Facebook’u unut. Twitter’ı unut.

Instagram artık çevrimiçi perakendeciler için en önemli sosyal medya.

Dışarıda sadece selfie’ler, smoothie’ler ve sevimli yavru kedi değil! Bu ciddi bir yatırım getirisidir. Binlerce bağımsız çevrimiçi mağaza sahibi yapıyor.

Neden?

Çünkü Instagram yayınları Facebook ve Twitter’ın toplamından daha fazla ilgi toplar. Ve yeni bir bağımsız takipçiler ve etkileyiciler lejyonu yaratıyor.

15.000 Dolarlık Hikaye

Danielle Bernstein ile tanışın. 1,3 milyon takipçisi olan bir Instagram hesabı var. 22 yaşında ve bağımsız bir çevrimiçi mağaza ve moda blogu işletiyor. Buna We Wore What deniyor ve çok büyük.

Danielle - Ne giydik

İpleri çeken büyük bir işletme veya şirket derebeyi yoktur. Sadece bir dizüstü bilgisayar ve bir Instagram hesabı olan akıllı bir kadın. Bağımsız ve butik.

Doğrudan web sitesi aracılığıyla ayakkabı, çanta ve kıyafet satıyor. Ayrıca Stella McCartney, Miu Miu ve Moda Operandi aracılığıyla kıyafet satan bir satış mağazası işletiyor.

Ama işte manşet burada. Harper’ın Bazaarı’nda yapılan bir röportaja göre, Instagram’a her sponsorlu yayın yüklediğinde 15.000 dolar kazanıyor.

$ 15,000!!

Bu, çevrimiçi perakendede yeni iş modeli.

Neden çalışıyor? Çünkü geleneksel alışveriş deneyiminden daha ileri gidiyor. evet, çevrimiçi bir mağaza işletiyor. Ama Danielle aynı zamanda bir takipçidir. Bir moda gurusu ve cehennem gibi keskin bir iş kadını.

Instagram Etkisi

Çevrimiçi perakendeciler dünyasında Instagram devralıyor. Bağımsız satıcılar için artık Facebook ve Twitter’dan daha güçlü.

İşte gerçekler:

  • Instagram gönderileri Facebook’tan 58 kat daha fazla ilgi görüyor.
  • Ve Twitter’dan 120 kat daha fazla etkileşim!

Instagram aynı zamanda en hızlı büyüyen sosyal medya platformudur. Genel kullanıcılar açısından Twitter’ı henüz geride bıraktı.

Instagram’daki takipçi büyüme oranı da Facebook’tan önemli ölçüde daha hızlı ve daha yüksek.

Instagram şu anda gezegendeki en ilgi çekici, en hızlı büyüyen, en sosyal açıdan alakalı platform.

Instagram Sponsorluğu

Danielle Bernstein’ın kazançlı Instagram / perakende modeli hakkında daha fazla konuşalım. Çevrimiçi mağazası, blog’u ve takip ettiği Instagram sayesinde bir Instagram etkileyicisi olarak kabul edildi.

Büyük para burada. Markalar, Instagram yayınlarına sponsor olmak için her yıl 1 milyar dolardan fazla harcıyor. 1 milyon takipçisi sayesinde sponsorlu bir gönderi için 5.000-15.000 dolar arasında rahatça komuta edebilir.

Örneğin, Danielle belirli bir çanta ile bir resim yayınlayacaktır. Veya belirli bir markanın ücretini güneş gözlüğü takacak. Danielle’in gönderileri çok ince ve çok doğal. Neredeyse bilinçaltı. Aynı zamanda, her gönderi binlerce kişiyi çevrimiçi mağazasına geri gönderiyor ve markasını güçlendiriyor.

Danielle’in erişimi muazzamdır, ancak 5.000’den fazla takipçisi olan Instagram hesapları bile sponsorluk yoluyla biraz para kazanmaya başlayabilir.

5.000 takipçi ortalama bir çevrimiçi işletme için oldukça ulaşılabilir bir şey, demez miydiniz??

Instagram İmparatorluğu İnşa Etmek İçin 5 Adım Planınız

Şimdiye kadar, muhtemelen sayılarınızı nasıl artıracağınızı merak ediyorsunuz! Bir milyon takipçi için uzun bir yol ama küçük başlayacağız.

1. Ürünlerin yaşam tarzı çekimlerini kullanın

Çevrimiçi perakendeciler için Instagram kurallarının basit bir nedeni var.

