Je těžké znovu prožít své dětství. Ale je tu něco o tom, jak dostat balíček doručený na vaše prahy, který vás téměř vezme zpět. Většina z nás si vzpomíná na vzrušení a závratě, které doprovázely roztržení dárek k narozeninám nebo vánočnímu ránu, když jsme byli malí.

Jak ale přimět své zákazníky, aby se těšili nadšení z přijímání vašeho produktu? Pečlivé balení a prezentace mohou jít dlouhou cestou. Existují tržiště s grafickým designem, jako je Designhill, které vám poskytují úžasné návrhy obalů produktů pro vaši společnost. Zde můžete svůj balíček navrhnout zahájením soutěže o návrh od návrhářů z celého světa.

Vytvořte svou značku

Ano, váš zákazník již zakoupil váš produkt, ale to neznamená, že je musíte přestat přemýšlet. Jak zabalíte a předložíte své zboží k odeslání, může být výkonný marketingový nástroj – proto jej nenechávejte jako následek. Jako online prodejce se chcete zaměřit na celkové zkušenosti svých zákazníků.

Nezahazujte jednoduše své zboží do krabice. Místo toho použijte svůj obal jako způsob, jak vaši značku dále budovat. Podle průzkumu společnosti Shorr Packaging Corp. je dnes s obalem zcela spokojeno pouze 11% zákazníků. Páni – to je spousta nespokojenosti, což vám dává příležitost zářit. S trochou péče můžete nechat své zboží vyniknout v přeplněném poli elektronického obchodu a vaši zákazníci se vrátí k dalšímu.

Získejte své podnikání v oblasti elektronického obchodování

Ještě před pár lety lidé nebyli zvyklí nakupovat věci online. Jistě, možná udělali příležitostný nákup něčeho, co nemohli získat na místním trhu, ale elektronický obchod byl v malé ekonomice jen malým zlomem. Můj, jak se časy změnily.

Dnes se lidé nebojí nakupovat cokoli a vše online. Lidé kupují všechno od potravin a zubní pasty po dražší předměty, jako jsou počítače a dokonce i auta. Do značné míry to pojmenujete a můžete si jej koupit online.

V roce 2015 dosáhly tržby z elektronického obchodování v USA 287 miliard USD. A zbytek světa není pozadu. Čína měla tržby 247 miliard USD; Japonsko mělo 76 miliard dolarů a Spojené království mělo téměř 67 miliard dolarů. Trend se zdá být stále vzestupný. Společnost pro průzkum trhu eMarketer předpovídá, že celosvětový online prodej se v roce 2017 přiblíží 2,4 bilionu dolarů.

S tolika lidmi, kteří se obracejí na internet, se chcete nechat vyniknout a mít na paměti. Pro první zákazníky může být balíček, který přistane na prahu, poprvé, když fyzicky uvidí a cítí váš produkt. Jak to přijde, je zásadní způsob, jak vychovávat věrnost značce.

Vzrušte své zákazníky krásnou prezentací

První věc, kterou si lidé všimnou, je krabička nebo obálka. Prodejce Powerhouse e-Commerce Amazon z velké části zabalí své zboží do jednoduché hnědé krabičky, ale s rozeznatelnou balicí páskou a logem na straně.

Amazonská krabice

Ačkoli je hnědá krabice jemná, není pochyb o tom, odkud balíček pochází. Někteří prodejci rádi přidají do přepravní krabice trochu více blesku. Walmart občas vyrazí jméno své společnosti jasnými písmeny na boku krabičky a nedochází k záměně zářivých oranžových obálek Shutterfly, které používá k rozesílání zboží. Přepravní krabička může pomoci vybudovat pocit intrik. Chcete, aby se i sousedé zajímali, co je v tomto balíčku?

Obchodníci musí být samozřejmě opatrní, jak označují vnější stranu krabice. Nechcete inzerovat drahé zboží pro celý svět, aby viděli, jak sedí na verandě někoho, kdo prosí o únos. Ale pokud to z vnější strany nedokážete udělat vzrušující – přidejte uvnitř nějaký styl.

Dnes má i rozbalení zboží sociální aspekt. Lidé využívají své sociální mediální kanály, aby se podělili o své vzrušení z posledního nákupu online. To je požehnání, jako online prodejce, pokud můžete využít této bezplatné reklamy a získat cenné recenze z úst.

