Sprievodca 5 krokmi k nájmu nezávislého manažéra sociálnych médií

Toto je príspevok hosťa od Maggie Aland z Fit Small Business.


Spoločne na Facebooku, Instagrame a Twitteri existuje spolu viac ako 3 miliardy mesačne. Vďaka popularite sociálnych médií a nákladovej efektívnosti reklamy na sociálnych médiách je táto platforma atraktívnou marketingovou platformou pre všetky typy podnikov. V dôsledku toho sa očakáva, že pracovné miesta v oblasti sociálnych médií v USA sa v priebehu nasledujúceho desaťročia zvýšia o 9 percent. Budete mať konkurenciu, ak si chcete najať najlepšieho nezávislého manažéra sociálnych médií.

Preto sme zostavili tohto komplexného sprievodcu najímaním nezávislého manažéra sociálnych médií.

V tomto článku sa zaoberáme tým, ako:

 1. Vytvorte báječnú reklamu na prácu, aby ste prilákali nezávislého manažéra sociálnych médií
 2. Vypracovať pohovor na voľnej nohe
 3. Uskutočnite súťaž alebo skúšobnú dobu a vyberte si tú správnu osobu
 4. Vyhnite sa podvodom
 5. Napíšte zmluvu na voľnej nohe

Začnime.

Sprievodca 5 krokmi k nájmu nezávislého manažéra sociálnych médií

1. Vytvorte skvelú reklamu na prácu

Zamestnávatelia manažérov nie vždy vedia, ako vytvoriť najlepší popis práce alebo kde ho uverejniť. Optimalizácia reklamy na prácu a jej uverejnenie na webe, ako napríklad v skutočnosti, ktorý získa veľa návštevnosti uchádzačov o zamestnanie, zvýši pravdepodobnosť, že kandidáti budú reagovať na váš príspevok namiesto iného..

Uvoľnite sa z mora inzerátov o pracovných miestach. Postupujte podľa našich tipov nižšie a prilákajte kvalitných nezávislých pracovníkov v oblasti sociálnych médií.

Podeľte sa o zaujímavé tidbity o svojej spoločnosti alebo tíme

Vaše pracovné miesto na externých nezávislých pracovných doskách slúži ako reklama nielen pre prácu, ale aj pre vašu firemnú značku. Využite príležitosť predať svoju spoločnosť. Odolajte požiadavke zahrnúť iba základné informácie, ako je poloha, názov a odvetvie. Namiesto toho predstavte svoju spoločnosť spôsobom, ktorý nadchne kandidátov. Niektoré weby, ako napríklad Monster, vám dokonca umožňujú uverejňovať fotografie, ktoré zobrazujú vaše pracovisko, členov tímu a zábavné aktivity tímu. Pozrime sa na príklad z AirBnB.

Prehľad spoločnosti AirBnB

(Predstavenie spoločnosti AirBnB v reklame na pozíciu manažéra sociálnych médií)
Zdroj: Buffer Social

Do reklamy na prácu, ako je tá, ktorá je uvedená vyššie, uveďte podrobnosti o tom, čo robí vašu spoločnosť zábavným alebo pútavým miestom pre prácu, čo robíte pre zlepšenie sveta alebo pre život vašich zákazníkov a aké sú hodnoty vašej spoločnosti. Váš popis by mal prinajmenšom vzbudiť záujem uchádzačov a môže stačiť na to, aby ich prinútili prečítať si zvyšok pracovného miesta a prihlásiť sa.

Udržujte názov práce jednoduchý

Zatiaľ čo mnoho spoločností sa snaží robiť veci zaujímavejšie tým, že príde s tvorivými názvami pracovných miest, ako je „Správca sociálnych médií Rockstar“, odporúčame vám, aby ste titul nezmenili, aby ste našli svoju reklamu na prácu. Napríklad názov zamestnania, Social Media Manager, je bežnejší a uchádzači o zamestnanie pravdepodobne nájdu vašu reklamu na prácu, ak má spoločný názov..

Titul „Social Media Manager“ v skutočnosti predstavuje viac ako 2 000 pracovných miest. Na rozdiel od toho „Social Media Rockstar“ ponúka iba 18 pracovných pozícií.

