Birinden ilk randevuda seninle evlenmesini istemezdin, değil mi??

Herhangi bir standarda göre, biraz güçlü geliyor!

İyi bir ilk izlenim yaratmalı ve zamanla bir ilişki kurmalısın. Sonra büyük soruyu sorabilirsin.

İnternet pazarlama benzer bir tür.

Birini hemen sizden ürün almaya zorlayamazsınız. Ve eğer çok denerseniz, onları bile uzaklaştırabilirsiniz..

“E-posta karşılama serisi” burada devreye giriyor.

Hoşgeldiniz E-postası

Uzun vadeli katılımı% 33 artırdığı ve 3 kat daha fazla gelir sağladığı kanıtlanmış bir e-posta pazarlama hilesi..

Birinci ve ikinci bölümdeki bu e-posta pazarlama serisinde, abone numaralarınızı nasıl artıracağınızı gösterdim. Bu bölümde, abonelerinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi, onları nasıl besleyeceğinizi ve onları ücretli müşterilere nasıl dönüştüreceğinizi açıklayacağım.

İlk olarak, açık soruyu cevaplayalım.

Kesin E-posta Pazarlama Kılavuzumuzu Takip Edin

 • Bölüm 1: En yüksek 11 dönüştürme kayıt formu
 • 2. Bölüm: İçerik yükseltmeleri – daha fazla aboneye ulaşmanın en hızlı yolu
 • Bölüm 3: Katılımı artırın & e-posta karşılama serisiyle gelir
 • Bölüm 4: 19% 40 e-posta açık oranı almak için basit hileler
 • Bölüm 5: Mükemmel konu satırı: çivi 18 numara
 • Bölüm 6: E-posta pazarlamanız çalışıyor mu? Ölçülecek 14 temel ölçüm

E-posta karşılama dizisi nedir?

Bir web sitesinin e-posta bültenine abone olduğunuzda, genellikle bir e-posta onayı alırsınız. Bazı siteler bir adım ileri gider ve size ‘hoş geldiniz e-postası’ gönderir. Ücretsiz bir eKitap veya benzeri bir şey bile alabilirsiniz.

bakire-amerika-karşılama-posta

Ama burada biter. Bundan sonra sadece düz eski bültenler ve promosyonlar.

Bir e-posta karşılama serisi, ilk iletişimi beş ila altı e-posta üzerinden uzatır. Belki daha fazla. Birkaç hafta içinde gönderilen e-posta serisi bilgilerinizi yeni abonenize yavaşça damlar.

(Görüntü kaynağı)

Bir ilişki kurmanız için daha uzun bir süre verir ve onları ödeme yapan müşterilere dönüştürme olasılığı daha yüksektir.

Neden bu kadar etkili?

Bu ilk karşılama e-postası çok güçlü. İstatistikler, ilk e-postanızın diğerlerinden% 320 daha fazla gelir elde etme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

Öyleyse neden uzatmıyorsun??

En yeni aboneleriniz en aktif, en açık ve en ilgi çekici olanlardır. E-postalarınızı açma olasılıkları daha yüksek ve sizden satın alma olasılığı daha yüksek.

Ancak bu ilk e-postadan sonra, açık oran düşme eğilimindedir. Aboneler sizi unutuyor, başka şeylere geçtiler. Buna karşılık, hoşgeldin dizisi potansiyel müşterileri hala sıcakken beslemeye devam ediyor.

“Bu şekilde” abone olma “,” satın almaya hazır “olan% 50 daha fazla müşteri geliştirir. Geliştirilmiş müşteriler de daha büyük alışverişler yapar.

Karşılama serisinin çalışmasının birkaç nedeni daha:

 1. Müşterilerin, markanızı ve mesajınızı size güvenmeden veya sizden satın almadan önce yedi kez görmesi gerektiğini söyleyen eski bir pazarlama teorisi var. Hoşgeldin dizileri, isminizi ve markanızı defalarca önlerine alır. Yeni bir iş yapıyorsanız özellikle önemlidir.
 2. Belirli markalara yönelmemizin (ve sonuçta onlardan satın almamızın) büyük bir nedeni, hikayeleriyle ve ahlaklarıyla bağlantı kurmamızdır. Hoş geldiniz e-postası, abonelerinize sizinle ilgili daha fazla bilgi verme şansı verir.

