Sprievodca e-mailovým marketingom, časť 4: Jednoduché triky za 40% otvorenú sadzbu

Ak ste už niekedy poslali e-mailovú kampaň, viete „strach“ z stlačenia tlačidla „odoslať“.


Chystáte sa tam poslať tisíce e-mailov, ale otvorí ich niekto?

Podľa nedávnej správy je priemerná miera otvorených e-mailov 22,87%. S niekoľkými chytrými trikmi a vylepšeniami je však možné dosiahnuť oveľa vyššiu úroveň.

Tu sú výsledky kampane, ktorú som nedávno uchádzal o klienta v hudobnom priemysle, ktorý získal otvorenú sadzbu 40,7%:

MailChimp-kampaň

To je viac ako dvojnásobok priemeru v priemysle. Bolo to vyvrcholenie mnohých pokusov a omylov, ale urobil som to pomocou väčšiny z týchto 19 tipov. Sú skúšané a testované.

Na konci tohto článku budete mať všetky triky, ktoré potrebujete, aby ste tiež zvýšili svoju otvorenú mieru.

Len si premyslite, že ak máte 2 000 odberateľov, ako to urobil môj klient v zozname vyššie, a zvýšite svoju otvorenú mieru o 5%, je to o 50 ďalších potenciálnych zákazníkov.

Tip: Toto je štvrtý článok v mojej konečnej sérii e-mailového marketingu, takže ak ste vynechali ďalšie časti, pozrite si ich tu:

  • Časť 1: 11 formulárov registrácie s najvyššou konverziou
  • Časť 2: Aktualizácie obsahu – najrýchlejší spôsob, ako získať viac odberateľov
  • Časť 3: Zvýšenie angažovanosti & príjem pomocou e-mailovej uvítacej série
  • Časť 4: 19 jednoduchých trikov, aby ste dostali 40% mieru otvorenia e-mailu
  • Časť 5: Perfektná línia predmetu: 18 trikov, ktoré ju pribil
  • Časť 6: Funguje váš e-mailový marketing? 14 základných metrík na meranie

Poďme rovno:

Časť I: Predplatitelia

Predtým, ako začneme vylepšovať predmetové línie alebo načasovať dodávky, je prvým krokom pohľad na vašich odberateľov.

Miera otvorenia e-mailu

(Zdroj obrázka)

1. Odstráňte neaktívnych predplatiteľov, zabíjajú vašu otvorenú mieru

Môžete mať 100 000 odberateľov, ale toto číslo neznamená nič, ak neotvárajú vaše e-maily. Zdá sa, že veľký počet odberateľov vyzerá skvele, ale je to bohužiaľ iba „metrika márnosti“..

Namiesto kvantity sa zameriavajte na kvalitu svojho zoznamu. Zamerajte sa na aktívnych odberateľov, ktorí pravidelne otvárajú vaše maily. Sú to tí, ktorí vás chcú počuť.

Ak odberateľ neotvoril vaše e-maily do šiestich mesiacov, je čas ich odstrániť. To isté platí pre akékoľvek tvrdé odchody (t. J. E-mail sa nedá doručiť). Posielate im peniaze a stojí to za to, aby ste ich otvorili.

Ako vidíte, tento odberateľ uvedený nižšie neotvoril e-mail ani neklikol na e-mail viac ako tri roky a 23 kampaní.

neaktívni účastníci

To nevyhnutne neznamená, že vaše e-maily cicajú! Možno už nebudú potrebovať služby, ktoré ponúkate, alebo už jednoducho túto e-mailovú adresu nekontrolujú.

Ide iba o to, aby váš zoznam obsahoval iba vysoko kvalitných odberateľov. Kvalita pred kvantitou.

Jeden trik, ktorý môžete použiť, je e-mail s posledným priekopom. Pošlite e-mail každému, kto sa neotvoril do šiestich mesiacov s predmetom: „Nepočuli sme od vás o chvíľu …“ a opýtajte sa ho, či by chceli zostať na zozname. Môžete tiež ponúknuť zľavu alebo motiváciu na pobyt.

2. Vyčistite nesprávne napísané e-mailové adresy

Toto je rýchly a jednoduchý spôsob, ako získať niekoľko ďalších informácií. Prejdite si zoznam účastníkov a opravte všetky pravopisné chyby.

Existuje takmer vždy niekoľko údajov, ktoré zadali „[chránený e-mailom]“ alebo „[chránený e-mailom]“. Upravte adresu a požiadajte ich o potvrdenie správneho e-mailu.

3. Nechajte predplatiteľov, aby si vybrali, aké e-maily dostanú a kedy

Niektorí účastníci sú radi, že vás počúvajú dvakrát týždenne. Iní budú uprednostňovať mesačné aktualizácie.

