Vytvorenie zoznamu e-mailov je jedna z najdôležitejších vecí, ktorú môžete urobiť pre svoje online podnikanie.

To nehovorím zľahka. Koniec koncov, viem, aké dôležité môžu byť sociálne médiá, SEO a ďalšie digitálne marketingové triky.

Nikto z nich sa však nepribližuje k moci e-mailu.

Najvyššie prevodné registračné formuláre

E-mailový marketing vracia 38 dolárov za každých 1 minútu. Prináša o 174% viac konverzií ako sociálne médiá a vytvára 40-krát viac zákazníkov ako Facebook a Twitter dohromady.

Zbieranie e-mailových adries a prevádzanie účastníkov by malo byť vaše priorita číslo jedna. Ale to nie je ľahké.

Ako začať Ako presvedčíte ľudí, aby odovzdali svoju e-mailovú adresu? A ako ho používate na predaj produktov? Táto séria vás prevedie celým procesom od zachytenia čo najväčšieho počtu e-mailov po pribitie vášho predmetu.

Skôr ako začneme, sú tu dva základné zdroje pre čítanie na pozadí:

Výukový program pre Mailchimp, ktorý bude vládnuť všetkým – Toto vysvetľuje mechaniku vytvorenia zoznamu e-mailov a odoslania vášho prvého spravodajcu.

Ako vytvoriť neodolateľný olovený magnet – „Olovený magnet“ je vzrušujúci darček, ktorý ponúkate výmenou za e-mailovú adresu. Môže to byť eKniha, správa alebo bezplatná skúšobná verzia. Aby ste prilákali veľa odberateľov, budete potrebovať skvelú.

Keď sú tieto informácie zamknuté, začnime najdôležitejším krokom: zostavením zoznamu e-mailov. V 1. časti vám ukážem najúčinnejšie registračné formuláre a miesto, kde ich umiestnite na svoj web, aby ste dosiahli maximálnu konverznú silu..

Poďme priamo do toho.

Informácie o našom definitívnom sprievodcovi e-mailovým marketingom

  • Časť 1: 11 formulárov registrácie s najvyššou konverziou
  • Časť 2: Aktualizácie obsahu – najrýchlejší spôsob, ako získať viac odberateľov
  • Časť 3: Zvýšenie angažovanosti & príjem pomocou e-mailovej uvítacej série
  • Časť 4: 19 jednoduchých trikov, aby ste dostali 40% mieru otvorenia e-mailu
  • Časť 5: Perfektná línia predmetu: 18 trikov, ktoré ju pribil
  • Časť 6: Funguje váš e-mailový marketing? 14 základných metrík na meranie

1. Vyskakovacie okno Lightbox

Začnem najkontroverznejšou možnosťou: kontextové okno lightbox. Ak pravidelne navštevujete blogy o digitálnom marketingu, určite ste jeden z nich videli.

Kontextové okno Lightbox

Dôvodom, prečo sa tak dobre prevádzajú, je to, že je nemožné vynechať ich. Zvyšok obrazovky stmavne a na obrazovke dominuje prihlasovacia forma. 100% vašich návštevníkov to vidí. Odstraňuje všetky možné rozptýlenia a zameriava návštevníka na jednu vec: registráciu.

Šablóna Monster údajne zvýšila svojich odberateľov o 600%, keď ich začali používať. Ich miera konverzie vyskočila z 0,4% na 2,4%!

Pre tip: Kontextové okno lightbox nie je vždy účinné. Môže to dráždiť nových návštevníkov, ktorí ani nemali možnosť prečítať váš obsah. Skúste do rozbaľovacej ponuky umiestniť časovač, takže návštevníci majú možnosť najskôr si prehliadať.

Ako to nainštalovať: OptinMonster je jedna z mojich obľúbených služieb na zachytávanie e-mailov a pomôže vám navrhnúť a nainštalovať kontextové okno lightbox. Mailchimp majú tiež podobnú funkciu.

