Jeśli kiedykolwiek wysłałeś kampanię e-mailową, znasz „strach” przed naciśnięciem przycisku „wyślij”.

Za chwilę wyślesz tam tysiące e-maili, ale czy ktoś je otworzy?

Według ostatniego raportu średni wskaźnik otwartych wiadomości e-mail wynosi 22,87%. Ale możliwe jest osiągnięcie tego znacznie wyżej dzięki kilku sprytnym sztuczkom i poprawkom.

Oto wyniki kampanii, którą niedawno prowadziłem dla klienta z branży muzycznej, który uzyskał 40,7% wskaźnik otwarcia:

kampania mailchimp

To ponad dwukrotnie więcej niż średnia w branży. Było to zwieńczenie wielu prób i błędów, ale zrobiłem to, korzystając z większości tych 19 wskazówek. Są wypróbowane i przetestowane.

Pod koniec tego artykułu będziesz mieć wszystkie sztuczki, których potrzebujesz, aby zwiększyć wskaźnik otwartości.

Pomyśl, jeśli masz 2000 subskrybentów, tak jak mój klient z powyższej listy, i zwiększ swoją otwartą stawkę o 5%, to o 50 więcej potencjalnych klientów.

Wskazówka: to czwarty artykuł z mojej ostatecznej serii e-mail marketingu, więc jeśli przegapiłeś inne części, sprawdź je tutaj:

  • Część 1: 11 najlepiej zapisujących się formularzy rejestracji
  • Część 2: Uaktualnienia treści – najszybszy sposób na zwiększenie liczby subskrybentów
  • Część 3: Zwiększ zaangażowanie & przychody dzięki e-mailowi ​​z serii powitalnej
  • Część 4: 19 prostych sztuczek, aby uzyskać 40% wskaźnik otwarcia wiadomości e-mail
  • Część 5: Idealna linia tematyczna: 18 sztuczek, aby ją przybić
  • Część 6: Czy Twój e-mail marketing działa? 14 niezbędnych wskaźników do pomiaru

Wskoczmy od razu:

Contents

Część I: Subskrybenci

Zanim zaczniemy dostosowywać tematy lub terminy dostaw, pierwszym krokiem jest sprawdzenie subskrybentów.

Szybkość otwierania wiadomości e-mail

(Źródło obrazu)

1. Usuń nieaktywnych subskrybentów, oni zabijają twoją otwartą stawkę

Możesz mieć 100 000 subskrybentów, ale ta liczba nic nie znaczy, jeśli nie otwierają Twoich e-maili. Duża liczba subskrybentów wygląda świetnie, ale niestety jest to tylko „wskaźnik próżności”.

Zamiast ilości, skup się na jakości listy. Skoncentruj się na aktywnych subskrybentach, którzy regularnie otwierają twoje maile. To oni chcą usłyszeć od ciebie.

Jeśli subskrybent nie otworzył Twoich e-maili w ciągu sześciu miesięcy, czas je usunąć. To samo dotyczy „twardych odrzuceń” (tzn. Nie można dostarczyć wiadomości e-mail). Wysyłanie do nich kosztuje Cię pieniądze i obniża stawkę otwartą.

Jak widać, poniższy subskrybent nie otworzył wiadomości e-mail ani nie kliknął wiadomości e-mail przez ponad trzy lata i 23 kampanie.

nieaktywni subskrybenci

To niekoniecznie oznacza, że ​​twoje e-maile są do kitu! Mogą już nie potrzebować usług, które oferujesz, a może po prostu nie sprawdzają już tego adresu e-mail.

Chodzi o to, aby Twoja lista zawierała tylko subskrybentów wysokiej jakości. Jakość ponad ilość.

