Bu Dealspotr Michael Quoc tarafından bir konuk yazı.

E-posta erişimi zor olabilir. Kişileri bulmak ve mükemmel mesajı hazırlamak, zaman ve sabırla birlikte ince ayar gerektirir. Ortalama bir kişinin günde yaklaşık 100 e-posta aldığını düşündüğünüzde, mesajınız karışıklık içinde kaybolmak zorunda kalır.  

Google Chrome uzantıları, e-posta erişiminize çeşitli yollarla yardımcı olabilir. Chrome ve Gmail’i birleştirerek e-posta odaklı uzantılar, verimliliği artıran ve her bir kampanyaya verilecek yanıtı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan hızlı erişim çözümleri sunar.

Ancak, liste oluşturma, e-posta oluşturma ve takip etme konusunda hangi uzantılar en iyisidir? İşte kesimi yapan 10.

Bir düğmeyi tıklayarak sosyal yardım listeleri oluşturun

Liste oluşturma, sosyal yardımların en çok zaman alan bölümlerinden biri olabilir. Hunter, herhangi bir web sitesindeki tüm e-posta adreslerini tam sayfayı taramak zorunda kalmadan listeleyen bir uzantıdır. Ayrıca, söz konusu site için en yaygın e-posta adresi kalıbını verir – örneğin, {first}{last}@twitter.com.

Hunter uygulaması tanıtım listesi

Hunter’ın gerçek optimizasyonu LinkedIn aramalarında yatmaktadır. Twitter’da çalışan kişiler için örnek bir arama yaptım. Hunter uzantısını bile tıklatmadan, her sonuçta zaten iletişim bilgilerini potansiyel müşteri olarak kaydetmeme izin veren bir kutu görüyorum.

Hunter uygulama ekranı

Uzantıyı tıkladığımda, kontrol edebileceğim veya işaretini kaldırabileceğim kısaltılmış ad ve e-posta adresleri listesi alıyorum.

“E-posta Adreslerini Bul ve Potansiyel Müşterileri Kaydet” i tıkladıktan sonra, seçilen tüm e-posta adresleri Hunter’ın ana sitesindeki bir listeye alınır.

Hunter uygulaması ekran görüntüsü

Olası satış listenizi yönetebileceğiniz, e-posta adreslerini doğrulayabileceğiniz ve verileri bir CSV dosyasına aktarabileceğiniz yer burada.

Chrome Web Mağazası’nda Hunter edinin.

Dilbilgisi hatalarını yakalama önce o e-postayı gönder

Bir kişiyle yeni bir ilişki kurmaya çalışırken, genellikle sizden gelen ilk şey bir e-postadır. Ve bu e-posta dilbilgisi hataları ve yazım hataları içerdiğinde, ilişkiye mal olabilir..

Başka bir göz seti yardımcı olur. Yazım denetimi işlevi çoğu yazım hatasıyla ilgilenirken, Grammarly daha az belirgin dilbilgisi hatalarına yardımcı olur.

Dilbilgisi uygulaması

Uzantı desteklendiğinde, o sitedeki herhangi bir metin alanında küçük bir Dilbilgisi logosunun göründüğünü görürsünüz. Gmail ile denedim.

Grammarly uygulama önerileri

Bir hata bulduğunda, Grammarly logosu (burada sağ altta bulunur) kırmızıya döner. Ardından düğmeyi tıkladığınızda bir Grammarly modülü önerilerle açılır:

Grammarly uygulama çekimi

Sadece sorunu açıklamakla kalmıyor, aynı zamanda bunun neden gramer hatası olduğunu ve nasıl düzeltileceğini de özetliyor. Hatamı değiştirmek için sadece önerilen kelimeye yeşil tıklayın.

Geleneksel bir yazım denetleyicisinin ötesine geçen Grammarly, yanlış bağlamda kullanılan kelimeleri de yakalar, konu-fiil anlaşması sorunlarını giderir ve değiştirici yerleşimini ve makale kullanımını düzenler.

Chrome Web Mağazası’nda Dilbilgisi Alın.

Gmail gelen kutunuzda toplu e-posta kampanyaları gönderin

Büyük e-posta erişim kampanyaları birçok şirket için gereklidir, ancak Gmail’deki giden e-posta sınırları bunu neredeyse imkansız kılar – Gmail şablonunuz ile e-posta adresleri e-tablosu arasında gidip gelmekten bahsetmiyoruz bile..

GMass, Google E-Tablolar’da oluşturulan listelere veya Gmail’in arama işlevi kullanılarak oluşturulan manuel listelere toplu e-postalar göndermek için Gmail’in içinde çalışır.

Gmass uygulaması

Hesabınızı GMass’a bağladığınızda, mevcut bir sayfaya bağlantı verebilir ve e-posta adreslerini, ad alanlarını ve diğer bilgileri alabilirsiniz. Artık adres mektup birleştirme kampanyaları yürütebilir, takip e-postalarını taslak haline getirebilir ve planlayabilirsiniz ve açılış ve tıklamaları izleyebilirsiniz.

