Toto je příspěvek hosta Jeffa Richardsona z webu Breadnbeyond.com.

Navzdory své popularitě není vysvětlující video nástrojem, z něhož může každý těžit. Podnikání je těžké – musíte zůstat před konkurencí. Vysvětlující videa jsou účinným nástrojem, jak vyniknout před konkurencí tím, že jsou jednou osobou s úžasným videem na svých webových stránkách.

Video služby Breadmbeyond Explainer

Ale ne každý podnikatel může získat maximální výsledky z vysvětlujícího videa. Závisí to na mnoha faktorech, jako je vaše nika, rozpočet, cílové publikum a mnoho dalších. Zformuloval jsem tři otázky, které musíte zodpovědět, abyste lépe posoudili, zda byste měli investovat své zdroje do vysvětlujícího videa.

1. Máte web nebo používáte sociální média k propagaci svých služeb?

S obrovským posunem ve zvyku lidí hledat produkty a služby online musíte určitě změnit marketingovou strategii na strategii zaměřenou na více digitálních technologií. Ve skutečnosti více než 95% Američanů koupilo něco online alespoň jednou za život. To znamená, že pokud již používáte k propagaci svých produktů a služeb nějaký druh online platforem, jste stále v konkurenci.

Díky vysvětlujícímu videu na vašem webu mohou návštěvníci lépe porozumět tomu, co nabízíte, kratším a zábavnějším způsobem. Umístění vysvětlujícího videa na vstupní stránku může pomoci přilákat pozornost vašich návštěvníků ihned, jakmile dorazí.

Vysvětlete video na vstupní stránce

Sociální média jsou v tomto ohledu podobná webové stránce. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že většina platforem sociálních médií je přístupnější a optimalizovaná pro mobilní uživatele. Sociální média mohou být při propagaci produktů nebo služeb obtížným místem, hlavně kvůli tomu, jak rychle lidé procházejí věci ve svých časových osách.

Zde vám vizuální obsah, jako jsou videa s vysvětlením, může pomoci upoutat pozornost vaší cílové skupiny. Díky silné úvodní a poutavé animaci můžete oslovit většinu svých následovníků.

I když ne všechny platformy sociálních médií jsou speciálně vytvořeny pro vizuální obsah, stále můžete využít vysvětlující video. Zde je několik způsobů, jak:

 • Video na stránce na Facebooku
 • Instagramový příspěvek
 • Placené videoreklamy na Facebooku, YouTube a Instagramu

Fyzický obchod nelze spustit nepřetržitě, pokud nemáte mnoho zaměstnanců pracujících na směny. Vytvoření webové stránky nebo sociálních médií tento problém eliminuje.

Odnést : 

Pokud k propagaci svých služeb používáte sociální média nebo web, můžete z vysvětlujícího videa získat maximální výsledky.

2. Jaké produkty nebo služby prodáváte?

Typ nabízených produktů nebo služeb ovlivňuje také to, zda můžete využít výhody vysvětlujícího videa. Rozdělil jsem to do čtyř hlavních kategorií:

 1. Primární potřeby Pokud nabízíte produkty, které spadají do kategorie primárních potřeb, jako je jídlo & nápoje, oblečení nebo bydlení, nepotřebujete vysvětlovací video. Lidé již vědí, že je potřebují – měli byste proto své zdroje utrácet za růst své značky.
 2. Software Pokud jste vývojář nebo obchodník pro software jako společnost služeb (SaaS), určitě prodáváte něco složitého. Ne každý má podobnou úroveň informovanosti v technologii a počítačích. Tam může vysvětlující video pomoci cílovému kupujícímu lépe porozumět vašemu softwaru pomocí jednodušších slov a vizuálních pomůcek. Je také snazší zdůraznit klíčové funkce a jedinečnost vašeho softwaru ve srovnání s ostatními. Zde je příklad vysvětlujícího videa o Pinterestu (Každý ví, že Pinterest nyní – já to chápu, ale toto video bylo vyrobeno v roce 2012).

 3. Unikátní & Zboží na míru Zboží, které přichází se zvláštními funkcemi, musí být jasně vysvětleno, aby přilákalo co nejvíce kupujících. Videa z programu Explainer vám mohou pomoci lépe si představit, jaké speciální funkce jsou a jak tyto funkce stojí za to mít.

