Průvodce e-mailovým marketingem, část 3: Zvyšte příjmy díky e-mailové uvítací řadě

Nepožadoval by jste někoho, aby se s tebou oženil první den, správně?


Podle jakýchkoli standardů to přichází o něco silnější!

Musíte udělat dobrý první dojem a vybudovat vztah v průběhu času. Pak můžete pop velkou otázku.

Internetový marketing je podobný.

Nemůžete někoho donutit, aby od vás okamžitě kupoval produkty. A pokud se pokusíte příliš tvrdě, můžete je dokonce odvézt.

Zde přichází „série uvítacích e-mailů“.

Vítejte e-mail

Jedná se o trik s e-mailovým marketingem, který prokazuje dlouhodobé zapojení o 33% a generuje 3krát vyšší výnosy.

V této části první a druhé části e-mailového marketingu jsem vám ukázal, jak zvýšit počet předplatitelů. V této části vysvětlím, jak vytěžit maximum ze svých odběratelů, vychovávat je a proměnit je v platící zákazníky.

Nejprve odpovězme na zřejmou otázku.

Stručný přehled našeho definitivního průvodce e-mailovým marketingem

 • Část 1: 11 formulářů pro registraci s nejvyšší konverzí
 • Část 2: Aktualizace obsahu – nejrychlejší cesta k více odběratelům
 • Část 3: Zvýšení zapojení & výnosy s e-mailovou uvítací sérií
 • Část 4: 19 jednoduchých triků, abyste získali 40% otevřenou e-mailovou sazbu
 • Část 5: Dokonalý řádek předmětu: 18 triků, které to přibijí
 • Část 6: Funguje váš e-mailový marketing? 14 základních metrik k měření

Co je to e-mailová uvítací série?

Když se přihlásíte k odběru e-mailového zpravodaje na webu, obvykle dostanete e-mailové potvrzení. Některé weby jdou ještě o krok dále a zašlou vám uvítací e-mail. Můžete dokonce získat bezplatnou e-knihu nebo něco podobného.

virgin-america-welcome-email

Ale to je místo, kde to končí. Poté jsou to prostě staré informační bulletiny a propagační akce.

Série uvítacích e-mailů rozšiřuje tuto první komunikaci přes pět až šest e-mailů. Možná víc. Série e-mailů odeslaná po dobu několika týdnů pomalu přenáší vaše informace vašemu novému odběrateli.

(Zdroj obrázku)

Poskytuje vám delší období na budování vztahů a zvyšuje pravděpodobnost, že se z nich stanou platící zákazníci.

Proč je to tak efektivní?

Tento první uvítací e-mail je super silný. Statistiky ukazují, že váš první e-mail má potenciál vydělat o 320% více než kterýkoli jiný.

Tak proč to nevytahovat?

Vaši nejnovější odběratelé jsou nejaktivnější, nejaktivnější a nejzajímavější. Pravděpodobněji si otevřou vaše e-maily a pravděpodobně od vás nakoupí.

Ale po tomto prvním e-mailu má otevřená sazba tendenci klesat. Odběratelé na vás zapomenou, přesunuli se k jiným věcem. Naproti tomu uvítací řada udržuje stále dobré kontakty, dokud jsou stále horké.

„Péče“ předplatitelé tímto způsobem rozvíjí o 50% více zákazníků, kteří jsou „připraveni ke koupi“. Rozvíjení zákazníci také nakupují větší nákupy.

