pCloud

Contents

pCloud

https://www.pcloud.com/

tl; dr

pCloud slouží jako vynikající nástroj pro zálohování a sdílení práce. Můžete jej použít na jakémkoli digitálním zařízení a zabezpečit své soubory na maximum pomocí ručního šifrování. Nejlepší ze všech, můžete zaplatit jednorázový poplatek za celoživotní předplatné! Není divu, proč milujeme pCloud?

PCloud Review – 9 Pros & 1 Con použití PCloud Cloud Storage

Společnost pCloud, založená ve Švýcarsku, byla relativním nováčkem na trhu online úložišť, když začala v roce 2013.

Přesto, jako nový kluk v bloku, pCloud prokázal, že cloudové úložiště je optimálním všestranným řešením pro osobní i firemní uživatele..

To, co je skutečně odlišuje, jsou tyto dvě zvláštní vlastnosti:

 1. Celoživotní předplatnéPro nominální jednorázovou platbu se můžete trvale přihlásit k odběru jejich služeb bez ročních nebo měsíčních poplatků za obnovení.
 2. pCloud CryptoPro nejlepší zabezpečení dat si můžete před nahráním do úložiště zvolit uzamčení souborů pomocí šifrování v zařízení. Zajišťuje to před jakýmkoli nechtěnýma očima a zajišťuje, že k souboru máte přístup pouze vy (a kdokoli, komu klíč dáte)..

K dnešnímu dni se společnosti pCloud podařilo získat více než 6 milionů uživatelů a získalo certifikaci ISO v oblasti systémů řízení kvality (QMS) a systémů řízení bezpečnosti informací (ISMS)..

To zahrnuje velké klienty jako Uber, AirBnb, Twitter a Instagram.

Celoživotní předplatné

pCloud je první cloudové úložiště, které nabízí předplatné na celý život. Nabíjení ve výši 480 $ 175 za Premium plán a 980 $ 350 za Premium Plus, budete mít oprávnění k úložišti navždy. .

Výhody PCloud

Zkoumali jsme uživatelskou přívětivost, dostupnost na různých digitálních platformách, integritu dat a zabezpečení. A samozřejmě, zda je cena přijatelná. Než vám ukážeme naši analýzu, toto video turné pCloud vám poskytne lepší pochopení toho, co je pCloud:

1. Nikdy neztrácejte soubor znovu pomocí systému pCloud’s Rewind

Důvodem, proč lidé používají cloudové úložiště jako záložní nástroj, je to, že mají pojištění, pokud někdy ztratí soubor kvůli viru, poškození, chybě nebo jednoduše uloží nesprávnou verzi důležitého souboru..

pCloud vždy zajistí, že máte k dispozici neporušenou kopii svého souboru ke stažení uložením 5 samostatných kopií každého souboru, který nahrajete na své servery na 3 různých místech v zabezpečeném datovém středisku v Dallasu v Texasu. Je to nejlepší ochrana před ztrátou, krádeží nebo poškozením souborů.

Rovněž to nenávidíte, když pracujete na souboru, a kvůli chybě to skončí špatně. Ale vaše původní práce je ztracena, protože jste ji uložili?

No, pCloud má také další funkci zvanou pCloud Rewind that sleduje vaši historii souborů po dobu 30 dnů takže pokud jste udělali chybu s aktuální verzí a uložili nebo omylem smazali svůj soubor, můžete snadno převinout na předchozí verzi.

U dlouhodobých projektů se také můžete rozhodnout pro doplněk rozšířené historie souborů (EFH), abyste zachovali předchozí verze souborů až 360 dní pro případ, že.

2. Špičková bezpečnost pro ochranu citlivých souborů

V době, kdy lze do souborů, které obsahují citlivé informace, proniknout do, prohlížet a dokonce i odcizovat či měnit, je pro uživatele cloudového úložiště vždy důležité zabezpečení a pCloud vám poskytuje nejlepší šifrovací službu na straně klienta s názvem pCloud Crypto.

pCloud Šifrování šifrování

Pro vysvětlení, všichni poskytovatelé cloudu používají 256bitové šifrování TLS / SSL Advanced Encryption Standard (AES) TLS / SSL, které umožňuje systému cloudového úložiště zabezpečit vaše soubory během přenosu ze zařízení na server.