  Vezměme si jako příklad Fuel Baby, značku dětské mléčné láhve s uvolňovacím mechanismem pro recepturu. Teď je to docela obtížné si představit bez řádné vizualizace, že? S vizuální pomocí je mnohem snazší strávit koncept unikátních produktů, jako je tento.

 4. Niche Services Entrepreneurship je obrovský vesmír. Pro podnikatele, který nabízí specializované služby, jako je navrhování obchodního modelu pro jiné podniky, výstavba psích domů pro tibetské mastify, masáže pro kojence – nebo jakákoli jiná ultra specifická pole – jsou vysvětlující videa mocným nástrojem. Nech mě to vysvětlit.

  Pokud se vy nebo někteří podnikatelé rozhodnete tyto služby provozovat, musí být za tím důvod, správně?

  Někdy přesvědčování lidí, proč potřebují vaši službu slovy, může být pro lidi, kteří nejsou dobrými mluvčími, náročný úkol. Videa z programu Explainer vám pomohou lépe komunikovat o tom, co nabízíte, abyste mohli oslovit konkrétní skupinu lidí, kteří si vaši službu pravděpodobněji koupí. To nás vede k poslední otázce.

3. Kdo je váš cílový spotřebitel?

Znalost správného cílového zákazníka je jednou z klíčových vlastností úspěšného podnikatele. Pokud nabízíte své produkty nebo služby jiným společnostem, existuje velká šance, že vám vysvětlující videa pomohou.

Pokud jde o B2B (Business to Business), záleží na technické stránce. Vysvětlující video může tomuto problému pomoci, protože zkomplikuje složité a technické informace do snadno absorbovatelného videa, které může vaše firma použít k oslovení potenciálních klientů..

Pokud však cílíte na konečné uživatele a jednotlivé spotřebitele, je třeba, aby bylo cílení konkrétnější.

Vysvětlující video je digitální investice, což znamená, že neexistuje fyzická forma, a vyžaduje, aby vaši cíloví zákazníci byli schopni používat internet & technologie obecně. Pojďme je rozdělit do 4 různých věkových skupin:

 • 18-29 let Toto je hlavní věk uživatelů internetu a feťáků sociálních médií. Podle průzkumu provedeného společností Pew Internet má přístup k internetu 99% občanů USA v této věkové skupině. Mají také největší denní dobu promítání ve srovnání s jinými věkovými skupinami. Pokud zacílíte na tuto věkovou skupinu, vysvětlující video (a obsah videa obecně) je naprosto nevhodné.
 • 30-49 let Podobně jako v předchozí věkové skupině 96% občanů USA v této věkové kategorii aktivně využívá internet – i když ne tolik času na obrazovce. Ukázalo se, že videa zvyšují pravděpodobnost online nákupu o 181%.
 • 50-64 let starý V této věkové skupině je 9 z 10 občanů USA, kteří se již neomezují na čtení fyzických zdrojů informací, jako jsou noviny a časopisy. Velká část této skupiny je počítačově gramotná. Můžete se rozhodnout investovat do vysvětlujícího videa, ale existuje také velká šance, že jejich gramotnost je omezena na základní činnosti, jako je posouvání jejich novinek na Facebooku a sledování videí na YouTube.
 • Věk 65+ Technologie dosáhla každé věkové skupiny ve vesmíru – ale její dosah na starší populaci (65+) je výrazně nižší. Lidé v tomto věku potřebují více přizpůsobený komunikační kanál. Ukázalo se, že jejich kontakt s konvenčními metodami a vynaložení většího úsilí na jejich oslovení tváří v tvář přináší lepší výsledky. Tak, NE, Pokud se zaměřujete na tuto konkrétní věkovou skupinu, nedoporučuji natočit vysvětlující video.

Verdikt: Potřebujete video pro vyslance?

Odpověď na tyto tři otázky vám pomůže rozhodnout se, zda byste měli investovat do vysvětlujícího videa, ale mějte na paměti, že existuje mnoho dalších faktorů, jako jsou rozpočty. Některé společnosti vyrábějící prémiový videorekordér účtují až 50 000 USD za video s vysvětlujícím, ale existují malé a střední produkční domy, které nabízejí mnohem levnější nabídky s poněkud slušnou kvalitou konečných výsledků..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me