Průvodce 5 kroky k najímání nezávislého správce sociálních médií

Toto je příspěvek hosta Maggie Alandové z Fit Small Business.


Na Facebooku, Instagramu a Twitteru je více než 3 miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Popularita sociálních médií plus nákladová efektivita reklamy na sociálních médiích z ní činí atraktivní marketingovou platformu pro všechny typy podniků. Očekává se, že v příštích deseti letech vzroste v USA pracovní místa pro správu sociálních médií v USA o 9 procent. Budete mít konkurenci, pokud si chcete najmout nejlepšího nezávislého manažera sociálních médií.

Proto jsme sestavili tohoto komplexního průvodce najímáním nezávislého manažera sociálních médií.

V tomto článku se zabýváme tím, jak:

 1. Vytvořte báječnou inzerci práce, abyste přilákali nezávislého manažera sociálních médií
 2. Vytvořte nezávislý screeningový rozhovor
 3. Pořádejte soutěžní nebo zkušební období a vyberte správnou osobu
 4. Vyhněte se podvodům
 5. Napište smlouvu na volné noze

Začněme.

Průvodce 5 kroky k najímání nezávislého správce sociálních médií

1. Vytvořte skvělou nabídku práce

Zaměstnaní manažeři ne vždy vědí, jak vyrobit nejlepší popis práce nebo kde ho zveřejnit. Optimalizace reklamy na pracovní místo a její zveřejnění na webu, jako je například server, který získává hodně provozu uchazečů o práci, zvýší pravděpodobnost, že kandidáti budou reagovat na váš příspěvek místo jiného..

Vystupte z moře inzerátů na zaměstnání. Postupujte podle našich tipů níže a přilákejte kvalitní freelancery v sociálních médiích.

Sdílejte zajímavé tidbity o vaší společnosti nebo týmu

Vaše pracovní pozice na externích nezávislých pracovních deskách slouží jako reklama nejen pro tuto práci, ale také pro vaši firemní značku. Využijte příležitosti k prodeji vaší společnosti. Odolejte nutkání zahrnout pouze základní informace, jako je umístění, název a průmysl. Místo toho představte svou společnost způsobem, který uchvátí kandidáty. Některé weby, jako je Monster, vám dokonce umožňují zveřejňovat obrázky, které ukazují vaše pracoviště, členy týmu a zábavné týmové aktivity. Podívejme se na příklad od AirBnB.

Přehled společnosti AirBnB

(Představení společnosti AirBnB v reklamě na pozici manažera sociálních médií)
Zdroj: Buffer Social

Ve své pracovní reklamě, jako je ta, která je uvedena výše, uveďte podrobnosti o tom, co dělá vaši společnost zábavným nebo poutavým místem pro práci, co děláte pro zlepšení světa nebo pro život vašich zákazníků a jaké jsou hodnoty vaší společnosti. Váš popis by měl přinejmenším vzbudit zájem uchazečů a mohl by stačit k tomu, abyste je přiměli, aby si přečetli zbytek pracovního místa a podali žádost

Udržujte název práce jednoduchý

Přestože se mnoho společností snaží o to, aby byly věci zajímavé, když přijde s kreativními tituly pracovních míst, jako je „Správce sociálních médií Rockstar“, doporučujeme vám, abyste titul ponechali jasný, aby bylo možné najít vaši pracovní nabídku. Například název pozice, Social Media Manager, je běžnější a uchazeči o zaměstnání s větší pravděpodobností najdou vaši reklamu na pracovní místo, pokud má společný název..

Titul „Social Media Manager“ přináší ve skutečnosti přes 2 000 pracovních míst. Naproti tomu „Social Media Rockstar“ ve skutečnosti nabízí pouze 18 pracovních pozic.

Unikátní pracovní tituly se s největší pravděpodobností řadí pod tituly, které přesně odpovídají hledaným klíčovým slovům. Použijte proto přímý pracovní titul, jako je „Social Media Manager“, abyste zvýšili své šance na nalezení kvalitními nezávislými pracovníky. Uchazeči často používají při hledání konkrétní práce na online tabulích pracovních míst řadu běžných klíčových slov. Usnadněte jim proto nalezení vaší reklamy.

Popište členy zábavného týmu, se kterými budou pracovat

Stručně uveďte informace o vašem týmu. Mnoho sociálních médií je vysoce společenských. Ve skutečnosti si možná vybrali tuto oblast práce, protože milují spojení s lidmi. Vědomí, že budou součástí týmu a nebudou pracovat sami, může přidat k přitažlivosti vaší reklamy na volné noze.