Jedną sztuczką, której możesz użyć, jest wiadomość e-mail z ostatniej szansy. Wyślij wiadomość e-mail do każdego, kto nie otworzył w ciągu sześciu miesięcy, z tematem: „Nie otrzymaliśmy od ciebie wiadomości od dłuższego czasu …” i zapytaj, czy chcieliby pozostać na liście. Możesz również zaoferować zniżkę lub zachętę do pozostania.

2. Wyczyść błędnie napisane adresy e-mail

Jest to szybki i prosty sposób na uzyskanie kilku kolejnych otwarć. Przejrzyj listę subskrybentów i popraw błędy ortograficzne.

Prawie zawsze jest kilka osób, które przesłały „[chroniony przez e-mail]” lub „[chroniony przez e-mail]”. Zmień adres i poproś o potwierdzenie poprawnego adresu e-mail.

3. Pozwól abonentom wybrać, jakie wiadomości e-mail otrzymają i kiedy

Niektórzy subskrybenci chętnie usłyszą od ciebie dwa razy w tygodniu. Inni wolą comiesięczne aktualizacje.

Niektórzy są zainteresowani tylko rabatami. Inni chcą usłyszeć o każdym nowym blogu, który publikujesz.

Możesz uniknąć przeciążania subskrybentów, pozwalając im wybierać częstotliwość otrzymywania e-maili i jaki rodzaj treści chcieliby przeczytać. Najlepiej jest dać im te opcje podczas rejestracji. Zobacz, jak biuro podróży Skift pozwala wybierać spośród opcji dziennych, tygodniowych i innych.

  Průvodce e-mailovým marketingem Část 2: Aktualizace obsahu - Co a jak

Pozwól abonentom wybrać

4. Podziel listę na segmenty, aby subskrybenci otrzymywali odpowiednie e-maile

Jednym z głównych powodów niskiej szybkości otwartej jest to, że e-maile po prostu nie są odpowiednie dla subskrybenta.

Na przykład subskrybent w Seattle prawdopodobnie nie jest zainteresowany „10 najlepszymi kawiarniami w Nowym Jorku”. W takim przypadku możesz podzielić listę subskrybentów według lokalizacji. Teraz możesz wysyłać odbiorcom treści związane z lokalizacją.

Profesjonalne konto MailChimp umożliwia segmentowanie listy według danych demograficznych, zainteresowań lub zachowań zakupowych. Na przykład firma Asos wysyła różne e-maile w zależności od płci, preferencji dotyczących odzieży i historii zakupów.

Aby to zrobić w MailChimp, wystarczy użyć tagów i „pól niestandardowych”, aby podzielić odbiorców na różne kategorie. Jeden raport sugeruje, że 39% osób, które to zrobiły, widziało wyższe wskaźniki otwartości. 20% odnotowało także wyższą sprzedaż.

Część II: Treść wiadomości e-mail

Jak dotąd zawęziliśmy listę subskrybentów. Teraz przyjrzyjmy się, jak Twoje treści mogą zwiększyć współczynnik otwartości.

5. Dodawaj wartość do każdego e-maila

Trudna prawda jest taka, że ​​subskrybenci otworzą wiadomość e-mail tylko wtedy, gdy zwiększy ona wartość ich życia. Musisz dać ludziom dobry powód, aby otworzyć e-maile.

Najlepszy sposób, aby to zrobić? Zapewniaj konkretną wartość za każdym razem.

Na przykład Vox wysyła wiadomości e-mail z krótkimi, krótkimi wiadomościami dnia. Nie możesz dostać go na swojej stronie, a jest to bardzo przydatne, jeśli masz pracowity dzień.

Dodać wartość

Jeśli subskrybent zaczyna kojarzyć Twoje biuletyny z ogromną wartością, otworzy je za każdym razem. Zaczną nawet tego szukać.

To długoterminowa strategia. Szybkie wygrane i sztuczki, takie jak sprytne linie tematyczne, mogą działać w przypadku jednorazowych kampanii, ale prawdziwym sposobem na uzyskanie niezmiennie wysokich otwartych stawek jest po prostu budowanie lojalności i reputacji dzięki świetnej zawartości. Postaraj się upewnić, że jest to coś, czego nie mogą dostać nigdzie indziej.

