pCloud

Contents

pCloud

https://www.pcloud.com/

tl; dr

pCloud służy zarówno jako doskonałe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, jak i udostępniania pracy. Możesz go używać na dowolnym urządzeniu cyfrowym i zabezpieczyć pliki na maksa za pomocą ręcznego szyfrowania. A co najlepsze, możesz zapłacić jednorazową opłatę za dożywotnią subskrypcję! Czy można się dziwić, dlaczego uwielbiamy pCloud?

Recenzja PCloud – 9 plusów & 1 Con Korzystanie z PCloud Cloud Storage

Założona w Szwajcarii pCloud była względnie nowością na rynku pamięci masowej online, kiedy rozpoczęła działalność w 2013 roku.

Mimo to, nawet jako nowy dzieciak w bloku, pCloud udowodnił, że ich przechowywanie w chmurze jest optymalnym wszechstronnym rozwiązaniem zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych.

To, co naprawdę je wyróżnia, to te dwie specjalne funkcje:

 1. Dożywotnia subskrypcja W przypadku nominalnej jednorazowej płatności możesz subskrybować ich usługi na stałe bez żadnych rocznych lub miesięcznych opłat za przedłużenie.
 2. pCloud Crypto Aby zapewnić najlepszą ochronę danych, możesz zablokować pliki za pomocą szyfrowania na urządzeniu przed przesłaniem ich do przechowywania. Zabezpiecza to przed niepożądanymi oczami i zapewnia, że ​​tylko Ty (i ktokolwiek dajesz klucz) masz dostęp do pliku.

Do tej pory pCloud zdobył ponad 6 milionów użytkowników i uzyskał certyfikat ISO w zakresie systemów zarządzania jakością (QMS) i systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISMS).

Dotyczy to dużych klientów, takich jak Uber, AirBnb, Twitter i Instagram.

Dożywotnie subskrypcje

pCloud to pierwsza pamięć masowa w chmurze, która oferuje dożywotnią subskrypcję. Ładując za 480 USD 175 USD za abonament Premium i 980 USD 350 za Premium Plus, będziesz mieć przywilej przechowywania na zawsze. .

Plusy PCloud

Zbadaliśmy łatwość obsługi, dostępność na różnych platformach cyfrowych, integralność danych i bezpieczeństwo. I oczywiście, czy cena jest przystępna. Zanim pokażemy Ci naszą analizę, ta prezentacja wideo pCloud pozwoli lepiej zrozumieć, czym jest pCloud:

1. Nigdy więcej nie trać pliku dzięki systemowi przewijania pCloud

Jednym z powodów, dla których ludzie używają pamięci w chmurze jako narzędzia do tworzenia kopii zapasowych, jest to, że mają oni ubezpieczenie na wypadek utraty pliku z powodu wirusa, uszkodzenia, błędu lub po prostu zapisania niewłaściwej wersji ważnego pliku.

pCloud zawsze upewnia się, że masz nienaruszoną kopię pliku do pobrania, przechowując 5 oddzielnych kopii każdego pliku, który przesyłasz na ich serwery w 3 różnych lokalizacjach w bezpiecznym centrum danych w Dallas w Teksasie. Jest to najlepsze zabezpieczenie przed zagubieniem, kradzieżą lub uszkodzeniem plików.

Nie znienawidzaj go po prostu, gdy pracujesz nad plikiem, a ze względu na błąd, kończy się to źle. Ale twoja oryginalna praca została utracona, ponieważ ją uratowałeś?

Cóż, pCloud ma również inną funkcję o nazwie pCloud Przewiń to śledzi historię plików przez 30 dni więc jeśli pomyliłeś się z bieżącą wersją i zapisałeś lub przypadkowo usunąłeś plik, możesz łatwo przewinąć do poprzedniej wersji.

W przypadku projektów długoterminowych możesz również wybrać rozszerzenie rozszerzonej historii plików (EFH), aby zachować poprzednie wersje plików na maksymalnie 360 ​​dni na wszelki wypadek.

2. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w celu ochrony poufnych plików

W czasach, w których można włamać się do plików zawierających poufne informacje, zerknąć, a nawet skradzić lub zmienić, bezpieczeństwo jest zawsze ważne dla użytkownika pamięci masowej w chmurze, a pCloud zapewnia najlepszą jakość dzięki usłudze szyfrowania po stronie klienta o nazwie pCloud Crypto.

