Jak mam 10 000 obserwujących na Twitterze i 13% współczynnik zaangażowania

Na początku ubiegłego roku postawiłem sobie małe wyzwanie.


Aby założyć konto na Twitterze i dotrzeć do 10 000 obserwujących.

Musiało to być zupełnie nowe konto, zaczynające się od zera. Nie był powiązany z żadną istniejącą witryną i nie korzystałem z mojej istniejącej sieci. Tylko czysty eksperyment od zera.

10 000 obserwujących!

Nazwałem konto na Twitterze „Niemożliwe”.

Dotarcie do 10.000 zajęło zaledwie trzy miesiące.

Nie pytaj mnie, dlaczego to zacząłem. To była po prostu ciekawość i chciałem dowiedzieć się, co sprawia, że ​​Twitter tyka. I dużo się nauczyłem.

Nie chodzi tylko o liczby …

Oczywiście obserwatorzy Twittera sami nic nie znaczą. Tak więc kluczową częścią mojego małego wyzwania było zaangażowanie.

Średnie zaangażowanie na Twitterze wynosi 0,7%. Musiałem się upewnić, że jestem powyżej tego.

Zgadnij co mam?

Mój wskaźnik zaangażowania wyniósł 13% (w moim najlepszym tweecie. [I średnio ponad 5-6% na każdy post]]

13% współczynnika zaangażowania!

Jak więc zdobyłem 10 000 obserwujących i współczynnik zaangażowania 13%?

Kiedy zaczynałem, tak naprawdę nie miałem strategii. Rozpoczęcie pracy zajęło kilka tygodni. Ale potem zaczęła nabierać kształtu jasna i skuteczna rutyna. Nie jestem ekspertem! Ale oto jak to działało.

1. Wybierz swój temat ostrożnie

Przede wszystkim musisz wiedzieć, jak działa Twitter. Spędziłem kilka lat na platformie z kontem osobistym. Wiele czasu spędzono na oglądaniu z boku.

Zauważyłem, że Twitter doskonale nadaje się do trzech rzeczy:

 1. Aktualności
 2. Specjalistyczny wgląd w określone tematy
 3. Lekka ulga

Wiedziałem więc, że muszę wybrać coś, co pasuje do co najmniej dwóch z tych trzech rzeczy.

Wybrałem sporty przygodowe / akcji, które łatwo wpadły zarówno w „nowości”, jak i „ulgę”.

Wybierz swój temat!

Wiedziałem również, że istnieje otwarta dziura dla tego typu rzeczy. Istnieją wielkie giganty, takie jak Red Bull. Ale pod względem małej konkurencji są to zaskakująco wąskie zestawy.

Zrób to samo z procesem Twittera. Poszukaj luk na rynku. Poszukaj rozmów, których nie ma. A potem rozpocznij te rozmowy.

2. Publikuj angażujące treści

Rozwój Twittera jest prosty, gdy się nad tym zastanowić.

Publikujesz fajne rzeczy. Ludzie przesyłają to dalej. Więcej osób to widzi i podąża za tobą.

Nie musisz sprawiać, by było to bardziej skomplikowane. Oznacza to, że Twoim priorytetem jest publikowanie fajnych rzeczy!

Social Media Examiner wyjaśnia, że ​​jeśli opublikujesz zdjęcie, otrzymasz 150% więcej retweetów. Zdecydowałem więc, że każdy tweet musi mieć dołączony obraz.

Upewnij się, że każdy tweet ma wartość. Zrób z tego ciekawe zdjęcie, użyteczny fragment danych lub link do czegoś cennego. Jeśli nie warto tego mówić, nie mów tego.

Możesz także zwiększyć zaangażowanie, zadając pytania, utrzymując krótkie tweety i aktywnie prosząc o retweety.

3. Tweetuj mniej (tak, naprawdę)

Istnieje dziwny mit, że tweety o dużej objętości zapewniają lepszy współczynnik zaangażowania. Po prostu źle. (Ponownie, Social Media Examiner mnie poprze). Zbyt dużo tweetowania zagłusza ważne rzeczy, które mówisz. I rozcieńcza twoją treść. Może to również denerwować ludzi.

Nie nudzić swoich wyznawców

Trzymałem się jednego lub dwóch tweetów dziennie. To wszystko, czego potrzebowałem. W sumie wysłałem tylko 52 tweety w ciągu tych trzech miesięcy. Możesz wypróbować jeszcze kilka, ale ogranicz do minimum. Nie przytłaczaj odbiorców i nie zagłuszaj swoich treści.

4. Zacznij obserwować ludzi

Okej, do tej pory nauczyłem cię, co publikować. Ale jak zdobyć tych pierwszych obserwujących?

