NordVPN

NordVPN

https://nordvpn.com/

tl; dr

NordVPN on hirmutavalt tugev võistleja. See vajutab kõik paremad nupud turvalisuse, privaatsuse ja kiiruse võtmevaldkondades, kuid pakub kõike seda raskesti ületatava pikaajalise liitumishinnaga. Kindel kohustuslik ostmine kõigile, kes on huvitatud oma privaatsuse tagamisest!

NordVPN ülevaade: 9 plussi & 4 miinust NordVPN-i kasutamisel

NordVPN on VNP-äri veel üks beemotüüp ja asub Panamast väljaspool. Alates 2012. aastast on ettevõte jõudnud väga lühikese ajaga kaugele. Alates 2018. aastast haldab ta enam kui 4000 serverit 62 riigis.

Mis meile NordVPNi kohta meeldib

1. Parima taseme privaatsus ja turvalisus

NordVPNi peakontor asub Panamas, mis enamiku teenusepakkujate jaoks pole tavaliselt oluline, kuid VPN-teenuste jaoks oluline. Panamas puuduvad andmete säilitamise seadused ja nende valitsus ei teosta (niipalju kui me teame) Interneti-järelevalvet. See tähendab, et juriidiliselt ei pea NordVPN oma kasutajate tegevuse logisid pidama – see on teie privaatsuse tagamiseks suur!

Lisaks suurepärasele privaatsuskohale kasutab NordVPN ka kõrgemaid krüptimisstandardeid. Nagu kõik ümbritsevad tipptasemel VPN-teenuse pakkujad, kasutavad nad ka 256-bitist täpsemat krüptimisstandardit (AES).

Oodake – seal on veel midagi – oma privaatsuse täiendavaks kaitsmiseks kasutab NordVPN kliendikontaktides PGP-võtmeid ja teie konto andmete kaitset. PGP-võtmeid saab kasutada teie ja NordVPN-i vahelise suhtluse krüptimiseks ja need on praktiliselt purunematud.

Tape-lüliti: neil on kahte tüüpi tapmislülitid: kasutaja saab nüüd valida, kas sulgeda konkreetne rakendus või katkestada Interneti-ühendus ootamatu väljalangemise korral (kogu süsteemi hõlmav tapmislüliti).

2. Kill Switch hoiab ära privaatsuskompromissi

Kui teil on küsimus, mis võib juhtuda, kui teie ühendus NordVPN-serveriga väheneb, siis on vastus Kill Switch. Kui NordVPN-server katkestab teie ühenduse, peatub see funktsioon kogu teie Interneti-ühenduse kriipivalt.

Sõltuvalt teie platvormist kasutatakse NordVPNi Kill Switchi kahte versiooni. Windowsi või Maci versioon võimaldab teil valida, millised rakendused lõpetavad suhtluse, kui midagi juhtub, samal ajal kui mobiilirakenduse versioon peatab kõik.

Kõik see aitab vältida andmete lekkimist.

2.1. DNS-lekkeid pole

Nagu VPN-i testimisel, on installimise ja kiiruskatsete kõrval üks olulisemaid asju – veenduge, et teie tegelik IP on maskeeritud. Lõppude lõpuks on see üks peamisi eesmärke, eks? Standardteste saab läbi viia saidil dnsleak.com või dnsleaktest.com.

Teil on vaja vaid võrrelda oma tõelist IP-d nendel kahel saidil kuvatuga – kui need ei kattu, on teil kõik korras.

NordVPN DNS-i lekketest* Olen Malaisias, seega töötab minu NordVPN-i klient ilmselt hästi!

3. Topeltitage kaitse topelt VPN-iga

Nüüdseks olete juba tuttav VPN-ide põhimõistetega, nii et räägime veel millestki, millega NordVPN kaasas on ja see on topelt VPN. Kahe VPN-serveri ühendamisel saate sisuliselt täiendava kaitsekihi.