Szyfrowanie pCloud Crypto

Aby to wyjaśnić, wszyscy dostawcy usług w chmurze używają 256-bitowego szyfrowania TLS / SSL Advanced Encryption Standard (AES), który pozwala systemowi przechowywania w chmurze zabezpieczyć pliki podczas przesyłania z urządzenia na serwer.

Każdy, kto przechwyci ten plik w drodze do magazynu w chmurze, nie będzie mógł zajrzeć do Twojego pliku bez klucza szyfrowania.

Ale to tak daleko, jak to możliwe. Po przesłaniu na serwer pamięci w chmurze powraca do pierwotnego formatu, co oznacza, że ​​każdy, kto ma dostęp do serwera, może uzyskać dostęp do danych. Dotyczy to nie tylko pracowników pCloud, ale także organów ścigania i organów rządowych posiadających legalny dostęp.

pCloud podnosi bezpieczeństwo danych na wyższy poziom dzięki dodatkowemu programowi o nazwie pCloud Crypto, który daje klientowi moc szyfrowania.

  PCloud Review - ข้อดี 9 ข้อ & 1 ข้อเสียของการใช้ที่จัดเก็บข้อมูลบนคลาวด์ PCloud

To oprogramowanie umożliwia najpierw zaszyfrowanie pliku na komputerze lub telefonie komórkowym przed wysłaniem go do przechowywania. Aby go odblokować, musisz użyć wygenerowanego klucza o nazwie CryptoPass.

W ten sposób, nawet po ponownym zaszyfrowaniu i odszyfrowaniu podczas procesu przesyłania, nadal ma pCloud Crypto, aby zabezpieczyć go przed niechcianym dostępem przed kimkolwiek, kto nie ma twojego klucza CryptoPass.

Śmieszny fakt

pCloud jest tak pewny, że pCloud Crypto nie da się zhakować. Do tego stopnia, że ​​rzuciły wyzwanie hakerom z najlepszych uniwersytetów, w tym Berkeley, Bostonu, MIT i 613 innych organizacji, aby udowodnili, że się mylą. Czy im się udało? Zobacz raport tutaj.

3. Wygodne zarządzanie plikami w podróży

Jedną z mocnych stron pCloud jest dostępność na wszystkich platformach cyfrowych, w tym Windows, Mac, Linux, a nawet systemach mobilnych takich jak Android, iOS i Windows mobile. Dzięki funkcji automatycznej synchronizacji pCloud wszystkie pliki będą zawsze aktualizowane bez wysiłku.

Platformy obsługiwane przez pCloud

Wyobraź sobie: pracujesz nad prezentacją Powerpoint z domu na laptopie na ważne spotkanie. Następnie wsiadając do taksówki na spotkanie, otrzymujesz nowe informacje i musisz zmienić slajdy podczas dojazdów do pracy.

Wystarczy otworzyć pCloud na telefonie komórkowym, uzyskać dostęp do pliku powerpoint i naprawić go stamtąd. Następnym razem, gdy uzyskasz dostęp do niego ze swojego laptopa, będziesz już mieć najnowszą wersję.

Wyobraź sobie podobny scenariusz, w którym musisz zmienić plik, ale Twój laptop lub telefon komórkowy nie jest dostępny. Twój przyjaciel w pobliżu ma otwartego laptopa i oferuje ci możliwość korzystania z niego przez chwilę. Ale ponieważ Twoje konto w chmurze jest ograniczone tylko do laptopa i telefonu komórkowego, będziesz musiał uiścić dodatkowe opłaty, aby uzyskać do niego dostęp z innego urządzenia …?

Dzięki pCloud przetestowaliśmy tę możliwość i byliśmy mile zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że dostęp do naszych plików można uzyskać z kilku różnych urządzeń bez dodatkowych opłat.

Niektórzy dostawcy pamięci masowej w chmurze faktycznie wiążą Twoje konto z jednym komputerem, laptopem lub urządzeniem mobilnym. Byliśmy mile zaskoczeni faktem, że dostęp do naszych plików można uzyskać z kilku urządzeń bez dodatkowych opłat.

4. Łatwo przechowuj pliki z innych platform internetowych

Jeśli wcześniej korzystałeś już z usług przechowywania danych w chmurze, takich jak Dysk Google lub Dropbox, nie martw się. pCloud jest również w stanie łatwo wymieniać informacje z innymi usługami stron trzecich i umożliwia łatwe przesyłanie z innych stron.