Kdokoli, kdo zachytí tento soubor na cestě k úložišti v cloudu, nebude moci nahlédnout do vašeho souboru bez šifrovacího klíče.

Ale je to tak daleko, jak to jde. Jakmile je nahrán na server cloudového úložiště, je zpět v původním formátu, což znamená, že kdokoli, kdo má přístup k serveru, má přístup k datům. To zahrnuje nejen zaměstnance pCloud, ale také jakékoli orgány činné v trestním řízení a vládní orgány s legálním přístupem.

pCloud zvyšuje zabezpečení dat na vyšší úroveň pomocí dalšího programu s názvem pCloud Crypto, který vám, klientovi, poskytuje šifrovací výkon.

Tento software umožňuje zašifrovat váš soubor nejprve v počítači nebo mobilu před odesláním do úložiště. Chcete-li jej odemknout, budete muset použít vygenerovaný klíč s názvem CryptoPass.

  PCloud-gennemgang - 9 fordele og 1 ulempe med at bruge PCloud Cloud Storage

Tímto způsobem, i když je během procesu přenosu znovu zašifrován a dešifrován, má stále pCloud Crypto, který jej chrání před nežádoucím přístupem proti každému, kdo nemá váš klíč CryptoPass..

Zábavný fakt

pCloud je tak jistý, že pCloud Crypto není hacknutelný. Tolik, že vyzvali hackery z předních univerzit, včetně Berkeley, Boston, MIT a 613 dalších organizací, aby jim dokázali, že jsou špatní. Podařilo se jim to? Podívejte se na zprávu zde.

3. Pohodlná správa souborů na cestách

Jednou ze silných stránek pCloud je jeho dostupnost na všech digitálních platformách včetně Windows, Mac, Linux a dokonce i mobilních systémů, jako jsou Android, iOS a Windows mobile. A s funkcí automatické synchronizace pCloud budou všechny soubory vždy bez námahy aktualizovány.

Platformy podporované pCloud

Představte si toto: Pracujete na powerpointové prezentaci z domova na svém notebooku pro důležité setkání. Poté, co nastoupíte na taxi a dostanete se na schůzku, získáte nové informace a během dojíždění je třeba změnit snímky.

Stačí otevřít pCloud v mobilu, otevřít soubor powerpoint a odtamtud jej opravit. Až nabudúce přistupujete z notebooku, budete již mít nejnovější verzi.

Představte si podobný scénář, ve kterém musíte svůj soubor upravit, ale váš notebook nebo mobilní telefon nejsou k dispozici. Váš přítel v okolí má otevřený notebook a nabízí vám, abyste jej mohli chvíli používat. Ale protože váš účet cloudového úložiště je omezen pouze na váš notebook a mobilní, budete muset za přístup k jinému zařízení zaplatit další poplatky … nebo máte?

S pCloud jsme tuto možnost testovali a byli jsme příjemně překvapeni, když jsme zjistili, že k našim souborům lze přistupovat z několika různých zařízení bez příplatku.

Někteří poskytovatelé cloudových úložišť ve skutečnosti spojují váš účet s jedním počítačem, přenosným počítačem nebo mobilním zařízením. Byli jsme příjemně překvapeni, když jsme zjistili, že k našim souborům lze přistupovat z několika zařízení bez dalších poplatků.

4. Ukládejte své soubory z jiných online platforem snadno

Pokud jste již dříve použili poskytovatele cloudového úložiště, jako je Disk Google nebo Dropbox, žádné starosti. pCloud si také může snadno vyměňovat informace s ostatními službami třetích stran a umožňuje vám snadno nahrávat z jiných webů.

To zahrnuje sociální média jako Facebook, Instagram a Picasa.