Jedinečné názvy pracovných miest sa najpravdepodobnejšie umiestnia pod tituly, ktoré presne zodpovedajú hľadaným kľúčovým slovám. Preto použite jednoduchý pracovný názov, ako je „Social Media Manager“, aby ste zvýšili svoje šance na nájdenie kvalitnými nezávislými pracovníkmi. Kandidáti často používajú pri hľadaní konkrétnej práce na online pracovných doskách skupinu bežných kľúčových slov. Pomôžte im nájsť vašu reklamu.

Popíšte členov zábavného tímu, s ktorým budú pracovať

Stručne uveďte informácie o svojom tíme. Mnoho sociálnych médií je vysoko spoločenských. V skutočnosti si mohli zvoliť túto oblasť práce, pretože milujú spojenie s ľuďmi. Vedomie, že budú súčasťou tímu a nebudú pracovať sami, môžu pridať k príťažlivosti vašej reklamy na voľné pracovné miesta.

Majte jasno v tom, kde bude práca vykonaná

Je dôležité, aby ste jasne uviedli, či práca vyžaduje premiestnenie alebo či je potrebné vykonať prácu na konkrétnom mieste. Premiestnenie môže narušiť obchod pre mnohých kvalifikovaných žiadateľov, najmä pre tých, ktorí majú rodinu. Na druhú stranu, ak je úloha vzdialená, inzerujte to. Pracovné miesta, ktoré sú na 100% vzdialené, priťahujú oveľa viac uchádzačov, preto im dajte vedieť, či je práca mimo pracoviska možnosťou.

Poskytnite prehľad o polohe

Len dlhý nudný zoznam pracovných povinností a denných úloh dokáže vytrhnúť akékoľvek vzrušenie, ktoré sa vám podarilo vzbudiť. Namiesto toho ponúknite z vtáčej perspektívy to, čo sa očakáva od manažéra sociálnych médií. Definujte účel pozície a ako pomáha spoločnosti dosiahnuť jej ciele. Najlepší kandidáti sú dostatočne dôvtipní na to, aby mohli vyvodiť závery o každodenných úlohách, ako aj o použitých nástrojoch na základe samotného prehľadu. Dobrý príklad prehľadu úloh je uvedený nižšie.

Vzorový prehľad úloh

(Vzorový prehľad úloh)
Zdroj: Slack

Vaša pracovná reklama by mala poskytnúť rýchle zhrnutie úloh pomocou akčných slov, napríklad:

 • kopije marketingové kampane a stratégie v oblasti sociálnych médií
 • zachováva odkaz značky cez platformy sociálnych médií
 • vytvorí obsah v rôznych mediálnych formátoch na zvýšenie angažovanosti a konverzie
 • použitie metriky a analytické nástroje na zlepšenie a maximalizáciu kampaní
 • diriguje výskum konkurentov
 • Tvorba naprieč organizáciou s manažérmi značiek, grafickými dizajnérmi a inými tvorcami obsahu

Kľúčom je, aby zoznam strelných zbraní zostal krátky, aby sa predišlo ohromujúcim kandidátom. Špecifiká každej z týchto pracovných povinností môžete diskutovať počas skríningového pohovoru.

Jasne definujte požiadavky na prácu

Jasne definovaný súbor požiadaviek pomáha kandidátom presne posúdiť, či majú to, čo považuje za úspech. Napríklad požadujete, aby nezávislý pracovník mal vysokoškolský titul? Jasné požiadavky pomáhajú vylúčiť nekvalifikovaných uchádzačov o zamestnanie a redukujú irelevantné aplikácie, ktoré by ste inak museli prehliadať. Vďaka tomu získate zdravý bazén kvalifikovaných uchádzačov. Nižšie nájdete príklad jasných požiadaviek na zamestnanie.