Dotcomova studie elektronického balení z roku 2015, Rozbalení zákaznické zkušenosti, zjistila, že 39% respondentů sdílelo obrázek nebo video na sociálních médiích a 60% uvedlo, že s větší pravděpodobností sdílejí obrázek produktu, pokud by přišlo jako dárek – jako krabici, spíše než nepopsanou hnědou. Přesvědčili jste se, že do svého obalu přidáte nějaký oomph?

Lidé si užívají přijímání dárků. Takže to bude mít pocit, že mají narozeniny. Jděte do toho a přidejte drobné doplňky, například pěkný hedvábný papír nebo dokonce personalizovanou kartu. Jste-li dostatečně malá operace, dokonce i přidání pozdravu se jménem zákazníka do vnitřní klapky krabice způsobí, že se budou cítit výjimečně.

Pokud bude váš zákazník vzrušený, budou ochotnější se podělit o své zkušenosti. Můžete dokonce mít štěstí a nechat je, aby na YouTube sdíleli unboxing video. Je neuvěřitelné, že lidé to dělají jen ve velkém počtu. Od roku 2010 se videa na YouTube s názvem „unboxing“ v názvu zvýšila o 871%.

Jedna společnost, která nemá dostatek videí pro rozbalení na YouTube, je Apple. Stačí zadat „iPhone unboxing“ a nahoru vyskočí přes čtyři a půl milionu zásahů. Žádné překvapení – protože Apple je mistrem detailů marketingu.

iphone-box

Například toto video YouTube od iJustine, které ukazuje, jak rozbaluje nové hodinky Apple, má již přes milion zhlédnutí. Cítíte očekávání, když poprvé otevřela obyčejnou přepravní krabici, a pak se brzy vrhne do známé tlusté, vysoce kvalitní bílé krabice Apple. Její nadšení je nakažlivé a tento druh bezplatné reklamy jen generuje, ještě více, bzučení pro nejnovější produkty Apple.

Používejte obaly, které jsou dobré pro vaše zákazníky

Přestože lidé ocení krásný balíček, pokud vaše produkty dorazí poškozené nebo je obtížné je otevřít, vaši zákazníci nebudou spokojení. Zákazníci mohou být vybíraví a pokud najdou něco nepříjemného při otevření balíčku, neváhají zanechat špatnou recenzi pro váš produkt nebo společnost.

fragile_box

Shorr Packaging Corp. se ve svém průzkumu o preferencích elektronického obchodování s obalem z roku 2016 zeptal zákazníků na to, co je podle jejich zkušeností s balíčky nejvíce nepříjemné nebo dráždivé. Zde je to, co našli:

  • 55% respondentů uvedlo, že dráždivou látkou číslo jedna byly balíčky, které bylo obtížné otevřít.
  • Přicházející na druhém místě s 19% bylo nadměrné balení.
  • 13% respondentů uvedlo poškozené obaly (nikoli skutečnou položku).
  • 8% lidí bylo otráveno nerecyklovatelnými materiály.
  • 4% neoceňovalo ošklivé balení.

Vzhledem k tomu, že první otevření pro lidi, kteří otevírají své balíčky, je obtížné je otevřít, je pro lidi snadné přejít k jejich zboží. Nikdo nechce bojovat s použitím ostrého nože k otevření tlustého plastového obalu, který se nezmění. Lidé také neocení, že se musí zbavit veškerého obalu, jakmile uvolní svůj předmět.

Udržujte životní prostředí v mysli

Další zajímavou cestou ze studie je, že si spotřebitelé stále více uvědomují dopad této nové online ekonomiky na životní prostředí. Uvědomují si, že celý tento elektronický obchod není bez environmentálních nákladů. Podle Agentury pro ochranu životního prostředí USA (EPA) je obal zodpovědný za až jednu třetinu neprůmyslového odpadu ve vyspělých zemích.

Chcete chránit položky, které přepravujete, ale jako online prodejce nechcete narazit na zbytečné a neznepokojivé životní prostředí. V dnešní době existuje stále více ekologických možností balení. Takzvané ekologické balení je prosperující podnikání. Lepenka je vynikající volbou, protože ji lze snadno recyklovat. Pro bonusové body můžete použít karton vyrobený z recyklovaného obsahu nebo z obsahu po konzumaci.

Jako doplněk pro vaše výrobky se můžete rozhodnout použít skartovací obal vyrobený z recyklovaného papíru. Je dodáván v různých barvách a může být zvlněný, aby dodal dekorativní nádech. Nebo, místo staromódních polystyrenových arašídů, existují alternativy na bázi škrobu vyrobené z kukuřice, čiroku a dalších plodin. Nejenže jsou lepší pro životní prostředí, ale váš zákazník se nebude muset zbavovat potíží. Stačí nalít vodu přes rostlinné arašídy a sledovat, jak se rozpustí v ničem.