Uvádíme několik dalších důvodů, proč uvítací série funguje:

 1. RepetitionThere je old-school marketingová teorie, která říká, že zákazníci musí vidět vaši značku a zprávu sedmkrát, než vám budou věřit, nebo koupit od vás. Uvítací série dostává před vámi opakovaně vaše jméno a značku. Je to obzvláště důležité, pokud jste nový podnik.
 2. Šance na vyprávění vašeho příběhu Velkým důvodem, který přitahujeme k určitým značkám (a nakonec od nich kupujeme), je to, že jsme spojeni s jejich příběhem a jejich étosem. Uvítací e-mail vám dává možnost informovat předplatitele o vás více.

  nastygalscase

 3. Buduje důvěru Zákazníci si přirozeně dávají pozor na nové webové stránky nebo služby. Řada e-mailů buduje důvěru, takže když požádáte o prodej, je pravděpodobnější, že na ně prokliknou.
 4. Více šancí na prodejV jednom uvítacím e-mailu je tlak na něco rychle prodat, což může některé zákazníky podráždit. Pomocí šesti nebo sedmi e-mailů můžete své produkty představovat pomalu, počínaje malými výrobky s nízkým rizikem a až po velké zbraně.
 5. Nepřekonají noví odběratelé Marketers inklinují tlačit co nejvíce informací do svého uvítacího e-mailu, ale to není vždy efektivní. Pokud se předplatitelé potýkají s příliš mnoha možnostmi nebo výzvami k akci, mohou se cítit ohromeni. Uvítací série tento problém odstraní a umožní vám soustředit se pouze na jednu věc najednou. Mnohem účinnější.
 6. Ošetřování olova Vítaná série vám dává příležitost vychovávat nového účastníka pomalu v průběhu času. Z dlouhodobého hlediska je to mnohem silnější marketingová technika.
 7. Habit buildingAs, jak uvidíte v mých příkladech níže, vítaná série podmíňuje nové předplatitele, aby aktivně vyhledávali vaše e-maily. Spíše než ignorování aktualizací, noví odběratelé si zvyknou těšit se na ně. To je v budoucnu recept na vysoké otevřené sazby.

Uvítací série v akci

První web, který jsem našel pomocí e-mailové uvítací série, byl Pinterest (jsem si jistý, že to ostatní dělali první, ale Pinterest mě naklonil). Pojďme se na ně podívat podrobně.

Pinterest používá jejich uvítací řadu k odkapávání užitečných tipů a triků o platformě, aniž by se příliš ptal předplatitele. První e-mail vypadá takto:

Pinterest 1. e-mail

Zjistíte, že v jejich předmětu je uvedeno „Začínáme # 1“. Hned hned víte, že přichází řada e-mailů.

Obsah začíná velmi základní: „Co je to špendlík?“ Prochází novými uživateli přes odrazové můstky a končí výzvou k akci, která není příliš náročná:

“Prozatím se zkuste přihlásit a najít obsah pro sebe.”

Není to hloupé. Není to ohromující. A noví předplatitelé se o službě dozvěděli něco málo.

Nejlepší ze všeho je, že předají předplatiteli, co čeká: „Během příštích pěti dnů vám pošleme další informace…“

Je to jemný způsob, jak předplatitele informovat, aby v nadcházejících dnech hledal další e-maily. Odběratel aktivně hledá další poštu. Génius.

Druhý e-mail vypadá takto:

Pinterest 2. email

Tentokrát vás seznámí s několika podrobnostmi a vybízí vás, abyste začali budovat svůj profil. Opět je tu sekce „co bude dál“, která vám připomene, že zítra přijde další.

Tady je třetí e-mail:

Pinterest 3. e-mail

Tento má mnohem silnější výzvu k akci. Pinterest již pokrýval základy a platformu znáte.

Teď to však opravdu tlačí na výzvu k akci, na čem záleží: přidáním tlačítka „pin it“ na svůj web.

Toto je znovu první návrh. Pokud by Pinterest požádal účastníky, aby do prvního e-mailu přidali tlačítko „pin it“, znamenalo by to zmatení účastníky a vyděsilo by je.

Pinterest není jedinou společností, která používá tento trik.

Asos používá kratší uvítací sérii, pouze tři e-maily. Ale až do třetího e-mailu netlačí na tvrdý prodej.

asoscase

První vám řekne, co můžete očekávat od zpravodaje Asos, a vybízí vás k procházení obchodu. Nic nudného ani náročného.

Druhý zobrazuje konkrétní položky, které by se vám mohly líbit na základě vašeho pohlaví, a upozorňuje na výhody nákupu (bezplatné doručení a vrácení zdarma). Stále však o prodej nepožádali.