2. Splash Page, tiež známy ako Feature Box

Podobne ako v rozbaľovacej ponuke lightbox dominuje na celej obrazovke „úvodná stránka“ alebo „rámček funkcií“, pričom návštevníka zameriava na jeden jednoduchý cieľ. Toto sa znova zobrazí na blogoch digitálneho marketingu. Vyzerá to takto:

Backlinko Splash Page

Úplne preberá hornú polovicu obrazovky, takže je to prvá vec, ktorú každý návštevník vidí. Zvyčajne potom prejdete nadol a nájdete nižšie uvedený obsah.

Jedna webová stránka oznámila 51,7% nárast počtu predplatiteľov cez noc pomocou tohto triku, takže to určite funguje. Veľkou otázkou je, či príde na úkor používateľskej skúsenosti.

Niektorí návštevníci budú radšej skúmať vaše webové stránky a obsah pred zadaním e-mailovej adresy, takže sledujte svoju analýzu, aby ste zistili, či má rámček funkcií negatívny vplyv.

Ako to nainštalovať: PlugMatter vytvoril jednoduchý doplnok, ktorý nevyžaduje implementáciu kódovania. Tiež sa môžu pochváliť 200% zvýšením počtu predplatiteľov, hoci som to osobne netestoval.

3. Registračné pole bočného panela

Bočný panel je prirodzeným domovom registračnej formy. Webové stránky používajú toto umiestnenie už roky. A je na to dobrý dôvod: funguje to!

prihlasovacie pole bočného panela

Návštevníci očakávajú, že ju tam uvidia, takže ak sa niekto chce zaregistrovať, je to prvé miesto, kam pôjdu.

Neil Patel – jeden z najúspešnejších digitálnych marketingových pracovníkov na planéte – vo svojom bočnom paneli blogu používa FIVE prihlasovacie formuláre (alebo registračné odkazy)..

Ako to nainštalovať: Ak používate službu Mailchimp, prevedú vás celým procesom a ukážu vám, ako implementovať potrebný kód.

4. Registračné pole zámeru výstupu

Je to dômyselný nápad, ktorý slúži na zobrazenie automaticky otváranej stránky alebo úvodnej stránky tesne predtým, ako návštevník odíde z vašej stránky. Je to pripomenutie posledného priekopu skôr, ako sa vydajú.

ponuka zámeru ukončenia

Nerušuje to používateľské prostredie, pretože už odchádza. Softvér sleduje pohyb kurzora a zobrazuje kontextovú alebo úvodnú stránku presne tak, ako sa návštevník chystá zatvoriť kartu. Prieskumník sociálnych médií použil technológiu ukončenia zámeru na pridanie 95 000 účastníkov do svojho zoznamu.

Je to užitočné najmä pre weby elektronického obchodu. Povedzme, že váš zákazník má košík plný produktov, ale na to zabudne a odíde z vášho webu. Jednoduchá kontextová ponuka im môže pripomenúť a nabádať ich, aby sa zaregistrovali.

formulár zámeru výstupu

Ako to nainštalovať: OptinMonster je opäť jednou z najlepších služieb. Je to vysoko prispôsobiteľné a veľmi jednoduché.

5. Scroll Box

Doteraz sme vyzerali veľa „rušivých“ modelov. Kontextové okná a úvodné stránky sú výkonné, ale môžu mať negatívny vplyv na dojem používateľa.

Ak hľadáte niečo trochu jemnejšie, vyskúšajte posúvacie políčko alebo zasunúť. Je to menšie rozbaľovacie okno, ktoré sa posúva na pohľad, zvyčajne v pravom dolnom rohu obrazovky. Nezakrýva obsah ani nenarúša dojem používateľa.

Scroll Box

Ešte lepšie je, že si môžete naplánovať zasunutie políčka, keď návštevník posunie určitú vzdialenosť po obrazovke. Čaká, kým návštevník prejaví záujem o váš web, keď je v polovici blogu alebo stránky s obsahom. V tomto okamihu môže byť návštevník dostatočne presvedčený, aby sa zaregistroval.

Ako to nainštalovať: Aplikácia SumoMe je jednoduchý a dobre vyzerajúci doplnok, ktorý funguje dobre.