Například, když jsme se spojili s Facebookem, naše alba byla zálohována a struktura složek byla udržována neporušená s našimi obrázky na Facebooku roztříděnými do jejich příslušných adresářů.

V budoucnu dokonce uvažují o integraci se záložními weby WordPress, takže to vypadá, že pCloud se brzy bude moci připojit k jiným běžně používaným online webům a službám..

5. Hladká uživatelsky přívětivá mobilní aplikace

Když už mluvíme o jiných platformách, už jste měli příležitost vyzkoušet mobilní aplikaci pCloud?

Tato aplikace nabízí jednoduché rozhraní, které nám poskytuje pohodlí při nahrávání, uspořádání a sdílení našich souborů, jak se nám líbí doslova na dosah ruky.

Například když se dotknete levého horního rohu a dostanete se do levého posuvného menu, máte k dispozici čtyři tlačítka pro přístup k různým druhům souborů přístupných prostřednictvím vašeho zařízení: dokument, zvuk, video nebo vizuální.

Filtrujte soubory podle typu souboru

Soubory můžete také uspořádat podle toho, jak je chcete využít:

Složky pro různé účely

 • Crypto FolderPro tajné soubory, které chcete dát nejvyšší bezpečnosti
 • Soubory offlinePro soubory, ke kterým chcete přistupovat, když váš telefon nemá internetovou linku
 • Sdílené složkyPro soubory, které chcete sdílet s veřejností

Můžete také sdílet soubory a snadno zobrazit statistiky sdílení pomocí funkce Moje odkazy a sledovat, jak byly vaše soubory distribuovány.

Zobrazit statistiky sdílení

Máte také možnost, jak chcete uspořádat strukturu složek a souborů. Můžete je upravovat jednotlivě nebo hromadně a přidávat také nové složky.

Úpravy souborů a složek v mobilní aplikaci

Ikona vyhledávání vám usnadní vyhledání souboru podle vašeho výběru a ikona sdílení vedle každé složky vám dává svobodu sdílet a odkazovat také.

Prohledávejte soubory v aplikaci pCloud

Pokud jste nový uživatel a potřebujete pomoc s jeho používáním, Nápověda pCloud poskytuje komplexní návod, jak zjistit, jak aplikaci efektivně používat.

  Revisão do PCloud - 9 profissionais e 1 contra do uso do armazenamento em nuvem do PCloud

Můžeme udělat vše v mobilní aplikaci a vše, co jsme udělali, bude synchronizováno na všech zařízeních, která jsme spojili s pCloud, okamžitě.

Ale neberte to za naše slovo. Stáhněte si aplikaci a zažijte ji pro sebe.

6. pCloud Drive – Váš virtuální virtuální disk online

Pokud máte na počítači velké množství dat a nemáte dostatek místa, můžete uvažovat o koupi externího pevného disku pro archivaci všech těchto dat. Přenášení fyzického zařízení vám ale přesto neusnadňuje práci ani sdílení souborů, když jste na cestách.

Místo toho, co tak virtuální disk s přidaným pohodlím online přístupu, automatickou synchronizací všech informací a integrovaným sdílením souborů?

pCloud Drive

Odpověď jsme našli v desktopové aplikaci pCloud Drive, která vám umožňuje ukládat soubory a složky online, které funguje stejně jako mít na vašem počítači extra pevný disk, a to dokonce ještě lépe, protože je snadno přístupná online kdykoli a kdekoli.

7. Archivujte všechna svá základní, ale těžko použitá data v datovém trezoru

Když už mluvíme o ukládání dat, ať už provozujete firmu se spoustou souborů, které chcete spravovat, nebo chcete místo, kam ukládat vaše osobní soubory, aniž byste museli využívat svůj výpočetní prostor, můžete použít pCloud k bezpečné archivaci cenných dat..

Díky vysoké bezpečnosti sítě pCloud, přidané výhodě šifrování kryptometů pro citlivá data a možnosti celoživotního předplatného můžete ukládat všechny své základní informace na neurčito a přesto k nim získat snadný přístup z libovolného zařízení podle svého výběru.