Pouze ve třetím e-mailu prosazují prodej a nabízejí 10% slevu a silnější výzvu k akci – „nakupujte hned“.

Je to jemné, ale silné. Pomalu posiluje značku a vyživuje účastníka v prodeji.

Jak vytvořit vlastní e-mailovou řadu

Chcete-li vytvořit uvítací e-mailovou řadu, budete potřebovat účet s e-mailovou marketingovou službou. Tento průchod bude používat MailChimp, ale e-mailové služby jako Aweber, Constant Contact nebo Emma nabízejí podobnou možnost..

Uvítací série používá „automatizaci e-mailů“. Automatizace umožňuje odesílat e-maily, které jsou vyvolány určitou událostí. Jako spouštění uvítací série, když se někdo zaregistruje do vašeho seznamu e-mailů. (Je to užitečné také pro super triky, jako je připomenout zákazníkům opuštěný vozík, poslat jim slevu v den jejich narozenin nebo použít zákaznickou historii k propagaci podobných položek).

Automatizace je u MailChimp placená funkce, takže pokud máte pouze standardní balíček, budete chtít upgradovat. Pokud jste úplně nový, přečtěte si nejprve náš tutorial MailChimp – Jak vytvořit seznam e-mailů od nuly & pošlete svůj první zpravodaj

Funguje to takto:

Krok 1. Přihlaste se k MailChimp a klikněte na automatizaci

mc-automatizace

MailChimp nazývá automatizační kampaň „workflow“, takže vytváříme workflow automatizace.

mc-automatizace-pracovní postup

Krok 2. Vyberte seznam předplatitelů, který chcete použít

Pokud máte více než jeden seznam, vyberte ten správný!

Krok 3. Vyberte typ pracovního postupu

uvítací série

Použijte možnost „uvítací série“. Všimněte si, že existuje mnoho dalších e-mailů, které můžete automatizovat zde. Můžete se vrátit a některé z nich později zkontrolovat.

Krok 4. Pojmenujte pracovní postup a vložte jméno a e-mailovou adresu, ze které uvítací série přijde

Pro-tip, někteří bloggerové si myslí, že to zvyšuje otevřenou míru používat skutečné jméno odesílatele a společnost dohromady. Například „Daren z Bitcatchy“, spíše než „Bitcatcha“.

Krok 5. Přiřaďte spouštěč

V tomto případě je náš spouštěč „při připojení předplatitele“. Tehdy jim chceme začít posílat uvítací řadu.

mc-trigger

Krok 6. Nastavte, když se e-mail spustí

Nejlepších výsledků dosáhnete nastavením prvního spouštěče na „okamžitě“. Jinými slovy, váš odběratel dostane první e-mail v sérii okamžitě. Je mnohem pravděpodobnější, že si e-mail otevřou, pokud dorazí okamžitě po registraci – než se rozptýlí!

mc-workflow

Krok 7. Navrhněte svůj první uvítací e-mail

Nyní pro zábavu část. Vyplňte svůj první uvítací dopis obsahem a použijte styl MailChimp. (Přilepeno na to, co vložit do uvítací série e-mailů? Níže uvádíme další tipy).

Krok 8. Nastavte plán

Jak brzy chcete, aby odběratel obdržel druhý, třetí a čtvrtý e-mail? To se bude lišit pro každého z vás. V některých případech, jako je Pinterest, jeden den funguje velmi dobře.

Pro ostatní – zejména maloobchodníky a prodejci softwaru nebo digitálních produktů online – možná budete chtít využít delší mezery, abyste předplatitelům dali šanci získat důvěru.

Krok 9. Test, test, test

Nyní, když je vaše uvítací série spuštěna, pečlivě sledujte analytiku. Podívejte se na otevřené sazby a míry prokliku. Můžete je vylepšit? Vylepšete předmět, obsah a rozvrh, dokud to nenajdete v pořádku.

