E-Ticaret İşletmenizi Pahalı Olarak Pazarlamanın 10 Akıllı Yolu

Her gün yeni bir e-ticaret mağazası (veya 20) çevrimiçi olarak ortaya çıkıyor ve mevcut mağazalar için daha fazla rekabet yaratıyor. Ancak artan sayıda rakibe rağmen, e-ticaret perakende satışlarının 2018 yılına kadar 414 milyon dolara ulaşması gerektiği gerçeği, bölmek için bol miktarda pazar payı olduğunu söylemelidir..


Yine de, e-ticaret işletme sahipleri için ezici bir zorluk ürünlerini pazarlamaktır. Arama motoru optimizasyonu kıyasıya oluyor ve tıklama başına ödeme reklamları satın almak en büyük bütçeyi bile kırabilir. Girişimciler tamamen önyükleme ve DIY ile ilgili, bu yüzden bir kol ve bir bacağa mal olmayan hangi pazarlama fikirlerinin olduğunu bilmek istedim.

10 e-ticaret girişimcisine işletmelerini ucuz bir şekilde pazarlamak için hangi benzersiz fikirleri olduğunu sordum ve kullanabileceğiniz bazı harika stratejiler de aldım.

1. Viral İçeriği Reddit’te Paylaşma

balık tankı bankası

FishTankBank’tan Sam Williamson, bir reklam kampanyasına yatırım yapmadan sosyal medyada bir kitle oluşturmayı zor buldu. O ve ekibi şirketin parasını harcamak yerine ilginç ‘viral’ içerikler oluşturmaya ve bunu sosyal yer imi sitesi Reddit’te paylaşmaya karar verdi.

FishTankBank

Ekibimizin üyelerinin çoğu biz başlamadan önce Reddit’e aşinaydı ve hepimiz sitede genellikle başarılı olan içerik türü hakkında kabaca bir fikrimiz vardı. Garip ve ilginç gerçekleri kutlayan ‘TIL’ alt dizilimine (/ r / todayilearned) odaklanmaya karar verdik. Balıklarla ilgili gerçekleri içeren düzenli yayınlar üreterek, binlerce ziyaretçiyi sitemize yönlendirmeyi başaramadık, e-posta listemizi de önemli ölçüde oluşturmayı başardık.

Williamson’ın başarısına bir örnek: balık tanklarını koruma hakkında bir makale yayınladıktan sonra, makale 170 upvotes ve 1.000’den fazla sayfa ziyaret aldı.

Reddit işiniz için uygun olabilir veya olmayabilir, ancak blog içeriğinizi paylaşabileceğiniz Stumbleupon ve BizSugar gibi diğer sosyal yer imi siteleri de vardır.

2. Web Sitenizde Güçlü Bir Harekete Geçirici Mesaj Kullanın

blu

Sitenize ziyaretçilere hak ettiklerinden daha fazla kredi vermeyin. Onlara tam olarak ne yapmalarını istediğinizi söylemeniz gerekir. İyi bir harekete geçirici mesaj burada işe yarar: iyi yazılmış bir e-ticaret dönüşümü üç ayda bir% 22 artabilir!

Blu Skin Care’in sahibi Zondra Wilson, bu stratejiyi büyük bir başarı için test etti. Ziyaretçileri satın alma konusunda yönlendirmek için harekete geçirici mesaj düğmelerini kullandı.

Zondra Wilson Blu Cilt Bakımı

Düğmelerin büyük ve renkli olduğundan emin oldum çünkü bu göze çarpıyor ve tüketiciyi [onlara] dokunmak için tetikliyor.

Ayrıca, bir Anneler Günü satışını, sitesinin üst kısmında bir banner (bu harekete geçirici mesaj da dahil) ile test etti. Satışın pankartta sona erdiği tarihi koyarak, kişileri anlaşmalardan yararlanmak için çılgınca yapan bir aciliyet hissi yarattı..

Web sitenize bir göz atın. İnsanlara ne yapmaları gerektiğini söyler misiniz? Onları e-postalara kaydolmalarına veya satın alma işlemlerine yönlendirin mi? Değilse, harekete geçirici mesajı test edin, ardından sonuçları birkaç hafta içinde ölçün.

