Pokud jste někdy odeslali e-mailovou kampaň, znáte „strach“ z stisknutí tlačítka „odeslat“.

Chystáte se tam poslat tisíce e-mailů, ale kdokoli je otevře?

Podle nedávné zprávy je průměrná míra otevřených e-mailů 22,87%. Ale s několika chytrými triky a vylepšeními je možné dosáhnout mnohem vyšší úrovně.

Zde jsou výsledky kampaně, kterou jsem v poslední době běžel pro klienta v hudebním průmyslu, který získal otevřenou sazbu 40,7%:

mailchimp-campaign

To je více než dvojnásobek průmyslového průměru. Byla to vyvrcholení spousty pokusů a omylů, ale udělal jsem to pomocí většiny z těchto 19 tipů. Jsou vyzkoušeni a vyzkoušeni.

Na konci tohoto článku budete mít všechny triky, které potřebujete k posílení své otevřené sazby.

Jen si pomyslete, pokud máte 2 000 odběratelů, jako můj klient na výše uvedeném seznamu, a zvýšíte svou otevřenou sazbu o 5%, což je o 50 dalších potenciálních zákazníků.

Tip: Toto je čtvrtý článek v mé definitivní e-mailové marketingové sérii, takže pokud jste vynechali další části, podívejte se na ně zde:

  • Část 1: 11 formulářů pro registraci s nejvyšší konverzí
  • Část 2: Aktualizace obsahu – nejrychlejší cesta k více odběratelům
  • Část 3: Zvýšení zapojení & výnosy s e-mailovou uvítací sérií
  • Část 4: 19 jednoduchých triků, abyste získali 40% otevřenou e-mailovou sazbu
  • Část 5: Dokonalý řádek předmětu: 18 triků, které to přibijí
  • Část 6: Funguje váš e-mailový marketing? 14 základních metrik k měření

Pojďme rovnou dovnitř:

Část I: Předplatitelé

Než začneme ladit předmětové řádky nebo načasovat dodávky, prvním krokem je prohlížení vašich odběratelů.

Míra otevření e-mailu

(Zdroj obrázku)

1. Odstraňte neaktivní předplatitele, zabíjejí vaši otevřenou sazbu

Můžete mít 100 000 odběratelů, ale toto číslo neznamená nic, pokud neotevírají vaše e-maily. Vzhledem k tomu, že velký počet odběratelů vypadá skvěle, je to bohužel jen „metrika marnosti“.

Spíše než kvantita, zaměřte se na kvalitu vašeho seznamu. Zaměřte se na aktivní odběratele, kteří pravidelně otevírají vaše maily. Jsou to ti, kteří vás chtějí slyšet.

Pokud odběratel neotevřel vaše e-maily do šesti měsíců, je čas je odstranit. Totéž platí pro jakékoli „tvrdé odrazy“ (tj. E-mail nelze doručit). Posíláte jim peníze, stojí to za to, a otevřenou sazbu táhnete dolů.

Jak vidíte, tento odběratel níže neotevřel e-mail ani neklikl na e-mail více než tři roky a 23 kampaní.

neaktivní předplatitelé

To nemusí nutně znamenat, že vaše e-maily sají! Možná již nebudou potřebovat služby, které nabízíte, nebo snad už jednoduše tuto e-mailovou adresu nekontrolují.

Jde jen o to, aby váš seznam obsahoval pouze vysoce kvalitní odběratele. Kvalita nad kvantitou.

Jeden trik, který můžete použít, je e-mail s posledním příkopem. Zašlete e-mail každému, kdo se do šesti měsíců neotevřel s předmětem: „Od vás jsme se o chvíli neslyšeli…“ a zeptejte se jich, zda si přeje zůstat na seznamu. Mohli byste nabídnout slevu nebo pobídku k pobytu také.

2. Vyčistěte chybně napsané e-mailové adresy

To je rychlý a jednoduchý způsob, jak získat několik dalších. Projděte si seznam účastníků a opravte všechny pravopisné chyby.

Téměř vždy jich bylo zadáno „[chráněno e-mailem]“ nebo „[chráněno e-mailem“ “. Upravte adresu a požádejte je o potvrzení správného e-mailu.

3. Nechte předplatitele zvolit, jaké e-maily budou přijímat a kdy

Někteří účastníci jsou rádi, že vás slyší dvakrát týdně. Ostatní budou dávat přednost měsíční aktualizaci.