6. Stwórz genialną, bezpośrednią linię tematyczną

Linie tematyczne tworzą lub łamią otwarte stawki. W rzeczywistości są tak ważne, że poświęcam im część piątą tej serii e-maili.

Krótko mówiąc, najlepiej nadają się do tego bezpośrednie tematy. MailChimp obsłużył numery na 40 milionach tematów wiadomości e-mail, a najlepsze wyniki były zaskakująco nudne:

  • sprzedaż [nazwa firmy] & biuletyn marketingowy lub
  • [nazwa firmy] Biuletyn z maja 2005 r,

co doprowadziło do 60% stawki otwartej.

Oczywiście od czasu do czasu nie rzuca się kilka ciekawych tematów w stylu klikania. Ten prosty przedsiębiorca Yaro Stark był szczególnie intrygujący:

Intrygująca Clickbait Yaro

Jednak przez większość czasu skupia się na informowaniu subskrybentów, jaką wartość otrzymają w środku.

7. Porozmawiaj bezpośrednio z subskrybentem, aby poczuł się osobisto

Biuletyn e-mail często dociera do tysięcy subskrybentów. Ale sztuczka polega na tym, aby wyglądał jak osobisty e-mail, skierowany bezpośrednio do jednej osoby.

Który adres e-mail częściej otwierasz:

„Oferujemy 20% zniżki dla naszych klientów”… lub

„Sarah, masz dla ciebie 20% zniżki”

Zakładając, że masz na imię Sarah, otworzysz drugą! Wysyłasz do tysięcy, ale rozmawiaj z każdym subskrybentem indywidualnie. Używaj tego samego, osobistego tonu głosu w e-mailu.

Znasz swoich odbiorców lepiej niż ktokolwiek inny. Porozmawiaj z nimi w sposób, który się połączy.

8. Użyj serii powitalnej do ustalenia długoterminowych stawek otwartych

Twoi nowi subskrybenci są najbardziej zaangażowani i najprawdopodobniej otwierają twoje e-maile. Wykorzystaj to, dając im mnóstwo wartości już na starcie.

  17 предприятий, которые наживаются на Pokemon Go (и как вы тоже можете)

Ugruntuj swoją pozycję w pierwszych kilku e-mailach, podczas gdy nowi subskrybenci są na topie, a nawiążesz silną więź. Takie postępowanie gwarantuje długoterminowe stawki otwarte i tworzy nawyk.

Seria powitalna

Serial powitalny to najlepsza sztuczka. Wysyłając pięć lub sześć kolejnych e-maili zaraz po ich subskrybowaniu, łączysz się z czytelnikiem. Twój subskrybent wie, czego się spodziewać i tworzą nawyk. Zaczną zwracać uwagę na twoje e-maile.

Część 3 tej serii e-mail marketingu skupiła się na serii powitalnej, więc wróć i sprawdź.

9. Wyślij go od prawdziwej osoby, a nie nazwy firmy

Statystyki pokazują, że e-maile z prawdziwego nazwiska mają lepszą otwartość niż te wysyłane z firmy.

Powód jest dość prosty. Zignorowaliśmy e-maile z adresu firmy, ponieważ kojarzymy go z marketingiem lub reklamą. Używając swojego prawdziwego imienia, wydaje się bardziej osobisty i mniej sprzedażowy.

Osobiście uważam, że najlepiej mieszać te dwa. Na przykład wysyłałbym e-maile od „Daren, w Bitcatcha”.

W ten sposób nawiązuję osobisty kontakt, ale przypominam też o tym, gdzie się zarejestrowałeś.