Usnadněte svým zákazníkům vrácení zboží

Mnoho úspěšných online prodejců oceňuje, že musíte být ochotni přijmout návratky, pokud chcete, aby někdo na vás měl šanci. I vaši nejlepší zákazníci chtějí vědět, že mohou vrátit položku, pokud se nehodí, je poškozená nebo nepracuje s tím, co měli na mysli.

Společnost Shorr Packaging Corp. zjistila, že prvotřídní zákazníci (ti, kteří jsou definováni jako utrácení více než 200 USD měsíčně za online nákupy), přinášejí mnoho výnosů. Zjistili, že 22% těchto nakupujících uvedlo, že vrací alespoň čtvrtinu svých online nákupů. 95% z těchto zákazníků však uvedlo, že pokud bude proces návratu snadný, podniknou opakování obchodu.

Chcete, aby lidé co nejsnadněji vrátili své předměty, pokud nejsou spokojeni. Jedním z jednoduchých řešení, které mnoho prodejců oblečení používá, je zahrnout zpětné poštovní lístky. Usnadněte zákazníkovi vkládání svých položek zpět do krabičky a jednoduše nalepte štítek.

Společnost Nordstrom, která se dlouhodobě věnuje kvalitnímu zákaznickému servisu, zahrnuje vratnou etiketu a také hradí náklady na zpáteční dopravu. Pokud žijete v USA, vše, co musíte udělat, je vyhodit své zboží zpět do krabice, plácnout na štítek a předat jej poštovnímu dopravci. Nemusíte se obtěžovat s traiping off na poště nebo UPS, aby váš balíček vážil a poštovné vypočítat.

Někdy jsou to malé věci. Trunk Club dokonce obsahuje pásku pro zákazníka uzavřít krabici zpět nahoru. Protože vážně, kdo má čas na lov svitku pásky. Ostatní maloobchodníci, jako je Stitch Fix, zahrnují vratnou tašku, která je levnější a snáze zasílána poštou zpět do krabice.

trunk_club

Udržujte své náklady na nízké úrovni

Kreativita je skvělá, ale nechcete se příliš zbláznit. Stále musíte brát v úvahu náklady na dopravu.

V dnešní době používá řada hlavních dopravců, včetně FedEx, UPS a DHL, rozměrovou hmotnost pro výpočet přepravních poplatků za pozemní balíčky menší než tři metry krychlové. To znamená, že berou v úvahu velikost vaší krabice i hmotnost. Ujistěte se tedy, že vámi zvolené pole odpovídá vašemu zboží. Poštovní zásilky mohou být také volbou, pokud je váš produkt malý.

Nezáleží na velikosti vašeho boxu, nezapomeňte hodit nějaké polstrování, i když to není rozbité. Nechcete, aby se vaše zboží v krabici houpalo. Dávejte pozor, abyste s polstrováním nepřidali příliš velkou váhu. Můžete vyzkoušet jednu z výše uvedených ekologických možností nebo lehký bublinkový obal, který můžete získat v prostěradlech, rolích nebo pytlích..

Použijte svůj obal k zanechání trvalého pozitivního dojmu

Jako online maloobchodník možná nemáte fyzický výklad, ale přesto chcete svým zákazníkům poskytnout osobní a bujný zážitek, jako by nakupovali v malém butiku. Jinými slovy, chcete, aby se cítili zvláštně. Pravděpodobně to již děláte s vaším webem a dalšími interakcemi, ale nezapomeňte na často přehlíženou oblast – balení.

To, jak balíte a prezentujete své zboží k odeslání, zanechá trvalý dojem – nejen se svými zákazníky, ale potenciálně se svými přáteli a dokonce i přáteli přátel prostřednictvím sociálních médií..

Možná se budete cítit spokojeni s tím, že jste provedli svůj prodej, ale neměňte obrovskou příležitost. Díky pěknému, ale praktickému balení můžete přilákat nové zákazníky a stejně tak si zachovat ty, které již máte. Vracející se zákazníci utratí v průměru o 67% více než zákazníci poprvé, takže chcete zapůsobit i na ty, kteří již od vás provedli nákup.

Chcete vzít v úvahu celý proces transakce vašich zákazníků. Po kliknutí na tlačítko Koupit není jejich transakce dokončena. Musíte je ohromit, až dorazí jejich balíček. To může být rozdíl mezi jednorázovým zákazníkem a někým, kdo je loajální k vaší značce a provádí opakované nákupy.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me