Dotyczy to mediów społecznościowych takich jak Facebook, Instagram i Picasa.

Na przykład, gdy połączyliśmy się z Facebookiem, utworzono kopię zapasową naszych albumów, a struktura folderów została zachowana w nienaruszonym stanie z naszymi zdjęciami z Facebooka skategoryzowanymi w odpowiednich katalogach.

Starają się nawet zintegrować w celu tworzenia kopii zapasowych stron WordPress w przyszłości, więc wygląda na to, że pCloud wkrótce będzie mógł połączyć się z innymi często używanymi stronami internetowymi i usługami.

5. Gładka, przyjazna dla użytkownika aplikacja mobilna

Mówiąc o innych platformach, czy miałeś już okazję zapoznać się z aplikacją mobilną pCloud?

Aplikacja oferuje prosty interfejs, który daje nam wygodę przesyłania, organizowania i udostępniania naszych plików, tak jak lubimy, dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Na przykład po dotknięciu lewego górnego rogu, aby uzyskać dostęp do lewego menu wysuwanego, dostępne są cztery przyciski umożliwiające dostęp do różnego rodzaju plików dostępnych za pośrednictwem urządzenia: dokument, dźwięk, wideo lub obraz.

Filtruj pliki według typu pliku

Możesz również ustawić swoje pliki w zależności od tego, jak chcesz z nich korzystać:

Foldery do różnych celów

 • Folder kryptograficzny Dla tajnych plików, które chcesz zapewnić najwyższe bezpieczeństwo
 • Pliki offline Dla plików, do których chcesz uzyskać dostęp, gdy telefon nie ma linii internetowej
 • Foldery udostępnione Dla plików, które chcesz udostępnić publicznie

Możesz również udostępniać pliki i przeglądać statystyki udostępniania z łatwością za pomocą Moich łączy do monitorowania sposobu dystrybucji plików.

Zobacz statystyki udostępniania

Masz również opcję, w jaki sposób chcesz uporządkować strukturę folderów i plików. Możesz edytować je pojedynczo lub zbiorczo, a także dodawać nowe foldery.

Edytuj pliki i foldery w aplikacji mobilnej

Ikona wyszukiwania ułatwia odnalezienie wybranego pliku, a ikona udostępniania obok każdego folderu daje swobodę udostępniania i linkowania.

  PCloud Review - 9 argumente și 1 avantaj al utilizării PCloud Cloud Storage

Wyszukaj pliki w aplikacji pCloud

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem i potrzebujesz pomocy, jak z niego korzystać, Pomoc pCloud zapewnia kompleksowe wskazówki, aby dowiedzieć się, jak skutecznie korzystać z aplikacji.

Możemy to wszystko zrobić w aplikacji mobilnej i wszystko, co zrobiliśmy, zostanie zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach, które połączyliśmy z pCloud, natychmiast.

Ale nie wierz nam na słowo. Pobierz aplikację i przekonaj się sam.

6. pCloud Drive – Twój wirtualny dysk twardy online

Jeśli masz dużo danych i za mało miejsca na urządzeniu komputerowym, możesz pomyśleć o zakupie zewnętrznego dysku twardego, aby zarchiwizować wszystkie te dane. Mimo to noszenie fizycznego urządzenia nie ułatwia pracy ani udostępniania plików w podróży.

Co powiesz na wirtualny dysk twardy z dodatkową wygodą dostępu online, automatyczną synchronizacją wszystkich informacji i zintegrowanym udostępnianiem plików?

pCloud Drive

Znaleźliśmy odpowiedź w pCloud Drive, aplikacji komputerowej, która umożliwia przechowywanie plików i folderów online, która działa tak samo, jak posiadanie dodatkowego dysku twardego na komputerze, tylko jeszcze lepiej, ponieważ jest łatwo dostępny online w dowolnym miejscu i czasie.

7. Zarchiwizuj wszystkie niezbędne, ale rzadko używane dane w przechowalni danych

Mówiąc o przechowywaniu danych, niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę z dużą ilością plików do zarządzania, czy po prostu chcesz mieć miejsce do przechowywania plików osobistych bez korzystania z przestrzeni obliczeniowej, możesz użyć pCloud do bezpiecznego archiwizowania cennych danych.

Dzięki wysokiemu bezpieczeństwu sieci pCloud, dodatkowej korzyści z szyfrowania Crypto dla poufnych danych i opcji dożywotniej subskrypcji, możesz przechowywać wszystkie niezbędne informacje w nieskończoność, a jednocześnie uzyskać łatwy dostęp do nich z dowolnego wybranego urządzenia.