Ürünlerinin gerçek görünmesini sağlar.

Akıllı pazarlamacılar, bir ürünü satmanın en iyi yolunun bir yaşam tarzı satmak olduğunu bilir. Bize ürünün ne olduğunu söylemeyin, bize hayatımızı nasıl değiştireceğini gösterin.

Nike’ın Motivasyonel Instagram Yayını

Nike’ın motivasyonel Instagram özet akışına bakın. Maraton koşan, basketbol oynayan, yüzen gerçek insanlarla dolu. Hepsi gerçek. İlişkilendirilebilir. Bu bir yaşam tarzı.

2. müşteri fotoğrafları Kullanın

Pek çoğumuz katalogdaki bir modelin resmi ile bağlantı kuramıyoruz.

Ancak, müşteriler Instagram’da ürünlerinizin gerçek resimlerini yayınladığında, insanlarla reaksiyona girer. Gerçek görünüyor. Müşteriler aynı şeyi giydiklerini hayal edebilirler. Satış için çok daha etkili.

Çevrimiçi mağaza olan Nasty Gal, müşterilerinden fotoğraflarını çekmelerini ve Instagram’da belirli bir hashtag kullanmasını ister. Görüntüleri toplar ve web sitelerinde vurgularlar.

Nasty Gal Müşteri Resimleri

Büyük bir sosyal erişim ve doğal ürün çekimleri kataloğu.

Müşterileri onlar için tüm işleri yapıyor!

3. Sponsorlu yayınları kullanın

Siz ve ürünleriniz hakkında göndermek için Instagram etkileyicilerine (Danielle gibi) ödeme yapabilirsiniz. Pek çoğumuz 15.000 dolar civarında para yok! Ancak, başlamak için daha küçük hesaplar var.

Bu gerçekten işe yarıyor.

Bachlr

Erkeklerin moda şirketi Bachlr neredeyse sıfır Instagram takipçisinden başladı. Sponsorlu gönderiler için çeşitli etkileyiciler ödediler. Yanıt çok güçlüydü, sunucularını çökertti.

Erkeklere yönelik 100k + takipçisi olan birkaç hesapla iletişim kurdum. Şaşırtıcı bir şekilde, bu kullanıcıların çoğu yaklaşık 50 $ için promosyon yayınları yapmaya istekliydi… harika!

Şimdi 15.000 takipçileri var ve iki hafta içinde 20.000 ziyaretçiyi mağazalarına taşıdılar.

Sadece bu değil, aynı zamanda sponsorlu yayınların kendileri için ücret alacaklar!

4. Takipçilerinizi akranlarınızdan ödünç alın

Bir Instagram inşa etmenin en zor yanı, topu yuvarlamaktır. İlk 100 takipçiyi nasıl buldun? İlk 1.000?

En hızlı ve en etkili yöntem, yayınlarınızı ve ürünlerinizi beğenecek aktif kullanıcıları avlamaktır. Size benzer hesaplara bakmaya başlayın. Takip listelerini yükleyin ve en aktif takipçileriyle etkileşime geçin.

Fotoğraflarını ‘beğenin’, resimler hakkında yorum yapın ve onları takip edin. İlk izlemenizi almanız çok uzun sürmeyecek. Ve sonra bir iki benzer. Bu işlemi her gün küçük aşamalarda tekrarlayın ve iyi bir takip yapmaya başlayacaksınız.

5. “Moda ol!”

Bon Bon Boutique’teki Kalen’deki iyi arkadaşımızın bir teklifini bitireceğim. Son zamanlarda çevrimiçi mağaza başarısının arkasındaki sırları bize bıraktı.

Röportajın öne çıkan alıntılarından biri “moda ol” idi. Makalenin başında bahsettiğim Danielle Bernstein için muazzam bir başarı yaratan bir tutum.

Çevrimiçi mağazanızı bir sonraki seviyeye taşımak için bir satıcıdan daha fazlası olmalısınız. Bir takipçisi olmalısın. Etkileyici. Her şey geleneksel alış ve satışın ötesine geçen 360 iş modeli oluşturmakla ilgilidir.

İşte bu yüzden Instagram, çevrimiçi perakendeciler için en iyi sosyal medya.

Çevrimiçi satış ve dergi / medyayı birleştiren yeni bir model. Ve işiniz için ustalaşabileceğiniz bir şey.

Dışarıdaki herkes Instagram’dan harika sonuçlar alıyor mu? Senden duymak isterim!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me