3. Beklenmedik Bir Hediye Verin

IMG_1264 (1)

İnsanlar hediye almayı sever, değil mi? GreenPal’ın (Uber çim bakımı olarak kabul edilir) kurucu ortağı Gene Caballero, müşterilerin çim biçme hizmetlerinin ne kadar harika olduğunu başkalarına söylemelerini sağlamak için mücadele etti. İnsanların konuyu kahve ile bir komşuyla tartışmaya eğilimli olmadığını biliyordu.

Sonra fikir ona çarptı:

GreenPal

[Müşterilerimizin] evcil hayvanlarının olup olmadığını zaten biliyorduk, neden bu bilgileri bizimle ilgili konuşturmak için kullanmıyorsunuz? 100 $ değerinde köpek kemiği ve catnip satın aldıktan sonra, bunları müşterilerimize göndermeye başladık, işlerine teşekkür ettiler ve elbette Yelp linkimizi verdik. Postaneye birkaç geziden sonra e-postaları ve Yelp yorumlarını skyrocket gördük. İnsanlar bize ekstra yol kat ettikleri ve arkadaşlarımıza hizmetimizden bahsetmek için nasıl bekleyemeyeceklerini söyledikleri için teşekkür ediyorlardı. Görev tamamlandı! Ve önce bizi düşünmeden bir daha asla çim bakımı hizmeti hakkında düşünmeyecekler.

Bu, ağızdan ağıza pazarlama kelimesinin minimum maliyetle ne kadar güçlü olabileceğinin harika bir örneğidir.

4. Sosyal paylaşımcılara kupon verin

ce kuponu

Kitlenizle sosyal medyada bağlantı kurmak her zaman umduğunuz kadar kolay değildir. İnsanlar Facebook, Twitter ve Instagram’daki markalardan gelen mesajlarla bombalandı, bu yüzden sizi gerçekten takip etmelerini ve içeriğinizi paylaşmalarını sağlamak için bir şeyler yapmalısınız..

SmartSites Pazarlama Direktörü Oleg Korneitchouk, markanın sosyal medya içeriğini paylaşan müşterilere kupon vermenin müşterileri için çalıştığını söyledi.

SmartSites

Bu, müşteriye indirim sağlayarak mutlu olur ve sosyal ağınızla (muhtemelen başka olasılıklar içerecektir) markanızı büyütür. Bu doğru mesajla kartopu yapabilen bir kazan-kazan senaryosu.

Bir çevrimiçi para satıcısı olan müşterilerinden biri için Facebook’ta bir sosyal kupon uyguladıktan sonra marka, markanın sitesine (Facebook’tan) yapılan ziyaretlerde önemli bir artış gördü ve sosyal kuponu kullanan işlemler de büyüdü.

… Günlük sosyal medyadan 50-100 ziyaret (10-20’den artış) alıyorduk ve genel işlemlerde (ve üretilen kuponu kullananlarda) bir artış gördük. Para toplayan insanlar, aynı şeyi yapan arkadaşlara sahip olma eğilimindeydi ve çok etkili bir kampanya olduğu ortaya çıktı!

5. İnsanların Kalbini Çekin

fotoğrafları tara

Markanızın hikayesi nedir? Müşterilerinizin yaşamlarını nasıl geliştirirsiniz? Bazen bu duygusal bağlantı, ScanMyPhotos.com için olduğu gibi daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olabilir..

Mitch Goldstone, Başkan & Fotoğraf tarama şirketinin CEO’su, profesyonel metin yazarlarından oluşan bir ekibin, ailelerinin onlarca yıllık fotoğraflarını dijitalleştirmedeki duygusal deneyimlerini paylaşmak için müşterilerle röportaj yapmasının oldukça etkili bir pazarlama stratejisi olduğunu kanıtladığını söylüyor.

ScanMyFotoğraflarından Mitch Goldstone

Profillerin her biri organik olarak hikayelerini paylaşır; profillerini “basılı” olarak görmekten heyecan duyuyorlar ve çoğu sosyal medya platformunda geniş çapta paylaşıyorlar. Bir arkadaşın çılgın bir deneyim paylaştığından daha iyi bir referans yoktur.

