Ako som získal 10 000 sledovateľov Twitteru a 13% mieru zapojenia

Začiatkom minulého roka som si kladol malú výzvu.


Ak chcete nastaviť účet Twitter a osloviť 10 000 sledovateľov.

Musí to byť úplne nový účet, začínajúci od nuly. Nebolo priradené k žiadnemu existujúcemu webu a ja som svoju existujúcu sieť nevyužil. Len čistý experiment od nuly.

10k sledujúcich!

Zavolal som na účet Twitter „Nemožné“.

A to trvalo len tri mesiace, aby sa dosiahlo 10 000.

Nepýtaj sa ma, prečo som to začal. Bola to jednoducho zvedavosť a ja som sa chcel dozvedieť, čo robí Twitter rozruch. A veľa som sa naučil.

Nejde iba o čísla …

Samotní sledovatelia Twitteru samozrejme neznamenajú nič. Kľúčovou súčasťou mojej malej výzvy bolo zapojenie.

Priemerná angažovanosť na Twitteri je 0,7%. Musel som sa uistiť, že som nad týmto.

Hádajte, čo som dostal?

Miera interakcie bola 13% (na mojom najlepšom tweetu. [A priemerne viac ako 5-6% na každý príspevok])

13% miera zapojenia!

Ako som teda získal 10 000 sledovateľov a mieru zapojenia 13%?

Keď som začal, vlastne som nemal stratégiu. Začalo to niekoľko týždňov. Ale potom sa začala formovať jasná a účinná rutina. Nie som odborník! Ale takto to fungovalo.

1. Starostlivo si vyberte tému

Najprv musíte vedieť, ako Twitter funguje. Strávil som niekoľko rokov na platforme s osobným účtom. Väčšinu času trávili sledovaním z vedľajšej koľaje.

Všimol som si, že Twitter je skvelý pre tri veci:

 1. správy
 2. Odborný pohľad na konkrétne témy
 3. Ľahká úľava

Takže som vedel, že si musím vybrať niečo, čo by vyhovovalo aspoň dvom z týchto troch vecí.

Vybral som si dobrodružstvo / akčné športy, ktoré sa ľahko vkĺzli do „správ“ aj do „ľahkých úľav“..

Vyberte si tému!

Tiež som vedel, že pre tento druh vecí existuje otvor. Existujú veľké giganty ako Red Bull. Ale z hľadiska malej konkurencie je to prekvapivo tenký výber.

To isté urobte s procesom Twitteru. Vyhľadajte medzery na trhu. Vyhľadajte konverzácie, ktoré neboli. A potom začnite tieto rozhovory.

2. Príťažlivý obsah

Keď uvažujete o tom, rast na Twitteri je jednoduchý.

Uverejňujete skvelé veci. Ľudia to opakujú. Viac ľudí to vidí a nasleduje vás.

Nemusíte to komplikovať. To znamená, že vašou prioritou číslo jedna je uverejňovať skvelé veci!

Prieskumník sociálnych médií vysvetľuje, že ak uverejníte obrázok, získate o 150% viac sladkostí. Preto som sa rozhodol, že ku každému tweetu musí byť pripojený obrázok.

Uistite sa, že každý tweet má hodnotu. Urobte z neho zaujímavú fotografiu, užitočný údaj alebo odkaz na niečo cenné. Ak to nestojí za to povedať, nehovor to.

Môžete tiež zvýšiť angažovanosť kladením otázok, udržiavaním krátkych tweetov a aktívnym kladením otázok.

3. Tweet menej (áno, naozaj)

Existuje divný mýtus, že pri veľkoobjemovom tweeting sa dosahuje lepšia miera zapojenia. Je to jednoducho zle. (Znova ma prieskumník sociálnych médií zálohuje). Prílišné tweeting utráca dôležité veci, ktoré hovoríte. A riedi váš obsah. Môže to tiež obťažovať ľudí.

Nenechajte svojich nasledovníkov

Prilepil som na jeden až dva tweety denne. To je všetko, čo som potreboval. Celkovo som za tieto tri mesiace poslal iba 52 tweetov. Môžete skúsiť niekoľko ďalších, ale minimalizujte ich. Neprekonajte svoje publikum a neutopte svoj obsah.

4. Začnite sledovať ľudí

Dobre, zatiaľ som vás naučil, čo písať. Ako však získate týchto prvých sledovateľov?

Tiež som to považoval za veľmi zložité. V skutočnosti je prvých 100 sledovateľov najťažšie, aké kedy získate. Chvíľu mi trvalo, kým som zistil tajomstvo, ale je to naozaj jednoduché.