Täiendav turvalisus topelt VPN-iga

Teie arvuti / seade loob ühenduse kõigepealt ühe VPN-serveriga, mis seejärel ühendub teise VPN-serveriga, enne kui lõpuks soovitud sihtkohta saab. Nii läbib sihtkoha IP kaks muudatust ja teie andmed krüptitakse ka kaks korda. Nagu ma ütlesin, kahekordistage kaitse!

4. Ühendage 6 seadet mitmel tüüpi platvormil

Parim VPN mitme seadme jaoks

Enamiku jaoks võime eeldada VPN-i kasutamist mõnes seadmes korraga. Vähemalt ühes arvutis ja mobiilseadmes. Siis on neid, kes on seadmehullud ja kellel on arvuti, sülearvuti, kaks nutitelefoni, kaks tahvelarvutit ja jumal teab, mis veel.

NordVPN hoolitseb kõigi eest ja see toetab kuni kuus samaaegset ühendust korraga konto kohta. See tähendab, et saate kõik seadmed eraldi kinnitada ja visata ruuterile.

Toetatakse suurt hulka platvormitüüpe, nii et ükskõik, mis teil on, see tõenäoliselt sobib. Ainsaks erandiks on ruuterid, kuna need on keerukamad.

Hoiatus

Kõik ruuterid ei toeta VPN-e. Enne teenuse ostmist kontrollige, kas teie versioon toetab teie NordVPN-i ja teie Interneti-ühendust. Muidu vaadake meie parimat VPN-i traadita ruuterit.

5. Kiire kiirus – välja arvatud Malaisias!

Proovisin välja viis erinevat geograafilist asukohta ja kuigi märkasin tavalist järjest pikemat pingimisaega, mida kaugemale jõudsin, olin oma kiirusest väga muljetavaldav. Minu testid viidi läbi liinil 50Mbps, mille läbilaskevõime on mul regulaarselt suurem kui 45Mbps.

Enamikust asukohtadest suutsin jõuda keskmiselt 40 MB / s-ni – see on siiani parim, mida VPN-i kasutamisel olen kohanud (pidage meeles, et minu liin on tehniliselt 50Mbps ja maksimaalne tegelik umbes 45Mbps). Ainus erand, mille leidmisel leidsin, oli Malaisia ​​server.

Kiiruskatse Aasia - Malaisia ​​serverAasia – Malaisia

Kiiruskatse Austraalias - Perthi serverAustraalia – Perth

Kiiruskatse Põhja-Ameerika - Washingtoni serverPõhja-Ameerika – Washington

Kiiruskatse Aafrika - Johannesburgi serverAafrika – Johannesburg

Kiirustest Euroopas - London ServerEuroopa – London

Kuna enamasti olid kiirused nii muljetavaldavad, oli ka YouTube’i voogesitus 2k ja 4k HD jaoks hea, kusjuures ka see oli sujuv ja valutu. Suutsin 4k videoid ilma probleemideta voogesitada. Nagu aga varem märgatud, suutis Malaisia ​​ühendus vaevalt 720p voo üles võtta, nii halb oli kiirus.

6. Enam kui 4000 serverit 62 riigis

NordVPN serverid* NordVPN-i Windows App kasutab teie serveri asukoha valimiseks maailmakaardipilti

Enam kui 4000 serveriga 62 riigis pole kahtlust, et NordVPN on täna üks suuremaid VPN-teenuse pakkujaid. Isegi kui paar neist ei pruugi nii toredad olla, on sõna otseses mõttes tuhandeid teisi, kelle hulgast valida.

Peaaegu pooled neist serveritest asuvad USA-s, neid jälgib tähelepanelikult sama arv Euroopas asuvaid servereid. Ainus negatiivne külg, mida ma näen, on see, et neil on Aasia Vaikse ookeani ja Aafrika piirkondades palju rohkem piiranguid.

