Tam je neuveriteľné množstvo obsahu, ktoré vám povie, ako propagovať svoj obchod s elektronickým obchodom online, ale o tom, ako ho predávať offline, je toho menej. Faktom je, že oboje potrebujete. Čím viac miest marketingujete, tým viac firiem získate!

Ak nepoužívate žiadnu z nasledujúcich taktík offline, je čas ich pridať k tomu, čo robíte pre marketing svojej firmy online..

1. Nezúčastňujete sa na obchodných sieťach

Či už je to vaša miestna obchodná komora alebo sieťová skupina pre konkrétne odvetvie, nemôžete si dovoliť nezúčastňovať sa na sieťových príležitostiach. Iste, môžete sa cítiť na mieste a radšej sa schovávať v temnom rohu na svojej prvej udalosti, ale keď spoznáte ľudí a poskytnete skupine hodnotu, ľudia vám začnú dôverovať a chcú vám pomôcť. Skvelý spôsob, ako spoznať ľudí rýchlejšie, je dobrovoľníctvo alebo kandidovanie do kancelárie. Nezabudnite: nie ste tu, aby ste uskutočňovali okamžitý predaj, ale aby ste si budovali vzťahy v priebehu času.

Jamal Asskoumi, majiteľ realitného agenta CastleSmart.com, ktorý sídli vo Veľkej Británii, hovorí, že navštevovanie kongresov a stretnutí v jeho odvetví pomáha pri nadväzovaní kontaktov s potenciálnymi zákazníkmi..

CastleSmart.com

Hovorí, že účasť na týchto podujatiach „nám umožnila nadviazať kontakt s niekoľkými priemyselnými nadšencami, ktorí potom pokračovali ako používatelia našich stránok“ a že toto úsilie sa vyplatilo 15% nárastom predaja.

2. Pri objednávkach nesledujete

Väčšina spoločností elektronického obchodu komunikuje so zákazníkmi iba prostredníctvom e-mailu, ale existujú obmedzenia. Čo sa stane, keď zákazník vráti produkt? Vieš niekedy, čo sa s tým stalo? Rýchly telefonický hovor vám môže poskytnúť cenné informácie o tom, čo sa stalo, a pomôže vám vylepšiť proces alebo vaše výrobky pre budúcich zákazníkov. Hovoriť so zákazníkmi vám tiež môže pomôcť porozumieť tomu, čo chcú, aby ste ho mohli splniť.

Alex Drysdale, zakladateľ spoločnosti Crik Nutrition, hovorí, že rozhovor so svojimi zákazníkmi má obrovský vplyv na to, aby sa viac vrátili..

Crik

„Snažím sa zavolať každému jednotlivému zákazníkovi a spýtať sa ho, čo majú radi alebo nenávidia, pokiaľ ide o môj produkt. Osobne si osobne odovzdávam a vybavujem miestne objednávky a zabezpečujem, aby som im ponechal dostatok času na rozhovor s nimi 15 minút. Každý, kto miluje generálneho riaditeľa vo svojom dome, odpovedá na všetky otázky týkajúce sa veci, na ktorú práve utratili svoje ťažko zarobené peniaze. “

3. Vizitky nemáte vždy pri sebe

Myslíte si, že idem na pivo. Prečo by som potreboval svoje vizitky? “ A možno ich nebudete potrebovať. Je však lepšie nosiť ich a nepotrebovať ich, aby sa kopali, pretože ste ich nepriniesli. Serendipity sa stane, keď to najmenej čakáte. Mohli by ste sa porozprávať s čašníčkou o jej náramku a spomenúť, že máte obchod Etsy, ktorý predáva podobné vzory. Ak chce skontrolovať svoj obchod, vďaka svojej vizitke budete vyzerať profesionálnejšie a uľahčí jej neskoršiu návštevu obchodu..

Cristina Castro Moral, majiteľka Sombras Blancas Art & Dizajn, hovorí, že vizitky sú pre ňu nevyhnutné, aby mohla predávať svoju značku.

sbcard

„Keď pracujem s klientmi, ktorí vlastnia fyzické podniky alebo sú kvôli svojej práci neustále v kontakte s mnohými rôznymi ľuďmi, zvyčajne sa ich pýtam, či by mi nevadilo poslať im niektoré z mojich vizitiek poštou. Ak tak príde, môžu tak moju kartu odovzdať iným ľuďom, ktorí by sa mohli zaujímať o moje služby. Vďaka tomu ma neustále oslovujú noví potenciálni klienti z mnohých rôznych miest. “

Hovorí tiež, že vo vrecku drží hromadu vizitiek a používa ich takmer ako poznámkový blok.