Některé mají zájem pouze o slevy. Ostatní chtějí slyšet o každém novém blogu, který publikujete.

Můžete se vyhnout přetížení předplatitelů tím, že jim umožníte, jak často budou přijímat e-maily a jaký typ obsahu si chtějí přečíst. Je nejlepší dát jim tyto možnosti, když se zaregistrují. Podívejte se na to, jak cestovní společnost, Skift vám umožní vybrat si z denních, týdenních a dalších možností.

Nechte předplatitele vybrat

4. Segmentujte svůj seznam, takže předplatitelé dostávají relevantní e-maily

Jedním z největších důvodů nízké otevřené sazby je, že e-maily pro odběratele prostě nejsou relevantní.

Například předplatitel v Seattlu pravděpodobně nemá zájem o „10 nejlepších kaváren v New Yorku“. V takovém případě můžete svůj seznam odběratelů oddělit podle místa. Nyní můžete poslat vašemu publiku obsah specifický pro danou lokalitu.

Účet Pro MailChimp vám umožňuje segmentovat seznam podle demografických údajů, zájmů nebo chování při nákupu. Společnost Asos například odesílá různé e-maily na základě vašeho pohlaví, preference oblečení a historie nákupu.

Chcete-li to provést v programu MailChimp, jednoduše použijte značky a „vlastní pole“ k rozdělení segmentu publika do různých kategorií. Jedna zpráva naznačuje, že 39% lidí, kteří tak učinili, viděli vyšší otevřené sazby. Také 20% vidělo vyšší tržby.

Část II: Obsah vašich e-mailů

Zatím jsme zpřísnili váš seznam odběratelů. Nyní se podívejme, jak může váš obsah zvýšit míru otevření.

5. Přidejte hodnotu každému e-mailu

Pravda je taková, že předplatitelé otevřou e-mail, pouze pokud jim to přinese přidanou hodnotu pro jejich životy. Musíte dát lidem dobrý důvod k otevření e-mailů.

Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout? Poskytujte hmatatelnou hodnotu pokaždé.

Vox vám například pošle e-maily s krátkými, úhlednými zprávami dne. Nemůžete si to na své webové stránky, a to je super užitečné, pokud jste měli rušný den.

Přidaná hodnota

Pokud předplatitel začne spojovat vaše zpravodaje s obrovskou hodnotou, pokaždé jej otevřou. Začnou to dokonce hledat.

Jedná se o dlouhodobou strategii. Rychlé výhry a triky, jako jsou chytré tematické okruhy, by mohly fungovat pro jednorázové kampaně, ale skutečným způsobem, jak dosáhnout trvale vysokých otevřených sazeb, je prostě budování loajality a reputace prostřednictvím skvělého obsahu. Zkuste se ujistit, že je to něco, co se nikam jinam nedostanou.

6. Vytvořte brilantní, přímý předmět

Řádky předmětu dělají nebo porušují vaše otevřené sazby. Ve skutečnosti jsou tak důležité, že jim věnuji pětinu této řady e-mailů.

Stručně řečeno, přímá přímá tematická pole obvykle fungují nejlépe. MailChimp provozoval čísla na 40 milionech řádků e-mailů a nejlepší výkonníci byli překvapivě nudní:

  • [název společnosti] prodej & marketingový zpravodaj nebo
  • [název společnosti] Informační bulletin z května 2005,

které křídou zvýšily 60% otevřenou sazbu.

Samozřejmě, že by se nemělo občas hodit několika zvědavými řádky tématických stylů clickbait. Tento jednoduchý podnikatel od Yaro Stark byl obzvláště zajímavý:

Clickaroit intrik Yaro

Většinou se však zaměřujeme na to, aby předplatitelé přesně řekli, jakou hodnotu získají uvnitř.

7. Mluvte přímo se svým předplatitelem, učiňte tak osobní pocit

E-mailový zpravodaj často vychází tisíce předplatitelů. Trik je v tom, aby to vypadalo jako osobní e-mail, přímo jedné osobě.

Který e-mail pravděpodobně otevřete:

„Našim zákazníkům nabízíme 20% slevy“… nebo

“Sarah, uvnitř je 20% sleva”

Za předpokladu, že se jmenujete Sarah, otevřete druhé! Posíláte tisíce, ale mluvte s každým odběratelem samostatně. Použijte stejný osobní tón hlasu také v e-mailu.

Znáte své publikum lépe než kdokoli jiný. Promluvte si s nimi způsobem, který se spojí.

