Recenze NordVPN: 9 výhod a 4 nevýhody používání NordVPN

NordVPN


NordVPN

https://nordvpn.com/

tl; dr

NordVPN je děsivě silný uchazeč. Tlačí všechna správná tlačítka v klíčových oblastech bezpečnosti, soukromí a rychlosti, ale nabízí to vše za těžko překonatelnou cenu dlouhodobého předplatného. Jednoznačný nákup pro každého, kdo má zájem o zabezpečení svého soukromí!

Recenze NordVPN: 9 Pros & 4 Nevýhody používání NordVPN

NordVPN je dalším divákem v podnikání VNP a sídlí mimo Panamu. Začínat v roce 2012, společnost prošla dlouhou cestu ve velmi krátké době. Od roku 2018 spravuje více než 4 000 serverů pocházejících ze 62 zemí.

Co se nám na NordVPN líbí

1. Nejlepší ochrana soukromí a zabezpečení

Společnost NordVPN se sídlem v Panamě, která není pro většinu poskytovatelů služeb obvykle důležitá, je pro služby VPN významná. Panama nemá žádné zákony o uchovávání údajů a jejich vláda neprovádí (pokud víme) internetový dohled. To znamená, že NordVPN legálně nemusí uchovávat záznamy o aktivitách svých uživatelů – skvělé pro vaše soukromí!

Kromě své skvělé polohy pro soukromí používá NordVPN také vynikající šifrovací standardy. Stejně jako všichni nejvýznamnější poskytovatelé služeb VPN v okolí používají 256bitový standard Advanced Encryption Standard (AES).

Počkejte – je toho více – NordVPN dále chrání vaše soukromí a používá PGP klíče v kontaktu se zákazníkem a chrání údaje o vašem účtu. Klíče PGP lze použít k šifrování komunikace mezi vámi a NordVPN a jsou prakticky nerozbitné.

Kill-switch: Mají dva různé druhy kill-switchů: uživatel si nyní může vybrat, zda zavřít konkrétní aplikaci nebo úplně ukončit připojení k internetu v případě neočekávaného výpadku (kill-switch v celém systému).

2. Kill Switch zabraňuje kompromisům v ochraně osobních údajů

Pokud vás zajímá, co by se mohlo stát, kdyby se vaše připojení k serveru NordVPN snížilo, pak je vaše odpověď Kill Switch. Pokud server NordVPN přeruší vaše připojení, tato funkce zastaví veškerou vaši internetovou komunikaci.

V závislosti na vaší platformě se používají dvě verze přepínače Kill Switch společnosti NordVPN. Verze Windows nebo Mac vám umožňuje zvolit, které aplikace přestanou komunikovat, pokud se něco stane, zatímco verze mobilní aplikace všechno zastaví.

To vše slouží k zabránění úniku dat.

2.1. Žádné úniky DNS

Jako vždy při testování VPN, kromě instalace a testů rychlosti je jednou z nejdůležitějších věcí zajistit, aby byla vaše skutečná IP maskována. Koneckonců, to je jeden z hlavních účelů, že? Standardní testy lze provádět na adrese dnsleak.com nebo dnsleaktest.com.

Vše, co musíte udělat, je porovnat svou skutečnou IP s těmi, které jsou zobrazeny na těchto dvou webech – pokud se neshodují, jste v pořádku.

Test úniku DNS NordVPN* Jsem v Malajsii, takže můj klient NordVPN zjevně funguje dobře!

3. Zdvojnásobte ochranu pomocí dvojité VPN

Nyní se seznámíte se základními koncepty VPN, takže pojďme mluvit o něčem dalším, co NordVPN přichází a to je Double VPN. Propojením dvou serverů VPN získáte v podstatě další vrstvu ochrany.

Extra zabezpečení s dvojitou VPN

Váš počítač / zařízení se nejprve připojí k jednomu VPN serveru, který se poté připojí k druhému VPN serveru, než se konečně dostane do požadovaného cíle. Tímto způsobem vaše cílová adresa IP prochází dvěma změnami a vaše data budou také dvakrát šifrována. Jak jsem řekl, zdvojnásobte ochranu!

4. Připojte 6 zařízení na mnoha typech platforem

Nejlepší VPN pro více zařízení

Pro většinu z nás lze očekávat, že bude VPN používat na několika zařízeních současně. Alespoň na jednom počítači a mobilním zařízení. Pak jsou lidé, kteří jsou zbláznění do zařízení a mají počítač, notebook, dva chytré telefony, dva tablety a dobro ví, co jiného.

NordVPN se stará o všechny a podporuje až šest současných připojení najednou na jeden účet. To znamená, že můžete všechna zařízení zabezpečit jednotlivě a hodit je na svůj router pro dobrou míru.

Je podporováno velké množství typů platforem, takže ať už máte cokoli, bude to pravděpodobně v pořádku. Jedinou výjimkou je, pokud jde o směrovače, protože ty jsou jemnější.

Varování

Ne všechny směrovače podporují VPN. Před zakoupením služby si prosím ověřte, zda vaše podpora NordVPN podporuje vaše připojení k internetu. Jinak se podívejte na náš nejlepší bezdrátový router pro VPN.

