Tajomstvo vyššej miery prekliknutia na vašich reklamách FB

Používam Facebook reklamy veľa.


V skutočnosti mi dávajú jednu z najlepších návratností investícií akejkoľvek marketingovej stratégie …

A zakaždým, keď prevádzkujem reklamnú kampaň, získam lepšie výsledky. Učím sa niečo nové.

Dnes som si myslel, že s vami zdieľam niektoré svoje úspešné metódy.

Najprv musíte stanoviť konkrétny cieľ.

1. Stanovte si cieľ

Buďte veľmi konkrétni o tom, čo chcete dosiahnuť z reklamy na Facebooku.

Je to zvýšenie predaja? Potom vyberte konkrétny produkt, na ktorý chcete sústrediť svoju pozornosť.

Buďte konkrétni so svojím cieľom

Ako vidíte na obrázku, tento predajca si vybral veľmi špecifickú položku, ktorú bude inzerovať na mojej časovej osi. Nielen nasmerujte ľudí na svoj web. Nasmerujte ich na konkrétnu položku alebo produkt. Je oveľa ľahšie zacieliť na tých správnych ľudí. To znamená vyššiu mieru prekliknutia a lepšie konverzie.

Facebook vám tu tiež pomôže. Poskytujú vám veľa možností, pokiaľ ide o špecifikovanie reklamy. V tomto prípade chceme viac prekliknutí. Preto nezabudnite vybrať jednu z nasledujúcich možností:

Vyberte jednu z možností

Definovanie publika & zacielenia

2. Zamerajte sa na záujmy, koníčky a umiestnenie

Facebook je skutočne jedinečný na to, aby zacieľoval používateľov na základe ich obľúbených označení, nepáči sa a demografických informácií.

Facebook zhromažďuje všetky tieto údaje a používa ich na zacielenie reklám na nás.

Je to skvelá správa pre inzerentov a firmy. Znamená to, že si môžete presne vybrať, komu sa vaše propagácie zobrazia.

Svoje reklamy môžete nechať zobraziť pre mužov vo veku 23 – 25 rokov, ktorí majú radi pletenie a hudbu s ťažkými kovmi … (Teraz je to špecializovaný trh). Čím je publikum cielenejšie a konkrétnejšie, tým lepšia je miera prekliknutia.

Zamerajte sa na cieľové publikum

3. Zacieľte návštevníkov svojich webových stránok

Premýšľajte o tom. Ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou kliknú na vašu reklamu, ak už boli na vašom webe. Už rozpoznávajú vašu značku.

Už sa zaujímajú o to, čo hovoríte.

V službe Facebook si môžete vybrať, či chcete posielať reklamy iba tým, ktorí navštívili vaše stránky.

Takto to funguje. Najprv sa uistite, že na vašom webe sú aktivované súbory cookie. Pri výbere cieľového publika teraz kliknite na tlačidlo Vytvoriť vlastné publikum.

Potom stlačte „Návštevnosť webových stránok“.

Vytvorte vlastné publikum

Facebook teraz na vašom webe použije súbory cookie na sledovanie návštevníkov vašich webových stránok a odošle im reklamy, keď sa vrátia na Facebook.

Je to vynikajúci spôsob, ako etablovať svoju značku a budovať povedomie. Keďže vás už poznajú, vaša miera prekliknutia sa zvýši.

4. Zacieľte svoj zoznam e-mailov

Odberatelia vo vašom zozname e-mailov sa tiež zaujímajú o vaše podnikanie.

Ak ste si prečítali môj príspevok o predajnom zúžení, viete, že svojich odberateľov e-mailov musíte naďalej starať. S trochou práce navyše môžete zmeniť ich na plných, platiacich zákazníkov.

Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je propagácia reklám Facebook na ich informačné kanály. Určite by ste im mohli poslať e-mail, ale to je všetko o povedomí o značke. Už ste zvyknutí vidieť vaše správy vo svojej doručenej pošte. Ak svoje meno vložíte do svojho informačného kanála na Facebooku, poskytne im ďalšie jemné pripomenutie.

Znovu tu nájdete „vlastné publikum“. Teraz jednoducho nahrajte súbor CSV, vložte adresy manuálne alebo použite svoj účet MailChimp. Facebook bude vyhľadávať týchto používateľov vo svojej databáze a bude im poskytovať reklamy.

Použite svoj zoznam e-mailov

Výber správneho obsahu na propagáciu

5. Skúste propagovať obsah namiesto predajných stránok

Zamyslite sa nad tým, ako vy a vaše publikum používate Facebook. Nejdeme tam, aby sme hľadali produkty a predaj. Sme na Facebooku, aby sme si mohli užiť obsah. Hľadáme videá a blogy.

Namiesto zaplavenia krmiva ľudí reklamami im dajte, čo chcú. Dajte im obsah! Vytvorte vynikajúci obsah a zamerajte sa naň. Získajte prvé prekliknutie a premýšľajte o ich predaji neskôr.