„Zakaždým, keď niekto požiada o môj e-mail / telefón, aj keď to nesúvisí s obchodom, odovzdám moju kartu a pomocou zadku opíšem všetky potrebné ďalšie informácie. Nikdy nevieš, kde táto karta skončí a je pravdepodobné, že jedna z tých mnohých kariet dostane potenciálneho klienta. “

4. Nezobrazujete svoje produkty

Existuje oveľa viac ľudí, ktorí nie sú oboznámte sa so svojou značkou vo vašom meste ako s tými, ktorí sú. Je na vás, aby ste ich predstavili. Annabel Annunziata z internetového obchodu Beauty At its Finest hovorí, že usporiadanie relácie vo vašej komunite – aj keď je to u vás – je skvelý spôsob, ako spojiť ľudí s vašimi výrobkami..

Predvádzanie vašich produktov

Hovorí, že usporiadala prehliadku v miestnom salóne, ktorý inzeroval prostredníctvom svojich sociálnych médií. Svoje výrobky si vystavila na displeji a uistila sa, že jej vizitka je výrazná. Na prenosnom počítači si nechala zriadiť aj svoj obchod s elektronickým obchodom, ktorý ľuďom ukázala, a dokonca ponúkla propagáciu bez objednávok za objednávky uskutočnené na jej webe v ten deň.

“Nielenže zákazníci v salóne videli, ako vyzeral môj obchod a aké boli niektoré výrobky, ale [aj] rodina a priatelia týchto klientov sa pozerali na moju stránku a dali svojim rodinám rozkazy, aby si ich vyzdvihli.”

Hovorí, že táto udalosť vyvolala v salóne veľa predajov a výsledky presiahli ten istý deň, pretože salón teraz drží na svojom pulte hromadu svojich vizitiek..

5. Nepozeráte vzťahy s médiami

Novinári stále píšu pre tlačené publikácie, verte tomu alebo nie. A miestne podniky sú vždy zaujímavé. Ale vaše nie je, ak o vás novinári nevedia! Najlepším spôsobom, ako prinútiť novinárov, aby o vás písali, je vybudovať s nimi vzťah pred chceš čokoľvek. Prečítajte si ich obsah. Komentovať online. Sledujte ich na sociálnych médiách. Potraste si rukami na sieti. Zober ich na kávu. Potom sa postavte ako dôveryhodný zdroj, keď ho potrebujú.

Alex Reichmann, generálny riaditeľ iTestCash, mal úspech s touto taktikou:

„Jedna kampaň, ktorá pre mňa pracovala, bola kontaktovanie bankového časopisu a návrh príbehu. Týmto skončili písanie článku o falšovaných peniazoch a zmienku a citát som dostal vo svojom časopise a na ich webovej stránke. “

Vzťahy s médiami

Hovorí, že na svoju webovú stránku dostal niekoľko zákazníkov, ktorí ho uviedli v článku v časopise.

6. Nehľadáte partnerstvá

Skôr než myslieť na iného chlapa v meste, ktorý tiež predáva produkty pre domáce zvieratá ako konkurenciu, skúste to prerobiť ako potenciálnu príležitosť na partnerstvo. Pravdepodobne nepredávate identické produkty, preto môžu existovať spôsoby, ako spolupracovať alebo sprostredkovať podnikanie. Ak sa zúčastníte priemyselného podujatia, neutekajte pred konkurenciou. Predstavte sa a uvidíte, kam konverzácia ide. Raz som predpokladal, že žena, ktorá tiež viedla marketingovú firmu, bola konkurenciou, ale nakoniec ma priviedla k pomoci s veľkým projektom a vzťah bol roky prospešný.

Candice Galek, CEO & Zakladateľka Bikini Luxe hovorí, že keď prvýkrát spustila svoj obchod s elektronickým bikinami, prehliadla svoj miestny trh v Miami Beach. Akonáhle sa zobudila, odišla k miestnym majiteľom firiem a ponúkla, že vytvorí letáky s reklamou Bikini Luxe na jednej strane a ich na druhej strane a umiestni letáky do svojich firiem (v zásobníkoch na servítky atď.)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me