5. Rychlé rychlosti – S výjimkou Malajsie!

Vyzkoušel jsem pět různých geografických lokalit a když jsem si všiml obvyklého zvyšování času pingu, čím dál jsem se dostal od svých fyzických míst, celkové rychlosti byly velmi působivé. Moje testy byly provedeny na lince 50Mbps, ze které pravidelně dostávám výkon vyšší než 45Mbps.

Z většiny míst jsem dosáhl v průměru 40 Mb / s – což je zatím to nejlepší, s čím jsem se setkal při používání VPN (pamatujte, že moje linka je technicky 50 Mb / s maximální skutečná hodnota kolem 45 Mb / s). Jedinou výjimkou, kterou jsem zjistil ve výkonu, byl server Malajsie.

Rychlostní test Asie - Malajsie ServerAsie – Malajsie

Test rychlosti Austrálie - Perth ServerAustrálie – Perth

Rychlostní test Severní Amerika - Washington ServerSeverní Amerika – Washington

Test rychlosti Afrika - Johannesburg ServerAfrika – Johannesburg

Speed ​​test Europe - London ServerEvropa – Londýn

Protože z velké části byly rychlosti tak působivé, streamování YouTube pro HD 2k a 4k bylo také v pořádku, opět to bylo také hladké a bezbolestné. Podařilo se mi streamovat 4k videa bez problémů. Jak jsme si však již dříve všimli, spojení Malajsie sotva dokázalo zachytit proud 720p, takže špatná byla rychlost.

6. Více než 4 000 serverů v 62 zemích

Servery NordVPN* Aplikace Windows pro NordVPN využívá obrázek mapy světa, ze kterého si můžete vybrat umístění svého serveru

S více než 4 000 servery v 62 zemích není pochyb o tom, že NordVPN je dnes jedním z největších poskytovatelů služeb VPN. I když pár z nich nemusí být tak velký, jsou tu doslova tisíce dalších.

Téměř celá polovina těchto serverů pochází ze Spojených států, následuje je těsně podobný počet evropských serverů. Jedinou nevýhodou, kterou vidím, je to, že mají mnohem více omezení ve svých polohách v Asii, Tichomoří a Africe.

7. NordVPN nabízí úžasné ceny!

MěsíčněRokálně dvakrát za rok
Cena / měsíc 11,95 $ 6,99 $ 4,99
Celkový účet 11,95 $ 83,88 $ 95,75
Fakturační cyklus 1 měsíc 12 měsíc 24 měsíc
Záruka vrácení peněz30-den30-den30-den

Poté, co jsem právě prozkoumal ExpressVPN, který je nejlevnější 6,67 USD, byl jsem ohromen šíleným 2,75 USD za měsíční tříletý smluvní plán (3-roční plán byl ukončen: [) 4,99 $ za měsíční dvouletý smluvní plán. Při stejných úrovních od jednoho měsíce do jednoho roku jsou tyto dvě ceny téměř stejné, ale dvouletý plán společnosti NordVPN je prostě ohromující hodnota za peníze.

Přemýšlejte o tom tímto způsobem – mají 30denní záruku vrácení peněz a nabízí špinavé levné ceny pro dlouhodobé plány – což dává spotřebiteli dokonalý smysl. Při pohledu na jejich roční plán činí cena celkem 83,88 $. Pokud to dokážete doplnit o pouhých 12 dolarů a jít na dva roky, proč ne?

Bohužel je zde jen malé „ale“ – společnost NordVPN také účtuje daň z přidané hodnoty (DPH), v závislosti na zemi, ze které pocházíte. Ne všem vám bude účtována DPH, ale někteří mohou skončit s dodatečným poplatkem až 20% (z toho, co jsem viděl).

NordVPN DPH

8. Kryptoměny a hotovost přijaty jako platba

U sítí VPN mě tolik nezajímá, pokud akceptují platby šekem, kreditní kartou nebo bankovním směnkem, ale jsem ohromen tím, že kromě kryptoměny přijímá NordVPN v některých místech hotovostní platby. Pokud žijete v USA, můžete platit v hotovosti ve společnosti Fry’s Electronics nebo Micro Center.

Pro kryptoměny společnost přijímá tři druhy – bitcoiny, etereum a vlnění.

Tyto dva způsoby platby jsou důležité, protože jsou nevysledovatelné. Koneckonců, vaše soukromí je důvodem, proč hledáte poskytovatele VPN, správně?

9. Podpora Netflix je aktualizována

Jde o to, že Netflix nenávidí uživatele, kteří používají VPN, aby se pokusili obejít omezení regionálního obsahu. Společnost se snaží zablokovat uživatele VPN a společnost NordVPN si to uvědomuje a neustále pracuje, aby pomohla svým uživatelům získat přístup k obsahu Netflix.

Ve skutečnosti udržuje a celou stránku obsahuje pokyny, jak získat přístup k regionálnímu obsahu. Pokyny se čas od času mění, takže pokud zjistíte, že máte problémy s používáním Netflixu při používání NordVPN, nezapomeňte tuto stránku zkontrolovat!