Len začnite sledovať ľudí. To je všetko.

Začať sledovať ľudí!

(Marketingový expert, Neil Patel, si našiel čas sledovať 100 000 ľudí! Je na niečo.)

Vytvorte zoznam účtov Twitter, ktoré majú cieľové publikum, ktoré chcete, a uložte ich do svojich „zoznamov“..

Pre mňa to boli akčné športové magazíny, spoločnosti zaoberajúce sa outdoorovým oblečením atď. Som si istý, že si môžete vybrať veľa účtov z vlastného vybraného miesta..

Teraz z týchto účtov nahrajte posledných pár správ. Potom sledujte kohokoľvek, kto si ho obľúbil, prečítal ho alebo komentoval. Jedná sa o najaktívnejších a najpútavejších sledovateľov a chcete ich!

Zvyčajne vás bude nasledovať 30 až 40%. To je krása Twitteru – väčšina ľudí ich rád sleduje.

Výstraha

Nechcem sa zblázniť. Ak sledujete viac ako 100 ľudí za deň, Twitter začne byť podozrivý. Viac ako toto, a vy ste iba spamom. Ak pôjdete príliš ďaleko, môžete (a budete) pozastaviť službu Twitter.

Ale všeobecné sledovanie je v poriadku. Je to podporované.

5. Strávte to každý deň 15 minút

Budovanie Twitteru je každodennou aktivitou. O tom musíte byť dosť vytrvalí. Rozvrh 15 minút denne, aby ste mohli uverejniť niečo skvelé. Potom strávte nejaký čas sledovaním ľudí vo vašom výklenku.

Robil som to každý deň tri mesiace a nakoniec som sledoval okolo 8 000 ľudí. Okolo 40% ich nasledovalo a zvyšných 7 000 pochádzalo zo sladkého a organického rastu.

Ak si myslíte, že je to strata času, pozrite si vyššie uvedený účet Neil Patel. Od nástupu na platformu sledoval 100 000 ľudí. A nikto by ho neobviňoval, že stráca drahocenný marketingový čas!

6. Retweet, obľúbený a komentár

Twitter nie je iba jednosmerná ulica. Ak sa nezapojíte do konverzácie, iba kričíte na vesmír. Twitter je konverzácia. Zapojte sa.

Potom užitočné informácie, ktoré ste videli na niekoho časovom pláne. Napíšte malý komentár, alebo si len obľúbite ich tweet. Nebuďte tým chlapom, ktorý jednoducho vystrelí tweety bez odpovede.

Musím za to osobitne tlieskať Jasonovi, manažérovi sociálnych médií spoločnosti Bitcatcha. Keď niekto komunikuje s Bitcatcha na Twitteri, odpovie s vďakou. Svoj web prevádzkuje aj prostredníctvom nášho nástroja na kontrolu rýchlosti a informuje ich o tom, ako sa darí.

Ahoj @clickshiftca!

7. Vložte odkazy na svoj web, Facebook a e-mailový podpis

Nemal som tento luxus, ale bude to dobrý spôsob, ako rýchlo získať niekoľko stoviek sledovateľov. (Nakoniec som vytvoril základnú webovú stránku, aby som experimentoval s uverejňovaním prepojeného obsahu na Twitteri. Nebolo to však v mojich 10 k.)

Vložte odkaz na Twitter do svojho e-mailového podpisu, aby ste zachytili všetkých svojich kolegov. Je to jednoduchý spôsob, ako vybudovať svoju sieť. Potom pomocou rozhrania API služby Twitter umiestnite na svoj web tlačidlo „nasledovať“. Jednoduchá. Jednoduchá. efektívna.

8. Stanovte si cieľ

Nič sa nestane, kým si nestanovíte cieľ. Tak choďte na to. Mysli vo veľkom. Prečo nie strieľať na 10 000? Alebo 100 000? Alebo milión?

Jedna vec, ktorú som urobil zle …

… Nepodarilo sa stanoviť bez širšej stratégie.

Pretože to bol len experiment, nemal som väčší plán.

Musíte zistiť, ako vaša prítomnosť na Twitteri zapadá do vášho celkového obchodného modelu. Chcete zvýšiť predaj alebo webový prenos? Chcete vybudovať povedomie alebo sa zapojiť do obzvlášť lukratívneho trhu?

To je jedna vec, ktorú som neurobil, a teraz budem musieť pracovať dozadu, aby som zistil, ako používať tento zdroj..

Vyskúšajte sami, ľudia …

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map