрілансер добре працювати разом з вами та вашою командою
 • оцінити технічні, творчі та навички прийняття рішень фрілансера
 • оцінити загальну придатність фрілансера для виконання роботи

Маючи ці переваги, варто докласти зусиль, щоб продати пропозицію своїм найкращим кандидатам. Повідомте їм, що конкурсний або пробний період пропонує переваги обом сторонам. Зі свого боку, вони можуть просувати свої навички та оцінити, чи допоможе ваша компанія, команда та можливість допомогти їм досягти своїх кар’єрних цілей. І ви отримуєте вигоду, маючи можливість спробувати перед покупкою.

Пробні періоди зазвичай тривають від 30 до 90 днів. У вас буде більш ніж достатньо можливостей особисто та професійно познайомитися з успішним кандидатом.

4. Уникання афери

Обережне слово, коли ви шукаєте фрілансера. На веб-сайтах-фрілансерах часто є невеликий відсоток шахраїв, які, як видається, мають великі ціни та портфелі. Але деякі “працюють у системі”, вимагаючи оплати наперед та не доставляючи їх.

Наприклад, на Гуру, фрілансер може заявити, що проект завершений, і подати рахунок, який автоматично оплачується. Якщо ви не будете обережні, фрілансер отримає зарплату, навіть якщо ви не схвалили їх роботу. Так, його можна виправити більшу частину часу, але, щоб не шахрайства, клієнти повинні запитувати посилання, переглянути портфоліо та прочитати інші відгуки клієнтів. Навіть п’ять зіркових оцінок є надійними, але це хороший старт.

Тож скористайтеся порадами на кроці 5, щоб запобігти шахрайству, і перевірте попередніх клієнтів та рейтингів клієнтів, перш ніж ви погоджуєтесь працювати з ким-небудь, зокрема.

5. Складайте договір після вибору фрілансера

Вибравши найкращого фрілансера з соціальних медіа для свого бізнесу, переконайтеся, що ви захищаєтесь, незалежно від того, який веб-сайт-фрілансер чи платіжне програмне забезпечення ви використовуєте. Поміркуйте:

 • складання договору з ключовими результатами та визначеними віхами / метрикою
 • підключення платежів до етапів проекту або досягнень
 • за допомогою облікового запису escrow (найкращі веб-сайти-фрілансери надають цю опцію) для оплати

Таким чином, ви як клієнт маєте більше шансів завершити роботу, виконану вчасно та не зіпсуватись. І якщо у вас виникли суперечки з фрілансером, у вас буде обгрунтована документація, якщо вам потрібна допомога у вирішенні робочого продукту або проблеми з оплатою..

Висновок

Зростаюча популярність та економічна ефективність соціальних медіа роблять її привабливим маркетинговим каналом для малого, середнього та великого бізнесу. Багато компаній беруть участь у послугах позаштатних соціальних медіа, щоб допомогти їм підвищити поінформованість про бренд, сприяти залученню та продавати пальне. Якщо ви хочете зробити те ж саме, почніть з написання чудового оголошення про роботу, проведення ефективного співбесіди, запропонування конкурсу або пробного періоду та розробки надійного контракту. І, безумовно, не шахрай.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map