Pokud jde o data, statistiky a čísla, jsem trochu geek.

Miluji česání prostřednictvím svých čísel Google Analytics. Jsem posedlý měřením svých e-mailových marketingových kampaní. Miluji grafy, tabulky a čísla.

Díky metrikám e-mailového marketingu mohu okamžitě zjistit, kdo otevírá mé zpravodaje. Vidím své nejlepší zákazníky a zjistím, které předmětové linie fungují nejlépe.

Metriky e-mailového marketingu

(zdroj obrázku)

Stručný přehled našeho definitivního průvodce e-mailovým marketingem

  • Část 1: 11 formulářů pro registraci s nejvyšší konverzí
  • Část 2: Aktualizace obsahu – nejrychlejší cesta k více odběratelům
  • Část 3: Zvýšení zapojení & výnosy s e-mailovou uvítací řadou
  • Část 4: 19 jednoduchých triků, abyste získali 40% otevřenou e-mailovou sazbu
  • Část 5: Dokonalý řádek předmětu: 18 triků, které to přibijí
  • Část 6: Funguje váš e-mailový marketing? 14 základních metrik k měření

Vidím také to, co nefunguje. Co bych mohl příště udělat lépe?

Proto jsou statistiky a data tak důležité. Nejsou jen zajímavé, jsou nezbytné pro zlepšení vaší firmy.

Existuje další důvod, proč trávím tolik času prohlížením e-mailové analýzy:

Lidé, kteří otevírají vaše e-maily, jsou vašimi nejzajímavějšími a důležitými následovníky. Váží si vaší společnosti. Zabývají se a komunikují s vámi.

Proč byste o nich nechtěli vědět víc?

data e-mailové kampaně

Rychlý glosář termínů e-mailových metrik

Nejdříve se ujistěte, že jsme všichni na stejné stránce. V tomto příspěvku budu hovořit o různých podmínkách e-mailového marketingu, včetně:

Otevřená sazba – Procento vašich celkových odběratelů, kteří otevřeli váš e-mail.

Míra prokliku – Procento vašich celkových odběratelů, kteří klikli na odkaz v e-mailu.

Neodebíraný – Kolik lidí se odhlásilo ze seznamu po e-mailové kampani.

Pokud jste dosud sledovali náš e-mailový marketingový seriál, vytvořili byste na svém webu formulář pro registraci e-mailů, vytvořili e-mailovou uvítací řadu a přibili jste předmět.

Jak ale přesně změříme, jak dobře funguje váš e-mailový marketing?

Odpověď je e-mailová analytika. A spousta z nich!

V celé této e-mailové sérii jsme jako demonstraci použili MailChimp. Dnes se neliší, protože MailChimp nabízí obrovské množství statistik a údajů o vašich kampaních.

Chcete-li získat přístup k vašim, přihlaste se k MailChimp a přejděte k „přehledům“.

zprávy mailchimp

Jste připraveni? Umožňuje ponořit se do základních metrik.

1. Pokrok v plnění vašich celkových obchodních cílů

Než se podíváme na otevřené sazby a míry kliknutí, chci, abyste přemýšleli o svých širších obchodních cílech.

Statistiky a čísla jsou zásadní, ale pokud vás nevedou k většímu cíli, jsou to jen „metriky marnosti“. Jinými slovy, mohou vypadat dobře, ale pomáhají vám dosáhnout něčeho?

Přemýšlejte o tom, zda váš e-mailový marketing zvyšuje loajalitu, generuje vyšší prodeje a posouvá vaše podnikání na další úroveň.

Skutečným měřítkem úspěchu jakékoli e-mailové marketingové kampaně je to, pokud to posune vaši firmu dále.

2. Otevřete kurz

Průměrná otevřená sazba pro společnost elektronického obchodování – 16,71%

Otevřená sazba je často číslo, na které se obchodníci zaměřují. Představuje, kolik lidí váš e-mail otevřel.

Zde samozřejmě hledáme co nejvyšší počet. Čím více lidí otevírá vaše e-maily, tím větší je šance je převést nebo přivést zpět na váš web.

otevřená sazba

Vysoká míra otevřenosti také naznačuje určitou loajalitu. Znamená to, že vaši odběratelé dychtí po otevření vašich e-mailů a uvidí, co je uvnitř.

Průměrná otevřená sazba pro společnost elektronického obchodování je 16,71%, takže pokud jste nad tím, dobrá práce!

VUT v Brně, ale nespoléhejte se pouze na otevřenou sazbu. Musíme se podívat hlouběji, abychom zjistili, zda tito předplatitelé jednají.

Chcete tipy na zlepšení vaší otevřené sazby? Přečtěte si část 4 našeho průvodce definitivním e-mailovým marketingem.

3. Klikněte na Hodnotit

Průměrná míra prokliků pro společnost elektronického obchodování – 2,3%

Míra prokliku je často mnohem lepším ukazatelem úspěchu vaší kampaně. Vysoká míra prokliku znamená, že lidé nejen otevírají vaše e-maily, ale skutečně proklikávají na váš web.

míra prokliku

To znamená, že vás zajímá a zajímá obsah vašeho e-mailu. Znamená to také, že vaše výzva k akci funguje a oslovujete správné publikum.