Potansiyel müşterilere duygusal çekiciliğin cazip bir hikaye yaratıp yaratmayacağını düşünün.

6. Pazarlama ile Gerilla Al

Birleşik Krallık’ta Bowler Hat adlı bir dijital pazarlama şirketi işleten Marcus Miller, insanların dikkatini çekmek ve onlarla etkileşime geçmek için Guerrilla taktiklerini kullanmanız gerektiğini söylüyor..

Jay Conrad Levinson’un Guerrilla Marketing kitabından esinlenen Miller, insanların dikkatini çekmek için yenilikçi yollar bulmaya çalışıyor. Bir örnek? Movember erkeklerinin hayır kurumlarını teşvik etmek, bu da erkekleri Kasım ayında para toplamak için bıyık yetiştirmeye teşvik ediyor.

Melon Şapkalı Marcus Miller

Erkek hayır kuruluşları her zaman büyük isim yardım kuruluşlarının toplayabileceği desteği almazlar, böylece farkındalığı artırabilecek ve büyük bir pazarlama harcaması olmadan her şey mükemmel olur. Movember için, Graffiti for Hire adlı yerel bir şirket, Birmingham’daki Muhallebi Fabrikası’nda 30 metrelik bir kuleye bir karakter çizdi. Hem hayır kurumu hem de Graffiti for Hire, şaşırtıcı bir pozlama ve iyi bir nedenin arkasındaki ücretsiz basından yararlanır. Bu mükemmel gerilla pazarlaması – yüzünüzde, düşük maliyet, maksimum pozlama.

Kurulumun altı gün sürdüğünü ve 100 kutudan fazla sprey boya aldığını ve maruz kalmanın, yüzlerce basından bahsedildiğini ve önemli bir neden için bol miktarda para kazandığını söyledi..

7. Bir Muhabire Yardım Edin

Ele geçirmek

Gazeteciler makaleleri için kaynak arıyorlar. Yaptığınız işte bir uzmansınız ve muhtemelen tıpkı sizin gibi bir endüstri uzmanından alıntı yapmak isteyen biri var. WaterSlyde CEO’su ve mucidi Maureen Pollack, markasına bu şekilde dikkat çekti.

Su Polisi Maureen Pollack

En iyi ve en ekonomik pazarlama yöntemimiz ücretsiz halkla ilişkiler aracılığıyla olmuştur. Eğlenceli bir hikayemiz var ve insanlar bunu duyduğunda, web görünümlerimizde daha fazla satış anlamına gelen bir artış görüyoruz..

İşine odaklanan basının bir örneği, Yahudi bir ebeveynlik sitesi olan Kveller’de yayınlanan bir makaledir. Bu makale, WaterSlyde’in web sitesine 2 hafta boyunca günde 2.000-5.000 ziyaretçinin trafiğinde bir artış sağladı ve ayrıca 500 birim satış artışı sağladı..

Pollack, gazeteci sorgularını taramak ve bu makalede benimki gibi (bu makale için benim gibi) yanıtlamak için bir Muhabire Yardım web sitesini kullanır..

8. YouTube Etkileyenler ile bağlantı kurun

Youtube

Kitlenizle etkileşime giren etkileyiciler bulmak her zaman iyi bir fikirdir ve YouTube yalnızca onlarla bağlantı kurmak için değil, aynı zamanda ürünlerinizi satmalarını sağlamak için harika bir kanal olabilir.

Source Approach’ın Kurucusu ve CEO’su Tanner Rankin, bağlı kuruluşlara açık olan etkileyicilerle iletişim kurmanın ürünlerinizle daha geniş bir kitleye ulaşmanın harika bir yolu olduğunu söylüyor.

Tanner Rankin Kaynak Yaklaşımı

Hedef müşterilerimizin güçlü kitlelerine sahip YouTubers’ı buluyoruz, daha sonra onlara ücretsiz ürün ve kitleleri için bir kupon kodu sunuyoruz. Etkili bir açılış sayfasıyla birleştiğinde, bunun yenilmesi zor!