8. Použijte uvítací řadu pro stanovení dlouhodobých otevřených sazeb

Vaši nejnovější odběratelé jsou nejvíce angažovaní a s největší pravděpodobností si otevřou vaše e-maily. Využijte toho tím, že jim hned na začátku dáte spoustu hodnot.

Osvoboďte se v prvních několika e-mailech, zatímco vaši noví odběratelé jsou horkí a vy vytvoříte silnou vazbu. To zaručuje dlouhodobě otevřené sazby a vytváří zvyk.

Vítejte série

Uvítací série je tu nejlepší trik. Odesláním pěti nebo šesti po sobě jdoucích e-mailů hned po jejich odběru se spojíte se svým čtenářem. Váš předplatitel ví, co lze očekávat a tvoří zvyk. Začnou hledat vaše e-maily.

Část 3 této řady e-mailového marketingu se zaměřila na uvítací řadu, takže běžte zpět a podívejte se na to.

9. Pošlete ji od skutečné osoby, nikoli z obchodního jména

Statistiky ukazují, že e-maily ze skutečného jména mají lepší otevřenou sazbu než e-maily zaslané firmou.

Důvod je poměrně jednoduchý. Přišli jsme k ignorování e-mailů z firemní adresy, protože jsme je spojovali s marketingem nebo reklamou. Při použití svého skutečného jména se cítí osobnější a méně prodejní.

Osobně si myslím, že je nejlepší je smíchat. Například bych posílal e-maily od ‘Daren, v Bitcatcha’.

Tímto získám osobní spojení, ale také vám připomenu, kde jste se zaregistrovali.

10. Nechte své e-maily na útesu

Všichni víme, že ty nejlepší knihy končí jejich kapitulací úchvatným útesem. Nemůžete se dočkat, až si přečtete další kapitolu! To samé můžete udělat se svými e-mailovými zpravodaji. Slibte jim něco zvláštního nebo proplete příběh napříč několika zpravodaji.

Až příště uvidí váš e-mailový pop do své doručené pošty, rádi jej otevřou a zjistí, co je naučíte dál!

Část III: Načasování

Pokud chcete vysokou míru otevřenosti, je důležité, aby byla frekvence a pravidelnost vašich kampaní správná. Přesný čas a den odeslání záleží také. Pojďme zjistit, proč:

Časování e-mailu

(Zdroj obrázku)

11. Vyberte si ideální čas a den pro své publikum

Vyzvednutí správného okamžiku pro zasílání newsletteru je mezi e-mailovými obchodníky horké téma.

Po analýze vlastních dat zjistil MailChimp, že otevřené sazby byly v úterý, středu a čtvrtek kolem 10 hodin nejvyšší. V tuto chvíli jsme vymazali naši doručenou poštu od víkendu, usadili jsme se v týdnu a e-mail 10 hodin slouží jako vítané rozptýlení od práce.

Experiment však provedl podobnou studii a zjistil, že jejich otevírací e-maily byly o víkendu vyšší – když lidé přicházeli méně e-mailů. Souhlasili s tím, že nejúčinnější doba byla dopoledne.

Mám podezření, že e-maily mezi podniky mají nejvyšší otevřenou sazbu v polovině týdne, zatímco koníčky, elektronický obchod a e-maily pro volný čas jsou otevřeny o víkendu.

To je jen pohoda a já vám doporučuji experimentovat s publikem a najít pro vás ten nejlepší čas.

Ve všech případech odešlete e-mail dopoledne v příslušné časové zóně příjemce. Můžete to udělat v MailChimp pomocí jejich funkce „timewarp“.

Funkce Timewarp v Mailchimp

12. Pošlete e-mail v pravidelných a konzistentních intervalech

Vyberte si rozvrh a držte se ho. Pokud je ve čtvrtek ráno jednou týdně, ujistěte se, že je vždy ve čtvrtek ráno jednou týdně.

Náhodně spadnout a odebrat z doručené pošty vašich odběratelů je matoucí a dezorientující. Pravidelnými a konzistentními informacemi začnou předplatitelé očekávat, že si zvyknou otevírat.

13. Ne příliš často, ale ne příliš často…

Jen vy se můžete rozhodnout, jak často se mají zasílat komunikace, ale dejte si pozor na dvě věci: únavu e-mailů a zapomnění!