8. Snadný přístup k vašim souborům

Nejčastěji, když chcete nahrát své soubory do účtu cloudového úložiště, musíte projít těžkopádným procesem používání rozhraní, abyste mohli kliknout a vybírat soubory jednotlivě..

S pCloud jsme zjistili, že nahrávání je opravdu snadné pouhým přetažením souboru na webový portál nebo virtuální jednotku.

Také pCloud má ve svém systému nainstalované pluginy pro přehrávač médií pro snadný výpis, organizování a přehrávání video, obrazových a hudebních souborů.

9. Spolupracujte na svých souborech snadno s ostatními

Sdílení souborů a složek je s pCloud velmi jednoduché. Jediným kliknutím na tlačítko nebo dotykem můžete vygenerovat odkazy pro stahování nebo nahrávání, které se mají odeslat lidem ve vašem seznamu kontaktů. To jim umožní stahovat soubory nebo sdílet soubory s vámi v přiřazené složce.

Spolupracujte s ostatními

Můžete je dokonce pozvat ke společné správě přiřazené složky pro pracovní účely. Pro vážného obchodního uživatele to slouží jako výkonný nástroj pro vzdálenou práci.

Nevýhody pCloud

Protože pCloud měl šanci poučit se z jiných produktů cloudového úložiště dříve, než vyrobil vlastní, nemá ve skutečnosti mnohostrannou nevýhodu jako všestranný produkt.

Existují však další služby, které poskytuje pCloud a které je nutné zakoupit samostatně od vašeho předplatného:

 1. pCloud CryptoPro nejlepší zabezpečení souborů zaplatíte navíc za doplněk pCloud Crypto za šifrování souborů ručně v zařízení
 2. Rozšířená historie souborů (EFH) Pokud potřebujete sledovat historii svých souborů po dlouhou dobu, budete muset jít s rozšířenou historii souborů, která bude sledovat všechny verze a aktualizace souborů po dobu jednoho roku.

* Více o cenách těchto doplňků níže.

pCloudův plán a ceny

pCloud má 2 různé plány předplatného a 2 samostatné doplňky, ze kterých si můžete vybrat.

Všechny plány přicházejí s volným přístupem k mobilním i stolním aplikacím, přenosu zabezpečení SSL, neomezenému nahrávání velikosti souborů (teoreticky ale záleží na tom, jaký prostor máte k dispozici), verzování souborů, sdílení odkazů (nahoru i dolů).

Rozdíl pro všechny plány, ať už se jedná o Premium nebo Premium Plus, spočívá v tom, kolik přiděleného úložného prostoru a prostoru pro stahování je přiděleno:

Roční předplatné

pCloud Roční předplatné

Premium Annual poskytuje úložiště 500 GB a přenos odkazů na stahování spolu s 30denní historií souborů. Premium Plus Annual, pro více datově náročných uživatelů, upgraduje na 2 TB úložiště a stahuje přenos odkazů.

Celoživotní předplatné

Plány životnosti pCloud

Stejné výhody můžete také získat trvale za dostupnou jednorázovou platbu ve výši 175 a 350 USD.

  PCloud áttekintés - 9 előnye és 1 előnye a PCloud Cloud Storage használatának

Obzvláště, pokud plánujete být dlouhodobým uživatelem cloudu, bude to z dlouhodobého hlediska výhodné, protože nebudete muset obnovovat žádné poplatky za předplatné EVER!

Zatím je to jediný poskytovatel cloudového úložiště, který vám tuto možnost poskytuje. A jak můžete z dlouhého seznamu zavedených klientů říci, že pCloud slouží, zůstanou tady, takže se nikdy nebudete muset starat o vypršení platnosti tohoto předplatného …

Poznámka

Provedli jsme nějaký výzkum a analýzu předplatného pCloud Lifetime. Nezapomeňte si to prohlédnout při naší celoživotní recenzi pCloud.