10. Pozostaw swoje wiadomości e-mail na klifie

Wszyscy wiemy, że najlepsze książki kończą swoje rozdziały kuszącym wieszakiem na klify. Nie możesz się doczekać, aby przeczytać następny rozdział! Możesz zrobić to samo z biuletynami e-mail. Obiecaj im coś wyjątkowego lub opowiedz historię w wielu biuletynach.

Gdy zobaczą, że Twój e-mail pojawia się w skrzynce odbiorczej, chętnie go otworzą i dowiedzą się, czego nauczysz ich dalej!

Część III: Czas

Jeśli chcesz mieć wysoki wskaźnik otwarcia, ważne jest, aby odpowiednio ustawić częstotliwość i regularność swoich kampanii. Ważna jest również dokładna godzina i dzień wysłania. Dowiedzmy się, dlaczego:

Czas e-mail

(Źródło obrazu)

11. Wybierz idealny czas i dzień dla swoich odbiorców

Wybór odpowiedniego momentu na wysłanie biuletynu to gorący temat wśród sprzedawców e-mail.

Po przeanalizowaniu własnych danych MailChimp stwierdził, że stawki otwarte były najwyższe we wtorki, środy i czwartki około 10 rano. W tym momencie wyczyściliśmy naszą skrzynkę odbiorczą od weekendu, ustaliliśmy na tydzień, a e-mail o 10 rano stanowi mile widziane odwrócenie uwagi od pracy.

Eksperyment przeprowadził jednak podobne badanie i odkrył, że liczba otwartych wiadomości e-mail była wyższa w weekend – gdy ludzie otrzymywali mniej wiadomości e-mail. Zgodzili się, że poranek to najbardziej efektywny czas.

Podejrzewam, że e-maile między firmami mają najwyższy współczynnik otwartości w połowie tygodnia, podczas gdy hobby, e-commerce i e-maile rekreacyjne są otwarte w weekend.

To tylko przeczucie i radzę eksperymentować z publicznością, aby znaleźć najlepszy czas dla ciebie.

We wszystkich przypadkach wyślij wiadomość e-mail w południe rano w strefie czasowej odbiorcy. Możesz to zrobić w MailChimp, korzystając z funkcji „timewarp”.

Funkcja Timewarp w Mailchimp

12. Wysyłaj wiadomości e-mail w regularnych i spójnych odstępach czasu

Wybierz harmonogram i trzymaj się go. Jeśli jest to raz w tygodniu w czwartek rano, upewnij się, że zawsze jest to raz w tygodniu w czwartek rano.

Przypadkowe wpadanie do skrzynek odbiorczych subskrybentów jest dezorientujące i dezorientujące. Tworząc regularne i spójne biuletyny, subskrybenci zaczynają ich oczekiwać i tworzą nawyk ich otwierania.

13. Nie za często, ale nie za często…

Tylko Ty możesz zdecydować, jak często wysyłać wiadomości, ale uważaj na dwie rzeczy: zmęczenie e-mailem i zapomnienie!

Po pierwsze, jeśli subskrybenci otrzymują zbyt wiele wiadomości e-mail zbyt często, stają się sfrustrowani. Wiadomości e-mail są następnie nieprzeczytane.

Jeśli jednak pozostawisz to zbyt długo między wiadomościami e-mail, subskrybenci mogą zapomnieć, kim jesteś lub dlaczego się zarejestrowali. Mogą po prostu zignorować wiadomość e-mail, usunąć ją lub anulować subskrypcję.

  Zašto je pakiranje vaših proizvoda važno

Istnieją wyjątki od tej reguły. Niektóre codzienne biuletyny działają świetnie, ale jeśli wybierzesz tę trasę, upewnij się, że subskrybenci wiedzą, na co się zapisali!

Jeśli subskrybenci zaczynają cierpieć z powodu zmęczenia wiadomości e-mail, użyj ostatniej szansy, aby całkowicie ich nie wypisać. Na przykład thrillista zapyta tych, którzy mają zamiar zrezygnować z subskrypcji, czy chcieliby otrzymywać mniej wiadomości e-mail.

otrzymywać mniej e-maili

14. Wyślij to dwa razy!

To podstępna sztuczka, której sam nie używam. Ale znam niektórych sprzedawców, którzy to robią, więc dam ci decyzję.