  nastygalscase

 3. Müşteriler doğal olarak yeni web sitelerine veya hizmetlere karşı dikkatli olurlar. Bir dizi e-posta güven yaratır, bu nedenle satışı talep ettiğinizde,.
 4. Karşılama e-postasıyla, bazı müşterileri tahriş edebilecek bir şeyi hızlı bir şekilde satma baskısı devam ediyor. Altı veya yedi e-posta ile, küçük, düşük riskli ürünlerden başlayıp büyük silahlara kadar ürünlerinizi yavaşça tanıtabilirsiniz..
 5. Yeni aboneleri bunaltmıyor Pazarlamacılar, hoş geldiniz e-postalarına mümkün olduğunca fazla bilgi sıkma eğilimindedir, ancak bu her zaman etkili değildir. Aboneler çok fazla seçenek veya harekete geçirici mesajla karşılaştıklarında bunalmış hissedebilirler. Bir karşılama serisi bu sorunu ortadan kaldırır ve her seferinde sadece bir şeye odaklanmanızı sağlar. Çok daha etkili.
 6. Bir hoşgeldin serisi, yeni bir aboneyi zaman içinde yavaşça büyütme şansı verir. Uzun vadede, bu çok daha güçlü bir pazarlama tekniğidir.
 7. Aşağıdaki örneklerimde göreceğiniz gibi, hoş geldiniz dizisi yeni abonelerin e-postalarınızı aktif olarak aramasını şart koşuyor. Güncellemelerinizi görmezden gelmek yerine, yeni aboneler onları beklemeyi alışkanlık haline getirecek. Bu, gelecekte yüksek açık oranlar için bir reçetedir.

Bir karşılama serisi iş başında

E-posta karşılama serisini kullanarak bulduğum ilk web sitesi Pinterest’ti (eminim diğerleri ilk önce bunu yapıyordu, ancak Pinterest beni devirdi). Şimdi onların ayrıntılarına bir göz atalım.

Pinterest, abone hakkında çok fazla soru sormadan platform hakkında yararlı ipuçları ve püf noktaları beslemek için hoş geldiniz serilerini kullanıyor. İlk e-posta şuna benzer:

Pinterest 1. E-postası

Konu satırında “Başlarken # 1” yazdığını fark edeceksiniz. Hemen biliyorsunuz, bir dizi e-posta geliyor.

İçerik çok basit bir şekilde başlıyor: “Raptiye nedir?” Yeni kullanıcıları basamak taşları boyunca yürüyor ve çok zorlu olmayan bir harekete geçirici mesajla bitiyor:

“Şimdilik giriş yapmayı ve kendiniz için içerik bulmayı deneyin.”

Bu saldırgan değil. Çok zor değil. Ve yeni aboneler hizmet hakkında biraz bilgi edindiler.

Hepsinden iyisi, aboneye bundan sonra ne bekleyeceklerini söylüyor: “Önümüzdeki beş gün içinde size daha fazla bilgi göndereceğiz…”

Önümüzdeki günlerde aboneye daha fazla e-posta aramasını söylemenin ince bir yoludur. Abone aktif olarak bir sonraki postayı arıyor. deha.

İkinci e-posta şuna benzer:

Pinterest 2. E-posta

Bu sefer size birkaç ayrıntı daha tanıtıyor ve profilinizi oluşturmaya başlamanızı teşvik ediyor. Yine, yarın gelecek bir tane daha olduğunu hatırlatmak için bir “sırada ne var” bölümü var.

İşte üçüncü e-posta:

Pinterest 3. E-postası

Bu çok daha güçlü bir harekete geçirici mesaj var. Şimdiye kadar, Pinterest temel bilgileri ele aldı ve platforma aşina oldunuz.

Ancak şimdi önemli olan harekete geçirici mesaj için baskı yapıyor: web sitenize bir “sabitle” düğmesi ekleme.

Bu, baştan sona ilk randevudur. Pinterest abonelerden ilk e-postaya “sabitle” düğmesini eklemelerini isteseydi, aboneleri karıştırır ve korkutur.

Bu numarayı kullanan tek şirket Pinterest değil.

Asos daha kısa bir karşılama serisi kullanıyor, sadece üç e-posta. Ancak, üçüncü e-postaya kadar zor bir satış için zorlamıyorlar.

asoscase

İlki Asos bülteninden ne bekleyeceğinizi anlatıyor ve mağazaya göz atmanızı teşvik ediyor. Hiçbir şey saldırgan ya da zorlayıcı değil.

İkincisi, cinsiyetinize göre beğenebileceğiniz belirli öğeleri gösterir ve satın alma avantajlarını vurgular (ücretsiz teslimat ve ücretsiz iade). Ama hala tam olarak satış için sorulmadı.

