Potrebujete pre svoju podnikateľskú činnosť vysvetlenie pre video?

Toto je príspevok hosťa Jeffa Richardsona z webu Breadnbeyond.com.


Vysvetľujúce video napriek svojej popularite nie je nástrojom, z ktorého môže mať úžitok každý. Podnikanie je náročné – musíte zostať pred konkurenciou. Videá uchádzačov sú efektívnym nástrojom na vyčlenenie od konkurencie tým, že sú jednou osobou s úžasným videom na svojich webových stránkach.

Video služby pre divákov s chlebom

Ale nie každý podnikateľ môže získať maximálne výsledky z vysvetľujúceho videa. Závisí to od mnohých faktorov, ako sú vaše miesto, rozpočet, cieľové publikum a mnoho ďalších. Sformulovali sme tri otázky, ktoré musíte zodpovedať, aby ste lepšie posúdili, či by ste mali investovať svoje zdroje do vysvetľujúceho videa.

1. Máte webovú stránku alebo používate sociálne médiá na propagáciu svojich služieb?

S obrovským posunom vo zvyku ľudí hľadať produkty a služby online musíte určite zmeniť marketingovú stratégiu na digitálnejšiu. V skutočnosti viac ako 95% Američanov kúpilo niečo online aspoň raz za život. To znamená, že ak už na propagáciu svojich produktov a služieb už používate nejaký druh online platforiem, stále súťažíte.

Vďaka videu s vysvetlením na vašom webe môžu vaši návštevníci lepšie a zábavnejšie porozumieť tomu, čo ponúkate. Umiestnenie vysvetľujúceho videa na vstupnú stránku môže pomôcť upútať pozornosť vašich návštevníkov ihneď po ich príchode.

Vysvetlite video na vstupnej stránke

Sociálne médiá sú v tomto ohľade podobné ako webové stránky. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že väčšina platforiem sociálnych médií je pre mobilných používateľov prístupnejšia a optimalizovanejšia. Sociálne médiá môžu byť ťažkým prostredím pri propagácii produktov alebo služieb, hlavne kvôli tomu, ako rýchlo ľudia prechádzajú okolo svojich vecí v časových osách..

Tam vám môže vizuálny obsah, napríklad videá s vysvetlením, pomôcť upútať pozornosť cieľového publika. Vďaka silnému otvoreniu a pútavej animácii môžete osloviť väčšinu svojich sledovateľov.

Aj keď nie všetky platformy sociálnych médií sú vyrobené špeciálne pre vizuálny obsah, stále môžete využiť vysvetľujúce video. Tu je niekoľko spôsobov, ako:

 • Video odporúčané na stránke Facebook
 • Instagramový príspevok
 • Platené videoreklamy na Facebooku, YouTube a Instagrame

Fyzický obchod nemôžete prevádzkovať 24 hodín denne, 7 dní v týždni, pokiaľ nemáte veľa zamestnancov pracujúcich na zmeny. Vytvorenie webovej stránky alebo sociálnych médií tento problém eliminuje.

Zobrať : 

Ak na propagáciu svojich služieb používate sociálne médiá a / alebo webovú stránku, z vysvetľovacieho videa môžete získať maximálne výsledky.

2. Ktoré výrobky alebo služby predávate??

Typ produktov alebo služieb, ktoré ponúkate, ovplyvňuje aj to, či môžete využiť vysvetľujúce video. Rozdelil som to na štyri hlavné kategórie:

 1. Primárne potreby Ak ponúkate výrobky, ktoré patria do kategórie primárnych potrieb, ako napríklad jedlo & nápoje, oblečenie alebo bývanie, nepotrebujete vysvetľujúce video. Ľudia už vedia, že ich potrebujú – preto by ste mali minúť svoje zdroje na rozvoj svojej značky.
 2. Softvér Ak ste vývojár alebo obchodník so softvérom ako poskytovateľ služieb (SaaS), určite predávate niečo zložité. Nie každý má podobnú úroveň informovanosti v oblasti technológií a počítačov. Tam môže vysvetľujúce video pomôcť vášmu cieľovému kupujúcemu lepšie porozumieť vášmu softvéru pomocou jednoduchších slov a vizuálnych pomôcok. V porovnaní s ostatnými je tiež ľahšie zdôrazniť kľúčové vlastnosti a jedinečnosť vášho softvéru. Tu je príklad vysvetľujúceho videa o Pintereste (Každý vie Pinterest teraz – ja to chápem, ale toto video bolo vyrobené v roku 2012).
 3. jedinečný & Výrobky so špeciálnym tovarom, ktoré prichádzajú so špeciálnymi funkciami, musia byť jasne vysvetlené, aby prilákali čo najviac kupujúcich. Videá z vystúpenia vám môžu pomôcť lepšie si predstaviť, aké sú špeciálne funkcie a ako sa tieto funkcie oplatia mať.

