Top 3 (+2 bonusové) stránky sociálnych médií pre podniky B2B (a ako ich využívať)

Ak sa snažíte udržať prítomnosť na všetkých stránkach sociálnych médií tam pre svoje podnikanie B2B, strácate čas. Pravdepodobne je vaše publikum sústredené na jednom alebo dvoch serveroch a ostatné sú pre vás iba prácou navyše. Zameraním svojho úsilia na nasledujúce sociálne kanály získate väčší úder a oslovíte potenciálnych zákazníkov.

Hovoril som s B2B obchodníkmi, aby som získal prehľad o tom, na ktorých webe dávajú najväčší tresk za svoje peniaze, a dokonca som ukradol ich tajomstvá, ako maximalizovať úsilie na každom sociálnom kanáli..

LinkedIn: Víťaz, Víťaz, Kuracie večere

Najobľúbenejším nástrojom sociálnych médií pre B2B marketing bol LinkedIn. Pretože LinkedIn priťahuje viac profesionálov ako dospievajúcich, ktorí zdieľajú mačky, je prirodzenou voľbou pre vytváranie sietí online. Tu sú tipy, ktoré som dostal.

Pripojte sa a zapojte sa do skupín

Skupiny LinkedIn

Na LinkedIn existuje skupina pre všetky možné odvetvia, výklenky alebo pracovné funkcie, od marketingu obsahu až po profesionálov požiarnych čerpadiel.

Julie Graff, styk so sociálnym obsahom pre marketing pólových pozícií, hovorí, že najlepším spôsobom, ako uspieť v používaní skupín, je nájsť tie, v ktorých sú aktívni členovia vašej cieľovej skupiny, a starostlivo zvážte svoje zdieľané podiely..

Julie Graff z marketingu position position

Dávajte pozor, aby ste v týchto skupinách neboli príliš propagovaní. Mali by ste hľadať rozhovory, poskytovať odborné poradenstvo a zodpovedať otázky.

Hovorí, že ak to skupina umožňuje, mali by ste uverejňovať odkazy na svoj vlastný obsah, ale postupujte opatrne:

Uistite sa, že obsah, na ktorý odkazujete, je vysoko hodnotný. Pokúste sa s tým začať diskusiu. Napríklad som nedávno uverejnil článok o ideálnej dĺžke blogového príspevku, preto som sa skupiny opýtal, čo považujú za ideálnu dĺžku. Opäť sa uistite, že robíte viac, než len uverejňujete odkazy. Zapojte sa do ďalších konverzácií v skupine.

LinkedIn pre potenciálnych zákazníkov

V ten deň ste museli urobiť veľa vytáčania a telefonovania za studena, aby ste sa dostali k rozhodovaciemu orgánu. Teraz je však spojenie vzdialené len jedno kliknutie. Jodie Cook, generálny riaditeľ spoločnosti JC Social Media Limited, tiež autor knihy # Winning at Social Media: Je to všetko o interakcii, hovorí, že generácia potenciálnych zákazníkov LinkedIn je výkonnou taktikou pre podnikanie B2B.

Jodie Cook

Ak poznáte typický názov osoby s rozhodovacou právomocou v spoločnosti, napríklad kupujúci, marketingový manažér alebo finančný riaditeľ, napríklad vyhľadávanie na LinkedIn vám môže pomôcť zostaviť zoznam perspektívnych kontaktov. Úspešne sme pracovali pre klienta, ktorý dodáva kameň na terénne úpravy – našou úlohou je nájsť záhradných architektov po celom svete a začať konverzáciu..

Hovorí, že je dôležité neposielať prázdne žiadosti o pripojenie, pretože budú ignorované. miesto:

Vytvorte správu so šablónou, ktorú môžete replikovať pre stovky ľudí, s ktorými sa skontaktujete, ale uistite sa, že zdôrazňuje, čo je v nich pre nich – napríklad bezplatná brožúra vašich ocenených produktov. Uistite sa, že na každý kontakt vyskúšate dvakrát alebo trikrát, a vytrvalosť sa vám vyplatí.