Yalnızca üçüncü e-postada% 10 indirim ve daha güçlü bir harekete geçirici mesaj sunan satışa yön veriyorlar – “şimdi alışveriş yap”.

İnce ama güçlü. Yavaşça markayı güçlendirir ve aboneyi satışa yönlendirir.

Kendi e-posta dizinizi oluşturma

Bir hoş geldiniz e-posta serisi oluşturmak için bir e-posta pazarlama hizmetine sahip bir hesabınızın olması gerekir. Bu izlenecek yol MailChimp kullanacak, ancak Aweber, Constant Contact veya Emma gibi e-posta hizmetlerinin tümü benzer bir seçenek sunuyor.

Hoş geldiniz dizisinde “e-posta otomasyonu” kullanılır. Otomasyon, belirli bir olay tarafından tetiklenen e-postaları göndermenizi sağlar. Birisi e-posta listenize kaydolduğunda bir karşılama serisini tetiklemek gibi. (Müşterilere, terk edilmiş bir araba hakkında hatırlatma, doğum günlerinde indirim gönderme veya benzer öğeleri tanıtmak için bir müşterinin satın alma geçmişini kullanma gibi süper numaralar için de yararlıdır).

Otomasyon, MailChimp’de ücretli bir özelliktir, bu nedenle yalnızca standart pakete sahipseniz yükseltmek istersiniz. Tamamen yeniyseniz, önce MailChimp eğiticimizi okuyun – Sıfırdan bir e-posta listesi nasıl oluşturulur? & ilk bültenini gönder

Şöyle çalışır:

Adım 1. MailChimp’e giriş yapın ve otomasyona tıklayın

mc-otomasyon

MailChimp otomasyon kampanyasına “iş akışı” diyor, bu yüzden bir otomasyon iş akışı oluşturuyoruz.

mc-otomasyon-iş akışı

2. Adım. Kullanmak istediğiniz abone listesini seçin

Birden fazla listeniz varsa, doğru listeyi seçin!

3. Adım. İş akışı türünü seçin

hoşgeldin serisi

“Hoşgeldin dizisi” seçeneğini tıklayın. Burada otomatikleştirebileceğiniz birçok e-posta olduğunu fark edeceksiniz. Daha sonra geri dönüp bazılarını kontrol edebilirsiniz.

4. Adım. İş akışına bir ad verin ve karşılama serisinin geleceği adı ve e-posta adresini girin

Pro-tip, bazı blogcular gerçek bir gönderen adı ve şirketi birlikte kullanmanın açık oranını artırdığını düşünüyor. Örneğin, “Bitcatcha” yerine “Bitcatcha’dan Daren”.

5. Adım. Tetikleyiciyi atayın

Bu durumda, tetikleyicimiz ‘abone katıldığında’ olur. İşte o zaman onlara hoş geldiniz dizisini göndermeye başlamak istiyoruz.

mc-tetik

6. Adım. E-postanın ne zaman tetikleneceğini ayarlayın

En iyi sonuçlar için ilk tetikleyiciyi “hemen” olarak ayarlayın. Başka bir deyişle, aboneniz dizideki ilk e-postayı hemen alır. Kaydolduktan hemen sonra – dikkat dağılmadan önce e-postayı açma olasılığı daha yüksektir!

mc-iş akışı

Adım 7. İlk karşılama e-postanızı tasarlayın

Şimdi eğlenceli kısım için. İlk hoş geldiniz mektubunuzu içerikle doldurun ve stil vermek için MailChimp’in şablonlarını kullanın. (E-posta karşılama serisine ne koyacaksınız? Aşağıda daha fazla ipucumuz var).

8. Adım. Programı ayarlayın

Abonenin ne kadar sürede ikinci, üçüncü ve dördüncü e-postayı almasını istiyorsunuz? Bu, her biriniz için farklı olacaktır. Pinterest gibi bazı durumlarda, günde bir tane çok iyi çalışır.

Diğerleri için – özellikle perakendeciler ve çevrimiçi yazılım veya dijital ürün satanlar – abonelere güven oluşturma şansı vermek için daha uzun boşluklar kullanmak isteyebilirsiniz.

9. Adım. Test, test, test

Hoşgeldin diziniz hazır ve çalışır durumda olduğuna göre, analitiğe dikkat edin. Açık oranlara ve tıklama oranlarına bakın. Onları geliştirebilir misiniz? Doğru olana kadar konu satırını, içeriği ve zamanlamayı değiştirin.

Bonus İpuçları

Gitmeden önce, hoş geldiniz dizinizin en iyi şekilde performans göstermesi için birkaç bonus ipucu verelim.