8. Łatwy dostęp do twoich plików

W większości przypadków, gdy chcesz przesłać pliki na konto w chmurze, musisz przejść przez uciążliwy proces korzystania z interfejsu, aby klikać i wybierać pliki indywidualnie.

Dzięki pCloud przesyłanie pliku jest naprawdę łatwe, po prostu przeciągając i upuszczając plik na portalu internetowym lub dysku wirtualnym.

Ponadto pCloud ma zainstalowane wtyczki odtwarzacza multimediów w celu łatwego wyświetlania, organizowania i odtwarzania plików wideo, zdjęć i muzyki.

9. Łatwo współpracuj nad plikami z innymi osobami

Udostępnianie plików i folderów jest bardzo proste dzięki pCloud. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku lub dotknięcia, aby wygenerować linki do pobierania lub przesyłania, które będą wysyłane do osób na liście kontaktów. Pozwoli im to pobrać Twoje pliki lub udostępnić je Tobie w tym przypisanym folderze.

Współpracuj z innymi

Możesz nawet zaprosić ich do wspólnego zarządzania przypisanym folderem do celów zawodowych. Dla poważnego użytkownika biznesowego jest to potężne narzędzie do zdalnej pracy.

Wady pCloud

Ponieważ pCloud miał okazję uczyć się od innych produktów do przechowywania danych w chmurze przed wyprodukowaniem własnego, tak naprawdę nie ma wad jako wszechstronnego produktu.

Istnieją jednak dodatkowe usługi świadczone przez pCloud, które należy zakupić oddzielnie od abonamentu:

 1. pCloud Crypto Aby uzyskać najlepsze bezpieczeństwo plików, płacisz dodatkowo za dodatek pCloud Crypto do ręcznego szyfrowania plików na urządzeniu
 2. Rozszerzona historia plików (EFH) Jeśli musisz śledzić historię swoich plików przez długi czas, musisz skorzystać z rozszerzonej historii plików, która będzie śledzić wszystkie wersje plików i aktualizacje przez rok

* Więcej informacji o cenach tych dodatków poniżej.

Plan i ceny pCloud

pCloud ma 2 różne plany subskrypcji i 2 osobne dodatki do wyboru.

Wszystkie plany obejmują bezpłatny dostęp do aplikacji mobilnych i stacjonarnych, transfer zabezpieczeń SSL, przesyłanie nieograniczonego rozmiaru pliku (teoretycznie, ale zależy to od dostępnej przestrzeni), wersjonowanie plików, udostępnianie linków (zarówno w górę, jak i w dół).

Różnica w przypadku wszystkich planów, niezależnie od tego, czy Premium, czy Premium Plus, zależy od ilości miejsca do przechowywania i pobierania, jaką masz przydzielone:

Subskrypcje roczne

Subskrypcje roczne pCloud

Premium Annual zapewnia 500 GB przestrzeni dyskowej i ruch do pobierania linków wraz z 30-dniową historią plików. Premium Plus Roczny, dla większej liczby użytkowników, którzy wymagają dużej ilości danych, uaktualnia to do 2 TB przestrzeni dyskowej i ruchu łącza pobierania.

Dożywotnie subskrypcje

Plany Lifetime pCloud

Możesz również uzyskać te same świadczenia na stałe za przystępną jednorazową wypłatę odpowiednio 175 i 350 USD.

Zwłaszcza jeśli planujesz być długoterminowym użytkownikiem chmury, przyniesie to korzyści na dłuższą metę, ponieważ nie będziesz musiał odnawiać żadnych opłat abonamentowych KIEDYKOLWIEK!

  PCloud Review - 9 voor- en nadelen van het gebruik van PCloud Cloud Storage

Jak dotąd jest to jedyny dostawca pamięci masowej w chmurze, który oferuje taką opcję. Z długiej listy ustalonych klientów, którym obsługuje pCloud, można się dowiedzieć, że zostaną tutaj, abyś nie musiał się martwić, że subskrypcja wygasa…

Uwaga

Przeprowadziliśmy badania i analizy dotyczące subskrypcji pCloud Lifetime. Sprawdź to na naszej dożywotniej recenzji pCloud.