Firemná stránka môže zvýšiť SEO

Stránka LinkedIn pre spoločnosť

Kto vedel, že stránka s vašou firmou na LinkedIn vám skutočne pomôže nájsť vo vyhľadávačoch? Randy Mitchelson, APR, ktorý je viceprezidentom predaja & Marketing na iPartnerMedia hovorí, že obchodné stránky na LinkedIn sú prehľadávané vyhľadávacími nástrojmi, čo z neho robí hodnotný nástroj pri hľadaní lepšej optimalizácie vyhľadávacích nástrojov..

Randy Mitchelson

V skutočnosti k nám jeden z našich klientov prišiel, pretože boli frustrovaní, že ich webová stránka nebola hodnotená. Je iróniou, že ich firemná stránka na LinkedIn sa umiestnila na prvej strane spoločnosti Google, ale ich web nebol nikde nájdený.

Navrhuje tiež, aby všetci zamestnanci podniku, ktorí majú osobné profily na LinkedIn, prepojili svoj osobný profil so stránkou spoločnosti.

Premeňte LinkedIn na blog (s obrovským čitateľom)

LinkedIn robí oveľa viac, než len poskytuje veľké príležitosti na vytváranie sietí. Pôsobí tiež ako platforma na publikovanie obsahu prostredníctvom programu Pulse. Graff of Pole Position Marketing hovorí, že syndikovanie blogových príspevkov uverejnených na webových stránkach jej spoločnosti na Pulse prinieslo veľký úspech:

Naším postupom je uverejniť časť článku na LinkedIn pomocou odkazu „Pokračovať v čítaní“, ktorý ich prenesie na náš blog. To viedlo k dramatickému zvýšeniu návštevnosti našich stránok zo služby LinkedIn.

Buďte Peeping Tom

Kto si pozrel váš profil?

LinkedIn má zaujímavú funkciu, ktorá informuje používateľov o tom, že si ľudia prezerali svoj profil. Platení členovia, hovorí Austen Allred, senior manažér rastu na LendUp.com, môžu vidieť zoznam všetkých, ktorí ich kontrolujú..

Austen Allred

Sme prirodzene zvedaví tak urobiť. Ukazuje sa, že si môžete vytvoriť skript, ktorý neurobí nič iné než kliknutie z profilu na profil, čím sa pred desiatkami tisíc ľudí dostane vaše meno a tvár. Urobil som to raz, niekto videl môj profil a odporučil prácu, ktorú mám teraz.

Urobte z LinkedIn sledovanie

Keď sa stretnete s ľuďmi na obchodných veľtrhoch alebo obchodných udalostiach, môže byť ťažké zapamätať si ich sledovať, až sa vrátite do kancelárie. Ale zapojenie LinkedIn do vášho procesu sledovania je účinný spôsob, ako zostať v kontakte.

Mitchelson z iPartnerMedia používa túto stratégiu po každej udalosti, ktorej sa zúčastňuje:

Napríklad po zhromaždení vizitiek na udalosti sa do 24 hodín spojím s týmito ľuďmi na LinkedIn a pomocou tejto žiadosti o pripojenie dáme im vedieť, že si ich vážim. Práve dnes som sa spojil s 5 novými ľuďmi krátko po kvalitných rozhovoroch s nimi.

Ak sa pripojíte online, je oveľa pravdepodobnejšie, že tento vzťah posilníte rýchlejšie ako prostredníctvom e-mailu alebo telefónu.

Neštebotajú: Skvelé pre zapojenie jedného človeka

LinkedIn nie je jediným nástrojom, ktorý obchodníci B2B využívajú. Twitter je vynikajúci nástroj na zapojenie sa do rozhovoru v reálnom čase, najmä na potápanie sa v konverzáciách typu one-on-one. Tu je niekoľko tipov od odborníkov.

Použite vyhľadávanie múdro

Twitter Stream na TweetDeck

Ak používate informačný panel sociálnych médií, ako je Hootsuite alebo TweetDeck, môžete ľahko nastaviť toky sledovania tweetu pomocou konkrétnych kľúčových slov alebo hľadaných výrazov. Mary Cochran, riaditeľka marketingu spánku, túto stratégiu ľahko využíva na spojenie s ľuďmi v oblasti svojej cieľovej skupiny:

Mary Cochran

Mal som šťastie v rozvoji podnikania pomocou HootSuite, aby som si v odvetví našiel hľadaný výraz a ping som vyhliadkou na Twitteri..