Niektoré majú záujem iba o zľavy. Iní chcú počuť o každom novom blogu, ktorý zverejníte.

Svojim odberateľom sa môžete vyhnúť nadmernému zaťaženiu tým, že im umožníte vybrať, ako často dostávajú e-maily a aký typ obsahu by chceli čítať. Najlepšie je dať im tieto možnosti pri registrácii. Pozrite sa, ako vám cestovná spoločnosť Skift umožňuje vyberať z denných, týždenných a iných možností.

Nechajte predplatiteľov zvoliť si

4. Segmentujte svoj zoznam, aby odberatelia dostali relevantné e-maily

Jedným z najväčších dôvodov nízkej miery otvorenia je, že e-maily pre odberateľa jednoducho nie sú relevantné.

Napríklad predplatiteľ v Seattli pravdepodobne nemá záujem o „10 najlepších kaviarní v New Yorku“. V takom prípade môžete svoj zoznam účastníkov oddeliť podľa polohy. Teraz môžete poslať svojmu publiku obsah špecifický pre polohu.

Účet Pro MailChimp vám umožňuje segmentovať váš zoznam podľa demografických údajov, záujmov alebo správania pri kúpe. Spoločnosť Asos napríklad odosiela rôzne e-maily na základe vášho pohlavia, preferencií oblečenia a histórie nákupu.

Ak to chcete urobiť v službe MailChimp, jednoducho pomocou značiek a „vlastných polí“ rozdelíte svoje publikum do rôznych kategórií. Jedna správa naznačuje, že 39% ľudí, ktorí tak urobili, videli vyššie otvorené sadzby. Vyšší predaj zaznamenal aj 20%.

Časť II: Obsah vašich e-mailov

Zatiaľ sme sprísnili váš zoznam odberateľov. Teraz sa pozrime, ako môže váš obsah zvýšiť mieru otvorenia.

5. Pridajte hodnotu každému e-mailu

Pravda je, že predplatitelia otvoria e-mail, len ak im prinesú pridanú hodnotu pre ich životy. Musíte ľuďom dať dobrý dôvod na otvorenie e-mailov.

Najlepší spôsob, ako to urobiť? Poskytnite hmatateľnú hodnotu zakaždým.

Vox vám napríklad pošle e-maily s krátkymi, úhľadnými správami dňa. Nemôžete ho získať na svojich webových stránkach a je to veľmi užitočné, ak ste mali rušný deň.

Pridaná hodnota

Ak odberateľ začne spájať vaše informačné bulletiny s obrovskou hodnotou, otvoria ich zakaždým. Dokonca si to začnú dávať pozor.

Toto je dlhodobá stratégia. Rýchle výhry a triky, ako sú šikovné tematické okruhy, by mohli fungovať pre jednorazové kampane, ale skutočný spôsob, ako dosiahnuť trvalo vysoké otvorené sadzby, je jednoducho budovanie lojality a reputácie prostredníctvom skvelého obsahu. Pokúste sa ubezpečiť, že je to niečo, čo nikde inde nemôžu.

6. Vyrobte skvelý, priamy predmet

Predmetové riadky vytvárajú alebo porušujú vaše otvorené sadzby. V skutočnosti sú také dôležité, že im venujem piatu časť tejto e-mailovej série.

Stručne povedané, priame tematické okruhy majú tendenciu fungovať najlepšie. MailChimp spustil čísla na 40 miliónoch e-mailových riadkov a najvýkonnejší boli prekvapivo nudní:

  • [názov spoločnosti] predaj & – marketingový spravodaj alebo
  • [názov spoločnosti] Novinový bulletin z mája 2005,

ktorá kriedovala 60% otvorenú sadzbu.

Samozrejme, nie je na škodu hodiť do seba niekoľko zaujímavých riadkov s témou štýlu clickbait. Tento jednoduchý podnik podnikateľa Yaro Stark bol obzvlášť zaujímavý:

Yaro intrikové kliknutie

Väčšinou sa však zameriavame na to, aby sme predplatiteľom presne povedali, akú hodnotu získajú.

7. Hovorte priamo so svojím odberateľom, aby sa cítil osobne

E-mailový bulletin sa často vydáva tisícom predplatiteľov. Trik spočíva v tom, že to vyzerá ako osobný e-mail, adresovaný jednej osobe.

Ktorý e-mail pravdepodobne otvoríte:

„Našim zákazníkom ponúkame 20% zľavu“… alebo

“Sarah, vo vnútri máš 20% zľavu”

Za predpokladu, že sa voláte Sarah, otvoríte druhé! Posielate tisíce, ale hovoríte s každým odberateľom individuálne. Rovnaký osobný tón hlasu použite aj v e-maile.