Başka bir şey – GMass sadece çılgın büyük e-posta kampanyaları için değil. Küçük bir grup insana bir mesaj göndermek istediğinizde (tamamen açık) bir numara olduğunu biliyorsunuz ve diğerlerinin bunun bir grup e-postası olduğunu bilmesini istemiyor musunuz? Genellikle, e-postayı kendinize ve ardından BCC’ye diğer tüm alıcılara gönderirsiniz. GMass, gönderme düğmesinin hemen yanında, bunu sizin için yapan bir düğme ekler.

Chrome Web Mağazası’ndan GMass edinin.

Unutulmaz, özelleştirilmiş bir e-posta imzası ile oturumu kapatın

E-postanın doğası gereği kişiliksiz olduğu için, imzalar profesyonellerin hızla kendilerini tanıtmaları ve günümüzde sık sık okuduğumuz Arial metniyle yüzleşmeleri için bir yol haline gelmiştir. Bunu yapmanın kolay bir yolu, Wisestamp ile özel bir imza oluşturmaktır.

Kullanışlı imza oluşturucularıyla, iletişim bilgilerinizi, sosyal medya bağlantılarınızı ve arkadaşça bir resminizi her e-postanın sonuna ekleyebilirsiniz.

Uygulama, hangi endüstri / amacı imzaladığınızı sorarak başlar (örneğin, pazarlamayı seçtim) ve oradan gidersiniz.

Wisestamp uygulaması

Ücretsiz sürüm ile yalnızca temel bir imza oluşturabilirsiniz. Ancak bir Pro hesabı, birden fazla şablona ve stile erişmenizi sağlar ve rastgele alıntılar, bir YouTube videosu veya en son Tweet’iniz gibi özellikler eklemenize olanak tanır. Uzantıyı buraya yükleyin ve daha iyi çıkışlar için kaydolun.

Wisestamp’ı Chrome Web Mağazası’ndan edinin.

Gmail’deki satış kanalınız boyunca müşteri e-postalarını organize edin ve izleyin

Bir CRM aracı olan Streak, birçok müşteri ilişkileri yönetimi aracını kullanışlı bir Chrome uzantısına dönüştürüyor. Bu makalenin amaçları doğrultusunda, e-posta özelliklerine odaklanacağız.

Streak app ekran görüntüsü

Streak, adres mektup birleştirmeyi özelleştirmenize ve göndermenize yardımcı olur ve ardından sonuçları Gmail’de düzenler. E-postaları “ekibinizin” üyeleriyle paylaşabilir, bir e-postayı yapılacaklar öğesine dönüştürebilir ve e-posta görüşmelerinizi satış kanalınıza sığacak yerlere (potansiyel satışlardan kapalı fırsatlara) göre koordine edebilirsiniz..

Çizgi uygulaması çekimi

Streak’i yükleyin, bu bilgileri bir zaman çizelgesine kaydederken bir e-posta her okunduğunda sizi uyaracaktır. Yükseltilmiş bir planla, e-postayı kimin okuduğunu, ne zaman ve nerede okunduğunu ve mesajı açmak için hangi cihazın kullanıldığını gösterir. Ayrıca, e-postanızın başkaları tarafından yönlendirilip yönlendirilmediğini de anlayabilirsiniz.

Chrome Web Mağazası’nda Çizgi Alın.

Gmail’i düzenlemek için görev yöneticisine dönüştürün & öncelik vermektedir

E-posta gelen kutunuza spam ve promosyon mesajları geldiğinde, gerçekten yanıt vermeniz gereken e-postaları ayırmak zor olabilir. ActiveInbox gelen kutunuzu bir görev yöneticisine dönüştürür – her e-postaya belirli bir görevi ve bitiş tarihini atayabilirsiniz, böylece gelecekte onunla ne yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bu örnekte, ActiveInbox’tan bu e-postayı bugün olması gerektiği gibi ayarladım:

aktif gelen kutusu

Gelen kutuma geri döndüğümde, yanıtlanması gereken bir e-posta yerine tamamlanması gereken bir görev olarak listeleniyor. Şirket, “e-postaların harf olmadığını, kötü biçimlendirilmiş görevler olduğunu” söylüyor ve ActiveInbox bunların tümünü yönetebilir. Uzantıyı buradan inceleyin.

Chrome Web Mağazası’ndan ActiveInbox’ı edinin.

Sosyal yardımları, web sitelerini ve önemli e-postaları takip edin

FollowUp, Gmail gelen kutunuzu bir tür görev yöneticisine dönüştürecek, ancak e-posta görevlerini takip etmeye odaklanacak başka bir uzantıdır.

takip uygulaması

Bunu yöneten başka birçok uzantı olsa da, FollowUp daha temiz bir arayüze ve süper kolay bir zamanlayıcıya sahiptir. Ayarlamak ve unutmak isteyenler için otomatik bir takip seçeneği de var.