Ujasněte si, kde bude práce vykonána

Je důležité, abyste jasně uvedli, zda úloha vyžaduje přemístění nebo zda je třeba práci provést na konkrétním místě. Přemístění může narušit obchod mnoha kvalifikovaných uchazečů, zejména těch, kteří mají rodinu. Na druhou stranu, pokud je úloha vzdálená, inzerujte to. Úlohy, které jsou na 100 procent vzdálené, přitahují mnohem více uchazečů, takže dejte jim vědět, zda je práce mimo pracoviště možností.

Poskytněte přehled o poloze

Dlouhý nudný seznam pracovních úkolů a každodenních úkolů sám dokáže vyhladit jakékoli vzrušení, které se vám podařilo vzbudit. Místo toho nabídněte ptačí pohled na to, co se očekává od správce sociálních médií. Definujte účel pozice a jak pomáhá společnosti dosáhnout jejích cílů. Nejlepší kandidáti jsou dostatečně důvtipní, aby mohli vyvodit závěry o každodenních úkolech a nástrojích používaných pouze na základě přehledu. Dobrý příklad přehledu úloh je uveden níže.

Ukázka přehledu úloh

(Ukázka přehledu úloh)
Zdroj: Slack

Vaše reklama by měla poskytnout rychlý přehled úkolů pomocí akčních slov, jako například:

 • Spearheads marketingové kampaně a strategie v oblasti sociálních médií
 • Udržuje sdělení značky napříč platformami sociálních médií
 • Vytváří se obsah v různých mediálních formátech, které podporují interakci a konverzi
 • Použití metriky a analytické nástroje ke zlepšení a maximalizaci kampaní
 • Vedení výzkum konkurentů
 • Funguje napříč organizací se správci značek, grafickými designéry a dalšími tvůrci obsahu

Klíčem je zde udržovat krátký seznam odrážek, aby se vyhnul ohromujícím kandidátům. Během screeningového pohovoru můžete diskutovat o specifikách každé z těchto pracovních povinností.

Jasně definujte požadavky na práci

Jasně definovaný soubor požadavků pomáhá uchazečům přesně posoudit, zda mají to, co považuje za úspěch. Například požadujete, aby freelancer měl titul z marketingu? Jasné požadavky pomáhají vyloučit nekvalifikované uchazeče o zaměstnání a omezit irelevantní aplikace, které byste jinak museli prohlédnout. Díky tomu získáte zdravý fond kvalifikovaných uchazečů. Níže uvádíme příklad jasných požadavků na práci.

Jasně definujte požadavky na práci

(Popis práce s jasnými požadavky)
Zdroj: LinkedIn

Pomáhá také, pokud máte jasno v tom, jaké požadavky jsou ve skutečnosti požadovány a které jsou pouze preferované nebo příjemné. Nechcete, aby si uchazeči mysleli, že mají rádi pěknou dovednost, jako je znalost Hootsuite, protože nemusí, pokud to nemají, nemusí platit. Přidání preferované sekce dovedností vyvolá vaše ideální kandidáty a dá jim více důvodů, proč zasáhnout tlačítko Použít, ale nevylučuje jinak dobře kvalifikované freelancery.

Inzerujte plat a výhody

Opravdový platový nástroj ukazuje, že manažeři sociálních médií vydělávají kolem 17,84 USD za hodinu. Budete však chtít inzerovat hodinovou sazbu, protože to je častější při práci na volné noze.

Více než 50 procent amerických společností neposkytuje podrobnosti o platu v inzerátech. Pokud však chcete zlepšit počet uchazečů, zvažte zveřejnění informací o platech jako součást vaší reklamy na volné noze. Výzkum ukazuje, že zahrnutí podrobností o mzdách do reklam na pracovní místa vede ke zvýšení počtu uchazečů o 30 procent.

Inzerujte mzdy a výhody

(Průměrná hodinová sazba správce sociálních médií)
Zdroj: Indeed.com

Kromě toho zvažte zahrnutí několika výhod jako součásti vašeho celkového balíčku náhrad. A
Průzkum Glassdoor uvádí, že téměř 60 procent respondentů uvádí, že při přijímání nabídky silně zvažují výhody. Výhody a výhody znějí zvlášť na volné noze, protože vědí, že nemusíte nabízet výhody zákonem. To vyvolává dojem, že jste velkorysý zaměstnavatel.