Zaprvé, pokud předplatitelé dostávají příliš mnoho e-mailů příliš často, stanou se frustrovaní. E-maily pak zůstanou nepřečtené.

Pokud však mezi e-maily necháte příliš dlouhou dobu, mohou předplatitelé zapomenout, kdo jste nebo proč se zaregistrovali. Mohou jen ignorovat e-mail, smazat jej nebo odhlásit.

Existují výjimky z tohoto pravidla. Některé denní zpravodaje fungují skvěle, ale pokud zvolíte tuto cestu, ujistěte se, že odběratelé vědí, k čemu se zaregistrovali!

Pokud předplatitelé začínají trpět únavou e-mailů, zastavte jejich odhlášení zcela pomocí zprávy s posledním příkopem. Thrillist se například zeptá těch, kteří se chystají odhlásit, pokud chtějí místo toho dostávat méně e-mailů.

přijímat méně e-mailů

14. Pošlete ji dvakrát!

Toto je záludný trik a já ho nepoužívám sám. Ale vím, že někteří obchodníci to dělají, takže se nechám rozhodnout.

Poté, co váš zpravodaj odešel, počkejte týden a ohlédněte se za svou otevřenou sazbu. Shromažďujte všechny e-mailové adresy, které jej poprvé neotevřely, a pošlete jim je znovu.

Můžete zkusit tentokrát vylepšit název předmětu, abyste povzbudili více lidí, aby jej otevřeli. Jeden obchodník, Neal Taparia, zvládl pomocí této techniky další dosah o 55%.

Část IV: Bonusové triky

Triky, které se nikde jinde úplně nehodily!

15. Držte se mimo spamové filtry

E-mailoví klienti jsou dobře vyškoleni v vyhledávání spamových e-mailů. Řádky předmětů se zřejmou propagační kopií budou pravděpodobně zamítnuty, proto vypněte zámek velkých písmen a držte se dál od vykřičníku!

Podívejte se také na tento seznam spamových spouštěcích slov a vyhněte se jim za každou cenu.

16. Udržujte konzistentní design

Ti s nejvyšší mírou prokliku zvládli umění věrnosti předplatitele. Otvírají e-maily, protože odesílatel je známý a důvěryhodný. Důsledné rozložení a design pomáhá budovat tuto loajalitu a známost.

MailChimp má spoustu různých šablon návrhů, ale odolávají nutkání je měnit pro každou kampaň.

17. Ujistěte se, že funguje na mobilním zařízení

Práce na smartphonu a mobilních zařízeních

66% e-mailů je nyní otevřeno v chytrém telefonu, takže se ujistěte, že váš zpravodaj vypadá skvěle na iPhone, tabletu nebo jiném mobilním zařízení.

Většina e-mailových služeb používá „responzivní design“ k automatickému zajištění toho, aby váš e-mail fungoval v mobilním zařízení, ale před odesláním všem vyzkoušejte test.

18. Zeptejte se odběratelů, proč odešli

Pokud chcete vědět, proč lidé vaše e-maily nečtou, zeptejte se těch, kteří se odhlásili. Frank a čestná zpětná vazba není vždy snadné slyšet, ale z toho se naučíte nejvíce.

Když se uživatel přihlásí k odběru, zaškrtněte políčko s dotazem, proč odcházejí. Zasíláte e-mail příliš často? Staly se vaše informace irelevantní?

Odpověď na tuto otázku vám pomůže vylepšit vaše služby stávajícím předplatitelům.

19. Test, test, test! A znovu vyzkoušejte

Nejtěžší částí marketingu je, že neexistuje správná odpověď. Neexistuje žádný „nejlepší“ předmět nebo „dokonalý“ čas na zasílání novinek.

Pokud si nejste jisti, zkuste to rozdělit testem. Nemůžete se rozhodnout mezi řádky předmětu? Spusťte split test s malou částí vašeho seznamu účastníků. Bez ohledu na to, co způsobí nejvyšší otevřenou míru, je váš nejlepší předmět.

Zkuste spustit split test v různých dnech a v různých časech. Kdy je vaše publikum nejvíce citlivé?

To je vše pro část 4 mé e-mailové série! Nezapomeňte se vrátit zpět k části 1, části 2 a části 3 a podívat se na nadcházející sekci o vytvoření dokonalé linie předmětu.

Testovali jste a vylepšili svou otevřenou míru e-mailu? Jaká je vaše zkušenost a co pro vás nejlépe funguje? Dejte mi vědět v sekci komentářů.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me