Istnieje niesamowita ilość treści, które mówią, jak promować swój sklep e-commerce online, ale mniej jest o tym, jak promować go offline. I faktem jest, że potrzebujesz obu. Im więcej miejsc promujesz swoją firmę, tym więcej zyskasz!

Jeśli nie stosujesz żadnej z poniższych taktyk offline, nadszedł czas, aby dodać je do tego, co robisz, aby promować swoją firmę online.

1. Nie uczestniczysz w możliwościach sieci biznesowych

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja lokalna Izba Handlowa, czy grupa branżowa działająca w branży, nie możesz sobie pozwolić na brak możliwości współpracy. Pewnie, możesz czuć się nie na miejscu i wolisz ukryć się w ciemnym kącie podczas pierwszego wydarzenia, ale gdy poznasz ludzi i zapewnisz wartość grupie, ludzie zaczną ci ufać i będą chcieli ci pomóc. Świetnym sposobem na szybsze poznawanie ludzi jest zgłoszenie się na ochotnika lub kandydowanie do biura. Pamiętaj tylko: nie jesteś tam, aby robić natychmiastową sprzedaż, ale raczej budować relacje z czasem.

Jamal Asskoumi, właściciel CastleSmart.com, brytyjski agent nieruchomości, mówi, że uczestnictwo w konwencjach i spotkaniach w jego branży było pomocne w nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi klientami.

CastleSmart.com

Mówi, że udział w tych wydarzeniach „pozwolił nam nawiązać kontakt z kilkoma entuzjastami branży, którzy później byli użytkownikami naszej witryny”, i że wysiłki te przyniosły 15% wzrost sprzedaży.

2. Nie monitorujesz zamówień

Większość firm zajmujących się handlem elektronicznym kontaktuje się z klientami wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej, ale istnieją ograniczenia. Co się stanie, jeśli klient zwróci produkt? Czy kiedykolwiek wiesz, co było z tym nie tak? Szybka rozmowa telefoniczna może dać cenny wgląd w to, co było nie tak, i pomóc ulepszyć proces lub swoje produkty dla przyszłych klientów. Rozmowa z klientami może również pomóc Ci zrozumieć, czego chcą, abyś mógł to zrealizować.

Alex Drysdale, założyciel Crik Nutrition, mówi, że rozmowa z klientami ma ogromny wpływ na to, by wrócili po więcej.

Crik

„Staram się dzwonić do każdego klienta i pytać go, co kochają lub czego nienawidzą w moim produkcie. Ponadto osobiście osobiście dostarczam i lokalne zamówienia i upewniam się, że mam wystarczająco dużo czasu na rozmowę z nimi przez 15 minut. Wszyscy uwielbiają prezesów w swoich domach odpowiadających na wszelkie pytania dotyczące tego, na co właśnie wydali ciężko zarobione pieniądze. ”

3. Nie zawsze nosisz swoje wizytówki

Stwierdzasz: „Idę na piwo. Dlaczego miałbym potrzebować moich wizytówek? ” A może ich nie potrzebujesz. Ale lepiej je nosić i nie potrzebować niż kopać się, bo ich nie przyniosłeś. Serendipity dzieje się, gdy najmniej się tego spodziewasz. Możesz porozmawiać ze swoją kelnerką na temat jej bransoletki i wspomnieć, że masz sklep Etsy sprzedający podobne projekty. Jeśli chce sprawdzić Twój sklep, posiadanie ze sobą wizytówki sprawia, że ​​wyglądasz bardziej profesjonalnie i ułatwia jej późniejsze odwiedzanie Twojego sklepu.

Cristina Castro Moral, właścicielka Sombras Blancas Art & Design mówi, że wizytówki są niezbędne, aby mogła promować swoją markę.

sbcard

„Kiedy pracuję z klientami, którzy mają fizyczne firmy lub są w stałym kontakcie z wieloma różnymi osobami ze względu na ich pracę, zwykle pytam ich, czy nie mieliby nic przeciwko, żebym wysłał im niektóre moje wizytówki pocztą. W ten sposób, jeśli nadarzy się okazja, mogą przekazać moją kartę innym osobom, które mogą być zainteresowane moimi usługami. Dzięki temu stale kontaktują się z nami nowi potencjalni klienci z wielu różnych lokalizacji. ”

Mówi także, że trzyma stos wizytówek w torbie i używa ich prawie jak notatnika.