Bonusové tipy

Než půjdu, projdeme si několik bonusových tipů, aby vaše uvítací série fungovala co nejlépe.

1. Jaké jsou vaše cíle??

Než začnete, jaké jsou vaše tři hlavní cíle? Takto se rozhodnete, co se stane ve vaší e-mailové řadě. Pokud jste internetový obchod, může to být povědomí, následovníci Instagramu a prodej.

V takovém případě se váš první e-mail bude týkat vašeho příběhu, druhý bude zahrnovat povzbuzení sledovat Instagram a třetí bude prosazovat prodej.

2. Kdo jste?

Ujistěte se, že váš první e-mail přesně určuje, kdo jste.

hellofresh

3. Posílte výhody, které jsou na seznamu

Využijte této příležitosti, abyste jim přesně připomněli, proč se zaregistrovali. Dejte jim dobrý důvod, aby se stále starali o vaše e-maily. Je to sleva nebo exkluzivní informace?

4. Vyprávět příběh

Jedna z mých oblíbených uvítacích sérií byla dlouhá 20 e-mailů! Byla to finanční společnost a pomocí uvítací série vyprávěli příběh o tom, jak pomohli jednomu z jejich klientů.

Pomocí poutavého příběhu se jim podařilo úplně shrnout, kdo jsou, co dělali a jak přidávají hodnotu. Cestou představili různé produkty, počínaje levnou elektronickou knihou až po konzultační servis na míru.

5. Získejte rychlý první prodej

Čím dříve zákazník něco koupí, tím lépe. Jakmile od vás kupují, je tu spojení. Je mnohem pravděpodobnější, že v budoucnu budou otevírat e-maily a nakupovat znovu od vás.

Pomocí uvítací řady zajistěte co nejdříve malý prodej.

6. Nejdříve se rozhodněte, co chcete říci

Nevyjímejte se pouze z řady pěti e-mailů a pak zjistěte, jak je vyplnit. Rozhodněte se, co chcete říci, a poté je rozdělte na jednotlivé e-maily.

7. Co bude dál?

Vždy je nechte na věšáku a dejte jim vědět, kdy očekávat další e-mail. Ujistěte se, že to hledají.

Přečtěte si více

8. Udržujte e-maily konzistentní

Pokuste se zachovat jednotný design a rozvržení celé série. Udržujte také konzistentní řádek předmětu pomocí číslovaného systému nebo konstantního tématu. Je to malý trik, který posiluje vaši značku.

9. Požádejte o další údaje

Ve výchozím registračním formuláři je nejlepší se vyhnout příliš mnoha otázkám. Jméno a e-mailová adresa je vše, co potřebujete k rychlému získání účastníků.

Uvítací série vám však dá šanci požádat o další informace později. Ve třetím nebo čtvrtém e-mailu můžete požádat o pohlaví, lokalitu a další preference. To vám pomůže segmentovat seznam účastníků a posílat vhodnější e-maily.

10. Před odesláním standardního bulletinu počkejte, až uvítací série skončí

Ujistěte se, že váš nový odběratel neobdrží váš normální zpravodaj nebo propagační e-maily až po uvítacím seriálu. Je to trochu matoucí a dezorientující.

V posledním e-mailu této série jim dejte vědět, že je po všem, a hladce je převeďte do pravidelných zpravodajů.

11. Pokud účastník používá promo kód, neposílejte jej znovu!

Pokud používáte uvítací řadu k prosazování promo kódu vícekrát, nezapomeňte sledovat prodej. Nechcete, aby vám účastník stále odesílal stejný propagační kód, pokud jej již použil.

Uvítací řada je perfektním způsobem, jak budovat věrnost značce a vytvářet silnější vztahy se zákazníky pro budoucnost. Tyto zprávy vám nabízejí více příležitostí k prodeji, zatímco váš odběratel je o váš produkt nejvíce zaujatý a nadšený.

Používá někdo venku uvítací sérii nebo jiné formy automatizace e-mailů? Plánujete v budoucnu? Dejte nám vědět své myšlenky a nápady v sekci komentářů!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map