6. Vstupná stránka na mieru

Všetky vyššie uvedené triky využívajú prihlasovacie formuláre, ktoré plávajú na vašom hlavnom webe alebo v jeho okolí. Ale čo vytvorenie celej vstupnej stránky určenej na zachytávanie e-mailov?

Vstupná stránka

Rád používam reklamy na Facebooku na to, aby som na jednu vstupnú stránku nasmeroval množstvo prevádzky. Na tejto stránke vytvorím presvedčivý obsah, ktorý ľudí inšpiruje a presvedčí, aby odoslali svoju e-mailovú adresu.

Vstupné stránky sú samy osebe, preto sa pozrite do môjho sprievodcu optimalizáciou vstupnej stránky, kde sa dozviete, ako zvýšiť počet konverzií.

Ako to nainštalovať: Hlavné stránky sú najlepším tvorcom vstupnej stránky priamo nadol, na WordPress však môžete použiť aj bezplatný doplnok vstupnej stránky..

7. Po blogovom príspevku

Možno si pamätáte, že som nedávno napísal článok o tom, ako nikto naozaj nečíta online. V skutočnosti sa na koniec blogového príspevku dostane menej ako 20% ľudí … Prečo by som teda navrhol uviesť tam registračný formulár?

Tých mála ľudí, ktorí sa dostanú na koniec svojho blogového príspevku, je nadšených. Čítali každé slovo až do konca. To je niekto, koho určite chcete vo svojom zozname e-mailov! A je to niekto, kto sa s väčšou pravdepodobnosťou prihlási na odber – jednoznačne sa vám páčil váš obsah.

Ako ukazuje tento graf (s privolením stránky Slate.com), väčšina interakcie s vašimi webovými stránkami (t. J. Čas strávený čítaním, kliknutiami, registráciami atď.) Sa odohráva pod záhybom stránky. V tejto oblasti môže byť menej návštevníkov, ale tí, ktorí ju robia, sú oveľa aktívnejší, a preto je pravdepodobnejšie, že sa prihlásia na odber. Nezabudnite im dať šancu.

Interakčná tepelná mapa

Ako to nainštalovať: Tu bude fungovať najjednoduchšia forma registrácie. MailChimp, Aweber a všetci najlepší poskytovatelia e-mailov vás prevedú týmto procesom.

8. „Aktualizácia obsahu“ počas blogového príspevku

„Aktualizácia obsahu“ je pravdepodobne najnovšou formou zachytávania e-mailov, ktorá sa vznáša okolo blogosféry digitálneho marketingu. Je to tiež jeden z najmocnejších tam.

Backlinko počíta, že pomocou tohto malého triku zvýšili mieru konverzie o 785%. Ako to teda funguje?

Je to jednoducho „inovácia“ prispôsobená konkrétnemu blogovému príspevku alebo časti obsahu. Ako to vyzerá vo voľnej prírode:

aktualizácia obsahu

Toto práve používam v službe Bitcatcha na blogovom príspevku o vstupných stránkach. Všimnite si, že ponúkaný „hlavný magnet“ je veľmi špecifický pre obsah blogového príspevku. Obsah „inovuje“.

Je konkrétnejšia ako eKniha alebo prehľad, takže je pravdepodobnejšie, že si ju návštevníci stiahnu a prihlásia sa na odber. Môžete vytvoriť päť alebo šesť z týchto menších „inovácií“ a umiestniť ich na svoje najvýkonnejšie blogové príspevky.

Nie je rušivé, je veľmi relevantné pre to, čo čítate, a poskytuje mimoriadnu hodnotu.

Ako to nainštalovať: Toto je trochu zložitejšie nastaviť, a preto sa časť 2 tejto série zameriava konkrétne na nastavenie „Aktualizácia obsahu“.

9. Hello Bar

„Hello Bar“ je krásny malý dizajn, ktorý sa vždy vznáša v hornej časti vášho webu. Poskytuje neustále pripomenutie na prihlásenie na odber bez ohľadu na to, kde sa návštevníci nachádzajú na vašom webe.

ahoj bar

Derek Halpern na Social Triggers zachytil 1 000 e-mailov navyše za 30 dní pomocou tohto jedného doplnku. Jeho krásou je, že nie je rušivá ani invazívna. Je to len pre vašich návštevníkov, keď sú pripravení sa zaviazať.