Svoje publikum poznáte lepšie ako ktokoľvek iný. Hovorte s nimi spôsobom, ktorý sa spojí.

8. Na stanovenie dlhodobých otvorených sadzieb použite uvítaciu sériu

Vaši najnovší predplatitelia sú najviac angažovaní a pravdepodobne otvoria vaše e-maily. Využite to tým, že im hneď na začiatku dáte tony hodnoty.

Osvojte si tieto prvé e-maily, zatiaľ čo vaši noví odberatelia sú horúci a vytvoríte silnú väzbu. To zaručuje dlhodobo otvorené sadzby a vytvára zvyk.

Vitajte séria

Uvítacia séria je tu najlepší trik. Odoslaním piatich alebo šiestich po sebe nasledujúcich e-mailov hneď po ich prihlásení sa spojíte so svojim čitateľom. Váš predplatiteľ vie, čo možno očakávať a tvoria zvyk. Začnú hľadať vaše e-maily.

Časť 3 tejto série e-mailového marketingu sa zamerala na uvítaciu sériu, preto bežte späť a pozrite si ju.

9. Pošlite to od skutočnej osoby, nie od obchodného mena

Štatistiky ukazujú, že e-maily od skutočného mena majú lepšiu mieru otvorenia ako e-maily odoslané od firmy.

Dôvod je pomerne jednoduchý. Priraďujeme e-maily z adresy firmy k ignorovaniu, keď ich spájame s marketingom alebo reklamou. Ak použijete svoje skutočné meno, bude to osobnejšie a menej predajné.

Osobne si myslím, že je najlepšie ich zmiešať. Napríklad by som poslal svoje e-maily od „Daren, at Bitcatcha“.

Týmto sa osobne spojím, ale zároveň vám pripomínam, kde ste sa prihlásili.

10. Nechajte svoje e-maily na útesu

Všetci vieme, že najlepšie knihy končia svoje kapitoly úchvatným útesom. Nemôžete sa dočkať, až si prečítate nasledujúcu kapitolu! To isté môžete urobiť s e-mailovými spravodajcami. Sľubujte im niečo mimoriadne alebo preplietajte príbeh naprieč viacerými spravodajcami.

Keď uvidia váš e-mail v priečinku doručenej pošty, budú ho chcieť otvoriť a zistiť, čo ich ďalej naučíte.!

Časť III: Načasovanie

Ak chcete vysokú mieru otvorenia, je dôležité, aby ste správne nastavili frekvenciu a správnosť svojich kampaní. Presný čas a deň odoslania záležitostí tiež. Dozvieme sa prečo:

Časovanie e-mailov

(Zdroj obrázka)

11. Vyberte si ten najlepší čas a deň pre svoje publikum

Vybratie správneho okamihu na odoslanie bulletinu je horúcou témou e-mailových obchodníkov.

Po analýze svojich vlastných údajov spoločnosť MailChimp zistila, že otvorené sadzby boli najvyššie v utorok, stredu a štvrtok okolo 10:00. V tomto momente sme vyčistili doručenú poštu od víkendu, usadili sme sa v týždni a e-mail o 10:00 slúži ako vítané rozptýlenie od práce.

Experiment však vykonal podobnú štúdiu a zistil, že ich miera otvorených e-mailov bola o víkende vyššia – keď ľudia prichádzali menej e-mailov. Súhlasili s tým, že najefektívnejšie bolo dopoludnie.

Mám podozrenie, že e-maily medzi podnikmi dostávajú najvyššiu otvorenú mieru v polovici týždňa, zatiaľ čo koníčky, elektronický obchod a e-maily pre voľný čas sú otvorené cez víkend.

Je to len hrôza a odporúčam vám experimentovať s publikom a nájsť najlepší čas pre vás.

Vo všetkých prípadoch pošlite e-mail dopoludnia v príslušnej časovej zóne príjemcu. Môžete to urobiť v MailChimp pomocou ich funkcie „timewarp“.

Funkcia Timewarp v Mailchimp

12. Poslať e-mail v pravidelných a konzistentných intervaloch

Vyberte rozvrh a držte sa ho. Ak je raz týždenne vo štvrtok ráno, uistite sa, že je vždy raz týždenne vo štvrtok ráno.

Náhodne prichádzajúce a odchádzajúce doručené správy vašich odberateľov sú mätúce a dezorientujúce. Vďaka pravidelným a konzistentným informačným bulletinom ich zákazníci začínajú očakávať a zvyknú si ich otvárať.

13. Nie príliš často, ale nie príliš často…

Iba vy sa môžete rozhodnúť, ako často sa budú posielať správy, ale dajte si pozor na dve veci: únavu e-mailov a zábudlivosť!

Po prvé, ak účastníci dostávajú príliš veľa e-mailov príliš často, stávajú sa frustrovaní. E-maily potom zostanú neprečítané.