Co se nám na NordVPN nelíbilo

1. Torrenting podporován pouze na některých serverech

Zpočátku byl Torrenting s NordVPN trochu záhadou. Pak jsem si vzpomněl, že ne všechny jejich servery podporovaly sdílení souborů peer-to-peer. Nastavení byla nalezena v části „Automatické připojení při spuštění“, kde si můžete zvolit automatické provedení výběru nebo vybrat konkrétní typ serveru, ke kterému se chcete připojit.

U společnosti NordVPN se dělí na Dedikovaný, DoubleVPN, Onion Over VPN nebo P2P. I když to není zrovna uživatelsky přívětivé, zjistil jsem, že to umožňuje mnohem větší flexibilitu kontroly.

Torrenting pouze na některých serverech* Pokud si nevyberete server P2P, je pravděpodobné, že se vaše torrenty vyrovná – takhle

I když jsem rád, že společnost NordVPN podporuje torrenting, může být docela zklamáním, že se můžete omezit pouze na určité servery, pokud jste fanoušci torrentů. Také jsem si všiml, že rychlosti Torrent nebyly opravdu tak dobré, jak jsem očekával, na základě testů rychlosti, které jsem provedl.

2. Abysmal Speeds v Malajsii

Tuto část jsem musel přidat také jako podvod, protože jsem byl šokován tím, jak špatně provedl server Malajsie společnosti NordVPN v rychlostních testech. Abych to vyjasnil, zkusil jsem malajský server ve třech různých dnech a několikrát denně – rychlosti, k nimž se NordVPN připojuje, jsou prostě hrozné. Neustále jsem narazil na hrozivé rychlosti 3 až 11 Mb / s, které jsou prostě nepřijatelné.

3. Pomalé připojení k aplikacím a serveru

Pokud používáte klientskou aplikaci, jako je ta, kterou má NordVPN pro Windows, musíte si vzít na vědomí, že připojení k serveru trvá chvilku. Spustil jsem na klientovi Windows stopky (na jednotce SSD běží systém Windows 10) a navázání spojení trvá v průměru 14–30 sekund. To nezahrnuje čas, který klient potřebuje k načtení.

Pro některé lidi se to nemusí zdát jako hodně. Ale pokud jste jako já a zvykli jste na rychlost načítání SSD, pak byste to mohli pochopit. Nebo si to vymyslete tímto způsobem, pokud jste na standardním pevném disku – za 14 až 30 sekund je to, jak dlouho bude váš počítač trvat, než se dokončí systém, ve srovnání s tím, čemu nyní čelíte.

Myslím, že jedinou výjimkou z toho všeho je, pokud budete používat NordVPN mimo váš router, v tom případě to bude „vždy zapnuto“..

4. Konfigurace OpenVPN není uživatelsky přívětivá

Pokud dáváte přednost použití OpenVPN před L2TP nebo jiným protokolem, můžete být v malém šoku. Nejprve musíte stáhnout ZIP soubor serverů NordVPN, který obsahuje konfigurační soubor pro každý z jejich serverů. Každý server má dvě konfigurace – jednu pro TCP a jednu pro UDP.

Konfigurace NordVPN

To znamená, že uvnitř archivu ZIP je přes 8 000 konfiguračních souborů (přesně 9 931), s názvy jako al1.nordvpn.com.tcp443 nebo za12.nordvpn.com.tcp443. Pokud jde o každý server s konfiguračním souborem, musíte to zjistit pomocí pokusu a chyby.

Je to vážně, je to jedna z nejsměšnějších metod, které by NordVPN mohla přemýšlet o distribuci konfigurací OpenVPN a je to masivní bolest v krku.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za NordVPN?

Jedním slovem – absolutně! Při hledání poskytovatele VPN je pravděpodobné, že při hledání poskytovatele sítě VPN sleduji stejné věci jako vy – soukromí, zabezpečení a rychlost. Společnost NordVPN je ve všech těchto klíčových oblastech velmi dobře.

Byl jsem nadšeně ohromen rychlostmi serverů, které ve skutečnosti fungovaly mnohem lépe, než jsem očekával od jakéhokoli poskytovatele služeb VPN. Je pravda, že existují určité poklesy, jako například rychlost serverů v Malajsii byla pokles, ale to je jedna ze 62 zemí, konec konců.

Třešničkou na dortu je tříletý obchod společnosti NordVPN za 3,49 dolaru za měsíc, což je z hlediska hodnoty za peníze téměř nepřekonatelné. I když někdo nabízí nižší cenu, pochybuji, že to dělá na úrovni služeb, kterou NordVPN nabízí.

Budu za to platit? Absolutně.

Klíčové vlastnosti

 • ✓ Žádné protokolování
 • ✓ Double DNS
 • ✓ Zabezpečuje až 6 zařízení
 • ✓ PGP pro komunikaci. Soukromí
 • ✓ Podpora více protokolů

Doporučeno pro

 • • Špičková bezpečnost
 • • Jednoduché, ale výkonné uživatelské rozhraní
 • • Velký počet serverů
 • • K dispozici téměř pro všechny platformy

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map