Průměrná míra prokliků je velmi nízká, takže se nemusíte znechucovat. Ale vezměte na vědomí ty, které se proklikat. Jsou to vaši zákazníci, kteří se zabývají nejvíce.

4. Konverzní poměr na vstupní stránce

Mnoho lidí si myslí, že dobrá míra prokliků znamená, že jejich práce je hotová. Skutečným testem dobré e-mailové kampaně je však to, zda kliknutí způsobí konverzi nebo prodej.

Řekněme, že provozujete online marketingový kurz. Odběratelům pošlete e-mail, který propaguje kurz, a nasměrujete je na vstupní stránku.

Pět procent vašich odběratelů klikne na vstupní stránku, ale kolik z těchto lidí se poté zaregistruje do vašeho kurzu?

Míra konverze

(zdroj obrázku)

To je skutečná míra úspěšnosti vaší kampaně.

E-mailové konverze můžete sledovat vytvořením měřicí adresy URL ze služby Google Analytics a umístěním tohoto odkazu do bulletinů.

5. Míra okamžitého opuštění na vstupní stránce

Stejně jako míra konverze bych také rád změřil míru okamžitého opuštění. Jinými slovy, kolik lidí přistálo na této stránce a zmizelo, aniž by něco udělali?

Vysoká míra okamžitého opuštění znamená, že jsem lidi přesvědčil, aby klikli na stránku, ale neučinil jsem dost, aby je převedl.

Je to všechno o nalezení těchto malých slabých stránek na cestě a zjistit, co můžete udělat lépe. Pro mě míra okamžitého opuštění mi říká, že musím něco zpřísnit.

6. Příjmy a tržby

Je to podobné jako konverzní poměr, ale je navrženo speciálně pro online objednávky a příjmy z prodeje. MailChimp má chytrý způsob, jak to vypočítat. Přesně vám řekne, kolik objednávek jste vygenerovali z e-mailové kampaně.

Rozděluje jej také do výnosů na objednávku a celkových výnosů generovaných z kampaně.

Chcete-li to nastavit, budete muset propojit web elektronického obchodování s MailChimp (což je placená funkce). Po připojení obchodu k MailChimp se výsledky zobrazí takto:

e-mailová kampaň mailchimp

Je ideální pro weby elektronického obchodu, aby zjistily, zda e-mailová kampaň vede ke skutečnému prodeji.

7. Odhlásit sazbu

Průměrná míra odběru pro společnost elektronického obchodování – 0,23%

Je přirozené očekávat, že se několik lidí odhlásí k odběru novinek nebo aktualizací. Existuje celá řada důvodů. Možná zapomněli, že se přihlásili, nebo možná již vyřešili svůj problém.

Žádný velký problém.

Ale, pokud si všimnete, že vaše odběrová sazba roste nadprůměrně, mohlo by dojít k něčemu špatnému. Možná budete tlačit zpravodaje a aktualizace příliš často. Váš obsah nemusí být pro publikum relevantní.

Pokud se váš podíl odběratelů začne plížit, věnujte nějakou dobu přehodnocení své strategie.

8. Neučinní předplatitelé

Nezabezpečení předplatitelé jsou stejně důležití jako odběratelé. Toto jsou lidé, kteří zůstanou na vašem seznamu, ale nikdy neotevírejte e-maily ani s vámi neinteragujte.

Řekněme například, že máte 10 000 odběratelů, ale 5 000 nikdy e-mail ani neotevřelo. Jedná se o předplatitele, kteří nejsou zapojeni. Platíte za odesílání e-mailů lidem, kteří je nikdy neotevřeli.

Nejlepší věc, kterou zde můžete udělat, je odstranit je ze seznamu. Jasně může být špatné snížit čísla účastníků na polovinu, ale je to nejlepší.

HubSpot z tohoto důvodu nedávno ze svého seznamu odstranil 250 000 odběratelů!

9. Míra okamžitého opuštění

Průměrný „měkký“ odraz pro společnost elektronického obchodování: 0,3%
Průměrný „tvrdý“ odraz v e-commerce společnosti: 0,24%

E-mail „Bounce“ je e-mail, který nelze doručit. Existují dva typy odrazů: „tvrdý odraz“ a „měkký odraz“.

míra okamžitého opuštění

Měkký odchod je e-mail, který nelze doručit pouze dočasně. Možná má účastník problém se serverem nebo je jeho doručená pošta plná.

Tvrdé odchody obvykle znamenají, že e-mailová adresa neexistuje. Je to buď falešný, byl zadán nesprávně, nebo byl smazán.

Měkké odrazy jsou v pořádku, ale chcete odstranit všechny tvrdé e-mailové adresy s odchodem. Proč? Protože vypadají jako známka nevyžádané pošty a to se špatně odráží ve vašem seznamu e-mailů. Váš seznam by nakonec mohl být na černé listině.

Po každé kampani vyčistěte všechny e-maily s okamžitým odchodem, zejména pokud je vaše procento vyšší než průměr.

