Geçen yılın başlarında kendime biraz meydan okudum.

Bir Twitter hesabı oluşturmak ve 10.000 takipçiye ulaşmak için.

Sıfırdan başlayarak tamamen yeni bir hesap olmalıydı. Mevcut herhangi bir siteye bağlı değildi ve mevcut ağımı kullanmadım. Sıfırdan saf bir deney.

10k Takipçi!

Twitter hesabına ‘İmkansız’ adını verdim.

Ve 10.000’e ulaşmak sadece üç ay sürdü.

Bana buna neden başladığımı sorma. Bu sadece meraktı ve Twitter’ı neyin tıkladığını öğrenmek istedim. Ve çok şey öğrendim.

Sadece sayılarla ilgili değil …

Elbette, Twitter takipçileri kendi başlarına hiçbir şey ifade etmiyor. Bu yüzden küçük mücadelemin önemli bir parçası,.

Ortalama Twitter katılımı% 0.7’dir. Bunun üstünde olduğumdan emin olmalıydım.

Tahmin et ne buldum?

Etkileşim oranım% 13 idi (En iyi tweet’imde. [Ve her bir gönderide ortalama% 5-6’nın üzerinde])

Katılım Oranının% 13'ü!

Peki 10.000 takipçi ve% 13 katılım oranı elde ettim?

Başladığımda, gerçekten bir stratejim yoktu. Başlamak birkaç hafta sürdü. Ancak bundan sonra, açık ve etkili bir rutin şekillenmeye başladı. Ben uzman değilim! Ama işte böyle çalıştı.

1. Konunuzu dikkatlice seçin

Her şeyden önce, Twitter’ın nasıl çalıştığını bilmelisiniz. Kişisel bir hesapla platformda birkaç yıl geçirdim. O zamanın çoğu kenarda seyrederek geçti.

Twitter’ın üç şey için harika olduğunu fark ettim:

  1. Haberler
  2. Belirli konulara ilişkin uzman görüşleri
  3. Hafif yürekli rahatlama

Bu yüzden bu üç şeyden en az ikisine uyan bir şey seçmek zorunda olduğumu biliyordum.

Hem “haber” hem de “hafif yürekli rahatlama” ya kolayca girebilen macera / aksiyon sporlarını seçtim.

Konunuzu Seçin!

Ayrıca bu tür şeyler için açık bir delik olduğunu biliyordum. Red Bull gibi büyük devler var. Ancak küçük rekabet açısından, şaşırtıcı derecede ince seçimler.

Twitter işleminiz için de aynısını yapın. Piyasadaki boşlukları arayın. Yapılmayan konuşmaları arayın. Ve sonra bu konuşmalara başlayın.

2. İlgi çekici içerik yayınlayın

Twitter büyümesi bunu düşündüğünüzde basittir.

Harika şeyler gönderiyorsunuz. İnsanlar retweetliyor. Daha fazla kişi görüyor ve seni takip ediyor.

Bundan daha karmaşık hale getirmenize gerek yok. Bu, bir numaralı önceliğinizin harika şeyler yayınlamak olduğu anlamına gelir!

Sosyal Medya İnceleyici, bir resim yayınlarsanız% 150 daha fazla retweet alacağınızı açıklar. Bu yüzden her tweet’in ekli bir resim olması gerektiğine karar verdim.

Her tweet’in değerinin olduğundan emin olun. İlginç bir fotoğraf, yararlı bir veri parçası veya değerli bir şeye bağlantı yapın. Söylemeye değmezse, söyleme.

Ayrıca, sorular sorarak, tweet’lerinizi kısa tutarak ve aktif olarak retweet isteyerek katılımı artırabilirsiniz..

3. Daha az Tweet (evet, gerçekten)

Yüksek hacimli tweetlemenin daha iyi bir etkileşim oranı sağladığı garip bir efsane var. Sadece yanlış. (Yine, Sosyal Medya İnceleyicisi beni destekleyecek). Çok fazla tweet atmak, söylediğiniz önemli şeyleri boğar. Ve içeriğinizi seyreltir. İnsanları da rahatsız edebilir.

Takipçilerinizi Delmeyin

Günde bir-iki tweet’e yapıştım. Tüm ihtiyacım olan bu. Toplamda, bu üç ayda sadece 52 tweet gönderdim. Birkaç tane daha deneyebilir, ancak minimum düzeyde tutabilirsiniz. Kitlenizi bunaltmayın ve içeriğinizi boğmayın.

4. İnsanları takip etmeye başlayın

Tamam, şimdiye kadar size ne yayınlayacağınızı öğrettim. Ama bu ilk takipçileri nasıl elde edersiniz??

Ben de bu süper zor buldum. Aslında, ilk 100 takipçi en zor olanıdır. Sırrı bulmak biraz zaman aldı, ama gerçekten kolay.

