Uzmanlardan 3 Büyük E-Ticaret Pazarlama İpuçları

E-ticaret web sitenizi pazarlamak ne kadar zor?


Marka bilinirliği oluşturmak ve trafik çekmek için ne yapmanız gerekir?

E-ticaret pazarlamasını olması gerekenden daha zor hale getirme eğilimindeyiz. Temel bilgilere sadık kalmak en iyi seçeneğinizdir.

pazarlama kitapları

Bir vaka mı? Sektördeki uzmanlardan bu üç büyük pazarlama ipucu. Burada olağan dışı bir şey yok. Muhtemelen zaten bu üç şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. Belki bir hatırlatmaya ve onlar için zaman ayırmaya odaklanmanız gerekir? Eğer öyleyse, işte gidiyorsun.

1. İpucu: SEO’yu Ön Başlat

Web tasarımcısı, internet pazarlamacısı ve Web Savvy Marketing’in sahibi Rebecca Gill’e ulaştık. Yedi yıl içinde şirket iş başında, Web Savvy Pazarlama web sitesi tasarım işinde en iyilerinden biri haline gelmiştir. Rebecca, SEO konusunda eğitim kaynaklarına katkılarından dolayı görüşlerini çok iyi arayan yetenekli bir profesyonel.

Firmasını işe alan müşterilere yeni bir e-ticaret sitesi tasarlamalarını önerdiğini sorduk. Rebecca önce SEO ve daha sonra tasarım konusunda endişelenerek, “Tasarım, kodlama veya lansmandan önce SEO için araştırma ve planlamanın yapıldığından emin olun. Lansman sonrası SEO çok geç. ”

Bu ilginç bir ipucu, çünkü çoğumuzun bu denklemi tersine çevirdiğini düşünüyorum. Bir siteyi kurup yaşama konusunda endişeliyiz, daha sonra SEO öğeleri eklemeye odaklanıyoruz.

bilgisayarda eller yazarak

Tabii ki, SEO’nun en önemli kısımlarından biri sitenize yayınlanan içeriktir. Bu arama motorları ve insan ziyaretçiler için büyük bir endişe kaynağıdır. SEO Copywriting 9 Kanunları hakkında bu makalede üzerinden gitmek gibi büyük kopya yazma bir zorunluluktur.

Birisinin makaleyi okumasını ve arama motorlarından düzgün bir şekilde dizine eklemesini istiyorsanız, akılda kalıcı bir başlığa ihtiyacınız var. Bu makalede, dünyanın en iyi blog yazarlarından bazılarından çıkarılan dayanılmaz başlıklar oluşturmak için dokuz ipucu sunuyoruz.

2. İpucu: Sosyal Medya Pazarlaması

WordPress tasarımcısı ve çılgın hızlı büyüyen Spinbird Group’un sahibi Shelly Peacock’a göre, sosyal medya, herhangi bir e-ticaret sitesi için önemli bir pazarlama taktiğidir, “Ürününüze bağlı olarak, mümkün olduğunca artırın.” On yıllık şirketi, müşterilerini eğitmeye odaklandığı için en iyi bilinir ve sosyal medya pazarlaması, özelleştirilmiş yardım sağladıkları alanlardan sadece biridir..

Shelley bu ipucunu Twitter üzerinden sağladı ve burada 1.800’den fazla takipçisi var. Bu onun en sevdiği sosyal medya sitelerinden biri. Ancak Facebook ve LinkedIn’in yanı sıra Pinterest ve Instagram’ı da unutma.

sosyal medya

Aslında, Instagram’ı e-tailer tarafından kullanılmak için en iyi sosyal medya sitesi olarak belirledik ve hatta her sponsorlu yayın yüklediğinde 15.000 dolar kazanan bir kadının örnek olay incelemesini özetledik. Yalnızca bir sosyal medya ağına ayıracak zamanınız ve kaynaklarınız varsa, Instagram en iyi seçiminiz olabilir; buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

3. İpucu: E-posta Listeleri

Spinbird Grubu’ndan Shelly Peacock, “Mümkün olan tüm e-postaları toplayın – iş için her zamankinden daha iyi” dediğinde bize başka bir pazarlama altın külçesi verdi. Mesajlarınızın daha profesyonel görünmesini sağlamak için Shelly, özel imza satırı eklemek için HTMLsig gibi ücretsiz bir program indirmenizi önerir.

Bir e-posta listesi oluşturmayı zaten biliyordun, değil mi? Ama önemini unutma şansın var. Basit ve kanıtlanmış pazarlama yöntemlerini unutacağınız SEO ve sosyal medya ile bloglama ve ürün geliştirme ve marka bilincine bürünmek kolaydır.

Ziyaretçilerin gelecekteki pazarlama e-postalarına katılmalarını sağlamanın en iyi yollarından biri bir kurşun mıknatıs sunmaktır. Bilirsiniz, bir Infographic ya da e-Kitap ya da video karşılığında bir isim ve e-posta adresi isteyen pop-up kutuları size … için en iyi 10 ipucunu gösterir. Bu makaleyi okuyarak mükemmel bir kurşun mıknatıs oluşturmak için her türlü yenilikçi fikri bulabilirsiniz..

Ve bu mükemmel potansiyel müşteri mıknatısı oluşturduğunuzda, sitenizin ziyaretçilerini teklifinizden yararlanmak için gerçekten harekete geçiren bir harekete geçirici mesaj düğmesi tasarlamanız gerekir. Bununla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Burada manyetik bir harekete geçirici mesaj oluşturmak için ipuçlarımız var.

İşte burada. Uzmanlar konuştu ve bana SEO, sosyal medya pazarlama ve bir e-posta listesi oluşturma temelleri hala e-ticaret web sitenizi tanıtmak kadar geçerli olduğunu hatırlattı.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map