Pokud to váš rozpočet dovoluje, jsou zde uvedeny typické výhody poskytované pracovníkům na volné noze:

 • Bonus za výkon v hotovosti za dokončení projektu předčasně nebo za překročení cílů projektu
 • Placené volno po práci po určitou dobu, například 90 nebo 120 dní
 • Zdarma vstupenky, výlety, jídlo a / nebo místní ubytování

Pošlete svou práci

Chcete-li získat maximum pro zveřejnění své pracovní pozice, zveřejněte ji na několika místech. To zahrnuje hlavní weby pro zveřejňování pracovních pozic, jako jsou opravdu, monstrum a CareerBuilder. Také budete mít prospěch z vysílání vaší práce na weby, které se zabývají nezávislými pracovníky, jako jsou Upwork, Freelancer.com a PeoplePerHour..

2. Vypracujte efektivní nezávislý rozhovor s nezávislými osobami

Rozhovor je vaše příležitost vyhodnotit potenciální nezávislé pracovníky a poskytnout více informací o vaší společnosti a zaměstnání. Při typickém pohovoru se tazatel ptá otázek, které měří znalosti kandidáta o společnosti. To se však zřídka děje v rozhovoru s nezávislou osobou. Pokud nejste známá společnost s více místy, držte se otázek, které hodnotí základní znalosti a technické dovednosti kandidáta.

Zde jsou čtyři otázky, které můžete použít nebo upravit. To poskytne dobrý obrázek o zkušenostech a schopnostech kandidáta v oblasti správy sociálních médií.

1. Jakou strategii používáte k přilákání následovníků na sociálních médiích?

Pokud se zeptáte na nejnovější úspěchy kandidáta na sociálních médiích, s největší pravděpodobností získáte odpovědi, které zahrnují zlepšení řady klíčových metrik, jako jsou hodnocení Líbí se, Sledující a Dosah. Expert na správu značky Emad Abou Elgheit píše, že samotná čísla neodrážejí skutečnou úroveň dovedností, protože růst může být způsoben řadou dalších faktorů, včetně silné PR, obrovských rozpočtů na reklamu a silné osobní značky..

Místo toho požádejte o obecnou strategii kandidáta. Chcete někoho, kdo umí:

 • Zkoumejte a najděte správná klíčová slova
 • Spojte se s vlivnými
 • Identifikujte a využívejte trendy
 • Přijďte s relevantními hashtagy

Toto jsou základy při rozšiřování základny vašich fanoušků.

2. Jaké metriky používáte k určení, zda jsou vaše kampaně úspěšné?

Ideální kandidát se zaměří na metriky týkající se interakce, jako je počet akcií, komentáře a zmínky. Jednotlivec se také podívá na provoz na webu pocházející ze sociálních médií.

Ideální kandidát by navíc měl uvést konečnou míru konverze. Nakonec dáváte peníze na marketing sociálních médií, abyste posílili svůj výsledek. Proto tato otázka pomáhá oddělit začátečníky od skutečných profesionálů. Mějte na paměti, že investujete do manažera sociálních médií, abyste zapojili zákazníky a podpořili konverze. Dobrý nezávislý pracovník vám přinese tisíce následovníků a stovky lajků, ale jeden velký zaujme zákazníky a převede je na klienty.

3. Jak byste oslovili vlivné osoby v naší doméně?

Zkušení kandidáti znají důležitost spojení s průmyslovými vlivy, aby přilákali více následovníků. Jsou zběhlí v rychlé identifikaci osobností sociálních médií, které jsou cenné pro vaše publikum. Strategie je také jednoduchá:

 • následujte vlivného
 • čas od času sdílejte příspěvky ovlivňovatele
 • Nezapomeňte na každý příspěvek zmínit vlivného
 • počkejte, až vlivný pracovník vyjádří vděčnost za sdílení
 • poslat přímou zprávu nebo e-mail
 • navrhnout spolupráci

Pokud kandidát poskytne odpověď s víceméně stejnou strategií, pak mluvíte s někým vhodným pro danou pozici. To ukazuje, že osoba může pěstovat sociální média, která pocházejí od nuly.

Zatímco kandidáti, kteří nemají dostatečné zkušenosti s řízením sociálních médií, se určitě budou snažit odpovědět na tuto otázku. Myšlenka spojení s vlivnými vlivy za účelem rozšíření jejich publika možná nepřekročila jejich mysl, protože vyžaduje sofistikovanější dovednosti, než je obvyklé plánování, odpovědi na komentáře a zveřejňování obsahu..

4. Popište, jak jste pomohli značce zlepšit její přítomnost na sociálních médiích?

Tato otázka umožňuje uchazeči promyslet a rozšířit své odpovědi na výše uvedené otázky. Chcete, aby uchazeč na volné noze hovořil o svých zkušenostech, abyste mohli určit, zda tyto dovednosti skutečně provedli v profesionálním prostředí, nebo si o nich jen přečetli online. Tato otázka by měla přimět kandidáty, aby hovořili o přilákání následovníků, spojení s vlivnými osobami a analýze správných KPI.