10. 24 hodinový výkon

MailChimp má 24hodinový graf výkonu, který je zábavný a užitečný. Je to zábavné, protože se můžete dívat v reálném čase, když odběratelé otevírají vaše e-maily a komunikují s nimi.

Výkon e-mailu 24 hodin

Většina předplatitelů otevře vaše e-maily během první hodiny, takže počáteční odpověď je dobrým ukazatelem stavu vašeho seznamu e-mailů.

Zbytek časového období je však také užitečný. Ukazuje vám maximální aktivitu v určitých denních dobách. Například vám může ukázat, že velká část vašich odběratelů otevřela e-maily ve 22:00.

Pokud se jedná o běžný vzor vašich kampaní, víte, že vaše publikum je obecně zapojeno do pozdního večera. Je to užitečná informace o vašich zákaznících.

11. Odběratelé s největším počtem otevření

Tato tabulka uvádí, kolikrát vaši odběratelé váš e-mail otevřeli, a řadí je. Jak vidíte níže, jeden odběratel otevřel můj e-mail 73krát.

otevře se e-mail

To je docela neobvyklé, takže vím, že je to pro mě klíčový zákazník. Mají tak velký zájem o můj zpravodaj, že jej otevřeli 73krát! Tato osoba je mocným uživatelem. V budoucnu bych mohl tomuto účastníkovi poslat speciální e-mail se slevou nebo nabídkou.

V podstatě mohu sledovat své nejaktivnější a nejobsáhlejší účastníky.

12. Umístění

Tato mapa ukazuje, kde přesně lidé otevřeli váš e-mail. Znalost místa, kde žijí vaši nejvíce angažovaní zákazníci a odběratelé, je důležitá z mnoha důvodů.

nejlepší místa otevřením

Nejprve vám poskytne údaj o nejlepším čase odeslání dalšího e-mailového zpravodaje na základě časového pásma vašich odběratelů.

Ale dělá víc než to. Říká vám, kde je vaše firma a produkty nejoblíbenější. Dává vám jasný demografický údaj, který můžete použít pro další propagaci a inzerci například na Facebooku.

To vám umožní vědět, jak přizpůsobit svůj marketing a místní SEO.

Užitečné jsou také další analytické mapy (jako na Facebooku Statistiky nebo Google Analytics). Vaše e-mailová mapa je však mnohem konkrétnější, protože se jedná o vaše nejzajímavější následovníky.

13. Spedice

Často nebereme v úvahu „sdílení“ e-mailů, stejně jako blogový příspěvek nebo webovou stránku. Ale to může být neuvěřitelně silné.

Pokud vám například někdo pošle e-mail, téměř si jej 100% přečtete, že? Je to osobní doporučení. To je důvod, proč věnuji dost velkou pozornost své „předstihové“ sazbě.

Především to znamená, že můj obsah dosáhne nového čtenáře, který by se mohl stát novým zákazníkem.

Zadruhé to znamená, že můj účastník našel v e-mailu něco opravdu užitečného. Byli přemístěni, aby to předali někomu jinému. Znamená to (doufejme), že dělám něco v pořádku.

Zkuste explicitně požádat své předplatitele, aby e-mail předali příteli příště, když odešlete bulletin.

14. Návratnost investic

Jak jsem již zmínil na začátku tohoto článku, statistiky neznamenají nic, pokud vaše e-mailová strategie neposune vaše podnikání vpřed.

Návratnost investic

(zdroj obrázku)

Jedním z nejjednodušších způsobů měření je návratnost investic nebo návratnost investic. To je kolik peněz generujete ve srovnání s investicí, kterou vložíte.

Řekněme například, že máte 5 000 odběratelů, což u MailChimp stojí měsíčně 50 $. Strávíte také 50 $ měsíčně za reklamu na Facebooku, abyste přiměli lidi, aby se zaregistrovali do vašeho seznamu e-mailů.

Celkově utratíte za e-mailový marketing 100 $ měsíčně. K pokrytí nákladů musíte každý měsíc vygenerovat 100 $ přímo z e-mailů.

Pokud z prodeje prostřednictvím e-mailového marketingu vyděláte 200 USD, zdvojnásobíte svou návratnost investic. Pokud vyděláte 500 $, máte 5x návratnost investic. Pokud chcete znát svou vlastní návratnost investic, můžete využít kalkulačku návratnosti investic společnosti Sleeknote.

Když je to ve velkém měřítku, může e-mailový marketing poskytnout až 4 300x návratnost investic.

Data, čísla a analytika vám řeknou vše, co potřebujete vědět o svých e-mailových kampaních. Pracují? Kdo jsou vaši nejlepší zákazníci? Co byste mohli udělat lépe?

Nezaměřujte se však jen na „metriky marnosti“. Ujistěte se, že se kopáte hluboko do postav, na kterých opravdu záleží.

Jaké metriky považujete pro své e-mailové kampaně za nejdůležitější??

Tento příspěvek mě přivádí na konec naší šestidílné série e-mailového marketingu. Doufám, že se vám to hodilo! Chtěli byste další podrobnou řadu o konkrétním aspektu marketingu nebo vývoje webu? Dejte mi vědět v komentářích.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me