7. NordVPN-l on fantastilised hinnapakkumised!

Igakuine kord kuus
Hind / kuu 11,95 dollarit 6,99 dollarit 4,99 dollarit
Arve kokku 11,95 dollarit, 83,88 dollarit, 95,75 dollarit
Arveldustsükkel1-kuu12-kuu24-kuu
Raha tagasi garantii 30-päev30-päev30-päev

Äsja uurinud ExpressVPN-i, mis maksab kõige odavama hinnaga 6,67 dollarit, olin jahmunud NordVPNi hullumeelsest 2,75 dollarist kuus kolmeaastase lepingu kavast (3-aastane plaan oli katkestatud: [) 4,99 dollarit kuus 2-aastase lepingu plaan. Samal perioodil ühe kuu kuni ühe aasta jooksul on nende kahe hind peaaegu sama, kuid NordVPNi kaheaastane plaan on lihtsalt hämmastav hinna ja kvaliteedi suhe.

Mõelge sellele nii – neil on 30-päevane raha tagasi garantii ja nad pakuvad pikaajaliste plaanide jaoks odavat hinda – see on tarbijal mõistlik. Nende üheaastast plaani vaadates tõuseb hind kokku 83,88 dollarini. Miks mitte siis, kui saate seda kõigest 12 dollariga rohkem ja kaks aastat edasi minna??

Kahjuks on siin lihtsalt väike „aga” – NordVPN võtab ka käibemaksu (käibemaksu), olenevalt sellest, millisest riigist olete pärit. Kõigilt teilt käibemaksu ei võeta, kuid mõnele võib lisatasu olla kuni 20% (minu nähtu järgi).

NordVPN käibemaks

8. Krüptovaluutad ja sularahana aktsepteeritud sularaha

VPN-ide jaoks ei huvita mind nii palju, kui nad aktsepteerivad tšeki, krediitkaardi või isegi pangavekslitega makseid, kuid mulle avaldab muljet, et lisaks krüptovaluutale aktsepteerib NordVPN mõnes piirkonnas ka sularahamakseid. Kui elate USA-s, saate tasuda sularahas Fry’s Electronics’is või mikrokeskuses.

Krüptovaluutade jaoks aktsepteerib ettevõte kolme tüüpi – Bitcoin, Ethereum ja Ripple.

Need kaks makseviisi on olulised, kuna neid pole võimalik jälgida. Lõppude lõpuks otsite VPN-teenuse pakkujat just teie privaatsuse tõttu?

9. Netflixi tuge värskendatakse pidevalt

Netflixi asi on see, et tundub, et vihkavad kasutajaid, kes kasutavad VPN-e, et proovida piirkondlikest sisupiirangutest mööda pääseda. Ettevõte üritab VPN-i kasutajaid blokeerida ja NordVPN saab sellest aru ning töötab pidevalt oma kasutajatele Netflixi sisule juurdepääsu aitamiseks.

Tegelikult hooldab see tervet lehte ja sellel on juhised piirkondlikule sisule juurdepääsu saamiseks. Juhised muutuvad aeg-ajalt, nii et kui leiate, et NordVPN-i kasutamisel on teil probleeme Netflixiga, siis ärge unustage seda lehte kontrollida!

Mis meile NordVPNi juures ei meeldinud

1. Torrenting on toetatud ainult mõne serveri puhul

Alguses oli Torrenting NordVPN-iga natuke mõistatuslik. Siis tuletasin meelde, et mitte kõik nende serverid ei toetanud failide ühiskasutust. Selle sätted leiti jaotises “Automaatne ühendamine käivitamisel”, kus saate valida, kas valik tehakse automaatselt või valida kindla serveri tüübi, millega ühenduse luua.

NordVPN-i puhul liigitatakse need järgmistesse kategooriatesse: Pühendatud, DoubleVPN, Sibul üle VPN või P2P. Ehkki pole täpselt kasutajasõbralik, leian, et see võimaldab kontrolli palju paindlikumat.

Ainult mõne serveri piinamine* Kui te ei vali P2P-serverit, on tõenäoline, et teie torrentid lahenevad – näiteks see

Ehkki mul on hea meel, et NordVPN toetab piinlikkust, võib olla pettumus, kui piiritleme ainult teatud serveritega, kui olete piinav fänn. Samuti märkasin läbi viidud kiiruskatsete põhjal, et Torrenti kiirused polnud tegelikult nii head kui lootsin.