„Za każdym razem, gdy ktoś prosi o mój adres e-mail / telefon, nawet jeśli nie jest to związane z biznesem, oddaję swoją kartę i używam odwrotnej strony do napisania dodatkowych informacji. Nigdy nie wiadomo, gdzie skończy się ta karta, i są szanse, że jedna z wielu kart dotrze do potencjalnego klienta. ”

4. Nie popisujesz się swoimi produktami

Jest znacznie więcej ludzi, którzy nie są zna Twoją markę w Twoim mieście niż ci, którzy są. To od Ciebie zależy, czy je przedstawisz. Annabel Annunziata ze sklepu internetowego Beauty At Its Finest mówi, że prowadzenie programu w społeczności – nawet jeśli jest w domu – to świetny sposób na połączenie ludzi z Twoimi produktami.

Pochwalenie się swoimi produktami

Mówi, że przeprowadziła program w lokalnym salonie, który reklamował się za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Wystawiła swoje produkty na wystawie, upewniając się, że jej wizytówka jest widoczna. Miała również sklep internetowy skonfigurowany na laptopie, aby pokazywać ludziom, a nawet oferowała promocję bez wysyłki za zamówienia złożone na jej stronie tego dnia.

„Klienci w salonie nie tylko zobaczyli, jak wygląda mój sklep i jakie były niektóre produkty, ale także [rodzina] i przyjaciele tych klientów patrzyli na moją witrynę i wydawali rozkazy swoim rodzinom, aby je dla nich wybrały”.

Mówi, że to wydarzenie przyniosło wiele sprzedaży w salonie, a wyniki przekroczyły ten dzień, ponieważ salon trzyma teraz stos swoich wizytówek.

5. Nie pielęgnujesz relacji z mediami

Dziennikarze wciąż piszą dla publikacji drukowanych, wierzcie lub nie. A lokalne firmy są zawsze interesujące. Ale twoje nie jest, jeśli dziennikarze nie wiedzą o tobie! Najlepszym sposobem, aby dziennikarz napisał o tobie, jest budowanie relacji z nimi przed chcesz cokolwiek. Przeczytaj ich treść. Skomentuj to online. Śledź je w mediach społecznościowych. Uścisnąć dłoń na wydarzeniu sieciowym. Zabierz je na kawę. Następnie ustaw się jako zaufany zasób, gdy będzie to potrzebne.

Alex Reichmann, CEO iTestCash, odniósł sukces dzięki tej taktyce:

„Jedną z kampanii, która działała dla mnie, było nawiązanie kontaktu z magazynem bankowym i zaproponowanie pomysłu na historię. W rezultacie napisali artykuł o fałszywych pieniądzach, a ja dostałem wzmiankę i cytat w ich czasopiśmie i na ich stronie internetowej. ”

Relacje z mediami

Mówi, że przyciągnął kilku klientów do swojej witryny, którzy powiedzieli, że znaleźli go w artykule w czasopiśmie.

6. Nie szukasz partnerstwa

Zamiast myśleć o innym facecie w mieście, który również sprzedaje niestandardowe produkty dla zwierząt jako konkurencję, spróbuj zmienić jego nazwę jako potencjalną szansę na partnerstwo. Prawdopodobnie nie sprzedajesz identycznych produktów, więc mogą istnieć sposoby współpracy lub wzajemnej współpracy. Jeśli bierzesz udział w wydarzeniu branżowym, nie uciekaj od konkurencji. Przedstaw się i sprawdź, gdzie idzie rozmowa. Kiedyś założyłem, że kobieta, która również prowadziła firmę marketingową, była konkurencją, ale ostatecznie przyniosła mi pomoc przy dużym projekcie, a związek był przez lata korzystny dla obu stron.

Candice Galek, CEO & Założycielka bikini Luxe mówi, że kiedy po raz pierwszy uruchomiła sklep z e-commerce bikini, przeoczyła lokalny rynek w Miami Beach. Po rozwikłaniu sprawy udała się do właścicieli lokalnych firm i zaoferowała stworzenie ulotek z reklamami Bikini Luxe z jednej strony i ich z drugiej strony oraz umieszczenie ulotek w swoich firmach (w dozownikach na serwetki itp.)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me