Ak však medzi e-maily ponecháte príliš dlhú dobu, účastníci môžu zabudnúť, kto ste alebo prečo sa zaregistrovali. Môžu e-mail jednoducho ignorovať, odstrániť alebo odhlásiť.

Existujú výnimky z tohto pravidla. Niektoré denné informačné bulletiny fungujú skvele, ale ak sa rozhodnete pre túto trasu, uistite sa, že odberatelia vedia, na čo sa prihlásili!

Ak predplatitelia začínajú trpieť únavou e-mailov, pomocou správy s posledným priekopom ich úplne odhláste. Napríklad Thrillist požiada tých, ktorí sa chystajú zrušiť odber, ak by radšej dostávali menej e-mailov..

prijímať menej e-mailov

14. Pošlite to dvakrát!

Toto je záludný trik a tento nepoužívam sám. Ale viem, že niektorí obchodníci to robia, takže vás nechám rozhodnúť.

Po tom, čo váš bulletin vyjde, počkajte týždeň a pozrite sa späť na svoju otvorenú sadzbu. Zhromaždite všetky e-mailové adresy, ktoré ho prvýkrát neotvorili, a znova im ich pošlite.

Tentoraz môžete skúsiť vylepšiť názov predmetu a povzbudiť tak ďalších ľudí, aby ho otvorili. Jeden obchodník, Neal Taparia, dokázal pomocou tejto techniky dosiahnuť ďalší dosah o 55%.

Časť IV: Bonusové triky

Triky, ktoré sa nezmestili nikde inde!

15. Držte sa mimo spamových filtrov

E-mailoví klienti sú dobre vyškolení v zisťovaní spamových e-mailov. Predmetové riadky so zreteľnou propagačnou kópiou budú pravdepodobne zamietnuté, preto vypnite zámok veľkých písmen a vyhnite sa výkričníkom!

Prezrite si aj tento zoznam spamových spúšťacích slov a vyhnite sa im za každú cenu.

16. Zachovajte konzistentný dizajn

Tí, ktorí majú najvyššiu mieru prekliknutia, ovládli umenie predplatiteľskej lojality. Otvárajú e-maily, pretože odosielateľ je známy a dôveryhodný. Dôsledné rozloženie a dizajn pomáha budovať túto lojalitu a známosť.

MailChimp má veľa rôznych šablón dizajnu, ale odolajú potrebe zmeniť ho pre každú kampaň.

17. Uistite sa, že funguje na mobilnom zariadení

Pracujte na smartfónoch a mobilných zariadeniach

66% e-mailov je teraz otvorených v telefóne smartphone, takže sa uistite, že váš informačný bulletin vyzerá úžasne na telefóne iPhone, tablete alebo inom mobilnom zariadení.

Väčšina e-mailových služieb používa „responzívny dizajn“ na automatické zaistenie toho, aby váš e-mail fungoval na mobilnom zariadení, ale pred odoslaním všetkým vyskúšajte test.

18. Opýtajte sa odhlásených účastníkov, prečo odišli

Ak chcete vedieť, prečo ľudia vaše e-mailové správy nečítajú, opýtajte sa tých, ktorí nie sú prihlásení na odber. Frank a čestná spätná väzba nie je vždy ľahké počuť, ale z toho sa naučíte najviac.

Keď sa používateľ prihlási na odber, začiarknite políčko s otázkou, prečo odchádzajú. Zasielate e-mailom príliš často? Stali sa vaše informácie irelevantné?

Odpoveď na túto otázku vám pomôže vylepšiť vaše služby pre existujúcich účastníkov.

19. Test, test, test! A znova vyskúšajte

Ťažkou časťou marketingu je, že neexistuje správna odpoveď. Nie je k dispozícii žiaden „najlepší“ predmet alebo „dokonalý“ čas na zasielanie noviniek.

Ak si nie ste istí, spustite test rozdelenia. Nemôžete sa rozhodnúť medzi predmetmi? Vykonajte test rozdelenia s malou časťou vášho zoznamu účastníkov. Čokoľvek spúšťa najvyššiu otvorenú mieru, je váš najlepší predmet.

Skúste vykonať test rozdelenia v rôznych dňoch av rôznych časoch. Kedy je vaše publikum najcitlivejšie?

To je všetko pre časť 4 mojej e-mailovej série! Nezabudnite skontrolovať späť do časti 1, časti 2 a časti 3 a pozrite sa na nasledujúcu časť o vytvorení dokonalej línie predmetu..

Testovali ste a vylepšili svoju mieru otvorenia e-mailu? Aká je vaša skúsenosť a čo pre vás najlepšie funguje? Dajte mi vedieť v sekcii komentárov.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map