Bu uzantının ilginç bir özelliği, belirli bir e-posta adresi için planlanmış bir takip mesajınız varsa ve bu kişinin dışarı çıkmadan önce size e-posta göndermesi durumunda, takip e-posta görevini iptal etmesidir.

Ve sadece takip edebileceğiniz e-postalar değil.

takip etmek

Uzantıyı web’de gezinirken bir tür yer imi olarak da kullanabilirsiniz, ancak bu sayfayı belirli bir tarih veya saatte “takip etmeyi” hatırlatmak için kullanabilirsiniz. FollowUp’ı 14 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz.

Chrome Web Mağazası’ndan Takip Alın.

Klavye kısayolları oluşturarak e-posta yazmak için harcanan zamanı azaltın

E-posta gönderirken zaman kaybetmenin kesin bir yolu, yanıtlarınızda aynı şeyi tekrar tekrar yazmaktır. Otomatik Metin Genişletici, listede en az estetik açıdan hoş olan uzantı olabilir, ancak klavyenize özelleştirilmiş kısayollar ekleyerek gerçek zamanlı bir tasarruf olabilir.

Gönderdiğiniz e-postaların çoğunda şirketinizin açıklamasını yazmanız gerektiğini varsayalım. Otomatik Metin Genişletici sitesinde bir açıklama oluşturun ve “kaydet” i tıklayın.

otomatik metin genişletici

Örneğin, aynı bilgileri bir e-postaya her yazmam gerektiğinde, sadece e-posta gövdeme DS yazıyorum ve metin hemen açılıyor (çok hızlı, sürecin ekran görüntüsünü bile alamıyorum).

En iyi kısım? Uzantı yalnızca Gmail ile sınırlı değil. Web’deki iletişim bilgilerini veya gönderim formlarını hızlı bir şekilde doldurmak için kullanın – HTML’yi bile destekler. Uzantıyı alın ve parmaklarınızı bir mola verin.

Chrome Web Mağazası’nda Otomatik Metin Genişletici’yi edinin.

Açılan e-postalarınızı gelen kutunuza bir bakışta görsel olarak izleyin

Bir iletinin ne zaman açıldığını ve okunduğunu anında öğrenmek istiyorsanız Mailtrack sizin için bir uzantıdır. Yalnızca e-postaları izlemek amacıyla Mailtrack, mesajınızın okunup okunmadığını ve ne zaman okunduğunu bir bakışta size bildirmek için gelen kutunuza görsel bir öğe ekler.

Uzantı yüklendiğinde, gönderilen e-posta aşağıdaki gibi görünecektir (tek onay işaretine dikkat edin):

mailtrack uygulaması

Okunduktan sonra birkaç farklı şekilde bilgilendirilirsiniz. Biri e-posta…

mailtrack ekran görüntüsü

Anlık bildirim yoluyla…

mailtrack itme

Veya doğrudan gelen kutunuzda (her iki kontrolün de artık yeşil olduğuna dikkat edin).

mailtrack e-postası

Mailtrack, e-postalarınızın açılıp açılmadığını, ne zaman okunduklarını ve daha fazla değerlendirme için tekrar açıldıklarını söyler. Uzantı ile okuma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Chrome Web Mağazası’ndan Mailtrack’i edinin.

Adres defterinizdeki herhangi bir kişi için LinkedIn ve sosyal medya bilgilerini içe aktarın

E-posta adresleri, genellikle akıllı olsa da, küçük resim boyutundaki avatarın arkasındaki kişiye nadiren büyük bir fikir verir. Rapportive ile, içerideki takipçiniz, doğrudan Gmail gelen kutunuza iade edilen müşteriniz hakkında profesyonel bilgi miktarından memnun kalacak.

orantılı uygulama

Belirli bir e-posta görüşmesinin ortasında, uzantı, kişinizin LinkedIn bilgilerini otomatik olarak dolduran bir modül başlatır. Ve sadece Gmail’de değil – Rapportive, MailChimp, CrunchBase ve benzerleriyle ilişkiler geliştirmenize yardımcı olacaktır..

Ücretsiz olarak Raportive alabilir veya daha iş odaklı bir yaklaşım için LinkedIn’in hepsi bir arada CRM uzantısı Sales Navigator’ı indirebilirsiniz.

Chrome Web Mağazası’nda Raportif Olun.

Bu Uzantılarla Zamandan ve Çabadan Tasarruf Edin

E-posta pazarlamanızı ve erişiminizi neredeyse zahmetsiz hale getirmek için bu 10 uzantıdan birini veya tümünü deneyin.

Burada özellikle faydalı bulamadığınız bir uzantı var mı? Bunu duymak isteriz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me