Propagujte obsah, nie stránku predaja

Tento obchodník sa vám napríklad nesnaží predať nič. Práve vás predstavuje na webinári. Je to skvelý obsah, ktorý vás dostane do dverí.

Uistite sa, že názov je podpichujúci a zaujímavý. A uistite sa, že je v súlade s cieľovým publikom.

Táto technika pošle vašu mieru prekliknutia cez strechu. Keď sa dostanú na vaše stránky, môžete si robiť starosti s ich predajom. Pamätajte, že 96% ľudí nie je od vás pripravených okamžite nakupovať. Takže uvedenie produktu pred nos nebude vždy fungovať.

Je to všetko o pestovaní elektród. Poskytne vám oneskorenú návratnosť investícií, je to však silnejšia dlhodobá stratégia.

prémia

Ako vytvoriť vynikajúci obsah

6. Vytvorte optimalizovanú vlastnú vstupnú stránku

Ale čo ak chcete okamžitú návratnosť investícií?

Je možné nastaviť reklamu, ktorá sa vyplatí za jeden nátlak. Na to budete potrebovať neuveriteľne efektívnu vstupnú stránku. Poslaním návštevníkov na svoju obvyklú predajnú stránku sa to nezníži.

Vaša vlastná vstupná stránka poskytuje ľuďom dôvod na kúpu produktu. Nedávno sme tu vytvorili jeden v Bitcatche pre náš predaj čierneho piatku na webhostingových produktoch.

Vytvorte pre svoju reklamu vstupnú stránku

Mohli sme poslať ľudí na našu domovskú stránku a nechať ich prísť na to. Namiesto toho sme vytvorili vysoko cielenú a presvedčivú stránku predaja.

Pokiaľ ide o vašu reklamu, dajte ľuďom veľmi konkrétny dôvod, aby klikli na odkaz. Pokiaľ ide o predaj, musí byť cielený a presný.

Výkonné formulácie a obrázky

7. Kopírovanie: prejdite priamo k veci

Ľudia rýchlo prechádzajú Facebookom. Naozaj rýchlo. Zastavíme sa len vtedy, keď niečo upúta naše oko. Zamyslite sa nad tým, ako používate časovú os. Posúvajte a skenujte, kým neuvidíte niečo, čo sa vám páči.

Vaša hlavná kópia je hlavným spôsobom, ako sa spojiť s ľuďmi. Zastaviť ich v ich stopách a prinútiť ich, aby si ich všimli.

Trik musí byť odvážny, jednoduchý a priamy. Pokiaľ ide o reklamy na Facebooku, nemáte čas byť zábavný alebo šikovný. Všetko, čo potrebujete, sú krátke, ostré vety a veľa kľúčových slov.

Dostaňte sa priamo k veci

Zoberme si napríklad najnovšiu reklamu služby Shopify. Ich nadpis je jednoduchý a priamy: Zostavte si svoj obchod na FB!

Ale presvedčte sa. Nech je to pútavé.

8. Použite vynikajúci obrázok. Ešte lepšie je použiť video

Algoritmus Facebooku je starostlivo vyladený tak, aby určoval priority fotografií. Nedávno vylepšil tento algoritmus na superprioritu videa.

Ako reklamu použite video a zvýšite tak svoje šance na zviditeľnenie. Ľudské oko sa s väčšou pravdepodobnosťou zastaví aj na časti videoobsahu.

Vyskúšajte tento inzerát od Disaronna. Ani vás nežiadajú, aby ste si niečo kúpili. Ale s 2,2 miliónmi zobrazení oslovuje publikum! Najskôr sa zamerajte na upútanie pozornosti a potom naštartujte prekliknutia.

Použite pekné obrázky / video

Test, Test, Test

9. A / B sa rozdelí

Ani najchytrejší obchodník na svete nevie s istotou, na akú formuláciu, obrázky alebo publikum bude lepšie reagovať. Rozdelenia A / B vám však môžu presne povedať, čo je najúčinnejšie.

Na spustenie rozdelenia A / B používam Adespresso. Jasne mi to hovorí, čo funguje a ktoré z mojich reklám dosahujú najvyššiu mieru prekliknutia..

A / B testy sú zamerané na postavenie dvoch reklám proti sebe. Každá z nich sa bude mierne líšiť a bude odoslaná na vzorku vášho publika. Facebook vám potom povie, ktorý z nich mal lepšiu mieru prekliknutia.

Môžete skúsiť dva rôzne tituly alebo hlavičky. Vyskúšajte dva rôzne obrázky alebo dva mierne odlišné publiká.

Ten, ktorý má najvyššiu mieru prekliknutia, je ten, za ktorý ste dali plnú svoju marketingovú váhu.

Reklamy na Facebooku sa môžu vyplatiť, ak dosiahnete mieru prekliknutia!

Ak máte nejaké otázky týkajúce sa vašich reklám na Facebooku, dajte nám vedieť. Som tu, aby som vám pomohol a rád by som počul o vašich vlastných kampaniach!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map