2. Kuritahtlikud kiirused Malaisias

Pidin selle osa ka miinustena lisama, kuna olin šokeeritud, kui halvasti esines NordVPNi Malaisia ​​server kiiruskatsetel. Lihtsalt öeldes proovisin Malaisia ​​serverit kolme erineva päeva jooksul ja mitu korda päevas – kiirused, millega NordVPN siin ühendub, on lihtsalt kohutavad. Kohtasin järjekindlalt kohutavat kiirust 3–11 MB / s, mis on lihtsalt vastuvõetamatu.

3. Aeglased rakenduste ja serverite ühendused

Kui kasutate kliendirakendust, nagu näiteks see, mida NordVPN Windowsi jaoks pakub, peate arvestama ühe asjaga, milleks on serverisse ühendamine aega. Käitasin Windowsi kliendis stopperit (Windows XP töötab tahkis-draivil) ja ühenduse loomine võtab keskmiselt 14-30 sekundit. See ei hõlma kliendi laadimiseks kuluvat aega.

Mõne inimese jaoks ei pruugi see tunduda kuigi palju. Kuid kui olete minuga sarnane ja olete harjunud SSD-kiiruse laadimisaegadega, siis võite aru saada. Või mõelge sellele nii, kui kasutate tavalist kõvaketast – 14–30 sekundit on see, kui palju kauem võtab teie arvuti täielikuks alglaadimiseks aega, võrreldes sellega, millega praegu kokku puutute.

Ma arvan, et ainus erand sellest kõigest on see, kui soovite käivitada NordVPN-i ruuterilt, sel juhul on see alati sisse lülitatud.

4. OpenVPN-i konfiguratsioon pole kasutajasõbralik

Kui eelistate kasutada OpenVPN-i, mitte L2TP-d või mõnda muud protokolli, võib teil tekkida väike šokk. Esiteks peate alla laadima NordVPN-i serverite ZIP-faili, mis sisaldab kõigi nende serverite konfiguratsioonifaili. Igal serveril on kaks konfiguratsiooni – üks TCP ja teine ​​UDP jaoks.

NordVPN koosseisud

See tähendab, et ZIP-arhiivis on üle 8000 konfiguratsioonifaili (kui lõpuks täpsustada on 9 341) nimedega nagu al1.nordvpn.com.tcp443 või za12.nordvpn.com.tcp443. Mis puutub igasse konfiguratsioonifailiserverisse, siis peate selle välja selgitama katse-eksituse meetodil.

Tõsiselt, see on üks naeruväärsemaid meetodeid, millest NordVPN võis mõelda OpenVPN-i konfiguratsioonide levitamisele, ja see on tohutu valu kaelas.

Alumine rida: kas maksan NordVPN-i eest??

Ühe sõnaga – absoluutselt! Kui otsite VPN-teenuse pakkujat isiklikult, siis on tõenäoline, et käin samades asjades nagu teiegi – privaatsus, turvalisus ja kiirus. Kõigis neis võtmevaldkondades läheb NordVPN märkimisväärselt hästi.

Mulle avaldas mulle suurt muljet serverikiirus, mis tegelikult läks tõesti palju paremini kui ühegi VPN-teenuse pakkuja ootasin. Tõsi, on ka mõned allakäigud, näiteks Malaisia ​​serverikiirused olid alandatud, kuid see on ju üks riik 62st.

Koogi jäätumine on NordVPN-i 3-aastane tehing hinnaga 3,49 dollarit kuus, mis on minu hinna ja kvaliteedi suhte osas peaaegu ületamatu. Isegi kui keegi pakub madalamat hinda, kahtlen, kas nad teevad seda teenusel, mida NordVPN pakub.

Kas ma maksan selle eest? Absoluutselt.

Põhijooned

  • ✓ Ei logita
  • ✓ Topelt DNS
  • ✓ Kinnitab kuni 6 seadet
  • ✓ PGP kommidele. privaatsus
  • ✓ Mitme protokolli tugi

Soovitatav

  • • Tippturvalisus
  • • Lihtne, kuid võimas kasutajaliides
  • • Suur arv servereid
  • • Saadaval peaaegu kõigile platvormidele

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me