Jasne definujte požiadavky na prácu

(Opis úlohy s jasnými požiadavkami)
Zdroj: LinkedIn

Pomáha tiež, ak máte jasno v tom, ktoré požiadavky sú v skutočnosti potrebné a ktoré sú iba preferované alebo príjemné. Nechcete, aby si žiadatelia mysleli, že je to príjemné zručnosti, napríklad znalosť Hootsuite, pretože sa nemusia uchádzať, ak to nemajú. Pridanie preferovanej sekcie zručností osloví vašich ideálnych kandidátov a poskytne im viac dôvodov na stlačenie tlačidla Použiť, ale nevylučuje inak kvalifikovaných nezávislých pracovníkov..

Inzerujte plat a výhody

Nástroj na správu platov skutočne ukazuje, že manažéri sociálnych médií zarábajú približne 17,84 dolárov za hodinu. Budete však chcieť inzerovať hodinovú sadzbu, pretože to je častejšie pri práci s nezávislým pracovníkom.

Viac ako 50 percent amerických spoločností neposkytuje v reklamách na prácu podrobnosti o mzde. Ak však chcete zlepšiť počet uchádzačov, zvážte zverejnenie informácií o mzdách ako súčasť svojej reklamy na voľnej nohe. Výskum ukazuje, že zahrnutie podrobností o mzdách do reklám na prácu vedie k 30% nárastu počtu kandidátov.

Inzerujte plat a výhody

(Priemerná hodinová sadzba správcu sociálnych médií)
Zdroj: Indeed.com

Okrem toho zvážte zahrnutie niekoľkých výhod do vášho celkového balíka náhrad.
Prieskum Glassdoor uvádza, že takmer 60 percent respondentov tvrdí, že pri prijímaní ponuky dôrazne zvažujú výhody. Výhody a výhody znejú pre nezávislých pracovníkov zvlášť atraktívne, pretože vedia, že od nich nemusíte ponúkať výhody. Vyvoláva dojem, že ste veľkorysý zamestnávateľ.

Ak to váš rozpočet umožňuje, sú tu uvedené typické výhody poskytované pracovníkom na voľnej nohe:

 • Bonus za výkon v hotovosti za dokončenie projektu predčasne alebo za prekročenie cieľov projektu
 • Vyplatené voľno po práci na konkrétne časové obdobie, napríklad 90 alebo 120 dní
 • Bezplatné lístky, výlety, stravovanie a / alebo miestne ubytovanie

Uverejnite svoju prácu

Ak chcete, aby sa vaše pracovné miesto čo najviac zverejňovalo, zverejnite ho na niekoľkých miestach. Patria sem hlavné stránky na uverejňovanie pracovných pozícií, ako napríklad naozaj, monštrum a CareerBuilder. Budete tiež ťažiť z vysielania svojej práce na weby, ktoré sa zaoberajú nezávislými pracovníkmi, ako sú Upwork, Freelancer.com a PeoplePerHour..

2. Vypracovať efektívny rozhovor na voľnej nohe

Rozhovor je vaša príležitosť vyhodnotiť potenciálnych nezávislých pracovníkov a poskytnúť viac informácií o vašej spoločnosti a práci. Pri typickom pohovore so zamestnancom kladie anketár otázky, ktoré zisťujú znalosti kandidáta o spoločnosti. To sa však zriedka stáva pri rozhovore s nezávislým pracovníkom. Pokiaľ nie ste známa spoločnosť s viacerými miestami, držte sa otázok, ktoré hodnotia základné a technické zručnosti uchádzača.

Tu sú štyri otázky, ktoré môžete použiť alebo upraviť. Poskytnú dobrý obraz o skúsenostiach a kompetenciách kandidáta v oblasti riadenia sociálnych médií.

1. Akú stratégiu používate na prilákanie stúpencov na sociálnych médiách?

Ak sa pýtate na najnovšie úspechy kandidáta na sociálnych médiách, s najväčšou pravdepodobnosťou získate odpovede, ktoré zahŕňajú zlepšenie v mnohých kľúčových metrikách, ako sú hodnotenia „páči sa mi“, sledovatelia a dosah. Expert na správu značky Emad Abou Elgheit píše, že samotné čísla neodrážajú skutočnú úroveň zručností, pretože rast môže byť spôsobený mnohými ďalšími faktormi vrátane silného PR, obrovského rozpočtu na reklamu a silnej osobnej značky..