Nişinizde aktif olarak içerik tüketiyorsanız, muhtemelen iyi olabilecek birkaç iyi bilinen YouTube kullanıcısını tanımlayabileceğinizi söylüyor. Değilse, Tomoson ve Famebit gibi hizmetler YouTube etkileyicilerini bulmanıza ve bunları kitle boyutuna, demografik özelliklere vb. Göre sıralamanıza yardımcı olabilir..

Hedef müşterilerinizin, kitleleriyle (paylaşımlar ve yorumlar gibi) güçlü bir şekilde ilgilenen geniş kitleleri olan etkileyici kişileri arayın. Ayrıca, sağlam bir sosyal medyaya sahip olan.

9. (Kolay) Geribildirim isteyin

2c972b_245bdff06293496cb1abadd7d0024897

Geçmiş bir müşterinin sizden tekrar tekrar satın almasını sağlamaktan daha iyi bir şey yoktur. Fetch işte burada devreye giriyor. 1 dokunuşlu geri bildirim uygulamasının kurucusu Russell Silver, aracının yalnızca bir müşterinin deneyimi hakkında değerli geri bildirimler almakla kalmayıp, aynı zamanda tekrar iş yapma olasılığı daha yüksek olan özel bir promosyon da sunduğunu söylüyor.

Russell Silver getirme

Pazarlamamız satın alma sonrası gerçekleşir ve iki adımda gerçekleşir. İlk olarak, her müşteriye bir dokunuşla geri bildirim anketi gönderilir. Bu, müşterilerini önemsediğini göstererek markanın pazarlanmasına yardımcı olur ve öğrenmek ve büyümek için gerçekten geri bildirim almak ister. İkincisi, her yorumcu bir tanıtımla özel bir teşekkür sayfasına yönlendirilir. Bu, marka imajının daha fazla pazarlanmasına yardımcı olur (mesaj kendi sesiyle) ve geri dönüş için bir teşvik sağlayarak çevrimiçi satışları artırın.

Fetch kullanıcıları, e-postalarda% 30 yanıt oranına ve tekrar satın alma oranlarında% 10 artışa ulaştı.

10. Bir Hediye Oluşturun

Hediye Yarışması

Kullanıcılar, çevrimiçi ödül kazanma şansı olduğunda markanızla etkileşimde bulunmaya motive olurlar. American Bench Craft’taki Jason Angelini, sosyal medyada ürün dağıtmanın markası için başarılı olduğunu söyledi.

Amerikan Bench Craft Jason Angelini

Çalıştığımız ilk hediye, yeni başladığımız zaman kendi sosyal medya kanallarımızdaydı. 50’den fazla sosyal medya takipçisi ve web sitesi abonesi kazandık ve yarışmanın ilk gününde 200’den fazla web sitesi ziyaretimiz oldu.

Ayrıca dün gece çok daha büyük bir Instagram hesabıyla bir hediye verdik. Şirketimize 5 cüzdanımızı, sayfamızı beğenen ve takip eden takipçileri için takipçilerine vermek üzere sunduk. Bu kampanya bize ilk birkaç saat içinde 200’den fazla takipçi getirdi ve şu anda hala takipçi kazanıyoruz. Ayrıca doğrudan bu kampanyadan 400’den fazla web sitesi ziyaretimiz oldu.

Angelini, özel bir hediye oluşturmak için hediye aracını Gleam.io önerir. Yarışmaya katılmak için kişilerin web sitenizi ziyaret etmelerini, bülteninize abone olmalarını veya sizi sosyal medyada takip etmelerini isteyebilirsiniz..

Bunlar, e-ticaret markanızı pazarlamak için yalnızca 10 düşük maliyetli fikirdir. Sayısız başka kişi var ve hepsi “pazarlama kural kitabı” nı takip etmiyor. Müşteri tabanınızla çevrimiçi olarak yaratıcı bir şekilde bağlantı kurmanın yollarını bulun; trafik ve satışta bir artış göreceksiniz. İşletmenizi pazarlamak için hangi düşük maliyetli stratejileri kullandınız?

Ardından, 2016 Sonundan Önce Ayarlanacak 13 Web Sitesi Hedefi (ve Smash) bölümünü okuyun

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map