Po wygaśnięciu biuletynu zaczekaj tydzień i obejrzyj swoją otwartą stawkę. Zbierz wszystkie adresy e-mail, które nie otworzyły go za pierwszym razem, i wyślij je ponownie.

Tym razem możesz spróbować poprawić tytuł, aby zachęcić więcej osób do jego otwarcia. Jeden marketer, Neal Taparia, osiągnął o 55% większy zasięg za pomocą tej techniki.

Część IV: Sztuczki premiowe

Sztuczki, które nigdzie indziej nie pasowały!

15. Unikaj filtrów antyspamowych

Klienci poczty e-mail są dobrze wyszkoleni w wykrywaniu spamerskich wiadomości e-mail. Wiersze tematów z oczywistą kopią promocyjną prawdopodobnie zostaną odrzucone, więc wyłącz Caps Lock i trzymaj się z dala od wykrzyknika!

Spójrz również na tę listę słów uruchamiających spam i unikaj ich za wszelką cenę.

16. Zachowaj spójny projekt

Osoby o najwyższych współczynnikach klikalności opanowały sztukę lojalności subskrybentów. Otwierają wiadomości e-mail, ponieważ nadawca jest znany i zaufany. Spójny układ i konstrukcja pomaga budować lojalność i znajomość.

MailChimp ma mnóstwo różnych szablonów projektowych, ale powstrzymaj się przed zmianą w każdej kampanii.

17. Upewnij się, że działa na urządzeniu mobilnym

Pracuj na smartfonie i urządzeniach mobilnych

66% e-maili jest teraz otwieranych na smartfonie, więc upewnij się, że Twój biuletyn wygląda świetnie na iPhonie, tablecie lub innym urządzeniu mobilnym.

Większość usług e-mail korzysta z „responsive design”, aby automatycznie upewnić się, że Twój e-mail działa na urządzeniu mobilnym, ale przeprowadź test przed wysłaniem go do wszystkich.

18. Zapytaj subskrybentów, dlaczego odeszli

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego ludzie nie czytają Twoich e-maili, zapytaj tych, którzy zrezygnowali z subskrypcji. Szczera i szczera opinia nie zawsze jest łatwa do usłyszenia, ale nauczysz się z niej najwięcej.

Gdy użytkownik subskrybuje, zaznacz pole wyboru, aby zapytać, dlaczego odchodzi. Czy wysyłasz e-maile zbyt często? Czy Twoje informacje stały się nieistotne?

Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci ulepszyć usługę dla obecnych subskrybentów.

19. Testuj, testuj, testuj! I przetestuj ponownie

Trudność polega na tym, że marketing nie ma właściwej odpowiedzi. Nie ma „najlepszego” tematu ani „idealnego” czasu na wysłanie biuletynu.

Jeśli nie masz pewności, uruchom test podziału, aby się dowiedzieć. Nie możesz wybierać między wierszami tematu? Przeprowadź test podziału z małym podsekcją listy subskrybentów. W zależności od tego, która wartość wywoła najwyższy współczynnik otwartości, jest to najlepsza linia tematu.

Spróbuj uruchomić test podziału w różnych dniach i o różnych porach. Kiedy Twoi odbiorcy są najbardziej wrażliwi?

To wszystko za część 4 mojej serii e-maili! Nie zapomnij wrócić do części 1, części 2 i części 3 i zwróć uwagę na nadchodzącą część poświęconą tworzeniu idealnej linii tematycznej.

Czy przetestowałeś i poprawiłeś wskaźnik otwarcia e-maili? Jakie jest Twoje doświadczenie i co jest dla Ciebie najlepsze? Daj mi znać w sekcji komentarzy.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me