Namiesto toho požiadajte o všeobecnú stratégiu kandidáta. Chcete niekoho, kto vie, ako:

 • Preskúmajte a nájdite správne kľúčové slová
 • Spojte sa s vplyvnými
 • Identifikujte a využite trendy
 • Príďte s relevantnými hashtagmi

Toto sú základy pri rozširovaní základne fanúšikov.

2. Aké metriky používate na určenie úspešnosti vašich kampaní??

Ideálny kandidát sa zameria na metriky súvisiace so zákazkou, ako je počet podielov, komentáre a zmienky. Jednotlivec sa bude zaoberať aj návštevnosťou webových stránok pochádzajúcich zo sociálnych médií.

Ideálny kandidát by mal okrem toho uviesť konečnú mieru konverzie. Koniec koncov, dávate peniaze na marketing sociálnych médií, aby ste posilnili svoj výsledok. Preto táto otázka pomáha oddeliť začiatočníkov od skutočných profesionálov. Nezabúdajte, že investujete do manažéra sociálnych médií, aby ste oslovili zákazníkov a dosiahli konverziu. Dobrý nezávislý pracovník vám prinesie tisíce sledovateľov a stovky hodnotení Páči sa mi, ale skvelý zapája zákazníkov a prevádza ich na klientov..

3. Ako by ste oslovili vplyvných ľudí v našej doméne?

Skúsení kandidáti vedia, že je dôležité spojiť sa s vplyvmi priemyslu, aby prilákali viac sledovateľov. Sú skúsení rýchlo identifikovať osobnosti sociálnych médií, ktoré sú cenné pre vaše publikum. Stratégia je tiež jednoduchá:

 • nasledujte vplyvného
 • občas zdieľať príspevky ovplyvňovateľa
 • nezabudnite spomenúť ovplyvňovateľa na každom príspevku
 • počkajte, kým vplyvný vyjadrí vďaku za zdieľanie
 • poslať priamu správu alebo e-mail
 • navrhnúť spoluprácu

Ak kandidát poskytne odpoveď s viac-menej rovnakou stratégiou, potom hovoríte s niekým vhodným pre danú pozíciu. To ukazuje, že človek môže pestovať sociálne médiá od nuly.

Zatiaľ čo kandidáti s nedostatočnými skúsenosťami v oblasti riadenia sociálnych médií budú určite musieť odpovedať na túto otázku. Myšlienka spojiť sa s vplyvnými ľuďmi s cieľom rozšíriť svoje publikum možno neprejavila ich myseľ, pretože si vyžaduje sofistikovanejšie zručnosti ako zvyčajné plánovanie, odpovedanie na komentáre a uverejňovanie obsahu..

4. Opíšte, ako ste pomohli značke zlepšiť jej prítomnosť na sociálnych sieťach?

Táto otázka umožňuje uchádzačovi reflektovať a rozšíriť svoje odpovede na vyššie uvedené otázky. Chcete, aby uchádzač na voľnej nohe hovoril o svojich skúsenostiach, aby ste mohli určiť, či tieto zručnosti skutočne vykonali v profesionálnom prostredí alebo si o nich len prečítali online. Táto otázka by mala kandidátov vyzvať, aby hovorili o prilákaní stúpencov, spojení s vplyvnými osobami a analýze správnych KPI.

3. Usporiadajte súťaž alebo spustite platené skúšobné obdobie

Mnoho nezávislých webov, ako sú Freelancer a PeoplePerHour, poskytuje možnosť usporiadať súťaž o pevnú sumu peňazí. Ponúkate cenu a vyplatíte ju len nezávislej osobe, ktorá „vyhrá“ tým, že bude robiť najlepšiu prácu. Je to vynikajúci spôsob, ako vyskúšať zručnosti mnohých nezávislých pracovníkov skôr, ako si najmete jedného jednotlivca.

Alebo zvážte spustenie platenej skúšobnej doby 30 – 90 dní, najmä ak si najímate vzdialeného nezávislého pracovníka. Vo svete na voľnej nohe sa vo všeobecnosti akceptuje skúšobná doba, ktorá sa môže brať do úvahy vo vzťahoch medzi zamestnancami a zamestnávateľmi. Aj keď otázky na pohovor na voľnej nohe vám môžu poskytnúť dobrú predstavu o schopnostiach kandidáta, nebudete vedieť, či je kandidát pre vás a váš tím dokonalým zápasom, kým s nimi nebudete spolupracovať..