  Vezmime ako príklad Fuel Baby, značku dojčenskej fľaše mlieka s mechanizmom uvoľnenia receptúry. Teraz je dosť ťažké si to predstaviť bez riadnej vizualizácie, však? S vizuálnou pomocou je oveľa ľahšie stráviť koncept takýchto jedinečných produktov.

 4. Niche Services Entrepreneurship je obrovský vesmír. Pre podnikateľa, ktorý ponúka špecializované služby, ako je navrhovanie obchodného modelu pre iné podniky, je výstavba psích domov pre tibetské mastify masážou pre kojencov – alebo akýmikoľvek inými ultrašpecifickými oblasťami – vysvetľujúce videá účinným nástrojom. Nechaj ma vysvetliť.

  Ak sa vy alebo niektorí ďalší podnikatelia rozhodnete tieto služby vykonávať, musí byť za tým dôvod, správne?

  Niekedy presvedčiť ľudí, že potrebujú vašu službu slovami, môže byť pre ľudí, ktorí nie sú dobrými hovorcami, náročnou úlohou. Videá z prieskumníka vám pomôžu lepšie komunikovať, čo ponúkate, aby ste mohli osloviť konkrétnu skupinu ľudí, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že si vašu službu kúpia. To nás vedie k poslednej otázke.

3. Kto je váš cieľový spotrebiteľ?

Poznať správneho cieľového spotrebiteľa je jednou z kľúčových vlastností úspešného podnikateľa. Ak ponúkate svoje produkty alebo služby iným spoločnostiam, existuje veľká šanca, že vám vysvetľujúce videá budú užitočné.

Pokiaľ ide o B2B (Business to Business), záležitosť technickej povahy. Vysvetľujúce video môže pomôcť pri riešení tohto problému, pričom skomplikuje zložité a technické informácie do ľahko absorbovateľného videa, ktoré môže vaša firma použiť na oslovenie potenciálnych klientov.

Ak však zacieľujete na koncových používateľov a na jednotlivých spotrebiteľov, musíte svoje zacielenie spresniť.

Vysvetľujúce video je digitálna investícia, čo znamená, že neexistuje žiadna fyzická forma, a vyžaduje, aby vaši cieľoví zákazníci boli schopní používať internet & technológia všeobecne. Rozdeľme ich do 4 rôznych vekových skupín:

 • Vo veku 18 – 29 rokov Toto je hlavný vek používateľov internetu a feťákov sociálnych médií. Na základe prieskumu spoločnosti Pew Internet má prístup k internetu 99% občanov USA v tejto vekovej skupine. Majú tiež najvyšší denný čas premietania v porovnaní s inými vekovými skupinami. Ak zacieľujete na túto vekovú skupinu, vysvetľujúce video (a obsah videa všeobecne) nie je dôležité.
 • 30-49-ročný Podobne ako v predchádzajúcej vekovej skupine, 96% občanov USA v tomto vekovom rozsahu aktívne používa internet – aj keď nie s toľko času na premietanie obrazovky. Videá dokázali, že zvyšujú pravdepodobnosť nákupu online o 181%..
 • Vo veku 50 – 64 rokov V tomto vekovom rozmedzí je 9 z 10 občanov USA, ktorí sa už neobmedzujú na čítanie fyzických zdrojov informácií, ako sú noviny a časopisy. Veľká časť tejto skupiny je počítačovo gramotná. Môžete sa rozhodnúť investovať do vysvetľujúceho videa, existuje však veľká šanca, že ich gramotnosť je obmedzená na základné činnosti, ako je posúvanie ich novinových správ na Facebooku a sledovanie videí YouTube..
 • Vek 65+ Technológia dosiahla každú vekovú skupinu vo vesmíre – jej dosah na staršiu populáciu (65+) je však výrazne nižší. Ľudia v tomto veku potrebujú viac prispôsobený komunikačný kanál. Ukázalo sa, že ich kontaktovanie pomocou konvenčných metód a vynaloženie väčšieho úsilia na ich priamý prístup k lepším výsledkom. tak, NO, Ak sa zameriavate na túto konkrétnu vekovú skupinu, neodporúčame vám vytvárať vysvetľujúce video.

Verdikt: Potrebujete video pre uchádzačov?

Odpoveď na tieto tri otázky vám pomôže rozhodnúť sa, či by ste mali investovať do vysvetľujúceho videa, ale nezabudnite, že existuje mnoho ďalších faktorov, napríklad rozpočty. Niektoré spoločnosti zaoberajúce sa produkciou prémiového vysvetľovača platia za vysvetľujúce video až 50 000 dolárov, ale existujú malé a stredné produkčné domy, ktoré ponúkajú omnoho lacnejšie ponuky s konečnými výsledkami o slušnej kvalite..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map