Sadece insanları takip etmeye başlayın. Bu kadar.

İnsanları Takip Etmeye Başlayın!

(Pazarlama uzmanı Neil Patel, 100.000 kişiyi takip etmek için zaman ayırdı!

İstediğiniz hedef kitleye sahip Twitter hesaplarının bir listesini yapın ve bunları ‘listelerinize’ kaydedin.

Benim için bu eylem spor mags, dış giyim şirketleri vb. Oldu. Eminim kendi seçtiğiniz niş bol miktarda hesap seçebilirsiniz.

Şimdi, bu hesaplardan son birkaç tweet’i yükleyin. Ardından, favoriyi ekleyen, retweet atan veya yorum yapan herkesi takip edin. Bunlar en aktif ve ilgi çekici takipçilerdir ve siz onları istersiniz!

% 30 -% 40 arasında genellikle sizi takip eder. Bu Twitter’ın güzelliği – çoğu insan takip etmekten mutluluk duyuyor.

Uyarı

Burada delirme. Günde 100’den fazla kişiyi takip ederseniz Twitter şüphelenmeye başlar. Bundan daha fazlası ve siz sadece insanları spam ediyorsunuz. Çok ileri giderseniz Twitter’dan askıya alınabilirsiniz (ve askıya alınacaksınız).

Ancak genel takip iyidir. Teşvik edildi.

5. Bunu her gün 15 dakika geçirin

Takip eden bir Twitter oluşturmak günlük bir etkinliktir. Bu konuda acımasız olmalısın. Serin bir şey göndermek için günde 15 dakika planlayın. Öyleyse nişinizdeki insanları takip etmek için biraz zaman ayırın.

Bunu üç ay boyunca her gün yaptım ve yaklaşık 8.000 kişiyi takip ettim. Yaklaşık% 40’ı takip etti ve geri kalan 7.000 kişi retweet ve organik büyümeden geldi.

Bunun zaman kaybı olduğunu düşünüyorsanız yukarıdaki Neil Patel’in Twitter hesabına bakın. Platforma katıldığından beri 100.000 kişiyi takip etti. Ve hiç kimse onu değerli pazarlama zamanını boşa harcamakla suçlamaz!

6. Retweet, favori ve yorum

Twitter sadece tek yönlü bir sokak değil. Sohbete katılmazsanız, sadece evrene bağırıyorsunuz. Twitter bir sohbettir. Katılın.

Birinin zaman çizelgesinde gördüğünüz yararlı bilgileri retweetleyin. Küçük bir yorum yazın veya sadece tweet’lerini favorilere ekleyin. Yanıt vermeden sadece tweetleri patlatan o adam olmayın.

Özellikle bunun için Bitcatcha’ın sosyal medya yöneticisi Jason’ı alkışlamalıyım. Birisi Twitter’da Bitcatcha ile etkileşime girdiğinde, bir teşekkür ile cevap verir. Ayrıca, web sitelerini hız denetleyicimiz aracılığıyla çalıştırıyor ve nasıl çalıştığını bilmelerini sağlıyor.

Merhaba @clickshiftca!

7. Web sitenize, Facebook ve e-posta imzanıza bağlantılar koyun

Bu lükse sahip değildim, ama birkaç yüz takipçiyi hızlı bir şekilde almanın iyi bir yolu olacak. (Bağlantılı içeriği Twitter’da yayınlamayı denemek için ilkel bir web sitesi oluşturdum. Ancak 10k’ımda bu bir faktör değildi.)

Tüm meslektaşlarınızı yakalamak için Twitter bağlantınızı e-posta imzanıza koyun. Bu, ağınızı oluşturmanın kolay bir yoludur. Ardından web sitenize bir ‘takip et’ düğmesi koymak için Twitter’ın API’sını kullanın. Basit. Kolay. etkili.

8. Bir hedef belirleyin

Siz bir hedef belirleyene kadar hiçbir şey olmaz. Öyleyse git. Büyük düşün. Neden 10,000 için ateş etmiyorsun? Yoksa 100.000 mi? Veya bir milyon?

Yanlış yaptığım bir şey…

… Daha geniş bir strateji olmadan yola çıkamıyordu.

Bu sadece bir deney olduğundan, daha büyük bir planım yoktu.

Twitter varlığınızın genel iş modelinize nasıl uyduğunu anlamanız gerekir. Daha fazla satış veya web trafiği çekmek ister misiniz? Farkındalık oluşturmak mı yoksa özellikle kazançlı bir pazara girmek mi istiyorsunuz??

Bu benim yapmadığım bir şey ve şimdi bu kaynağı nasıl kullanacağımı anlamak için geriye doğru çalışmam gerekecek.

Kendiniz deneyin millet…

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me