3. Hostujte soutěž nebo spusťte placené zkušební období

Mnoho nezávislých webů, jako jsou Freelancer a PeoplePerHour, nabízí možnost pořádat soutěž o pevnou částku peněz. Nabídnete cenu a vyplácíte ji pouze na volné noze, která „vyhraje“ tím, že bude dělat nejlepší práci. Je to skvělý způsob, jak otestovat mnoho nezávislých dovedností, než najmete jednoho jednotlivce.

Nebo zvažte spuštění placeného zkušebního období 30–90 dní, zejména pokud najmete vzdáleného nezávislého pracovníka. Zkušební období, na které se lze ve vztazích mezi zaměstnanci a zaměstnavateli spolehnout, je obecně přijímáno ve světě nezávislých pracovníků. I když otázky na pohovor na volné noze vám mohou poskytnout dobrou představu o schopnostech kandidáta, nevíte, zda je kandidát pro vás a váš tým perfektním zápasem, dokud s nimi nebudete spolupracovat..

Během zkušební doby budete muset udělat následující:

 • dodržujte pracovní etiku a hodnoty nezávislého pracovníka
 • změřte schopnost nezávislého pracovníka učit se vaše procesy a systémy
 • posoudit, zda nezávislý pracovník bude dobře spolupracovat s vámi a vaším týmem
 • zhodnotit technické, kreativní a rozhodovací dovednosti nezávislého pracovníka
 • zhodnoťte celkovou vhodnost nezávislého pracovníka k práci

S těmito výhodami stojí za to snahu prodat nabídku vašim nejvyšším kandidátům. Dejte jim vědět, že soutěžní nebo zkušební doba nabízí výhody oběma stranám. Na jejich straně mohou propagovat své dovednosti a posoudit, zda jim vaše společnost, tým a příležitost pomohou splnit jejich profesní cíle. A těží z toho, že můžeš vyzkoušet dříve, než si koupíš.

Zkušební období obvykle trvá 30 až 90 dní. Budete mít více než dost příležitostí, abyste se v té době osobně a profesionálně seznámili s úspěšným kandidátem.

4. Vyhýbání se podvodům

Při hledání nezávislého pracovníka je třeba být opatrný. Webové stránky na volné noze mají často malé procento podvodníků, kteří podle všeho mají skvělé ceny a portfolia. Někteří však „pracují se systémem“ tím, že požadují platbu předem a nedodávají ji.

Například na Guru může nezávislý pracovník požadovat, aby byl projekt dokončen, a odeslat fakturu, která je automaticky zaplacena. Pokud si nejste opatrní, na volné noze dostanete zaplaceno, i když jste jejich práci neschválili. Ano, to lze napravit většinu času, ale aby nebyli podvodníci, měli by si klienti vyžádat reference, zobrazit portfolio a přečíst si další recenze klientů. I pět hvězdiček jsou spolehlivá, ale jsou dobrým začátkem.

Použijte proto tipy v kroku 5, abyste se vyhnuli podvodům, a před tím, než souhlasíte s prací s konkrétním, podívejte se na předchozí klienty a hodnocení klientů na volné noze..

5. Navrhněte smlouvu, jakmile je vybrána nezávislá osoba

Jakmile si vyberete nejlepší freelancer manažera sociálních médií pro vaši firmu, ujistěte se, že se chráníte, bez ohledu na to, jaký web nebo platební software na volné noze používáte. Zvážit:

 • vypracování smlouvy s klíčovými výstupy a milníky / metrikami
 • propojení plateb s milníky projektu nebo úspěchy
 • pomocí účtu úschovy (nejlepší webové stránky na volné noze tuto možnost poskytují) k platbě

Tímto způsobem máte vy jako klient větší šanci na dokončení práce, na včasnou práci a na podvod. A pokud máte spor s nezávislou osobou, budete mít spolehlivou dokumentaci, pokud potřebujete pomoc s řešením pracovního produktu nebo platby..

Závěr

Rostoucí obliba sociálních médií a efektivita nákladů z nich činí atraktivní marketingový kanál pro malé, střední a velké podniky. Mnoho společností získává služby externích zdrojů sociálních médií, aby jim pomohlo zvýšit povědomí o značce, podpořit zapojení a prodej pohonných hmot. Pokud to chcete udělat, začněte psát skvělou nabídku práce, vést efektivní pohovor, nabídnout soutěž nebo zkušební období a vypracovat zdravou smlouvu. A v žádném případě se nenechte vyděsit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map