To też było bardzo trudne. W rzeczywistości pierwszych 100 obserwujących jest najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek dostaniesz. Odnalezienie sekretu zajęło mi trochę czasu, ale to naprawdę łatwe.

Po prostu zacznij obserwować ludzi. Otóż ​​to.

Zacznij obserwować ludzi!

(Neil Patel, ekspert ds. Marketingu, poświęcił czas, aby śledzić 100 000 osób!

Zrób listę kont na Twitterze, które mają docelowych odbiorców i zapisz je na swoich „listach”.

Dla mnie były to sportowe magazyny sportowe, firmy odzieżowe itp. Jestem pewien, że możesz wybrać wiele kont z własnej wybranej niszy.

Teraz załaduj kilka ostatnich tweetów z tych kont. Następnie obserwuj każdego, kto faworyzował go, podał na Twitterze lub skomentował. Są to najbardziej aktywni i angażujący obserwujący i chcesz ich!

Pomiędzy 30% a 40% zwykle podąża za tobą. To jest piękno Twittera – większość ludzi chętnie śledzi.

Ostrzeżenie

Nie zwariuj tutaj. Jeśli śledzisz ponad 100 osób dziennie, Twitter zaczyna być podejrzliwy. Co więcej, a ty tylko spamujesz ludzi. Możesz (i będzie) zostać zawieszony na Twitterze, jeśli przejdziesz za daleko.

Ale ogólne postępowanie jest w porządku. Jest zachęcany.

5. Poświęć 15 minut na robienie tego każdego dnia

Budowanie Twittera to codzienna aktywność. Musisz być wobec tego dość nieustępliwy. Zaplanuj 15 minut dziennie, aby opublikować coś fajnego. Następnie poświęć trochę czasu na śledzenie ludzi w swojej niszy.

Robiłem to codziennie przez trzy miesiące, a potem obserwowałem około 8 000 osób. Około 40% powróciło, a pozostałe 7 000 pochodziło z retweetów i wzrostu organicznego.

Jeśli uważasz, że to strata czasu, spójrz na powyższe konto Twittera Neila Patela. Obserwuje 100 000 ludzi, odkąd dołączył do platformy. I nikt nie oskarżyłby go o marnowanie cennego czasu na marketing!

6. Przesłać dalej, ulubiony i komentować

Twitter to nie tylko ulica jednokierunkowa. Jeśli nie przyłączysz się do rozmowy, po prostu krzyczysz na wszechświat. Twitter to rozmowa. Zaangażować się.

Prześlij dalej przydatne informacje, które zobaczyłeś na czyjejś osi czasu. Napisz mały komentarz lub po prostu ulubiony ich tweet. Nie bądź tym facetem, który wysyła tweety bez odpowiedzi.

Muszę w tym miejscu przyklasnąć Jasonowi, menedżerowi mediów społecznościowych Bitcatchi. Gdy ktoś wchodzi w interakcję z Bitcatchą na Twitterze, odpowiada za to. Prowadzi również ich stronę internetową za pomocą naszego narzędzia do sprawdzania prędkości i informuje ich, jak sobie radzi.

Witaj @clickshiftca!

7. Umieść linki na swojej stronie internetowej, Facebooku i podpis e-mail

Nie miałem tego luksusu, ale będzie to dobry sposób na szybkie zdobycie kilkuset obserwujących. (Skończyło się na tym, że zbudowałem podstawową stronę internetową, aby eksperymentować z publikowaniem treści na Twitterze.

Umieść swój link na Twitterze w podpisie e-maila, aby uchwycić wszystkich swoich współpracowników. To łatwy sposób na zbudowanie sieci. Następnie użyj interfejsu API Twittera, aby umieścić przycisk „Obserwuj” w swojej witrynie. Prosty. Łatwy. Efektywny.

8. Ustaw cel

Nic się nie dzieje, dopóki nie wyznaczysz sobie celu. Więc idź po to. Myśl dobrze. Dlaczego nie strzelać za 10 000? Czy 100 000? Lub milion?

Jedna rzecz, którą zrobiłem źle…

… Nie udało się wyruszyć bez szerszej strategii.

Ponieważ był to tylko eksperyment, nie miałem większego planu.

Musisz dowiedzieć się, jak Twoja obecność na Twitterze pasuje do ogólnego modelu biznesowego. Czy chcesz zwiększyć sprzedaż lub ruch w sieci? Chcesz zbudować świadomość lub skorzystać z wyjątkowo lukratywnego rynku?

To jedna rzecz, której nie zrobiłem, a teraz będę musiał pracować wstecz, aby dowiedzieć się, jak korzystać z tego zasobu.

Wypróbujcie sami, ludzie…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map