Doplněk

Kromě výše uvedeného můžete pro další zabezpečení a zálohování souborů přidat následující služby:

 • pCloud Crypto 125 USD za celoživotní předplatné
  Měsíčně 4,99 $ nebo 47,88 $ ročně
 • Rozšířená historie souborů 39 $ za sledování souboru až na jeden rok.

Pokud si přesto chcete ještě před koupáním ponořit nohy do vody, bezplatná zkušební verze vám poskytne 10 GB bezplatného úložiště online (+ 4 GB při úplném nastavení pCloud v počítači a mobilu) a 50 GB stahování ze sdíleného obsahu odkazy měsíčně. Vaše historie souborů bude uchována až 15 dní.

Jak se pCloud porovnává s Dropboxem?

Dropbox pCloud VS

Dropbox existuje již více než 10 let jako poskytovatel cloudových úložišť a v roce 2016 spustil Project Infinite, který jim umožňuje poskytovat služby na stejné úrovni jako pCloud … nebo je to?

184,987 lidí již přešlo z Dropboxu do pCloud a to z dobrého důvodu. Bud to nebere za slovo. Zde je rychlé srovnání, takže se můžete sami rozhodnout:

Dropbox pCloud VS: Rychlost nahrávání a stahování

Jedním z klíčových faktorů pro určení toho, co dělá dobrého poskytovatele cloudového úložiště, je rychlost. Čím vyšší je rychlost stahování, nahrávání a synchronizace, tím pohodlnější je přístup k souborům a jejich správa.

pCloud provedl několik testů rychlosti v reálném čase proti DropBoxu s video souborem o velikosti 1,12 GB a zde jsou výsledky:

Rychlost nahrávání – Dropbox (5 minut 34 sekund) vs pCloud (54 sekund)

Rychlost stahování – Dropbox (1 min 34 sekund) vs pCloud (37 sekund)

Dropbox pCloud VS: Zabezpečení dat

PCloud i Dropbox chrání vaše soubory během přenosu souborů na jejich servery. Zde se však zastaví pro Dropbox. A zatímco podmínky Dropboxu zdůrazňují, že mají přísné zásady, jak hlídat své zaměstnance, faktem však zůstává, že k nim mají přístup vaše soubory.

PCloud se však této možnosti zbaví pomocí pCloud Crypto. S tímto přidaným bezpečnostním opatřením se šifrování provádí na vašem zařízení ručně, takže ani pCloud nemá přístup k datům uloženým ve vašem účtu, pokud jim nedáte klíč.

Dropbox pCloud VS: Dostupnost a hodnota za peníze

Stejně jako u jiných zařízení budete určitě hledat hodnotu za peníze, pokud jde o úložný prostor po tuto dobu.

Provedli jsme srovnání a zjistili jsme, že obchodní plán Dropboxu nabízí 16,58 $ (včetně daně) měsíčně za 1 TB prostoru, zatímco balíček pCloud Premium Plus nabízí 2 TB úložiště za 7,99 $ měsíčně.

To je dvojnásobek skladovacího množství za poloviční cenu!

A pokud se rozhodnete pro předplatné na celý život, budete muset rozložit pouze jednu platbu, která je ekvivalentní Předplatné na 3 a půl roku. S pCloud opravdu ušetříte v dlouhodobém horizontu.

Dropbox pCloud VS: Sledování souborů

Dropbox poskytuje služby historie souborů až 120 dnů, zatímco pCloudova rozšířená historie souborů vám umožňuje až roční sledování historie, což je lepší pro sledování dlouhodobých projektů.

Verdikt: doporučujeme pCloud?

Rozhodně! pCloud je v současné době naším preferovaným poskytovatelem úložiště č. 1, protože dodává cokoli, co potřebuje osobní nebo firemní uživatel, s prvotřídním zabezpečením za dostupnou cenu.

S uživatelsky přívětivým rozhraním dostupným na všech známých digitálních platformách a až 2 TB prostoru a možným celoživotním předplatným opravdu vyděláte svou hodnotu za peníze.

Doporučujeme vám, abyste se zaregistrovali ke své bezplatné zkušební verzi a vyzkoušeli si to sami pro sebe.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me