Vedľajšia poznámka: Túto stratégiu používam tiež. Pretože mnohí z mojich klientov sú softvérové ​​spoločnosti, sledujem pojmy „softvér“ a „malý podnik“. Dokonca som dostal klienta monitorovaním týchto kľúčových slov a primeranou reakciou!

Zapojte sa do dialógu „jeden na jedného“

Pretože Twitter (spolu s Instagramom) je „obojsmerná“ platforma, v ktorej môžete interagovať s jedným alebo viacerými ľuďmi naraz, Matthew Mercuri, manažér digitálneho marketingu v spoločnosti Dupray, hovorí, že je ešte viac marketingového zlata, ktoré je potrebné objaviť.

Matthew Mercuri

Twitter / Instagram vám tiež umožňuje komunikovať s klientmi spôsobmi, ktoré Facebook nemá. Facebook je jednorozmerný. Na obojsmerných platformách nemôžete ísť a hľadať ľudí, ktorí hovoria jednotlivo s ľuďmi, ako ste vy. Ďalšou výhodou je, že Twitter / Instagram poskytuje okamžité, rýchle a vtipné odpovede, ktoré sú v istom prostredí pre obchodníka veľmi cenné..

Hovorí tiež, že interakcia s ľuďmi, s ktorými ste už obchodovali, zvýši pravdepodobnosť, že vaši klienti vás budú nasledovať..

Facebook: Nielen pre B2C

Myslíte si, že Facebook slúži len na sledovanie mačacích videí, nie na prácu? Zamysli sa znova. Je to skutočný obchodný príležitost.

Využite inteligentnú reklamu

Facebook je známy svojou ľahkou a cielenou reklamnou platformou. Tracy Willis, Content Strategist pre N2Q Consulting, miluje svoje reklamné funkcie:

Tracy Willis

Môj obľúbený spôsob použitia Facebooku ako platformy B2B je prostredníctvom platenej reklamy. Nástroj pre reklamu na Facebooku vám umožňuje vybrať cieľového zákazníka z mimoriadne podrobného zoznamu možností.

Schopnosť zacielenia napríklad na vedúcich pracovníkov v softvérovom priemysle, ktorí zarábajú 200 000 alebo viac dolárov, vám pomáha zacieliť presne na koho chcete svojou reklamou osloviť..

Zvýšte príspevok

Posilniť príspevok

Jednou konkrétnou formou reklamy na Facebooku je funkcia Boost a Post. Namiesto toho, aby ste sa zobrazovali ako reklama, môžete si vziať pravidelný príspevok alebo ho aktualizovať a rozšíriť ho na širšie publikum. Adaf Darash, generálny riaditeľ spoločnosti Regpack, zaznamenal nárast potenciálnych zákazníkov v dôsledku zvýšenia príspevkov v blogoch:

Adaf Darash

Najlepšou odpoveďou pre nás bolo zvýšenie príspevku na našej firemnej stránke, najmä keď uverejňujeme príspevok o našej najnovšej aktualizácii blogu. Strávili sme veľa času prácou v oblasti marketingu obsahu a vylepšovanie na Facebooku bolo najlepším spôsobom, o ktorom sme zistili, že nielenže dostávame náš obsah pred veľa ľudí, ale krátko po uverejnení príspevkov na blogu vidíme nárast potenciálnych zákazníkov Facebook je podporovaný!

Pripojte sa ku skupinám Facebooku

Rovnako ako v prípade LinkedIn, aj Facebook Skupiny ponúkajú fantastickú príležitosť na spojenie s vaším cieľovým trhom. Willis z N2Q Consulting tvrdí, že Facebook môže prostredníctvom svojich skupín poskytnúť ešte viac príležitostí na zapojenie ako LinkedIn.

Ak sa pripojíte k týmto skupinám vo svojom odbore, a to aj na počúvanie, môže to poskytnúť užitočný prehľad o tom, čo vaši zákazníci považujú za dôležité. Tieto sú podobné skupinám LinkedIn, ale môžu sa používať častejšie, pretože Facebook má oveľa viac angažovanú užívateľskú základňu..

Ďalšie sociálne stránky, ktoré stoja za zmienku

Títo bežci, ktorí sú na vyššej pozícii, možno nemajú silu LinkedIn, Facebook a Twitter, ale môžu vám pomôcť osloviť vaše publikum.

slideshare

Slideshare nemá takmer na hranie iných sociálnych nástrojov (koniec koncov, musíte si urobiť čas na vytvorenie prezentácie), ale Kent Lewis, prezident & Zakladateľ Anvil, hovorí, že to stojí za zmienku.