V skúšobnej dobe budete robiť nasledovné:

 • dodržujte pracovnú etiku a hodnoty nezávislého pracovníka
 • zmerajte schopnosť nezávislého pracovníka naučiť sa vaše procesy a systémy
 • posúdiť, či nezávislý pracovník bude dobre spolupracovať s vami a vaším tímom
 • vyhodnotiť technické, tvorivé a rozhodovacie schopnosti nezávislého pracovníka
 • hodnotiť celkovú vhodnosť nezávislého pracovníka na prácu

S týmito výhodami sa oplatí predať ponuku svojim najlepším kandidátom. Dajte im vedieť, že súťažné alebo skúšobné obdobie ponúka výhody pre obe strany. Na druhej strane môžu propagovať svoje zručnosti a hodnotiť, či im vaša spoločnosť, tím a príležitosť im pomáhajú plniť ich kariérne ciele. A budete mať úžitok tým, že budete môcť vyskúšať pred nákupom.

Skúšobné obdobia zvyčajne trvajú 30 až 90 dní. Budete mať viac ako dosť príležitostí spoznať úspešného kandidáta osobne a profesionálne v tom čase.

4. Vyhýbanie sa podvodom

Pri hľadaní nezávislého pracovníka by ste mali byť opatrní. Nezávislé webové stránky majú často malé percento podvodníkov, ktorí podľa všetkého majú skvelé ceny a portfóliá. Niektorí však „pracujú so systémom“ tým, že požadujú platbu vopred a nedodávajú ju.

Napríklad v prípade Guru môže nezávislý pracovník tvrdiť, že projekt je dokončený a odoslať faktúru, ktorá je automaticky zaplatená. Ak si nebudete dávať pozor, na voľnej nohe sa vyplatí, aj keď ste ich prácu neschválili. Áno, možno to napraviť väčšinu času, ale aby nedošlo k podvodom, klienti by si mali vyžiadať referencie, prezrieť si portfólio a prečítať si ďalšie recenzie klientov. Dokonca aj päťhviezdičkové hodnotenie je spoľahlivé, ale je to dobrý začiatok.

Použite tipy v kroku 5, aby ste predišli podvodom. Predtým, ako súhlasíte s konkrétnou prácou s konkrétnou osobou, si pozrite predchádzajúce klientov a hodnotenia klientov na voľnej nohe..

5. Návrh zmluvy po výbere nezávislého pracovníka

Po výbere najlepšieho nezávislého manažéra v oblasti sociálnych médií pre svoju firmu sa ubezpečte, že sa chránite bez ohľadu na to, aký web alebo platený softvér na voľnej nohe používate. brať do úvahy:

 • vypracovanie zmluvy s kľúčovými výstupmi a stanovenými míľnikmi / metrikami
 • prepojenie platieb s míľnikmi alebo výsledkami projektu
 • použitie viazaného účtu (najlepšia voľná stránka poskytuje túto možnosť) na platbu

Týmto spôsobom máte vy ako klient väčšiu šancu na dokončenie práce, na včasnú prácu a na to, aby ste sa nestretli. A ak máte spor s nezávislým pracovníkom, budete mať spoľahlivú dokumentáciu, ak potrebujete pomoc s riešením problému s produktom alebo platbou..

záver

Rastúca popularita a nákladová efektívnosť sociálnych médií z neho robia atraktívny marketingový kanál pre malé, stredné a veľké podniky. Mnoho spoločností si vyberá služby externých zdrojov sociálnych médií, aby im pomohlo zvýšiť povedomie o značke, zvýšiť zapojenie a predaj pohonných látok. Ak chcete urobiť to isté, začnite písaním skvelej inzercie o zamestnaní, vykonaním efektívneho pohovoru, ponúknutím súťaže alebo skúšobnej doby a vypracovaním spoľahlivej zmluvy. A za žiadnych okolností sa nemusíte obávať.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map