Pre tip: Konverzný pomer Hellobaru je vysoko závislý od použitej kópie. Je tu len malý priestor na hranie, takže si starostlivo vyberte svoje znenie a otestujte, otestujte, otestujte, kým nenájdete najvyššiu možnosť konverzie..

Ako to nainštalovať: Začnite na adrese Hellobar.com a podľa pokynov ho nainštalujte.

10. „Obsahová brána“

Tento trik je riskantný manéver, ale stále stojí za vyskúšanie. „Brána obsahu“ skryje vaše blogy alebo videá za formulárom registrácie. Inými slovami, návštevníci k nemu nemajú prístup, kým neodovzdajú svoju e-mailovú adresu.

Obsahová brána v NYTimes

Používa sa pri publikovaní väčších mien, napríklad The New York Times a Financial Times. Tieto stránky vám často umožňujú prečítať štyri alebo päť článkov pred zabitím dverí. Do tohto momentu webová stránka dúfa, že ste dostatočne zaujatí na zadanie svojej e-mailovej adresy.

Aj keď to funguje pre najväčšie stránky, buďte opatrní pri používaní tejto techniky príliš silne na svojom vlastnom webe. Môže to mať opačný účinok a jednoducho odtláča návštevníkov.

Pre tip: Skúste použiť „bránu obsahu“ pre svoj najlepší a prémiový obsah, napríklad prístup k dlhým článkom, videám alebo prehľadom. Vyjadrite dojem, že sa užívateľ cíti ako v zákulisí.

Ako to nainštalovať: Doplnok s názvom „Pred a po“ vám umožňuje skryť obsah za „bránou“..

11. Ďalšie miesta na registráciu e-mailom

Vaša stránka „O mne“ je pravdepodobne jednou z vašich najobľúbenejších „vždyzelených“ stránok. Skontrolujte svoju analýzu a presvedčte sa sami. Tisíce nových návštevníkov sem prichádzajú, aby sa o vás dozvedeli viac, takže je to vynikajúca príležitosť na zachytenie niektorých e-mailov.

S nejakým šikovným znením, skvelým obrázkom a pôsobivým „oloveným magnetom“ tu zakaždým pritiahnete zvedavých nových návštevníkov..

Ďalším dobrým miestom je päta. Na päte sa ocitnú iba vaši najviac zaangažovaní a zaujatí návštevníci. Ľudia sa tu budú inštinktívne posúvať, aby našli viac informácií. Toto sú ľudia, ktorých chcete zachytiť, takže vám neunikne príležitosť!

Nebudú to vaše najobľúbenejšie miesta na konverziu s konverziou, ale zametnete pár úderov a každý malý počet sa počíta!

Ale nezastavujte sa iba na svojom webe. Mysli mimo krabičky. Umiestnite prihlasovacie formuláre alebo odkazy na svoje platformy sociálnych médií a pridajte si ich do svojho e-mailového podpisu.

Facebook, Google+, Twitter, LinkedIn sú všetky oblasti s vysokou návštevnosťou, ktoré môžu do vášho zoznamu pridať stovky účastníkov. A len premýšľajte o tom, koľko e-mailov posielate deň so svojím podpisom. Nenechajte si ujsť tieto príležitosti.

Ako to nainštalovať: Pridajte do svojich podpisových a sociálnych médií jednoduché odkazy a použite jednoduchý formulár MailChimp pre svoje stránky v päte a „asi“.

To nás privádza na koniec časti 1, ľudia. Teraz presne viete, aké registračné formuláre sa majú použiť na vašom webe a kde ich umiestniť.

Experimentujte s rôznymi možnosťami a nájdite riešenia, ktoré vám najviac vyhovujú.

V druhej časti našej série sa podrobne venujeme jednej z najúčinnejších techník – inovácii obsahu – najrýchlejšej ceste k viacerým odberateľom..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me