Kent Lewis

Do SlideShare neinvestuje veľa značiek, ale keďže ho získal LinkedIn, jeho význam (a hodnotenie v Google) sa iba zvýšil. Je to vynikajúca platforma pre výskum a marketing pre spoločnosti B2B a existuje oveľa menšia konkurencia ako iné platformy ako Twitter.

Ty trúbka

Lewis tvrdí, že ho prekvapuje, že iba globálne B2B značky správne využili silu druhého najväčšieho vyhľadávača na svete, YouTube.

Z rovnakého dôvodu môžete odporučiť Google+, Facebook alebo Instagram na zacielenie na potenciálnych zákazníkov B2B. YouTube je logický z rôznych dôvodov. Video má päťkrát väčšie pripomenutie ako napísané slovo, tak prečo rozprávať príbeh textom, keď to môžete povedať pomocou videa?

Ako vyťažiť maximum z B2B marketingu na sociálnych médiách

Bez ohľadu na to, ktoré sociálne weby používate na vyhľadanie potenciálnych zákazníkov a zákazníkov pre svoju spoločnosť B2B, potrebujete správnu stratégiu na dosiahnutie dobrých výsledkov. To znamená, že budete dôslední vo svojich aktualizáciách, zdieľaní relevantného obsahu a zacielení na svoje publikum. Tu sú ďalšie tipy, ktoré vám pomôžu od spoločnosti Sandip Banerjee, špecialistu na hackovanie rastu spoločnosti Web3 Solution.

Sandip Banerjee

1. Načasovanie je všetko
Keď uverejňujete príspevok, je takmer rovnako dôležitý ako príspevok. Môže chvíľu trvať, kým zistíte, kedy vaše publikum reaguje na vaše zdieľané súbory. Softvér na plánovanie vám umožňuje vopred napísať svoje aktualizácie a nastaviť ich tak, aby sa zobrazovali v ideálnom okamihu.

2. Poznať svoje publikum je nevyhnutné
Či už investujete do reklám na Facebooku alebo LinkedIn alebo hľadáte nových relevantných ľudí, ktorých chcete sledovať na Twitteri, strácate čas zasielaním správy nesprávnym ľuďom, pokiaľ nevyfiltrujete svoje publikum. Kto používa kľúčové slová, ktoré sú relevantné pre vašu demografickú skupinu? Kto hovorí o súťaži? Toto sú pravdepodobne dobrí kandidáti na spojenie.

3. Pripojte bodky podľa dôležitosti
Ak píšete sociálnu aktualizáciu, ktorá hovorí o jednej veci a obsahuje odkaz, nemalo by ísť o nič iné. Ľudia požadujú konzistentnosť. Zabezpečením toho, že zdieľané položky sú relevantné pre odkaz, ktorý uverejníte, svojim sledovateľom preukážete svoju hodnotu a dôveryhodnosť..

4. Nájdite správnu kadenciu
Každý sociálny kanál funguje na inej kadencii. Twitter sa pohybuje rýchlosťou svetla; to, čo práve uverejňujete, sa nebude zobrazovať každému jednoducho preto, že za pozornosť vašich sledujúcich priťahuje viac používateľov. Možno budete musieť uverejňovať príspevky častejšie. V skupinách LinkedIn však môže existovať len malá aktivita, takže buďte opatrní pri bombardovaní skupiny dennou aktualizáciou, ak zdieľate iba jedno.

5. Buďte dôslední
Správa sociálnych médií vyžaduje odhodlanie a súlad. Ľudia nechcú vidieť, že vaša posledná aktualizácia bola pred šiestimi mesiacmi. Ak nemáte čas ani energiu, aby ste svojim účtom venovali týždennú pozornosť (ak nie denne), najmite si poradcu v oblasti sociálnych médií, ktorý vám pomôže. Lepšie výsledky získate, ak ľudia vedia, že sa na vás môžu spoľahnúť pri pravidelnom a užitočnom obsahu.

Ak sústredíte svoje marketingové úsilie v oblasti sociálnych médií B2B do týchto kanálov, budete lepšie oslovovať správne publikum, budovať mu dôveru a zostať v jeho mysli, keď budú pripravení na nákup..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map