1. Hedefleriniz neler??

Başlamadan önce üç ana hedefiniz nedir? E-posta dizinize ne gireceğine bu şekilde karar verirsiniz. Çevrimiçi bir mağazanız farkındalık, Instagram takipçileri ve satış olabilir.

Bu durumda, ilk e-postanız hikayenizle ilgili olacak, ikincisi Instagram’ınızı takip etmeye teşvik edecek ve üçüncüsü bir satış için itecek.

2. sen kimsin?

İlk e-postanızın tam olarak kim olduğunuzu gösterdiğinden emin olun.

hellofresh

3. Listede olmanın avantajlarını güçlendirin

Bu fırsatı onlara tam olarak neden kaydolduklarını hatırlatmak için kullanın. E-postalarınızı aramaları için onlara iyi bir neden verin. Bir indirim mi yoksa özel bir bilgi mi??

4. Bir hikaye anlatın

En sevdiğim hoşgeldin dizilerinden biri 20 e-posta uzunluğundaydı! Bu bir finansal şirketti ve müşterilerinden birine nasıl yardımcı olduklarının hikayesini anlatmak için karşılama serisini kullandılar.

İlgi çekici bir hikaye kullanarak, kim olduklarını, yaptıklarını ve nasıl değer kazandıklarını tamamen özetlemeyi başardılar. Yol boyunca, ısmarlama danışmanlık hizmetlerine kadar düşük fiyatlı bir e-kitap ile başlayan çeşitli ürünler tanıttılar.

5. Hızlı bir ilk satış alın

Müşteri ne kadar erken bir şey alırsa (o kadar iyidir). Sizden alışveriş yaptıktan sonra bir bağlantı var. Gelecekte e-posta açma ve sizden tekrar satın alma olasılıkları daha yüksektir.

Küçük bir satışı mümkün olduğunca erken sağlamak için karşılama serisini kullanın.

6. Önce ne söylemek istediğinize karar verin

Sadece beş e-posta dizisine karar vermeyin ve sonra bunları nasıl dolduracağınızı öğrenin. Ne söylemek istediğinize karar verin, ardından bireysel e-postalara bölün.

7. Sırada ne var??

Onları her zaman bir uçurum askısı ile bırakın ve bir sonraki e-postayı ne zaman bekleyeceklerini bildirin. Bunu aradıklarından emin olun.

daha fazla oku

8. E-postaları tutarlı tutun

Tasarım ve düzeni seri boyunca tutarlı tutmaya çalışın. Numaralı bir sistem veya sabit bir tema kullanarak tutarlı bir konu satırı tutun. Markanızı güçlendiren küçük bir numara.

9. Daha fazla veri isteyin

İlk kayıt formunuzda, çok fazla sorudan kaçınmak en iyisidir. Aboneleri kapıdan hızla almak için ihtiyacınız olan tek şey bir ad ve e-posta adresi.

Ancak, hoş geldiniz dizisi daha sonra daha fazla bilgi isteme şansı verir. Üçüncü veya dördüncü e-postada cinsiyet, yer ve diğer tercihleri ​​isteyebilirsiniz. Bu, abone listenizi segmentlere ayırmanıza ve daha uygun e-postalar göndermenize yardımcı olur.

10. Standart bülteninizi göndermeden önce karşılama serisinin bitmesini bekleyin

Yeni abonenizin, hoş geldiniz serisinin sonrasına kadar normal bülteninizi veya promosyon e-postalarınızı almadığından emin olun. Biraz kafa karıştırıcı ve kafa karıştırıcı.

Serinin son e-postasında, bittiğini bilmelerini sağlayın ve düzenli olarak düzenli bültenlere geçirin.

11. Bir abone promosyon kodu kullanıyorsa, tekrar göndermeyin!

Promosyon kodunu bir kereden fazla itmek için bir karşılama serisi kullanıyorsanız, satışları izlediğinizden emin olun. Bir aboneyi daha önce kullandıysa aynı promosyon kodunu göndermeye devam etmek istemezsiniz.

Hoş geldiniz serisi, marka sadakati oluşturmanın ve gelecek için daha güçlü bir müşteri ilişkisi oluşturmanın mükemmel bir yoludur. Mesajlar, aboneniz ürününüzle en çok ilgilendiğinde ve heyecanlanırken size daha fazla satış fırsatı sunar.

Dışarıda bir karşılama dizisi veya başka bir tür e-posta otomasyonu kullanan var mı? Gelecekte planlıyor musunuz? Yorum bölümündeki düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bana bildirin!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me