Dodatek

Oprócz powyższego możesz dodać następujące usługi w celu zapewnienia dodatkowych zabezpieczeń i kopii zapasowych plików:

 • pCloud Crypto 125 USD za dożywotnie subskrypcje
  4,99 USD wypłacane miesięcznie lub 47,88 USD wypłacane rocznie
 • Rozszerzona historia plików 39 USD za śledzenie plików przez okres do jednego roku.

Jeśli nadal chcesz po prostu zanurzyć stopy w wodzie przed kąpielą, bezpłatna wersja próbna zapewnia 10 GB bezpłatnego miejsca online (+ 4 GB po całkowitym skonfigurowaniu pCloud na komputerze i telefonie komórkowym) oraz 50 GB ruchu pobierania z udostępnionego linki co miesiąc. Twoja historia plików będzie przechowywana do 15 dni.

Jak pCloud wypada w porównaniu z Dropbox?

pCloud VS Dropbox

Dropbox istnieje od ponad 10 lat jako dostawca pamięci masowej w chmurze, aw 2016 roku uruchomił Project Infinite, umożliwiając im świadczenie usług na równi z pCloud…?

184 987 osób przeniosło się już z Dropbox na pCloud i nie bez powodu. Bud, nie wierz nam na słowo. Oto krótkie porównanie, dzięki któremu możesz sam zdecydować:

pCloud VS Dropbox: prędkość wysyłania i pobierania

Jednym z kluczowych czynników decydujących o tym, co czyni dobrego dostawcy pamięci masowej w chmurze, jest szybkość. Im większa prędkość pobierania, wysyłania i synchronizacji, tym wygodniejszy jest dostęp do plików i zarządzanie nimi.

pCloud przeprowadził kilka testów prędkości w czasie rzeczywistym przeciwko DropBox z plikiem wideo o rozmiarze 1,12 GB i oto wyniki:

Szybkość przesyłania – Dropbox (5 minut 34 sekund) vs pCloud (54 sekund)

Szybkość pobierania – Dropbox (1 min 34 sekund) vs pCloud (37 sekund)

pCloud VS Dropbox: Bezpieczeństwo danych

Zarówno pCloud, jak i Dropbox będą chronić twoje pliki podczas przesyłania plików na ich serwery. Tam jednak kończy się Dropbox. I chociaż warunki Dropbox podkreślają, że mają surowe zasady, aby pilnować swoich pracowników, pozostaje faktem, że mogą oni uzyskać do nich dostęp.

Jednak pCloud pozbywa się tej opcji dzięki pCloud Crypto. Dzięki temu dodatkowemu zabezpieczeniu szyfrowanie jest wykonywane ręcznie na twoim urządzeniu, tak że nawet pCloud nie może uzyskać dostępu do danych przechowywanych na koncie, chyba że podasz im klucz.

pCloud VS Dropbox: Przystępność cenowa i stosunek jakości do ceny

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych rzeczy, na pewno będziesz szukał wartości do ceny pod względem miejsca do przechowywania na ten czas.

Przeprowadziliśmy porównanie i okazało się, że Biznesplan Dropbox oferuje 16,58 USD (w tym podatek) miesięcznie za 1 TB przestrzeni, podczas gdy pakiet Premium Plus pCloud oferuje 2 TB przestrzeni dyskowej za 7,99 USD miesięcznie.

Jest to 2-krotność kwoty przechowywania za połowę ceny!

A jeśli zdecydujesz się na dożywotnią subskrypcję, musisz tylko wyodrębnić jedną płatność, która jest równowartością Roczny abonament na 3 i pół roku. Z pCloud naprawdę oszczędzasz na dłuższą metę.

pCloud VS Dropbox: śledzenie plików

Dropbox zapewnia usługi historii plików trwające do 120 dni, podczas gdy Rozszerzona historia plików pCloud pozwala na śledzenie historii nawet do jednego roku, co jest lepsze do śledzenia długoterminowych projektów.

Werdykt: czy zalecamy pCloud?

Zdecydowanie! pCloud jest obecnie naszym preferowanym dostawcą pamięci masowej, ponieważ zapewnia wszystko, czego potrzebuje użytkownik osobisty lub biznesowy, na najwyższym poziomie bezpieczeństwa w przystępnej cenie.

Dzięki przyjaznemu interfejsowi dostępnemu na wszystkich znanych platformach cyfrowych i do 2 TB miejsca oraz możliwej dożywotniej subskrypcji, naprawdę zyskujesz na wartości.

Zachęcamy do zapisania się na bezpłatny okres próbny i przetestowania go dla siebie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me